Jak vyčistit past na dřez

O vlasech, zbytcích mýdla, tucích, jídle a oleji je známo, že ucpávají sifony a odtokové potrubí. K odstranění ucpání budete muset vyčistit sifon. Pro mírné ucpání použijte píst nebo roztok jedlé sody k vyčištění jímky a odstranění ucpání. Pro odolnější ucpání bude možná nutné odstranit dřez, aby byl řádně vyčištěn.

nejlepší tweenerové tenisové rakety

Metoda 1 ze 3: Pomocí pístu

 1. Obrázek s názvem Clean a Dink Trap Krok 1

  1 Odstraňte všechny zátky umyvadla. Pokud má vaše zátka otočnou tyč, budete ji muset odstranit, abyste ji mohli odstranit. Podívejte se pod dřez a najděte pojistnou matici, kde otočná tyč vstupuje do odtokové trubky. Odšroubujte matici, vytáhněte tyč a odstraňte zátku. Poté našroubujte matici a tyč zpět na místo bez zátky.
  • Ponořujete -li kuchyňský dřez, zajistěte odtokovou hadici myčky. Udělejte to utažením svorky kolem ohebného odtokového potrubí, než začnete vrhat.


 2. 2 K odstranění překážek použijte věšák nebo drát. Vezměte kovový věšák a odviňte ho, nebo najděte kousek drátu. Ohněte 1 konec závěsu nebo drátu do malého tvaru háčku. Zastrčte konec s háčkem do odtoku a vytáhněte jím chomáče vlasů, papíru nebo jiných překážek.
 3. Obrázek s názvem Clean a Dink Trap Krok 2

  3 Nalijte vroucí vodu do kanalizace. Přiveďte k varu 5 šálků (1,2 l) vody. Nalijte polovinu vroucí vody do kanalizace. Druhou polovinu si rezervujte pro pozdější použití.
 4. Obrázek s názvem Clean a Dink Trap Krok 3

  4 Začněte plnit umyvadlo vodou. Když se vaše umyvadlo plní, umístěte píst nad vstup odtoku. Naplňte umyvadlo, dokud nebude píst zcela ponořen do vody, asi 3–4 palce (7,6–10,2 cm) vody. Voda nasaje váš píst do dřezu.
  • Pokud máte dvojité umyvadlo, budete muset odtok druhého umyvadla zakrýt vlhkým hadrem nebo jiným typem potahu. Tím zabráníte tomu, aby voda vytékala z odtoku dřezu, zatímco vyléváte druhý odtok.
  • Pokud máte malý umyvadlo a váš píst je příliš velký, aby vytvořil těsné těsnění kolem odtoku, seberte malý píst v železářství.
 5. Obrázek s názvem Clean a Dink Trap Krok 4

  5 Čerpejte dřez energicky. Proveďte to rychlým pohybem pístu nahoru a dolů po dobu nejméně 20 sekund. Při závěrečném zdvihu se ujistěte, že jste vypustili píst z odtoku, abyste vytvořili další tlak. To pomůže uvolnit ucpání v pasti dřezu.
 6. Obrázek s názvem Clean a Dink Trap Krok 5

  6 V případě potřeby ponořte. Pokud voda ve vašem dřezu snadno stéká vaším odtokem, pak je ucpání v dřezu jasné. Pokud ne, budete se muset ponořit dál. Opakujte proces ponoření, dokud voda hladce nezačne vířit ve vašem dřezu.
 7. Obrázek s názvem Clean a Sink Trap Krok 6

  7 Zbylou vroucí vodu smíchanou s mýdlem nalijte do odtoku. V tuto chvíli budete možná muset vodu znovu ohřát. Vodu znovu ohřívejte, dokud znovu nezačne vařit. Poté přidejte do vody několik kapek mýdla a promíchejte lžící nebo špachtlí. Nalijte vodu do kanalizace.
  • Vroucí voda by měla odstranit všechny zbývající zbytky v dřezu. Mýdlo na nádobí pomáhá odstraňovat mastnotu a olej.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Použití roztoku jedlé sody

