Jak si vybrat barevné kontakty (dívky s tmavou pletí)

Barevné kontaktní čočky jsou dekorativní doplňky nošené na rohovce oka. Předpisové kontaktní čočky jsou zdravotnická zařízení, která korigují váš zrak. Nepředepisující kontaktní čočky jsou čistě na ozdobu. Nejlepších výsledků dosáhnete výběrem barevných kontaktů, které zvýrazní váš vzhled.

jak starý je tenis

Část 1 ze 2: Výběr správného páru kontaktů

 1. Obrázek s názvem Zvolte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 1

  1 Další informace o barevných kontaktech. Dekorativní barevné kontakty zakrývají vaši clonu v nové barvě. To může přesně odpovídat vaší přirozené barvě, aby ji vylepšilo, nebo se může výrazně lišit. Barevné kontakty nikdy nebudou na žádných dvou lidech vypadat úplně stejně.
  • Neprůhledné čočky mají zcela zakrýt vaši přirozenou barvu očí. Pokud máte tmavé oči, možná budete muset pořídit neprůhledné čočky, abyste změnili přirozenou barvu očí.
  • Čočky pro vylepšení barev mají odstínit vaši stávající barvu očí. Pokud máte světlé oči, mohou tyto čočky váš přirozený odstín zesvětlit nebo jej úplně změnit. Na tmavé oči však nemusí mít žádný účinek.
  • Objektivy Equinox jsou čočky, které mají kolem duhovky tmavý prstenec. Je to jemný i dramatický efekt, zvláště u světlých očí. Je to jemné, protože to není okamžitě rozpoznatelné, co se na dané osobě liší, ale rozhodně je to patrné. Někdy se jim říká „kruhové čočky“.
  • Vlastní tónované nebo sportovní tónované čočky jsou stále oblíbenější volbou. Ty jsou jak kosmetické, tak praktické, protože výběr barvy může zlepšit sportovní schopnosti. Barevné kontakty mohou snížit oslnění, zvýšit kontrastní citlivost a zvýšit vnímání hloubky. Tenista může například nosit zelené kontakty, aby viděl tenisový míček jasněji.


 2. Obrázek s názvem Zvolte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 2

  2 Určete barvu své pokožky. Tmavou barvu kůže lze vnímat jako „teplou“ nebo „chladnou“. Cool znamená, že vaše kůže má růžové, červené nebo namodralé podtóny. Teplá kůže má podtóny žluté nebo broskvové. Někteří lidé mají neutrální kůži, která je směsí teplého a chladného.
  • Je váš odstín pleti olivovější? Pokud ano, máte teplý odstín pleti. Vypadáte nejlépe v jasně bílých, černých nebo stříbrných tónech? Můžete mít chladný odstín pleti. Pravděpodobně budete nejlépe vypadat v hnědých, jantarových nebo zelených kontaktech.
  • Pokud máte světlejší pokožku, nejlepší způsob, jak zjistit, zda má vaše pokožka teplé nebo studené tóny, je podívat se na vaše žíly. Pokud se vám žíly zdají modré, pravděpodobně máte chladné tóny. Pokud se vaše žíly zdají nazelenalé, pravděpodobně máte teplé tóny pleti.
 3. Obrázek s názvem Zvolte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 3

  3 Zvažte svou přirozenou barvu očí. Většina dívek tmavé pleti má tmavé oči, ale ne všechny. Pokud máte světlé oči, jemné barevné kontaktní čočky mohou být zelené nebo modré. Pokud máte tmavé oči, můžete si vybrat neprůhledné barevné kontaktní čočky.
  • Lískové nebo medově hnědé čočky budou na tmavém oku přirozenější. Díky jasným barvám, jako je modrá, fialová nebo zelená, budete znatelnější.
  • Můžete se také rozhodnout zlepšit přirozenou barvu očí pomocí barevných kontaktních čoček.
 4. Obrázek s názvem Zvolte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 4

