Jak nosit králíka

Králíci se rádi mazlí, ale jsou také choulostiví a nervózní, proto byste při jejich nošení měli být obzvláště opatrní. Začněte s nimi zacházet od útlého věku a vždy buďte jemní a komunikujte s nimi na úrovni země, kdykoli je to možné. Nejlepší způsob, jak držet králíka, je pevně ho uchopit a podepřít, přičemž přední a zadní tlapky drží od vás. Vyberte si nosič, který je silný, větraný a má odpovídající velikost. Zkuste se svým králíkem cestovat na minimum a během každé cesty ho udržujte v pohodě a klidu.Metoda 1 ze 3: Vyzvednutí králíka

 1. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 1

  1 Začněte, když je mladý. Nejlepší je zvyknout si na králíky, aby s nimi bylo zacházeno na začátku jejich života, aby si na to později zvykli. Králíci, s nimiž se pravidelně nezachází, mohou být pro člověka zneklidňující. Dbejte na to, abyste svého králíka několikrát týdně vyzvedli a přenesli, a to nejen tehdy, když je třeba jej přepravit (např. K veterináři).
 2. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 2

  2 Pohybujte se pomalu a jemně. Jemně pohlaďte svého králíka a počkejte, až se uvolní a uklidní. Ujistěte se, že s králíkem jemně mluvíte a provádíte pomalé, jemné pohyby. Pokud je to možné, zacházejte se svým králíkem pouze v tichém prostředí (např. Doma v tiché, prázdné místnosti).
  • Králíci mají velmi křehké kosti, buďte proto obzvlášť opatrní při manipulaci s nimi.
 3. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 3

  3 Zvedněte králíka blízko země. Obecně platí, že králíci jsou pohodlnější při zvedání ze země než ze stolu. Kdykoli je to možné, komunikujte se svým králíkem na úrovni země. To také snižuje riziko pádu vašeho králíka z velké výšky.
 4. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 4

  4 Umístěte ruku pod králíka. Položte jednu ruku pod hruď vašeho králíka. Položte prsty tak, aby spočívaly v podpaží (také známé v podpaží). Zajistěte, aby byly přední končetiny králíka nad vaší rukou, abyste zabránili stlačení hrudníku.
 5. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 5

  5 Zvedněte králíka. Ujistěte se, že máte ruku pevně opřenou o králíka. Pomalu a jemně ji zvedněte. Králíka držte tak, aby jeho končetiny směřovaly od vás, abyste zabránili kopání nebo poškrábání ostrými hřebíky.
 6. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 6

  6 Podpořte jeho váhu. Když králíka zvedáte, vsuňte druhou ruku pod zvíře, abyste podpořili jeho váhu. Položte plnou ruku dlaní vzhůru pod zadek a nechte na sobě králíkovu váhu. Králíka držte pevně, abyste zabránili kopání, které by mohlo poškodit jeho páteř.
  • Chcete -li získat další podporu, opřete si králíka zády o hruď. Alternativně si opřete bok králíka o hruď a loktem podepřete jeho zadek. Změřte úroveň pohodlí svého králíka pomocí různých poloh pro budoucí použití.
 7. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 7

  7 Zacházejte s agresivním králíkem. Pokud je váš králík obzvláště nervózní tím, že je zvednut, a zdá se být agresivní, změňte strategii držení. Držte ji končetinami směrem od sebe a pevně ji zvedněte za zátylek. Zajistěte mu pevnou oporu zadních končetin a zadní končetiny bezpečně.
  • Tento způsob nošení by měl být používán pouze na krátké vzdálenosti.
 8. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 8

  8 Zakryjte mu oči. Pokud se vám králík při manipulaci zdá být nervózní, zkuste mu zakrýt oči. Někteří králíci se cítí uvolněněji, když jsou neseni, když nevidí své okolí. Ručníkem nebo ohnutím paže jemně překážejte ve výhledu.
  • Zajistěte, aby králičí nosní dírky (také nazývané nosní dírky) nebyly zakryty, když mu zakryjete oči.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Přeprava vašeho králíka

 1. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 9

  1 Vyberte si správného přepravce. Podívejte se na přenosné pouzdro vyrobené z plastu, s ventilačními otvory, které zabraňují přehřátí, a pevně uchycenou rukojetí. Plast by měl být dostatečně silný, aby byl odolný proti žvýkání, a přístupové a větrací oblasti by měly být vyrobeny ze silného drátu. Nosič by měl být dostatečně velký, aby se váš králík mohl posadit rovně a pohodlně si lehnout dovnitř, ale dostatečně malý, aby se váš králík cítil bezpečně a zabránil jeho sklouznutí nebo převalování během přepravy.
  • Pokud je váš králík velký a potřebujete velkého nosiče, zvažte výběr modelu s kolečky nebo ramenním popruhem, abyste jej snáze přemístili.
 2. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 10

