Jak vyléčit bolest žaludku psa

Čas od času nás všechny trápí bolest břicha - a psi se neliší. Pokud máte podezření, že vašeho psa bolí žaludek, měli byste podniknout kroky, které mu pomohou cítit se pohodlně a snížit riziko, že se z něj vyvine nemoc nebo průjem.Část 1 ze 3: Léčba bolesti žaludku vašeho psa

 1. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  1 Zadržte jídlo. Pokud je trávicí systém vašeho psa rozrušený, chcete ho nechat chvíli odpočívat tím, že mu nedáte žádnou práci. Krmení psa vyžaduje, aby jeho žaludek a střeva produkovaly trávicí šťávy na zpracování jídla. Tyto šťávy pravděpodobně zhorší jakýkoli zánět nebo bolest, kterou může mít, a nakonec se budou cítit hůř.
  • Nekrmte svého psa 24 hodin.
  • Pokud do té doby stále vykazuje příznaky bolesti žaludku, nechte ho zkontrolovat veterinářem.
 2. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  2 Zajistěte čistou, čerstvou pitnou vodu. Sledujte svého psa, abyste zjistili, zda pije. Pokud pije méně než obvykle po dobu 24 hodin a stále se zdá nepohodlné, pak je na místě veterinární kontrola. Dávejte si také pozor na žíznivé pití. Někteří psi budou nadměrně pít, pokud jim bude špatně. Celá mísa vody narazená do žaludku může způsobit zvracení.
  • Pokud zvrací vodu, rozdělte ji na malé množství každou půl hodinu.
  • Psa s hmotností nižší než 10 kg zajistěte každých 30 minut šálek vody. Psa nad 22 liber poskytněte půl šálku každých 30 minut.
  • Pokud pes pije a jde 2 - 3 hodiny bez zvracení, pak umožněte volný přístup k vodě.
  • Pokud i přes příděly pokračuje ve zvracení, je nutná veterinární kontrola.
 3. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  3 Usnadněte svému psovi návrat do běžné stravy. Pokud se váš pes po 24 hodinách bez jídla zdá být normální a žádá o jídlo, krmte ho po dobu 24 hodin nevýraznou stravou. Mezi nízkotučné a snadno stravitelné potraviny patří kuřecí prsa, králík, krůta nebo treska. Maso můžete kombinovat s bílými těstovinami, rýží nebo vařenou bramborovou kaší (ale bez přidání mléčných výrobků).
  • Nekrmte ho jídlem s „kuřecí příchutí“. Ty obvykle obsahují velmi nízké procento kuřecího masa a jsou špatnou náhradou skutečné věci.
  • Můžete požádat svého veterináře o krmivo pro psy určené k urychlení zotavení z bolesti žaludku. Patří sem diety Hills ID nebo Purina EN.
 4. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  4 Nejprve mu dejte malé jídlo. Pro první jídlo po jeho 24hodinovém půstu nabídněte svému psovi jídlo, které je asi 1/4 jeho obvyklé velikosti, aby vyzkoušelo jeho žaludek. Malé jídlo je pro jeho systém šetrnější než velké. Je to dobrý způsob, jak zjistit, zda se skutečně cítí lépe.
  • Pokud po 24 hodinách hladovění pes nemá hlad nebo stále není stoprocentní, je na místě veterinární kontrola.
 5. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  5 Dejte mu trochu TLC (něžná láskyplná péče). Od doby, kdy jste byli sami nemocní, víte, že trocha soucitu vám může dlouhou cestu pomoci cítit se lépe. Posaďte se tiše se svým psem a mluvte tichým, uklidňujícím hlasem. Pohladit ho po hlavě a uhladit srst podél zad.
  • Nemasírujte mu žaludek. Váš pes vám nemůže říct, jestli se cítíte lépe nebo hůře. Pokud zasáhnete obzvláště citlivé místo, můžete způsobit náhlou, ostrou bolest, která ho přiměje otočit se a štípat vás.
 6. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  6 Zajistěte šetrný zdroj tepla. Zdá se, že některým psům prospívá tepelná terapie. pokud se váš pes třese, zkuste mu dát láhev s horkou vodou zabalenou v ručníku, ke které se může přitulit. Jen se ujistěte, že se může vzdálit od tepla, pokud mu to bude nepříjemné. Nepřipojujte ho k němu, aby s ním zůstal, ať chce nebo ne.
 7. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  7 V případě potřeby kontaktujte veterináře. Pokud je váš pes v mírném nepohodlí, ale je jinak zdravý, je dobré ho sledovat a provést výše uvedené kroky, aby se cítil pohodlněji. Pokud však dojde k obratu, měli byste vždy kontaktovat svého veterináře. To zahrnuje, pokud váš pes začne vykazovat následující příznaky:
  • Neproduktivní zvracení: Pes, který se snaží být nemocný, ale nic nepřináší, je vážným znakem, který by mohl naznačovat zkroucený žaludek. Neváhejte kontaktovat svého veterináře jako možnou nouzovou situaci.
  • Zvracení po dobu delší než 4 hodiny
  • Zvracení a nedržení tekutin: To představuje riziko dehydratace, proto kontaktujte svého veterináře. V případě potřeby mohou podávat tekutiny IV.
  • Tupý mentální přístup nebo nedostatek energie
  • Nejíst déle než 24 hodin
  • Průjem (bez krve) déle než 24 hodin
  • Průjem s krví
  • Zvyšující se úzkost, jako je kňučení nebo pláč
 8. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  8 Ošetřete ho léky proti nevolnosti. Pokud má váš pes pravidelné problémy s bolestmi žaludku ze známé příčiny (například pes podstupující chemoterapii nebo trpící onemocněním ledvin), může vám váš veterinář předepsat léky, které je budou léčit.
  • Maropitant (Cerenia) je běžně předepisován psům na chemoterapii. Tato tableta se podává jednou denně a účinkuje 24 hodin. Orální dávka je 2 mg/kg, což znamená, že průměrně velký labrador užívá jednu 60mg tabletu jednou denně.
  reklama