  4 Zvažte barvu vlasů. Po vaší kůži budou vaše vlasy pravděpodobně první věcí, kterou vám někdo uvidí poblíž očí. Pokud jsou vaše vlasy tmavé, zvažte tmavé čočky nebo tmavé barvy jako fialová nebo tmavě modrá.
  • Pokud máte dramatickou barvu vlasů, jako je platinová blond nebo kombinaci barev, možná budete chtít zvolit také dramatickou barvu očí. Zvažte neprůhledné kontakty v odstínech smaragdově zelené nebo ledově modré.
  • Pokud si nebarvíte vlasy, dramatické kontakty mohou vypadat ještě dramatičtěji. Před konečným rozhodnutím vyzkoušejte různé barvy.
 5. Obrázek s názvem Vyberte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 5

  5 Přemýšlejte o požadovaném efektu, který chcete od svých kontaktů. Chcete s barevnými kontaktními čočkami udělat dramatické prohlášení? Nebo byste raději vylepšili svůj přirozený vzhled? Použití barevných kontaktů může mít za následek oba efekty.
  • Jasně zbarvené kontaktní čočky na přirozeně tmavých očích rozhodně udělají vaše oči nápadné.
  • Můžete se rozhodnout koupit více kontaktů, abyste mohli vyzkoušet různé efekty pro různé příležitosti. Například si chcete koupit jednu sadu kontaktů pro práci a další pro noční život.
 6. Obrázek s názvem Vyberte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 6

  6 Podívejte se, jak vaše oči vypadají při jiném osvětlení. Noste kontakty při slabém osvětlení a sledujte, jak se mění efekt vašich barevných kontaktů. Efekt bude odlišný při jasném osvětlení. Přesuňte se do různých oblastí a v případě potřeby noste ruční zrcátko, abyste viděli, jak budou vaše nové kontakty vypadat v různých světelných podmínkách.
  • Zvažte, kde budete s největší pravděpodobností nosit své nové barevné kontakty. Plánujete je opotřebovat kluby? Nebo jsou na denní nošení?
  • Pokud jste zúžili výběr na 2 různé barvy, zkuste při přechodu mezi různým osvětlením nosit v každém oku jinou barvu. To vám může výběr usnadnit.
  • Pamatujte, že vždy můžete zakoupit více než 1 sadu barevných čoček pro různé účely.
 7. Obrázek s názvem Zvolte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 7

  7 Promluvte si s očním lékařem. Pamatujte, že kontaktní čočky, dokonce i dekorativní, jsou zdravotnické prostředky. I když vaše kontakty nevyžadují předpis, který by vám pomohl napravit zrak, měly by být připevněny k vašemu oku. Každý, kdo prodává kontaktní čočky, musí váš předpis ověřit zavoláním lékaře.
  • Špatně nasazené nebo levně vyrobené čočky pravděpodobně způsobí poranění očí nebo infekci.
  • Vyhněte se objednávání kontaktů přes internet, z kostýmového obchodu, z blešího trhu nebo od pouličního prodejce.
  reklama

Část 2 ze 2: Péče o kontaktní čočky

 1. Obrázek s názvem Zvolte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 8

  1 Další informace o různých typech kontaktů. Ať už jsou vaše kontaktní čočky předepsány pro korekci zraku, nebo zda jsou dekorativní, vaše kontakty budou jedním z mnoha druhů. Většina kontaktů je měkkých kontaktů, což znamená, že jsou flexibilní. Měkké čočky umožňují průchod kyslíku do rohovky. Měkké kontakty jsou na jedno použití a lze je nosit jeden den (denně jednorázové), 2 týdny nebo 4 týdny. Objektivy mohou být také tvrdé, což znamená, že jsou tuhé a rozbitné. Tyto kontakty jsou také známé jako RPG nebo „pevné propustné plyny“.
  • Kontakty mohou být také bifokální.
  • I když je možné kontakty nosit mnoho dní, je nejlepší je odstraňovat každou noc, když spíte.
  • RPG mohou být nejlepší volbou pro kontaktní osoby pro alergiky.
  • Přestože RPG měla kdysi pověst „vykukujícího“ oka, novější modely výrazně zlepšily úroveň pohodlí a udržitelnost.
  • Měkké čočky mají větší šanci sklouznout pod víčko nebo se složit, když jsou stále v oku.
 2. Obrázek s názvem Vyberte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 9

