Jak čistit boty Ugg

Boty Ugg jsou roztomilé, teplé a pohodlné, ale protože jsou vyrobeny z semiše z ovčí kůže a podšité vlnou, je třeba je pečlivě vyčistit. I když k čištění Uggů potřebujete několik speciálních nástrojů a produktů, jako kartáč na semiš a speciální čistič semiše, často najdete vše, co potřebujete, vše prodané společně v praktické sadě. Jakmile to máte, čištění vašich Uggs je snadné!

Metoda 1 ze 3: Odstranění povrchových nečistot

 1. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 1

  1 Kartáčujte své boty semišovým kartáčem, abyste odstranili špínu a prach. Než umyjete své boty Ugg, pomocí měkkého semišového kartáče smete z povrchu veškeré nečistoty, bláto, prach nebo jiné nečistoty. Kartáč na semiš také pomůže zvednout zdřímnutí na vašem semiši, což usnadní úplné vyčištění bot.
  • Sadu na čištění semiše můžete koupit ve většině obchodů s velkými krabicemi, obchodech s obuví nebo specializovaných obchodech s kůží. Obvykle se dodávají se semišovým kartáčem, gumovou gumou a čističem semiše. Souprava může také obsahovat houbu. Ugg také prodává vlastní čisticí a klimatizační sadu.


 2. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 2

  2 Navlhčete si boty houbou namočenou ve studené vodě. Navlhčete houbu a poté ji dobře vymačkejte, abyste odstranili co nejvíce přebytečné vody. Poté houbu otírejte, dokud není povrch zcela vlhký.
  • Nenamáčejte si boty, protože příliš mnoho vody může také způsobit oddělení ovčí kůže od vlny.
  • Pokud houbu nemáte, použijte čistý měkký hadřík.
 3. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 3

  3 Naneste na houbičku čisticí prostředek na semiš a jemně vydrhněte boty. Na houbičku vymačkejte nebo nastříkejte trochu svého semišového čističe a jemným krouživým pohybem začněte drhnout boty Ugg. Postupně přidávejte čistič po celé ploše boty.
  • Pamatujte, že je vždy lepší přidat více čističe, jak potřebujete, než používat příliš mnoho najednou.
  • Neaplikujte čistič přímo na boty Ugg.
  • Někteří lidé rádi vyrábějí svůj vlastní čistič ze stejných dílů octa a vody. Mějte však na paměti, že to může vaše Uggs odbarvit.
 4. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 4

  4 Opláchněte houbu a odstraňte mýdlovou vodu. Jakmile si vyčistíte boty, opláchněte houbičku a znovu ji vyždímejte, poté odstraňte čistič stejnými krouživými pohyby jako předtím. Pokračujte v tom, dokud z povrchu bot nezmizí všechny mýdlové nečistoty.
  • Čistič semiše také upraví materiál, a proto jej nemusíte úplně vypláchnout.
 5. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 5

  5 Osušte boty suchým jemným bílým hadříkem. Pomocí čistého, měkkého hadříku, jako je ručník z mikrovlákna, nasajte co nejvíce zbývající vody. Je dobré použít k tomu bílý hadřík, aby se zajistilo, že se na vaše Uggy nepřenesou barviva.
  • Pokud si na hadříku všimnete velkého množství nečistot, budete se muset možná vrátit přes boty houbou.
 6. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 6

  6 Vycpěte si boty papírovými ručníky, aby si udržely tvar. Ovčí kůže může snadno ztratit svůj tvar, když je mokrá, i když se zdá, že je sotva vlhká. Aby vaše boty Ugg zachovaly svůj tvar, vycpejte je zabalenými papírovými ručníky, novinami nebo něčím podobným. Nezapomeňte vyplnit prsty u nohou i hřídel zavazadlového prostoru.
  • Pokud chcete, můžete také použít řeznický papír nebo čisté ručníky.
 7. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 7

