Jak kontaktovat ISS

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) je největší kosmická loď, která kdy byla vyrobena a nachází se na stálé oběžné dráze kolem Země. S posádkou astronautů a kosmonautů z celého světa je ISS dostatečně velká na to, aby ji bylo možné vidět pouhým okem při průletu nad hlavou. I když jsou obvykle velmi zaneprázdněni vědeckým výzkumem, členové posádky mají nějaké prostoje, které mohou využít k rozhovoru s lidmi doma na Zemi. Pokud je dokážete chytit, když nepracují, možná budete schopni komunikovat se skutečným astronautem!Metoda 1 ze 2: Rádiový kontakt

 1. 1 Pomocí šunkového rádia si promluvte s astronauty na ISS. Během svého prostoje někteří členové posádky ISS navážou rádiový kontakt s amatérskými radisty na Zemi, často se jim říká „šunky“. Pokud je ISS v dosahu, pomocí rádia je oslovte, abyste zjistili, zda poslouchají a jsou k dispozici, aby s vámi mohli mluvit.
  • Rádia na šunku najdete ve svém místním obchodě s elektronikou nebo si je objednáte online.
  • Amatérské rádia na palubě ISS jsou ruční vysílačky Ericsson MP-X, Kenwood TM D700 a Kenwood D710. Chcete -li kontaktovat ISS, vyberte podobné rádio.
 2. 2 Nastavte svou rádiovou frekvenci na kanál používaný kontakty ISS amatérského rádia. Vaše šunkové rádio má číselníky používané k výběru frekvence, kterou používá k odesílání a přijímání signálů. Aby bylo možné komunikovat s rádiem na palubě ISS, musí být vaše rádio nastaveno na frekvenci, kterou používají pro komunikaci s pozemskými radioamatéry. Frekvence se liší podle polohy na Zemi, takže najděte tu, která odpovídá vaší oblasti, a nastavte na ni rádio.
  • Zkuste cyklovat různými frekvencemi, kdykoli je ISS v dosahu, a zkuste navázat kontakt.

  Frekvence amatérského rádia ISS

  Amerika a Pacifik a jižní Asie - Voice Uplink: 144,49 pro regiony ITU 2 a 3  Evropa, Rusko a Afrika - Voice Uplink: 145,20 pro oblast ITU 1

  Celosvětově - Hlasový a SSTV downlink: 145,80

 3. 3 Zjistěte, kdy bude ISS v dosahu na https://www.amsat.org/track/ . Navštivte web prediktoru průkazu ISS a zadejte souřadnice zeměpisné délky a šířky. Prediktor vám zhruba řekne, kdy ISS projde vaší oblastí, abyste se s nimi mohli pokusit navázat kontakt pomocí radioamatéru.
  • Hledejte online nebo navštivte web, jako jsou Mapy Google, zadejte svou adresu a najděte souřadnice zeměpisné délky a šířky, abyste je mohli zadat do prediktoru průchodu.
  • Zapište si data a časy, kdy ISS projde vaší oblastí, abyste je měli pro reference.
 4. 4 Pozdravte ISS pomocí kontaktního čísla vaší oblasti. Protože ze Země přichází spousta chvění a rádiových vln, posádka na palubě ISS používá specifické volací značky k identifikaci, když se je někdo pokouší konkrétně kontaktovat. Volací značky se liší podle vaší národnosti a polohy. Pomocí příslušného volacího znaku se pokuste navázat kontakt s ISS.
  • Ruská volací značka je RS0ISS, volací značka pro USA je NA1SS a evropské volací značky DP0ISS, OR4ISS a IR0ISS.
  • Jakákoli jiná místa mohou zkusit použít volací značky RS0ISS a RS0ISS-1.
  • Vyzkoušejte více volacích značek, abyste se spojili s členem posádky.
  • Například můžete ISS pozdravit slovy jako: „NA1SS, toto je Jim z Boise, Idaho, kopíruješ NA1SS?“
  • Zkuste je pozdravit asi 5-10 minut. Pokud neodpoví, mohou být zaneprázdněni prací.
 5. 5 Promluvte si s astronautem, který odpoví na vaše volání. Pokud člen posádky na palubě ISS slyší vaše volání, odpoví vám a řekne vám, že přijímá váš signál. Potom s nimi můžete mluvit tak dlouho, dokud jsou v dosahu nebo jsou k dispozici pro chat.
  • Zkuste si předem napsat, o čem chcete mluvit, abyste neztráceli čas.
  • Pokládejte jim otázky o věcech, jako je to na ISS nebo zda mohou ze stanice vidět vaši polohu na Zemi.
  • Protože jsou velmi zaneprázdněni a možná se s nimi pokouší mluvit i další lidé, zkuste konverzaci udržet méně než 10 minut.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Pomocí Twitteru

