Jak sbírat sportovní karty

Sbírání sportovních karet může být zábavný (a potenciálně výnosný) koníček. Začněte budovat svou sbírku tím, že budete mít oči odlepené od žádoucích karet na místech, jako jsou hobby obchody, online obchody a veletrhy. Při shromažďování karet je pomocí plastových pouzder chraňte před prachem, špínou a poškozením a udržujte je uspořádané ve vícestránkovém pořadači karet, dokud nebudete připraveni je předvést nebo dát do prodeje nebo obchodu.

Část 1 ze 3: Získávání karet pro vaši sbírku

 1. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 1

  1 Rozhodněte se, jaký typ karet chcete sbírat. Sběratelské karty existují pro téměř každý sport, který si lze představit, od fotbalu přes hokej až po profesionální zápas. Sledování všech karet v konkrétní sadě může trvat desítky let, takže zúžení rozsahu vaší sbírky na jeden nebo dva sporty vám pomůže zaměřit se na hledání.
  • Samozřejmě máte také možnost sbírat karty z několika různých sportů.
  • Jakmile si vyberete jeden nebo více sportů, bude rozšiřování vaší sbírky otázkou hledání karet z různých sad, dokud je nespojíte.


 2. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 2

  2 Hledejte v hobby obchodech balíčky nových karet. Obchody, které prodávají komiksy, hračky a deskové hry, také obvykle nosí sportovní karty. Tato místa mají většinou v zásobě novější edice, které přicházejí náhodně v zapečetěných balíčcích.
  • Balíček karet specifických pro sport si můžete vyzvednout ve většině hobby obchodů za zhruba 3–5 $.
 3. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 3

  3 Vintage karty hledejte v zastavárnách, na bleších trzích a v garážích. Kamkoli lidé půjdou prodat své nepoužité věci, máte velkou šanci narazit na hromadu starých sportovních karet. Ve skutečnosti není neobvyklé, že se vzácné a cenné karty objeví ve spleti nejrůznějšího zboží, které se často prodává za mnohem nižší cenu, než ve skutečnosti stojí.
  • Karty, se kterými se setkáte u prodejního stolu v garáži nebo v obchodě se šetrností, nemusí být v nejlepším stavu, ale mohou to být právě ty, které potřebujete k doplnění neúplné sady.
 4. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 4

  4 Nakupujte karty online. V dnešní době je na internetu mnoho obchodů, které se specializují na nové a starožitné obchodní karty. Jejich výběr si prohlédněte v sekci „Sport“ na několika z těchto webů. Nezapomeňte také zkontrolovat weby jako Ebay, Etsy a COMC.
  • Jednou z hlavních výhod nákupu karet online je, že bývají lépe organizované a katalogizované s úplnějšími specifikacemi. Budete mít také svobodu vybírat karty jednotlivě.
  • Karty, které najdete v internetovém obchodě, jsou z velké části pouze na prodej, i když můžete každou chvíli narazit na prodejce, který má zájem obchodovat.
  • Možná budete muset navštívit několik různých webů, abyste našli karty, které hledáte.
 5. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 5

  5 Zúčastněte se veletrhů ve vaší oblasti. Dávejte pozor na sponzorované sjezdy a méně formální setkání zaměřená na sběratele sportovních karet. Tato setkání mohou být skvělým místem k lovu karet, které vám dlouho unikly. Zvláště vzácné a hodnotné karty se na veletrzích objevují častěji než kdekoli jinde.
  • Pokud žijete v USA, použijte Beckettův online vyhledávač Venue Manager a zjistěte, zda se ve vašem okolí konají nějaké nadcházející veletrhy.
  • I když nepůjdete domů s ničím novým, konvence sportovních karet vám mohou poskytnout příležitost dozvědět se více o žhavých obchodních komoditách a o tom, proč jsou tak ceněné.
  reklama

