Jak mletý zázvor

Existuje několik způsobů mletí zázvoru. V závislosti na vašich osobních preferencích nebo vašem receptu se můžete rozhodnout zázvor nasekat hruběji, nebo ho chcete mít velmi jemně mletý, téměř rozvlákněný. S malou přípravou a běžnými domácími potřebami můžete zázvor rozdrtit na různé textury.Část 1 ze 3: Loupání zázvoru

 1. 1 Ořízněte zázvor. Zázvor obvykle přichází ve velkém kusu s větvemi připevněnými v lichých úhlech. V závislosti na množství zázvoru, které potřebujete, můžete chtít vzít kousek z větší části kořene, nebo můžete chtít jen pár malých větví.
  • Pokud používáte celý kořen, ořízněte větve, abyste je mohli oloupat samostatně. Pokud vám pár kousků zázvorové kůže nevadí, nestříhejte větve. Nebudou překážet mletí zázvoru.
 2. 2 Použijte lžíci. Používání lžíce je metoda loupání zázvoru, kterou preferuje většina kuchařů. Pomocí lžíce můžete odstranit zázvorem tenkou kůži, aniž byste ztratili příliš mnoho masa.
  • Použijte lžíci s velmi tenkým okrajem. Zázvor ukotvěte na prkénku na jeho ploché straně (pokud je spodní část zázvoru hrbolatá, stačí ho odříznout, abyste měli něco plochého, do čeho ukotvíte). Poté svižným pohybem odtrhněte zázvorovou kůži lžící.
 3. 3 Použijte škrabku. Tato metoda odstraní část masa zázvoru, ale ne tolik jako pomocí nože. Držte zázvor ve spodní části a zatlačte škrabku přes zázvor, pryč od vás.
  • Pomocí velké mísy chyťte létající slupky nebo se oloupejte přes umyvadlo.
 4. 4 Použijte nůž. Touto metodou ztratíte hodně zázvoru, ale pokud spěcháte, bude to stačit. Nejlepší je malý nůž, například nůž na krájení.
  • Držte zázvor ve své nedominantní ruce a pomocí odřezávacího nože oloupejte jablko. Zatlačte čepel pod kůži a položte palec na skrytou čepel. Zatlačte čepel směrem k palci a kolem něj, přičemž palec sleduje čepel po celé délce zázvoru. Druhou rukou veďte směr řezů.
  reklama

Část 2 ze 3: Ruční mletí zázvoru

 1. 1 Zázvor nakrájejte na „mince“. Nejprve nakrájejte podél oloupaného zázvoru, abyste získali „mince“ nebo zaoblené kousky. Tyto mince naskládejte na výšku jednu nebo dvě, poté je nakrájejte na tenké proužky nebo „zápalky“. Poté nakrájejte kolmo na čáry zápalky a nakrájejte je na malé kostičky.
  • Pokud chcete ještě menší kousky, několikrát kostky nasekejte.
 2. 2 Zázvor nakrájejte na proužky. Někteří lidé dávají přednost řezání proužků po celé délce zázvoru, než „mincím“. Tyto delší kousky pak můžete krájet na zápalky a kostky.
  • Tato metoda je lepší, pokud vám nevadí mít při vaření větší kousky zázvoru.
 3. 3 Zázvor rozdrťte a poté nasekejte. Tato metoda funguje nejlépe s velkým těžkým nožem, jako je sekáček, ale poslouží i velký nůž s plochou čepelí.
  • Zázvor nakrájejte na silné mince. Pomocí ploché čepele rozdrťte mince. Měly by se „roztříštit“ a zanechat malé kousky, které se dají rychle pomlet. Pokud váš nůž není dostatečně těžký, můžete položit břit čepele na zázvorovou minci a pak do ní tvrdě udeřit pěstí nebo dlaní.
  reklama

Část 3 ze 3: Použití jiných nástrojů k mletí zázvoru

 1. 1 Pomocí mikroplánku nebo struhadla mletý zázvor. Mikroplán je jako velmi jemné struhadlo a často se používá k šťourání. Pokud však nemáte mikroplán, bude struhadlo fungovat stejně dobře. Tato metoda často produkuje hodně zázvorové šťávy, takže se budete chtít ujistit, že to uděláte přes misku nebo talíř.
  • Oškrábejte oloupaný zázvor přes mikroplán nebo struhadlo, příležitostně sbírejte dužinu, která se hromadí nahoře, a přidejte ji na hromádku. Může to chvíli trvat, ale nakonec máte velmi jemné kousky zázvoru, které jsou téměř jako dužina a nelze je najít ve vašem posledním pokrmu.
 2. 2 Použijte kuchyňský robot. Kuchyňské roboty jsou obecně lepší pro velké množství zázvoru- příliš málo zázvoru a většina z nich uvízne pod čepelí. Pokud chcete rozdrtit celý kořen, použijte kuchyňský robot.
  • Pokud nepotřebujete celý kořen, ale přesto chcete použít kuchyňský robot, zázvor docela dobře zamrzne, když je zabalen do plastu. Pokud vaříte se zmrazeným zázvorem, nemusíte ho ani rozmrazovat- zmrazená voda se velmi rychle odpaří a zůstane vám použitelný zázvor.
 3. 3 Použijte nutribullet nebo malý mixér. Pokud děláte zálivku nebo marinádu, můžete použít silný mixér na mletý zázvor. Mnoho mixérů vyžaduje kapalinu, aby nezastavilo motor, proto tuto metodu používejte pouze tehdy, pokud svým zázvorem vyrábíte něco tekutého.
  • Před vložením zázvoru do mixéru s jinými tekutinami volně nasekejte. Nezapomeňte úplně promíchat. Vyjměte mixér ze základny a vidličkou zkontrolujte velké kusy, abyste se ujistili, že nedostanete kousky.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud nějaké zbyly, měly by být uloženy ve vzduchotěsné skleněné nádobě v lednici. Měl by být použit během několika dní.
 • Vyberte si kousek zázvoru, který není příliš pokrčený, ale má hodně široký povrch, takže se snadno krájí.
 • Vyberte zázvor, který je pevný a nepoškozený.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Na peeling

 • Loupací nůž, škrabka nebo lžíce.

Pro mletí

 • Těžký nůž, sekací nůž nebo mikroplán
 • Prkénko
 • Kuchyňský robot
 • Mixér

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Naučit se jezdit na kole je důležitým rituálem pro většinu batolat a také skvělou formou cvičení. Pokud se rozhodnete pořídit batole kolo, na kterém budete cvičit, je velmi důležité vybrat kolo, které mu sedí. Kolo, které je ...Roger Federer je nejlepším hráčem na turnaji na trávě v Německu, který je také známý jako Gerry Webber Open.

Turnikety pro bojové aplikace (CAT) obvykle používají v bojovém prostředí vojáci ke kontrole silného krvácení. Škrtidlo je vyrobeno ze samolepícího pásku s řetízkem z navijáku, tyčí a sponou. Je to ideální škrtidlo v ...

Zde je návod, jak můžete online streamovat speciální živou prezentaci ABC „All in the Family“ a „Good Times“ online.Philadelphia Eagles vytáhli z triku další trikovou hru, sedm měsíců po „Philly Special“.