  2 Vyložte přepravce. Nervózní králík pravděpodobně bude močit ve svém nosiči, proto vnitřní povrch vyložte papírovými ručníky nebo senem, než jej umístíte dovnitř. Seno může také sloužit jako něco, co by váš neklidný králík mohl okusovat, aby uklidnil nervy. Dovnitř umístěte dostatek sena nebo papírových ručníků, které absorbují moč, aby se neshromažďovala na srsti vašeho domácího mazlíčka.
 3. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 11

  3 Zajistěte svému králíkovi pohodlí s nosičem. Než nosič použijete, nechte ho venku na otevřeném místě v domácím výběhu králíka, aby ho mohl prozkoumat sám. Seznámení s přepravcem později sníží obavy králíka z toho. Položte ho na zem s otevřenými dveřmi a uvnitř nechte svačiny.
  • Můžete také vložit malý ručník nebo deku do normální klece vašeho králíka a poté ji přenést na nosič, až budete připraveni králíka přepravovat. Známé vůně pomohou vašemu králíkovi více uklidnit.
 4. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 12

  4 Umístěte svého králíka do nosiče. Nikdy netlačte ani netlačte svého králíka do nosiče. Nalákejte ho ke vstupu občerstvením nebo hračkami a jemným povzbuzením. Před přepravou králíka na schůzku si vždy dopřejte dostatek času na trpělivost.
  • Jakmile je váš králík v nosiči, buďte co nejtišší a nejšetrnější ohledně zamykání dveří za nimi.
 5. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 13

  5 Zabraňte přehřátí. Udělejte vše pro to, aby byl váš králík během přepravy v pohodě a pohodlí. Vyhněte se cestování v nejteplejším místě dne. Můžete také zkusit použít malé přenosné ventilátory určené k připevnění na vnější stranu nosiče, které zajistí vítr a podpoří proudění vzduchu během cesty. Zajistěte, aby měl váš králík během cesty přístup k vodě. reklama

Metoda 3 ze 3: Udržujte svého králíka zdravého a šťastného

 1. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 14

  1 Vytvořte dobrý životní prostor. Zajistěte, aby měl váš králík drátěnou klec nebo boudu o délce alespoň 4 stopy, šířce 2 stopy a hloubce 2 stopy. Ujistěte se, že části vašeho domova, kde by si mohl králík hrát, když je mimo klec, jsou „ odolná proti zajíčkům '. Vyčistěte oblast od všech uvolněných elektrických vodičů, které by mohla žvýkat, chemikálií nebo čisticích prostředků, které by mohla spolknout, nebo od nebezpečných předmětů, na kterých by se mohla poškodit.
 2. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 15

  2 Sledujte zdraví svého králíka. Pozorujte svého králíka, abyste se ujistili, že je zdravý a spokojený. Pravidelně kontrolujte oči, nos a uši, abyste se ujistili, že jsou čisté, a přední zuby, abyste se ujistili, že jsou v dobrém stavu. Podívejte se na matnou srst (což může naznačovat slintání nebo problémy se zuby) a sledujte její stravovací návyky, abyste zaznamenali nesrovnalosti a zabránili přejídání.
  • Pokud si všimnete jakýchkoli zdravotních problémů, přiveďte svého králíka co nejdříve k veterináři.
 3. Obrázek s názvem Carry a Rabbit Krok 16