 1. Obrázek s názvem Clean a Sink Trap Krok 7

  1 Na sporáku přiveďte k varu 6 šálků (1,4 l) vody. Umístěte hrnec na sporák a nastavte teplo na maximum. Přiveďte vodu k varu, který by měl trvat asi 10 minut.
 2. 2 Nalijte 2 šálky (0,47 l) vroucí vody do odtoku dřezu. Zbylou vodu si rezervujte pro pozdější použití.
 3. Obrázek s názvem Clean a Sink Trap Krok 8

  3 Pro 1/2 šálek (120 ml) jedlé sody do odtoku. Jedlou sodu necháme 5 až 10 minut zatuhnout. V závislosti na tom, jak je váš odtok ucpaný, možná budete muset nechat ho nastavit déle, například 20 až 30 minut.
  • Než to uděláte, odstraňte zátku dřezu.
 4. Obrázek s názvem Clean a Sink Trap Krok 9

  4 Smíchejte 1 šálek (240 ml) octa v 1 šálku (240 ml) horké vody. Použijte vodu, kterou jste uvařili. Smíchejte ocet a vodu, dokud se dobře nespojí.
 5. Obrázek s názvem Clean a Dink Trap Krok 10

  5 Nalijte směs do odpadu. Poté rychle odtok zakryjte zátkou nebo mokrým ručníkem, aby směs z vašeho odtoku nebublala. Směs nechte 10 až 15 minut tuhnout.
  • Pokud je váš dřezový lapač velmi ucpaný, možná budete muset nechat směs tuhnout déle, například 30 minut.
 6. Obrázek s názvem Clean a Dink Trap Krok 11

  6 Vypláchněte odtok. Nalijte zbytek vroucí vody do kanalizace. To pomůže odstranit veškeré zbytky nečistot a špíny z dřezu.
  • Pokud se voda ochladila, znovu ji zahřejte do varu a poté ji nalijte do odtoku.
  • Pokud je vaše umyvadlo stále ucpané, budete možná muset odstranit jímku, abyste ji řádně vyčistili.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Demontáž dřezu

 1. Obrázek s názvem Clean a Dink Trap Krok 12

  1 Najděte záchyt dřezu. Podívejte se pod umyvadlo a najděte trubku s křivkou podobnou J nebo P. Toto je vaše dřezová past. Lapač dřezu je umístěn mezi koncovým potrubím a odpadním potrubím.
  • Koncová trubka je trubka, která se připojuje přímo k vašemu umyvadlu, a odpadní trubka je trubka, která se připojuje ke zdi.
 2. Obrázek s názvem Clean a Dink Trap Krok 13

  2 Umístěte kbelík pod jímku dřezu. Můžete použít běžný galonový kbelík nebo jakýkoli typ zařízení na shromažďování vody, jako je miska. Kbelík bude použit k zachycení veškeré vody, nečistot a špíny, které se objeví při odstraňování dřezu.
 3. Obrázek s názvem Clean a Sink Trap Krok 14

  3 Odšroubujte matice kluzného kloubu. Začněte povolením matic kluzných spojů na každém konci jímky (na každém konci J nebo P). Můžete to udělat buď ručně, rukama, nebo můžete použít klíč. Jakmile jsou matice spoje uvolněné, pokračujte v jejich utahování rukama.
  • Pokud má váš dřezový lapač dekorativní nebo kovovou povrchovou úpravu, uvolněte kluzné spoje pomocí páskového klíče, abyste zabránili poškrábání. Na části klíče, které přicházejí do styku s vašimi trubkami, můžete také umístit lepicí pásku, abyste zabránili poškrábání.
 4. Obrázek s názvem Clean a Sink Trap Krok 15