  2 Noste kontakty podle pokynů. Lidé, kteří nosí kontaktní čočky, mají zvýšené riziko infekce rohovky. Nošení kontaktů jiným než předepsaným způsobem - např. nošení denních kontaktů na týden nebo nošení přes noc - může mít za následek dočasné nebo dokonce dlouhodobé poškození rohovky.
  • Měkké kontakty s prodlouženým opotřebením mají nejvyšší riziko vzniku bílkovin na čočce. To může mít za následek alergie související s čočkami.
  • Infekce jsou často důsledkem špatného čištění čoček a také nesprávného použití.
 3. Obrázek s názvem Vyberte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 10

  3 Další informace o rizikových faktorech spojených s nošením kontaktů. Přestože jsou kontakty oblíbené a snadno se nosí, s nošením kontaktních čoček stále souvisejí určitá rizika. Oční infekce, škrábání rohovky a alergické reakce, jak svědčí svědivé, zarudlé a slzící oči, patří mezi nejčastější výsledky nošení kontaktů, i když dodržujete všechny pokyny.
  • Pokud se rozhodnete nosit kontakty, musíte být také schopni se zavázat k péči o kontaktní čočky i o vlastní oči.
  • Pokud nosíte kontakty jako ozdobný doplněk, ujistěte se, že jsou vaše čočky schválené FDA.
  • Každý, kdo prodává kontaktní čočky, je povinen získat předpis od svého lékaře - i když nepotřebujete předepisující čočky! Důvodem je to, že kontaktní čočky musí být přizpůsobeny vašemu oku a kontakty, které správně nesedí, by mohly způsobit poškození oka nebo dokonce oslepnutí.
 4. Obrázek s názvem Zvolte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 11

  4 Zkontrolujte svou anamnézu. Pokud jste někdo, kdo často dostává oční infekce, má chronicky suché oči nebo závažné alergie, nemusí vám nošení kontaktních čoček prospívat. Pokud pracujete v oblasti se spoustou částic ve vzduchu, možná byste se také chtěli vyhnout kontaktům.
  • Pokud jste typ člověka, který má potíže s každodenním praním a péčí o kontakty, které vyžadují, možná byste se měli vyhýbat nošení kontaktů.
  • Nošení kontaktních čoček znamená, že je budete muset večer vyjmout. Pokud máte rozvrh, kde jsou vaše večery velmi rozmanité, možná byste se měli držet brýlí. Pokud plánujete nosit pouze dekorativní barevné čočky, vezměte si s sebou pouzdro, do kterého je uložíte, když jsou vaše oči unavené a potřebujete čočky vyjmout.
 5. Obrázek s názvem Vyberte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 12

  5 Udržujte své kontakty čisté. Než se dotknete kontaktních čoček, vždy si dobře umyjte ruce mýdlem a vodou. Doporučujeme čistit pouzdro na kontaktní čočky každý den a měnit jej alespoň jednou za 3 měsíce.
  • Nikdy nesdílejte své barevné kontaktní čočky s někým jiným.
  • Domácí čisticí roztoky na kontaktní čočky jsou spojovány se závažnými očními infekcemi. Vždy kupujte fyziologický roztok a čisticí roztok schválený FDA.
 6. Obrázek s názvem Zvolte barevné kontakty (dívky s tmavou pletí) Krok 13

