Sofii Keninovou svou netrpělivou chůzí – a záludnými chytrými záběry – v Římě naštvala Aryna Sabalenka

Jak Američanka ve čtvrtek na podniku WTA 1000 zaznamenala první výhru v Top 10 po třech letech.tenisové boty nike

Mohli jste to vidět brzy: Sofia Kenin se ve čtvrtek vrátila do Říma.24letá Floriďanka je momentálně na 134. místě, o 129 míst méně než její kariérní maximum. Od svých největších úspěchů, titulu Australian Open a druhého místa na Roland Garros, jí chybí tři roky. A dnes stála tváří v tvář ženě, která v současnosti nosí melbournskou korunu a která v roce 2023 hraje nejlepší tenis ze všech žen, Aryně Sabalenkové. Minulý týden v Madridu Sabalenka ve finále porazila světovou jedničku Igu Swiateka, což byl možná zápas roku na okruhu WTA. Keninová mezitím prohrála v prvním kole se 77. Marynou Zanevskou 6:0, 6:3.Navzdory tomu všemu Kenin začala tento zápas hrát a hrát jako žena, která má šanci. Kráčela s tou známou, netrpělivou vzpěrou mezi body, kde mám být, a své služební držení oslavila tak, jako za časů své slávy – bouchnutím míče do země v iracionální frustraci. Do její hry se přeneslo vášnivé chování. Od začátku nebyl Američan 5 stop-7 ohromen ani zastrašen typicky ohromující silou 6 stop-0 Sabalenky.

 Díky tomuto úsilí se Keninová dostala do střetnutí ve třetím kole s nasazenou 30. Anhelinou Kalininou.

Díky tomuto úsilí se Keninová dostala do střetnutí ve třetím kole s nasazenou 30. Anhelinou Kalininou.

Místo toho Kenin použil toto tempo proti ní. Vstřebala to, až měla úhel, se kterým mohla pracovat, a pak přesměrovala míček do otevřeného rohu, čímž zachytila ​​Sabalenkovou mimo pozici na druhé straně kurtu. Keninová držela Sabalenkovou na uzdě při jejím podání a návratem neutralizovala výměnu. Nastoupila o brzký brejk, ai když Sabalenka na konci setu předvedla očekávaný nárůst, Keninová se udržela, dosáhla tiebreaku a zahrála bezchybný tenis a vedla 6-2. V tu chvíli jí zaskočily nervy. Udělala dvě divoké, úzkostlivé chyby a na vteřinu to vypadalo, že by mohla prozrazovat set. Sabalenková si ale za stavu 6-4 nesmírně pomohla tím, že navrtala snadný forhend do sítě.

Odtud ji dostihla část únavy, kterou musela Sabalenková pociťovat po svém úsilí v Madridu. Od stavu 2:2 prohrála poslední čtyři hry; přesné umístění, které jí letos vyneslo rekord 29-4, bylo pryč, protože Kenin neustále vstřebávala, přesměrovávala a stále nacházela otevřené rohy. Možná ještě větším překvapením než její výhra 7-6 (4), 6-2 byla skutečnost, že Keninová skončila s více vítězi než Sabalenka, 23:22.uzdravuje tenisový loket?
Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tennisem (@tennischannel)Kenin v této sezóně pracoval každý týden a dosáhl několika mírně slibných výsledků – semifinále v Hobartu, třetí kola v Miami a Charlestonu. Sotva přežila svůj zápas prvního kola v Římě proti Cristině Bucsové, 7:5 ve třetím setu. Ale v minulosti hrála některé ze svých nejlepších tenisů na větších pódiích a dnes to udělala v Campo Centrale, aby dosáhla velkého průlomu, o který tak usilovala. Je to její první vítězství nad soupeřem z Top 10 za tři roky.

'Jsem na sebe nesmírně hrdý,' řekl Kenin. „Musel jsem hrát svůj nejlepší tenis. Cítil jsem, že jsem dobře podával, dobře vracel, a ano, proto jsem vyhrál.'

Rychlá vzpěra, chytré výstřely, nesmyslné vysvětlení poté: Starý Kenin, záludně dobrý Kenin, byl zpátky v plné síle.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat nový dokument Duran Duran společnosti Showtime s podtitulem „Je tu něco, co byste měli vědět“ online bez kabelu.

Jak navštívit ředitelství Google. Sídlo společnosti Google, které se nachází v Mountain View v Kalifornii, je přístupné veřejnosti a putování po kampusu je zábavný způsob, jak strávit několik hodin. Ačkoli neexistují žádné oficiální prohlídky a většina ...

Nadal porazil Murrayho 6: 4, 6: 1, přičemž britský hráč nyní hraje Stan Wawrinka.

Podle nedávných zpráv by tenisovou akademii Novaka Djokoviče v Bělehradě mohl brzy vést jeho krajan a bývalý světový hráč číslo 12 Viktor Troicki.

USA vytvořily jedny z největších šampionů, jaké tenisový sport kdy poznal, a zde je pohled na 10 nejlepších z nich.