Část 2 ze 3: Diagnostika bolesti žaludku

 1. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  1 Dávejte pozor na neklid. Znáte svého vlastního psa a víte, že když nejedná správně. Ať už je váš pes normálně vysokoenergetický nebo gaučový, poznáte, jestli vypadá neklidněji než obvykle. To může být známkou nepohodlí v žaludku.
  • Možná nebude schopen najít pohodlnou polohu, ve které by si mohl lehnout.
  • Mohl by nekonečně přecházet tam a zpět.
 2. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  2 Všimněte si, jestli se dívá na své boky. Boky psa jsou za zadní nohy, těsně před stehny. Někdy psi nechápou, co se s nimi děje, když onemocní. Jeřábem kolem krku hledají zdroj nepohodlí, jako by se pokoušeli zjistit, co bolí. Psa, který se ohlíží po svých bocích, může bolet žaludek.
 3. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  3 Hledejte nadměrné lízání. Bolest žaludku nebo křeče mohou způsobit, že váš pes bude nevolný. Když se to stane, psi mají tendenci si olizovat rty častěji. Někteří psi si olíznou předloktí nebo jinou část těla ve snaze uklidnit se.
  • Neobvyklé nebo nadměrné slintání může být také známkou nevolnosti nebo žaludečních poruch. Některá plemena přirozeně slintají více než ostatní, proto využijte své znalosti svého mazlíčka k rozhodnutí, zda je slintání abnormální.
  • Polknutí je také spojeno s nepohodlí v žaludku.
 4. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  4 Zaposlouchejte se do bušení žaludku a plynatosti. Pokud zažívací potíže způsobily bolest žaludku, možná uslyšíte, jak mu žaludek buší. Tento zvuk se ve střevě pohybuje vzduchem a může se projevit jako plynatost!
  • Pokud nemůžete slyšet rachot žaludku, nevylučuje to bolest žaludku. Prostě to nemůžete slyšet.
 5. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  5 Všimněte si, zda váš pes zaujímá „modlící se pozici. 'Klasickým znakem žaludečního nepohodlí je, když pes zaujme to, čemu se říká' modlící se poloha '. Vypadá to hodně podobně, jako když se váš pes ukloní v hráčské pozici. Podle jeho chování poznáte, zda hraje nebo je mu špatně.
  • Pes se táhne se spodkem ve vzduchu a předními končetinami nízko nad zemí.
  • S touto polohou se snaží protáhnout žaludek, aby zmírnil nepohodlí.
 6. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  6 Hledejte zvracení a průjem. Pokud váš pes trpí těmito příznaky, pravděpodobně nebudete muset usilovně hledat. Stejně jako lidé trpí psi zvracením a průjmem, když se jim zvedne žaludek. Přestože úklid není zábavný, nedržte ho proti němu! Nemůže si pomoci! reklama