Část 2 ze 3: Udržování karet v dobrém stavu

 1. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 6

  1 Karty uchovávejte v plastových pouzdrech. Zasuňte karty do rukávů a poté zajistěte skládací vrcholy malým proužkem pásky. Plast ochrání vaše karty před prachem, špínou a vlhkostí, stejně jako před vyblednutím, poškrábáním a jiným drobným opotřebením. Pouzdra na karty musí mít každý seriózní sběratel.
  • Je dobré mít v ruce všechny karty ve své sbírce, nejen ty nejdražší - nikdy nevíte, jaká určitá karta bude jednou stát.
  • Pouzdra na karty jsou užitečné k prevenci menšího poškození, ale vaše karty budou i nadále náchylné k ohnutí. Chcete-li zajistit vyšší ochranu, proveďte upgrade na tuhé plastové toploadery nebo šroubovací držáky.
 2. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 7

  2 K uspořádání své sbírky použijte pořadač karet. Po vložení karet do rukávů je jednoduše zasuňte do kapes pořadače. Tam budou uspořádány do úhledných sloupců a řádků, což vám pomůže bez problémů najít ty, které hledáte. Vazače karet také usnadňují přepravu vaší sbírky z místa na místo, protože drží všechny vaše karty pohromadě.
  • Levný pořadač karet obvykle pojme nejméně 300–400 karet.
  • Karty si můžete uspořádat podle čísla, hodnoty, série nebo jakéhokoli jiného atributu, který si vyberete.
 3. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 8

  3 Uložte karty na chladném, suchém a tmavém místě. Jakmile své karty zabalíte do plastových pouzder a uspořádáte do pořadače na karty, najděte jim bezpečné místo v zásuvce stolu nebo v kartotéce nebo v horní polici skříně. Tam budou bezpečně izolováni před světlem a vlhkostí, což může způsobit zmatek na papírových kartách.
  • Pokud se obáváte o stav svých karet, zvažte jejich zasunutí do víka.
  • Dlouhodobé vystavení slunečnímu světlu nebo vlhkosti může způsobit vyblednutí, vrásnění nebo rozmazání karet. Tento typ opotřebení může výrazně snížit jejich hodnotu.
 4. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 9

  4 Nedovolte, aby vaše karty zpracovávaly jiné osoby. Každou chvíli můžete dostat chuť vytáhnout své karty, abyste se s nimi mohli pochlubit. Když to uděláte, je nejlepší držet se jich sami, než je předávat kolem. Pokud si příjemce nedává pozor, karty v měkkých rukávech se snadno ohnou nebo rozmazají.
  • Obecně je špatný nápad půjčit si karty, zvláště někomu, koho dobře neznáte.
  reklama

Část 3 ze 3: Prodej a obchodování se sportovními kartami

 1. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 10

  1 Pomocí cenového průvodce zjistěte, kolik stojí vaše karty. Chcete-li určit hodnotu dané karty, prostudujte si aktuálního průvodce cenami, jaký nabízí Sports Collectors Digest. Průvodci cenami nenabízejí pouze předpokládané částky v dolarech pro jednotlivé karty, ale také seznam každé karty vydané jako součást sady, díky čemuž jsou užitečné pro sledování průběhu vaší sbírky.
  • SMR Online je v současné době jediným oficiálním online cenovým průvodcem sportovních karet s certifikací PSA. Na webu jsou k dispozici výpisy pro baseball, basketbal, fotbal, hokej, tenis a dokonce i box, golf a závodění.
  • Můžete také získat představu o tom, kolik určitá karta stojí za to, když vezmete průměr požadovaných cen podobných výpisů na stránkách, jako je Ebay.
 2. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 11

  2 Nabídněte své karty hobby obchodu. Mnoho hobby obchodů a obchodů specializujících se na sportovní upomínkové předměty přebírá zásilky od zákazníků, kteří mají něco, co chtějí. Jedno z těchto míst vám může pěkně zaplatit za hrst historických karet, zvláště pokud jsou vzácné nebo velmi žádané.
  • Zavolejte do několika obchodů ve vaší oblasti a zjistěte, které z nich přijímají kompromisy nebo zpětné odkupy.
  • Jednou z výhod převzetí karet do kamenného obchodu je to, že vám dává šanci smlouvat o ceně. Nakonec vám to může umožnit získat lepší nabídku, než byste mohli, pokusem porovnat ceny ostatních prodejců online.
 3. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 12