  7 Nechte boty 24 hodin schnout na vzduchu na chladném, větraném místě. Nejlepší způsob, jak vysušit své Uggy, je nechat je přirozeně uschnout na chladném místě s dobrou cirkulací vzduchu, například v rohu místnosti. Nevystavujte boty přímému teplu, například je umístěte do sušičky, nahřejte je fénem nebo je uložte před radiátor. Vyhněte se také umístění bot na přímé sluneční světlo.
  • Sluneční světlo a teplo by mohly zmenšit ovčí kůži a způsobit její popraskání. Mohly by také vyblednout vaše boty.
  • Pokud máte sušičku bot, můžete ji použít k urychlení procesu. Spouštěcí sušičky používají vzduch o pokojové teplotě, takže jsou šetrnější než používání vyhřívaných sušiček.
 8. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 8

  8 Kartáčujte boty v jednom směru a zvedněte hromadu. Jakmile jsou vaše boty suché, semiš může mít poněkud plochý vzhled. Vezměte si semišový kartáč a začněte v horní části boty, kartáčováním dolů směrem k špičce. Pokračujte v tom, pohybujte štětcem vždy stejným směrem, dokud nenatřete celý botník.
  • Hromada odkazuje na rozmazaný povrch na vašich semišových botách.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Ošetření specifických skvrn a deodorizace

 1. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 9

  1 Pokud máte olejovou skvrnu, potřete si boty křídou. Pokud máte na botách Ugg olej na vaření, make -up nebo jinou olejovou látku, nakreslete skvrnu kouskem obyčejné bílé křídy. Nechte křídu zůstat na místě přes noc, pak ji ráno oprášte kartáčem s měkkými nebo středně štětinami. Prášek by měl skvrnu nasáknout, ale pokud ještě nějaké zbývají, opakujte postup, dokud skvrna nezmizí.
  • Skvrnu můžete také pokrýt mastkem nebo kukuřičným škrobem. Nechte působit přes noc a poté prach setřete semišovým kartáčem. Pokud olej stále vidíte, znovu naneste čerstvou vrstvu dětského pudru. Pokračujte v tom, dokud skvrna nezmizí.
 2. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 10

  2 Otřete otřepy a špínu semišovou gumou. Pokud vaše souprava přišla s gumovou gumou, otřete její konec o jakékoli skvrny nebo oděrky na botách Ugg. Často to zvedne drobné skvrny, což sníží, kolik drhnutí musíte udělat, jakmile si boty namočíte.
  • Pokud nemáte semišovou gumu, můžete použít běžnou bílou gumu. Nepoužívejte však barevnou gumu, protože by na botách mohla zanechat skvrny.
 3. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 11

  3 Vezměte si boty na profesionální čištění, pokud se na nich objeví skvrny od soli. Otření bot vlhkým hadříkem po jejich nošení může pomoci zabránit vzniku solných skvrn, ale pokud s těmito světlými skvrnami na botách skončíte, pravděpodobně je budete muset vzít do čistírny. Většina domácích prostředků na odstraňování skvrn od soli, jako je čištění bot octem, může semiš odbarvit nebo poškodit.
 4. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 12

  4 Navlhčete boty a nechte je oschnout, pokud se na nich objeví vodní skvrny. Pokud se vám na boty dostane trochu vody, může to zanechat zjevnou stopu. Chcete -li těmto vodním skvrnám vyblednout, otřete si boty vlhkou houbičkou, dokud nebude povrch rovnoměrně mokrý, ale ne promočený. Nechte boty přirozeně uschnout na vzduchu.
  • Zkuste otřít vnější část jedné boty o druhou - potření ovčí kůže ovčí kůží může pomoci odstranit vodní skvrny.
  • Pokud vám boty zvlhnou bahnitou vodou, budete je muset vyprat semišovým čističem.
 5. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 13

  5 Nalijte do svých Uggů jedlou sodu nebo kukuřičný škrob, abyste je zbavili zápachu. Pokud už nějakou dobu své Uggy nosíte, může se u nich začít objevovat zápach, zvláště pokud je nosíte bez ponožek. Abyste se zbavili všech nepříjemných pachů, nasypte do spodní části boty pár lžic jedlé sody nebo kukuřičného škrobu. Zatřeste botičkou, aby se jedlá soda rovnoměrně rozdělila, a nechte ji přes noc.
  • Pokud chcete, můžete také kombinovat jedlou sodu a kukuřičný škrob.
  • Před použitím obuvi vytřepejte přebytečný prášek nebo použijte malý vysavač, pokud jej máte.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Prevence skvrn a poškození