Část 3 ze 3: Prevence bolestí žaludku

 1. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  1 Uchovávejte hnijící jídlo mimo dosah. Jako majitel psa jste se pravděpodobně dozvěděli, že váš pes bude jíst téměř cokoli. Bohužel sem patří zkažené jídlo, které může způsobit bolesti žaludku nebo vážnější problémy. Zajistěte, aby byly všechny shnilé potravinové produkty zajištěny ve vaší kuchyni, aby se do nich váš pes nemohl dostat. Čas od času naskenujte svůj dvůr, abyste se ujistili, že na vašem pozemku nezemřela žádná havěť nebo jiná zvířata. Pamatujte, že váš pes ucítí mrtvolu, než vy.
 2. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  2 Nekrmte svého domácího mazlíčka. Někteří majitelé volně krmí své psy, což znamená, že vydávají velké množství jídla a umožňují svým mazlíčkům pást se po celý den. Majiteli to může připadat jednodušší než dodržování plánovaných jídel, ale odborníci to odrazují. Volně krmení psi mají tendenci jíst mnohem více, než by měli, což má za následek obezitu a související zdravotní rizika. Záchvatové přejídání v krátkém časovém období může také vést k bolestem žaludku, kterým byste mohli předcházet malým úsilím.
  • Krmte svého dospělého psa stejným množstvím jídla dvakrát denně - jednou ráno a jednou večer. Kolik jídla poskytnete na jedno jídlo, závisí na velikosti vašeho plemene. Protože rozsah uvedený na obalech krmiv pro psy se může velmi lišit, požádejte o radu svého veterináře.
  • Na internetu najdete také kalkulačky doporučeného kalorického příjmu. Poté, co zjistíte, kolik kalorií by měl váš pes denně sníst, podívejte se na obsah kalorií ve vašem jídle a zjistěte velikost jídla.
 3. Obrázek s názvem Vyléčit psa3 Kupte si kvalitní krmivo pro psy. V uličce pro domácí zvířata existuje několik potravin, které se prodávají směrem ke konkrétnímu plemenu psů. Plemeno však nemá nic společného s tím, čím byste měli svého psa krmit. Měli byste se místo toho soustředit na psa velikost a vyberte si krmivo pro psy formulované pro jeho metabolismus.
  • Vybírejte si krmivo pro psy s vysoce kvalitními surovinami. Nejlevnější potraviny na poličce pravděpodobně obsahují levné, těžko stravitelné přísady.
  • Stejně jako u lidské stravy musí krmivo pro psy uvádět jejich přísady podle toho, kolik dané položky je v krmivu. Podívejte se na krmivo pro psy, které uvádí jako první nebo druhou složku bílkoviny, jako jsou ryby, maso nebo vejce. Čím více bílkovin potravina má, tím snáze ji váš pes stráví.
 4. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  4 Nekrmte svého psa od stolu. Zatímco se zdá, že psi jedí a užívají si téměř všechno, jejich těla neumí zpracovat stejná jídla, jako ta naše. Mnoho běžných potravin pro domácnost je pro psy toxických. Bolest břicha, kterou váš mazlíček dostane, když jí tato jídla v malých množstvích, může být ve skutečnosti reakcí na psí jed. Nikdy nekrmte svého psa následujícími potravinami:
  • Avokádo
  • Chlebové těsto
  • Čokoláda
  • Alkohol
  • Hrozny nebo rozinky
  • Jídlo s chmelem v nich
  • Makadamové ořechy
  • Cibule
  • Česnek
  • Xylitol, produkt běžně se vyskytující v potravinách bez cukru
 5. Obrázek s názvem Vyléčit psa5 Nenechte ho hrát si s nemocnými psy. Stejně jako děti, které ve škole procházejí rýmou, mohou psi při kontaktu přenášet nemoci tam a zpět. Pokud víte, že pes byl v nedávné minulosti nemocný, držte ho od něj dál, dokud si nebudete jisti, že pes již není nakažlivý.
  • V psím parku to může být těžké zjistit, protože kolik psů hraje na jednom místě. Také se ze dne na den objevují různí psi.
  • Pokud váš pes onemocní, můžete se zeptat v psím parku, zda někdo z ostatních majitelů neví o jiném psovi, který byl v poslední době nemocný.
  • Po rozhovoru s tímto majitelem získáte další informace o tom, co je s vaším psem špatně a zda je to vážné.
 6. Obrázek s názvem Vyléčit psa