  6 Všimněte si změn ve vašich očích. Vyjměte kontaktní čočky a zavolejte svého lékaře, pokud si všimnete známek nepohodlí nebo úzkosti v očích. Pokud vás začnou bolet oči, svědit nebo zčervenat a slzit, můžete mít oční infekci nebo zranění. Pokud mohou být vaše oči příliš citlivé na světlo nebo máte rozmazané vidění, zavolejte svého lékaře.
  • Vaše oko může být poškrábané, jako by v něm něco uvízlo. To může být známkou poškrábání rohovky.
  • Vždy, když si všimnete těchto příznaků, nejprve vyjměte svůj kontakt.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsem hnědý s černými vlasy, jaké barevné kontakty bych měl získat? Rakhil Šedá, medová nebo tmavší barva, například hnědá nebo oříšková.
 • Otázka Mám hnědou barvu kůže a černé vlasy. Které barevné kontaktní čočky by mi vyhovovaly pro každodenní nošení? Zkuste půlnoční modrou, nazelenalou oříškovou nebo světle šedou. Vyhněte se super jasným barvám, jako je aqua nebo tyrkysová. S vaším odstínem pleti budou vypadat příliš zjevně falešně.
 • Otázka Jaké jsou nejlepší kontaktní čočky pro kluby? Pro odstín vhodnější pro párty jsou zelená, oříšková, šedá a fialová dobrou volbou pro tmavší tóny pleti.
 • Otázka Mám hnědou kůži s hnědými vlasy, bude modrá dobrá barva? Ano, pokud modrá nevypadá nasyceně a má přirozený vzhled.
 • Otázka Vypadaly by olivově zelené kontakty dobře s tmavou pletí? Ano, ale myslím, že by to vypadalo lépe, kdybyste místo toho šli se smaragdovou zelení.
 • Otázka Pokud mám bledou kůži a hnědé vlasy s přirozeně modrýma očima, jakou barvu kontaktů bych měl získat? Pokud se chystáte pro přirozenější vzhled, olivová zelená by vám dobře seděla. Šedé kontakty by však mohly vypadat úžasně, pokud by vám modré oči prosvítaly kolem zornice, velmi pěkně by se prolínaly a vypadaly na vás úchvatně.
 • Otázka Jak mohu vybrat správné barevné kontakty? Nejprve si promyslete barvy oblečení, které na vás vypadají nejlépe.
 • Otázka Mám pšeničnou pleť s černými vlasy. Které barevné kontaktní čočky budou vyhovovat mé pleti? Světle hnědé kontakty by nejlépe ladily s pšeničnou pletí a černými vlasy.
 • Otázka Mám středně dlouhé hnědé vlasy se světlou latino pletí a hnědýma očima. Moji rodiče navrhli oříškové, zelené nebo šedé kontakty. Které dva bych měl dostat? Líska a zelená. Gray je velmi neobvyklý, takže by bylo zřejmé, že jsou falešní.
 • Otázka Jak si mohu vybrat správné barevné kontakty, když mám hnědou pokožku a tmavé vlasy? Navrhoval bych, abyste si vybrali něco, co by odpovídalo barvě vašich vlasů a pokožky: světle hnědá nebo oříšková by vypadala hezky. Pokud však nehledáte hnědé kontakty, doporučil bych nějaké světle zelené.

Populární Problémy

Účastnit se překážek je zábavné a jejich stavění může být stejně zábavné. Při stavbě své překážkové dráhy se zaměřte na její vyváženost, včetně překážek, které představují různé výzvy a které jsou také věkem ...

Jak napsat informativní projev. Informativní řeč řekne publiku o procesu, události nebo konceptu. Ať už vysvětlujete, jak pěstovat zahradu, nebo popisujete historickou událost, psaní informativní řeči je docela ...

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat UFC 250 v sobotu večer.

Club América se v sobotu v Clausura 2021 utká s kolegou Liga MX klubu Atlético San Luis. Zde je návod, jak sledovat přímý přenos zápasu, pokud jste v USA.

Poté, co Andy Murray prohrál s kanadským kvalifikantem Vaskem Pospisilem, nedokázal vysvětlit, proč na BNP Paribas Open bojuje.

Námořnictvo se v sobotu utká s East Carolinou ve fotbale AAC. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.