  4 Odstraňte jímku dřezu. Při odstraňování dřezu si ujistěte, že jste našli O-kroužky. Měli by být dva; jeden na každé straně J. Umístěte je někam do bezpečí. O-kroužky se používají k utěsnění spojení mezi jímkou ​​dřezu a koncovým a odpadním potrubím.
  • Vyfoťte si past, než ji vyjmete, aby vám pomohla správně sestavit sifon.
  • Odpadní potrubí ucpejte hadrem nebo hadrem, aby se do vašeho domu nedostaly kanalizační plyny.
 5. Obrázek s názvem Clean a Sink Trap Krok 16

  5 Vypláchněte sifon. Vezměte si umyvadlovou jímku do samostatného umyvadla nebo ven, abyste ji opláchli. Pasti důkladně opláchněte, dokud nebudou odstraněny všechny volné nečistoty a špína.
 6. Obrázek s názvem Clean a Sink Trap Krok 176 Umyjte si umyvadlovou pastu kartáčem na lahve. Můžete také použít mycí prostředek na nádobí k odstranění veškerých nečistot a špíny při čištění dřezu. Vydrhněte sifon, dokud nebudou odstraněny všechny nečistoty a špína.
  • V tomto okamžiku můžete kartáč na lahve také vyčistit a odstranit nečistoty a špínu z konce ocasní trubky.
 7. Obrázek s názvem Clean a Sink Trap Krok 18

  7 Znovu sestavte past. Nejprve umístěte matice kluzného spoje na zadní a odpadní potrubí. Nasuňte O-kroužky zpět na ocasní a odpadní potrubí. Poté umístěte sifon dřezu mezi ocasní a odpadní potrubí. Pomocí rukou utáhněte matice kluzných spojů přes konce jímky dřezu.
  • Pomocí klíče dokončete utahování matic kluzného spoje. Matice kluzných spojů utáhněte pouze o čtvrt otáčky více. Snažte se je neutahovat příliš pevně. To může způsobit prasknutí a zlomení vašich trubek, zejména plastových.
  • Pokud je na lapači P rez, vyměňte ho, než bude mít šanci uniknout.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud je vaše instalace pod umyvadlo kovová a zjistíte, že potřebujete dřez často ponořit, zvažte výměnu instalatérských prvků za plastové díly. Koroze v pasti P může způsobit nahromadění vlasů a jiných odpadků, jakmile již nejsou stěny hladké.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

How to Say I Love You ve vietnamštině. Možná se brzy chystáte cestovat do Vietnamu. Možná jste hodně kolem Vietnamců. Možná máte oko na vietnamsky mluvícího chlapa nebo dívku. Ať už jsou vaše důvody, proč se chcete učit, jakékoli ...Zjistěte, proč je důležité vybrat vhodnou velikost úchopu tenisové rakety, a také dvě různé metody, které můžete použít k nalezení dokonalé velikosti úchopu.Špinavé posuvné skleněné lišty dveří mohou vaše dveře zalepit a ztěžovat jejich otevírání a zavírání. Čištění jednou týdně může pomoci snížit množství usazených nečistot a špíny a usnadní údržbu dveří. Můžete vyčistit ...

Hraniční porucha osobnosti (BPD) je typ poruchy osobnosti definovaný Diagnostickým a statistickým manuálem duševních poruch (DSM-5) jako vzor nestability v osobních vztazích a sebeobrazu. Lidé s BPD mají ...Roger Federer se prohrál v antuce, když ho tento týden na Ženevském Open porazil Pablo Andujar, ale to Švýcařovu náladu mimo hřiště jen málo utlumilo.Jak zabránit tomu, aby pes kopal. Pokud máte psa, je pravděpodobné, že váš psí přítel vykopal svůj podíl děr ve vašem dvoře. Psi kopou z mnoha důvodů-mimo jiné nuda, lov, pohodlí, hledání pozornosti a jednoduchý instinkt. Na ...