  6 Vezměte v úvahu základní zdravotní problémy vašeho psa. Některé stavy, jako je pankreatitida, způsobují časté bolesti žaludku. Pokud víte, že váš pes má takový stav, pravidelně ho sledujte, zda nemá známky bolesti břicha nebo jiného zhoršení. Hledejte ztrátu energie, nemoci nebo průjem. Včasná léčba veterinářem může epizodu projít rychleji a méně bolestivě.
  • Dávejte si také pozor, pokud má váš pes nemoc (jako je cukrovka), která by se zhoršila jeho nejedením. Jednoduchá bolest žaludku by ji mohla spustit a ještě více zhoršit. Pokud uvidíte nějakou změnu v jeho stravování, obraťte se na svého veterináře o radu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když se můj pes zdá být v pořádku, ale má abnormální stolici? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Jednou z možností je odpočinek žaludku po dobu 24 hodin a poté obnovení jídla s nevýraznými jídly. Pokud je však ve stolici krev, zvrací nebo nepije, měl by navštívit veterináře. Podobně pokud se stolice nezlepší do dvou až tří dnů, je vhodné veterinární vyšetření.
 • Otázka Žádná z metod v článku nefungovala pro mého psa. Co ještě mohu udělat? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Pokud se stále zdá nepohodlný, je nutné nechat ho zkontrolovat veterinářem. Podmínky, jako je pankreatitida, mohou způsobit dlouhodobou bolest břicha a vyžadují vhodnou lékařskou léčbu léky proti bolesti, léky proti nevolnosti a případně antibiotiky, aby se zmírnily nepohodlí. Pokud jste doma udělali všechny možné praktické možnosti a stále nemá pravdu, vyhledejte odbornou pomoc.
 • Otázka Pokud jsem měl jednoho nemocného psa, který šel k veterináři kvůli viru, a nyní druhý vykazuje známky, musím také vzít toho psa? Ano, určitě. Může to být jen náhoda, ale může to být také virus. Je lepší být v bezpečí, než litovat.
 • Otázka Co mohu dát své čivavě, abych mu zmírnil bolest břicha? Krmte svou čivavou malým množstvím obyčejného vařeného kuřete a bílé rýže, dokud se jeho bříško necítí lépe. Tato jídla jsou šetrná k žaludku.
 • Otázka Může mého psa bolet žaludek z pití vody z rybníka? Ano, určitě. Voda v jezírku obsahuje mnoho bakterií, které mohou způsobit podráždění bříška.
 • Otázka Je problém, když mého psa bolí bříško a jeho hovínko je světle žluté? Ano, mohl mít problémy s břichem nebo žaludkem, takže okamžitě navštivte veterináře.
 • Otázka Můj pes včera večer snědl malé kousky steaku, aniž by je pořádně rozkousal, a od té doby ho bolí žaludek. Co mohu udělat, aby se cítil lépe? Nedá se moc dělat, jen počkat a nechat maso projít.
 • Otázka Co by mohlo být příčinou hlučného žaludku mého psa? Může to být bolest břicha. Zkuste mu dát jemná jídla, jako je vařené kuře a bílá rýže. Pokud to nepomůže, navštivte veterináře.
 • Otázka Můj pes přechází sem a tam. Co mám dělat? Možná bolí sedět nebo ležet. Procházet kolem ní může být uklidňující. Zkuste jí zavolat, aby si sedla na klín nebo vedle vás na gauč. Pokud pokračuje ve stimulaci a/nebo pozorujete jiné znepokojivé příznaky, zavolejte jejího veterináře.
 • Otázka Mohu svému štěněti pit bull dát bílou rýži a vlhké kuře a vejce jako náhradu za její pravidelnou dietu při bolestech bříška? Lynn Cirbs Ano, ale dal bych jí buď míchaná nebo vařená vejce a rýži, nebo kuře a rýži. Ne vejce a kuře. Co jsem také shledal užitečným pro koťata a štěňata, je suchá receptura Gerber baby pro rýži a odpařené mléko zředěné vodou - 1 plechovkové mléko smíchané s jednou plechovkovou vodou. Nikdy nepoužívejte homogenizované mléko (naše mléko), protože způsobuje extrémní průjem.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Můj pes jí a hraje si, ale někdy ji bolí žaludek. Je normální mít bolesti břicha bez průjmu a zvracet?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Lendale Johnson hovořil o tom, jak moc pro hráče LGBTQ znamená podpora Rogera Federera, Novaka Djokoviče a Murraye. Johnson také odhalil různé potíže, se kterými se potýkají sportovci, kteří přicházejí ke svým vrstevníkům a do světa.Legendární rivalové Roger Federer a Rafael Nadal se ve Wimbledonu v pátek opět střetnou. Zde je návod, jak sledovat zápas online bez kabelu v USA.French Open vyzvala k přezkoumání bezpečnosti soudu po zranění GoffinaPohled na to, jak se očekává losování žen US Open 2021, s předpověďmi pro každé čtvrtletí i výběrem pro šampionku. S Ashleigh Barty, Naomi Osaka a Aryna Sabalenka, kteří jsou ve hře, to slibuje, že to bude soutěžní turnaj - navzdory absenci Sereny Williamsové.