  3 Dejte své karty k prodeji online. Zaregistrujte si účet na webu elektronického obchodování, jako je Ebay nebo Etsy. Poté můžete vytvořit výpisy pro karty, které chcete prodat. Stanovte cenu svých karet podle hodnot uvedených ve vašem důvěryhodném průvodci cenami nebo je mírně snižte, abyste mohli soutěžit s ostatními prodejci.
  • Při vytváření seznamu nezapomeňte zahrnout všechny informace, které kolegové potřebují k vyhodnocení kvality karty, například hráče, číslo karty, rok, název sady a sériové číslo.
  • Někteří prodejci online karet také nakupují karty od nezávislých sběratelů, aby zvýšili své zásoby.
 4. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 13

  4 Vyměňte své nechtěné karty za lepší. Pokud narazíte na jiného sběratele, který má kartu, na kterou jste nějakou dobu koukali, podívejte se, jestli by ji nechtěli pustit výměnou za něco vašeho. Trading je populární alternativou k nákupu a prodeji ve světě sportovních memorabilií. K provádění transakcí v zásadě používáte hodnotu svých karet jako měnu.
  • V některých případech se budete muset vzdát více karet s mírně nižší hodnotou, abyste získali jeden cenný sběratelský předmět.
  • Než se pustíte do obchodování, vždy zkontrolujte kvalitu a pravost karet, o které se staráte.
 5. Obrázek s názvem Sbírejte sportovní karty Krok 14

  5 Vyložte velké množství karet v zastavárně. Pokud spěcháte, abyste se zbavili hromady nežádoucích karet, shromážděte je a hromadně je odevzdejte v zastavárně nebo v antikvariátu. Možná za ně nedostanete mnoho, ale pár babek je lepší než nic, zvláště pokud už roky jen sedí ve vašem podkroví.
  • Pokud se rozhodnete, že se s kartami nakonec nebudete chtít rozejít, budete mít malé časové období, během kterého můžete přijaté peníze vrátit a získat je zpět.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nebude vždy možné najít vysoce žádané karty za výhodnou cenu. Buďte připraveni zaplatit plnou hodnotu za nálezy, bez kterých nemůžete žít.
 • Pokud máte kartu, která stojí za značnou částku peněz, přemýšlejte o jejím uložení v trezoru, abyste vyloučili možnost její ztráty nebo odcizení. Ze stejného důvodu lze pojistit rozsáhlé sbírky.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Plastové pouzdra na karty
 • Pořadač karet
 • Pořadače
 • Průvodce cenou sběratelské karty
 • Tvrdé plastové toploadery nebo šroubovací držáky nebo 1 dotykový magnetický (volitelně)
 • Skladovací kontejner s víkem (volitelně)

Populární Problémy

Světová jednička 14 Casper Ruud vede pole na Generali Open 2021 v Kitzbuhelu. Po Ruudovi následují Roberto Bautista Agut, Filip Krajinovic a Albert Ramos-Vinolas, kteří doplňují první čtyři semena.

Svět č. 2 získává chorvatské eso v Paříži ve Francii.

Ohlédnutí za neortodoxnějšími hráči turnaje WTA, kteří ohromili svět svou jedinečnou značkou tenisu.

Stanford a Oregon zahájili úvodní víkend fotbalu Pac-12 velkým zápasem v Eugene. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry zdarma.

BTS bude uveden v nejnovějším speciálu „MTV Unplugged“. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos pořadu online.

Jak nosit bílý blejzr. Bílé blejzry jsou v posledních letech žhavým módním trendem a jsou stále častější než černé blejzry. V závislosti na vaší situaci se snadno oblékají nahoru nebo dolů a lze je nosit ...