 1. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 14

  1 Ošetřete své boty ochranným semišovým sprejem, když je poprvé dostanete. Nejlepší způsob, jak udržet boty Ugg čerstvé a nové, je především je chránit před skvrnami. Vezměte si boty ven nebo na dobře větrané místo, poté držte plechovku asi 15 cm od bot a rovnoměrně je nastříkejte. Povrch dobře navlhčete, ale boty nenamáčejte, poté je nechte alespoň 24 hodin na chladném, větraném místě.
  • Jakmile jsou boty suché, kartáčujte je semišovým kartáčem a zvedněte hromadu.
  • Chránič semiše můžete zakoupit v obchodě s velkými krabicemi, v koženém obchodě nebo přímo v Ugg.
 2. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 15

  2 Vyhněte se skladování obuvi v blízkosti přímého tepla nebo slunečního světla. Sluneční světlo a teplo mohou semiš poškodit, což způsobí jeho změnu barvy, zmenšení a popraskání. Nenechávejte boty Ugg před topením nebo v blízkosti okna, kde budou vystaveny plnému slunečnímu světlu.
  • Pokud například v určitém rohu místnosti fouká větrací otvor vašeho topení, nechtěli byste tam ukládat boty.
 3. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 16

  3 Vyhněte se nošení obuvi v hluboké vodě nebo sněhu. Ačkoli boty Ugg jsou velmi teplé a jsou oblíbené v zimě, nejsou vyrobeny tak, aby byly odolné proti povětrnostním vlivům. Pokud máte na sobě své Uggy a prší nebo sněží, snažte se neprocházet hlubokými loužemi nebo závějemi sněhu. Pokud je nosíte, když prší nebo sněží, co nejdříve otřete boty vlhkým hadříkem a nechte je přirozeně uschnout.
  • Ledové ulice jsou často ošetřovány solí. Vzhledem k tomu, že sůl zanechá odolné skvrny, které je obtížné odstranit, aniž by zbarvily vaše boty, je obzvláště důležité je co nejdříve setřít, pokud jste je nosili v ledovém počasí.
 4. Obrázek s názvem Clean Ugg Boots Krok 17