 1. 1 Přejděte na oficiální stránku ISS Twitter na https://twitter.com/Space_Station . ISS má oficiální stránku na Twitteru, kterou spravuje tým sociálních médií v NASA a členové posádky na palubě stanice. Pomocí webového prohlížeče nebo aplikace Twitter na smartphonu nebo tabletu otevřete stránku Twitter a kontaktujte ISS.
  • K odeslání tweetu nebo odeslání zprávy budete potřebovat účet Twitter. Pokud žádnou nemáte, nebojte se!Můžete si jeden vyrobitasi za 5 minut.
  • Zvolte možnost „Sledovat“, abyste byli upozorněni, kdykoli zveřejní nový tweet.
  • Oficiální popisovač nebo název značky ISS je @Space_Station.
 2. 2 Navštivte osobní stránky Twitter a kontaktujte konkrétní členy posádky na ISS. Pokud chcete oslovit konkrétní astronauty na ISS, mnozí z nich udržují stránky Twitter, aby zveřejňovali novinky o životě na stanici. Pokud znáte jméno konkrétního člena posádky, hledejte online, zda nemá stránku na Twitteru, pomocí které jej můžete kontaktovat.
  • Například astronaut Chris Hadfield skvěle dokumentoval své zkušenosti na ISS pomocí své stránky Twitter na adrese https://twitter.com/cmdr_hadfield .
  • Astronaut Chris Cassidy je v současné době na palubě a zkoumá účinky mikrogravitace. Můžete mu položit otázku, jaké to je žít bez gravitace, na jeho stránce na Twitteru https://twitter.com/astro_seal .
  • Podívejte se online na seznam astronautů, kteří jsou aktuálně na palubě ISS.
 3. 3 Napište otázku ISS nebo astronautovi a označte je v ní. Pokud máte dotaz ohledně života ve vesmíru nebo něco podobného, ​​zveřejnění veřejného tweetu a označení ISS nebo konkrétního astronauta je skvělý způsob, jak získat jejich pozornost a odpověď od nich. Napište svou otázku a zahrňte její popis na Twitteru, aby byli upozorněni a uvidí ji. Pokud odpoví, budete také informováni.
  • Můžete například napsat něco jako: „Hej, @Space_Station, jedí všichni astronauti večeři současně?“
  • Poté, co pošlete svůj dotaz, kontrolujte svá oznámení, abyste zjistili, zda reagují!
 4. 4 Pošlete přímou zprávu a položte jim soukromou otázku. Pokud máte konkrétní otázku, kterou nechcete, aby ostatní viděli, odeslání přímé zprávy do doručené pošty ISS nebo na stránku Twitter člena člena nebude pro veřejnost viditelné. Uveďte své jméno a důvod, proč píšete, a položte krátkou otázku. Pokud se rozhodnou odpovědět, pošlou odpověď přímo do vaší doručené pošty.
  • Použití přímé zprávy je skvělý způsob, jak položit otázku, na kterou chcete soukromě odpovědět. Pokud například děláte výzkumný úkol o tom, jak astronauti chodí na záchod, nebo se jen stydíte zeptat ve veřejném tweetu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Členové posádky obecně rádi slyší od veřejnosti, takže se nemusíte stydět ani být nervózní!
 • Buďte přátelští a zdvořilí, kdykoli mluvíte s astronautem, aby s vámi pravděpodobně mluvili dál.
 • Nebojte se odradit, pokud nemůžete kontaktovat ISS. Zkoušejte to dál a třeba se vám podaří je kontaktovat.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nezveřejňujte na sociálních sítích žádné osobní ani finanční informace, abyste se ochránili před krádeží identity.
reklama

Populární Problémy

Zde je vše, co potřebujete vědět o nadcházejícím finále ATP příští generace 2019.Jak se naučit hrát golf. Golf je velmi populární sport, kterému se můžete věnovat mnoho let. Je skvělé dělat to ve volném čase i s obchodními kolegy. Můžete se naučit hrát golf tím, že se naučíte správně odpalovat míč, ...

Mnoho plemen psů miluje dobrou hru aportu. Rozhodování mezi těmito plemeny může být pro vás obtížné, proto se rozhodněte, jakých vlastností si ceníte. Většina psů, kteří milují aport, jsou chytří, hraví a energičtí, takže potřebují hodně pozornosti ...

Ať už chcete vidět aplikovanou fyziku a koncept „kavitace“ v akci, nebo jen chcete zapůsobit na někoho, kdo tento trik nikdy předtím neviděl, vyfouknout dno plné láhve je zatraceně snadné. Http://www. věda o životě ...Basketbalové bluebloods UNC a Kentucky se v sobotu setkají na CBS Sports Classic 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry.

Andy Murray a jeho manželka Kim Sears mají zbrusu nový přírůstek do své rodiny - své čtvrté dítě. V důsledku toho se Murray rozhodl odstoupit z příštího týdne Dubaj Duty Free Tennis Championships.