  3 Upravte svého králíka. Udržujte svého králíka zdravého a šťastného tím, že ho pravidelně upravujete. Udržujte králičí srst čistou a rozmotanou kartáčováním každé 2-3 dny a bodovým čištěním v případě potřeby a zastřihnout nehty každých 4-6 týdnů. Pokud má váš králík dlouhou srst, nechejte ji ořezat na palec, aby se zabránilo rohožkám a uzlům. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zacházíte s králíkem? Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN
  Licencovaný veterinární technik Ryan Corrigan je licencovaný veterinární technik v Kalifornii. Bakalář věd ve veterinární technologii získala na Purdue University v roce 2010. Od roku 2011 je také členkou Akademie techniků veterinární ošetřovatelství koní. Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN Licencovaný veterinární technik Expertní odpověď Králík by měl být řádně podepřen pod zadními nohami jednou rukou, zatímco druhá ruka podepírá hrudník mezi předními nohami.
 • Otázka Rádi jsou někteří králíci vyzvednuti a drženi? Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN
  Licencovaný veterinární technik Ryan Corrigan je licencovaný veterinární technik v Kalifornii. Bakalář věd ve veterinární technologii získala na Purdue University v roce 2010. Od roku 2011 je také členkou Akademie techniků veterinární ošetřovatelství koní. Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN Licencovaný veterinární technik Expert Odpověď Ano, záleží jen na králíkovi. Budete se moci naučit, co vašeho králíka baví a co ne.
 • Otázka Jak zacházíte s králíkem? Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN
  Licencovaný veterinární technik Ryan Corrigan je licencovaný veterinární technik v Kalifornii. Bakalář věd ve veterinární technologii získala na Purdue University v roce 2010. Od roku 2011 je také členkou Akademie techniků veterinární ošetřovatelství koní. Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN Licencovaný veterinární technik Expertní odpověď Králík by měl být řádně podepřen pod zadními nohami jednou rukou, zatímco druhá ruka podepírá hrudník mezi předními nohami.
 • Otázka Jak vyzvednete králíka? Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN
  Licencovaný veterinární technik Ryan Corrigan je licencovaný veterinární technik v Kalifornii. Bakalář věd ve veterinární technologii získala na Purdue University v roce 2010. Od roku 2011 je také členkou Akademie techniků veterinární ošetřovatelství koní. Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN Licencovaný veterinární technik Expertní odpověď Začněte opíráním zadního konce a zvednutím králíka za zadní nohy a zadek, s druhou rukou pod hrudníkem. Držte králíka blízko hrudníku, aby se cítil bezpečně, a zabraňte tomu, aby se odkopl od vás a ublížil si.
 • Otázka Rádi jsou někteří králíci vyzvednuti a drženi? Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN
  Licencovaný veterinární technik Ryan Corrigan je licencovaný veterinární technik v Kalifornii. Bakalář věd ve veterinární technologii získala na Purdue University v roce 2010. Od roku 2011 je také členkou Akademie techniků veterinární ošetřovatelství koní. Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN Licencovaný veterinární technik Expert Odpověď Ano, záleží jen na králíkovi. Budete se moci naučit, co váš králík dělá a nebaví.
 • Otázka Jak vyzvednete králíka? Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN
  Licencovaný veterinární technik Ryan Corrigan je licencovaný veterinární technik v Kalifornii. Bakalář věd ve veterinární technologii získala na Purdue University v roce 2010. Od roku 2011 je také členkou Akademie techniků veterinární ošetřovatelství koní. Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN Licencovaný veterinární technik Expertní odpověď Začněte opíráním zadního konce a zvednutím králíka za zadní nohy a zadek, s druhou rukou pod hrudníkem. Držte králíka blízko hrudníku, aby se cítil bezpečně, a zabraňte tomu, aby se odkopl od vás a ublížil si.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Nikdy nemanipulujte s králíkem za uši - může to způsobit reflexní hypertenzi, která může být smrtelná.
 • Králíka nedrhněte, protože můžete kočku nebo štěně. Králíci takto nenosí svá mláďata, a proto jim to může způsobit úzkost, protože škrábání je podobný pocit, jako když je popadne jestřáb nebo mýval.
 • Nepokládejte králíka na kluzký povrch.
 • Králíky by měli držet a nosit pouze zodpovědné dospělé a starší děti.
 • Vyhněte se přepravě králíka na dlouhé vzdálenosti - pokud je to možné, vyberte si veterináře umístěného blízko domova.
reklama

Populární Problémy

Jak udržovat bílé boty Adidas Superstar v čistotě. Bílé boty Adidas Superstar se hodí ke všemu a každý outfit může vypadat opravdu skvěle. Bohužel může být obtížné udržet bílé tenisky čisté a bílé. Jestli chceš...Moderuje Adam Scott, nová herní show „Don't“ má premiéru ve čtvrtek večer na ABC. Pokud ale nemáte kabel, můžete jej sledovat online.Pokud chcete v kriketu důsledně odpalovat míče, musíte znát správnou techniku, když jste na pálce. Jakmile zvládnete svůj odpalovací postoj a přilnavost, můžete začít vylepšovat techniku ​​úderů určováním, jak bude míč ...

Aryna Sabalenka a Jessica Pegula se v úterý setkají v 16. kole Western & Southern Open v New Yorku. Půjde o první setkání této dvojice na turné WTA.Váš průvodce streamováním Aladdin & The King of Thieves online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.