  4 Očistěte co nejdříve zaschlé bláto a špínu z bot. Stejně jako jakýkoli jiný materiál, čím déle skvrna sedí na semiši, tím těžší bude dostat se ven. Pokud se vám na botách dostane špína nebo bláto, nechte je úplně zaschnout a poté je co nejdříve poprašte semišovým kartáčem. Pokud potřebujete, umyjte si boty čističem na semiš a vlhkou houbou, abyste se zbavili veškerých zbytků.
  • Po vyčištění nechte boty vyschnout na vzduchu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se zbavím skvrn od vody na mých světle hnědých Uggech? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Jeden trik, který můžete vyzkoušet, je otřít druhou botu o skvrnu. Tření ovčí kůže na ovčí kůži způsobí skvrny od vody.
 • Otázka Jak vyčistím mastnotu ze svých Uggů? Při čištění čehokoli z Uggů je nejjednodušší použít samotný Ugg Cleaner. Pokud máte sadu na čištění Ugg, pokyny, jak to udělat s konkrétním čističem vyrobeným pro Uggs, jsou na láhvi. Pokud nemáte čisticí sadu, nejjednodušší způsob, jak je vyčistit, je použít vlhký hadřík, ujistěte se, že není příliš mokrý, protože to poškodí kůži na vašich botách, a jednoduše si otřete postiženou oblast. V případě potřeby můžete také zkusit použít magickou gumu.
 • Otázka Jak zajistím, aby černé boty Ugg po vyblednutí barvy opět vypadaly černé? Mohli byste je obarvit. Ve většině obchodů s obuví se prodává mnoho značek barviv. Získejte je a postupujte podle jejich pokynů.
 • Otázka Jak mohu vyčistit Uggy, na kterých jsou skvrny od vody a bláta? Můžete použít semišový čistič. To je snadné objednat na Amazonu, nebo můžete získat sadu z obchodu Ugg, která obsahuje chránič, čistič, štětec a ořezávátko.
 • Otázka Co používám na celokožené boty Ugg? Ugg vyrábí speciální čisticí sadu pro své kožené boty s čističem, zvlhčovačem a kondicionérem odolným proti povětrnostním vlivům.
 • Otázka Jak mohu vyčistit sněhové skvrny z bot Ugg? Čistič UGG můžete zakoupit na webových stránkách UGG! Mají balíček, který je dodáván s kartáčem na čištění a údržbu, deodorizačním sprejem, čističem a vodotěsným preventivním kondicionérem. Dělá zázraky a stojí za to!
 • Otázka Mohu si obarvit boty Ugg? Ano, můžete barvit boty Ugg.
 • Otázka Jak vyčistím semišové Uggy, na které je vylitý prací prostředek? Přebytečné mýdlo namočte ručníkem, nacpěte do boty další čistý ručník až k prstům na nohou a poté stříkejte vnější část boty studenou vodou, dokud nezačne bublinkovat. Nechte uschnout, vyměňte ručník, který je uvnitř boty, a nechte uschnout. Poté, co je suchý, kartáčujte semišovým kartáčem.
 • Otázka Jak vyčistím vnitřek bot Ugg? Účinné je vložit do kufru trochu jedlé sody a nechat přes noc odležet. Dalším řešením by bylo zakoupit čisticí soupravu Ugg, která obsahuje sprej pro svěžest určený pro vnitřní část boty.
 • Otázka Mohu si sadu péče o své Uggs objednat online? Pokud ano, kde? Můžete je získat z oficiálních webových stránek Ugg nebo na Amazonu.
Nezodpovězené otázky
 • Na botách Ugg jsem dostal šťávu z Tofu, jsem opravdu naštvaný! Nevím, co je nejlepší udělat, internet říká různé věci! Jak to odstraním?
 • Jak vyčistím plíseň od bot Ugg?
 • Moje 6měsíční dítě se vrhlo na moje boty Ugg. Jak to mohu vyčistit?
 • Jak odstraním vodní skvrny?
 • Jak mohu ze svých Uggů vyčistit BBQ omáčku?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud chcete dezodorizovat boty, posypte je jedlou sodou nebo kukuřičným škrobem.
 • Nedávejte boty Ugg do pračky nebo sušičky. Mohou být zničeny.

reklama

Věci, které budete potřebovat

Čištění bot Ugg

 • Semišový kartáč
 • Bílá gumová guma
 • Houba nebo hadřík z mikrovlákna
 • Voda
 • Čistič semiše
 • Měkký, suchý hadřík
 • Papírové ručníky nebo noviny
 • Dětský prášek, kukuřičný škrob nebo křída (volitelně)

Prevence skvrn a poškození

 • Semišový kartáč
 • Ochranný semiš

Populární Problémy

Ve čtvrtek Rafael Nadal ve čtvrtek odstoupil z letošního Wimbledonu a olympijských her s odvoláním na potřebu fyzicky se zotavit po vyčerpávající jílovité sezóně.

Jak používat Kong. Kong je značka, která vyrábí super robustní hračky pro psy, které vydrží i ty nejostřejší zuby. Hračky Kong jsou uprostřed duté, takže je můžete naplnit pamlsky a potravinami, které má váš pes nejraději ....

Lidé, kteří jsou zábavní, milující a energičtí, mají tendenci žít zdravěji. Když se vaše pocity o sobě zlepší, máte schopnost vyrovnat se se stresem a užívat si života více. Pokud máte pocit, že byste mohli být zábavnější, milovat a ...

Jak udržet skóre v ping pongu nebo stolním tenise. Ping Pong může být zábavná a soutěžní hra, ale ne každý ví, jak vytvářet tabulky. Pravidla pro bodování soutěží ve stolním tenise jsou poměrně jednoduchá. Stačí mít kousek papíru a ...

Jak vyrobit hořící hlaveň. Hořící sudy poskytují pohodlný způsob likvidace spálitelných odpadků, pokud nemáte prostor k vybudování většího ohně. Vyrobit si vlastní vypalovací hlaveň je stejně jednoduché jako najít kovový buben, sejmout víko nebo ...

Jak udržovat kosti a klouby zdravé. Udržování zdravých kostí a kloubů je s věkem stále důležitější. Vážné stavy, jako je osteoporóza a artritida, mohou ztěžovat pohyb a mohou vést k ještě většímu počtu lékařských ...