Jak řezat cihlu

Cihly jsou ideálním materiálem pro vytváření chodníků a podpůrných struktur. Díky vysokému stupni odolnosti a širokému cenovému rozpětí je lze přizpůsobit pro použití v mnoha situacích. Ale s největší pravděpodobností se ocitnete v situacích, kdy je musíte snížit. Naštěstí, ať už použijete studený sekáč k hrubým řezům nebo motorovou pilu pro čisté a přesné řezy, řezání cihel není tak těžké, jak byste si mohli myslet.Metoda 1 ze 2: Zatloukání studeným dlátem

 1. 1 Nakreslením čáry na každou stranu cihly vytvoříte linii řezu. Umístěte cihlu na rovný povrch. Na cihlu podržte trojúhelníkové rozložení nebo pravítko a nakreslete tužkou první řádek. Otočte cihlou a nakreslete zbývající čáry, dokud na každé ze čtyř stran cihly nebudou čáry.
  • Ujistěte se, že horní a spodní linie a dvojice bočních čar jsou navzájem rovnoběžné - v této linii musíte přesně bodovat.
 2. 2 Bodujte podél řezů pomocí studeného dláta širokého 2,5 cm. Položte cihlu na rovný povrch a zarovnejte ostrou hranu dláta pod úhlem 60 stupňů k linii řezu. Sekáčem jemně zatloukejte a pohybujte po vyznačené čáře, přičemž se střídavě měníte úhel sekáče mezi mířením dolů doleva a dolů doprava. Pokračujte v tomto procesu, dokud nedojde k a 1/16 palec (0,16 cm) drážka po celé délce čáry řezu.
  • Nezasahujte do dláta příliš silně, jinak byste mohli odlomit více cihel, než jste zamýšleli.
 3. 3 Kladivo sekáčkujte podél drážky pomocí cihelného dláta, abyste odlomili nechtěný kus. Ujistěte se, že je cihla na rovném povrchu stranou, kterou chcete řezat, směrem k vám. Umístěte dláto zasazené do cihly rovnou hranou směrem k vám. Nakloňte ostří nástroje mírně od sebe a začněte pevně bít kladivem o držadlo, čímž rozlomíte cihlu na dvě části.
  • Pokud se cihla neodděluje od pevného úderu, udělejte ještě jednou sekáčkem kolem linie řezu. Poté zkuste znovu zatlouct drážkou.
 4. 4 Ze zbývajícího kusu odstraňte nerovnoměrné a přebytečné kusy cihel. Jakmile odstraněný kus zmizí, použijte svoji sadu cihel a kladivo k odštípnutí všech problematických oblastí. Hledejte nerovnoměrné oblasti a přebytečné kusy. Pokud je cihla během tohoto procesu nestálá, položte ji na pytle s pískem.
  • V případě nerovných míst a pilník na řezání kamene je skvělý nástroj. Když používáte soubor, vždy ho přetáhněte podél cihly směrem od sebe, zvedněte jej a vraťte zpět. Tento postup opakujte, dokud není skvrna rovnoměrná.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Řezání kotoučovou elektrickou pilou

 1. 1 Nakreslete tužku na horní a dolní část cihly. Na cihlu položte rovný okraj a tužkou označte vodorovnou čáru. Poté jej otočte a proveďte totéž na spodní straně. Ujistěte se, že jsou obě čáry navzájem rovnoběžné.
  • Protože řežete pouze podél horní a dolní části cihly, můžete při kreslení čar přeskočit strany.
 2. 2 Připojte diamantovou zdicí čepel na kotoučovou motorovou pilu. Připevněte pár svěráků podél boku starého pilového kotouče, aby se nepohyboval. Povolte středový šroub pomocí klíče a sejměte jej. Nyní sundejte malý ráfek pod šroubem - také známý jako příruba - a sejměte starou čepel. Připojte nový diamantový kotouč a ujistěte se, že zuby směřují proti směru řezu. Položte přírubu nahoru a šroub znovu utáhněte.
  • Připevněte rukojeti svěráku k novému kotouči a současně utáhněte šroub, aby se zabránilo jeho pohybu.
 3. 3 Uchopte rukojeť levou rukou a pravou položte na štít čepele. Procvičte si pohyb pilového kotouče levou rukou a ujistěte se, že vám pila vyhovuje. Pravou rukou držte pilu pevně. Zatlačte čepel na cihlu, abyste otestovali její stabilitu - měla by zůstat na svém místě.
  • Pokud se pohybuje, položte pod cihlu malý koberec nebo gumovou podložku.
 4. 4 Viděl podél horní linie 1/2 1,3 cm hluboký. Začněte nastavením pilového kotouče do hloubky 1/2 palce (1,3 cm). Nyní zapněte pilu a řezte podél tužky na vrcholu cihly. Levou rukou vedete kotouč, pravou rukou tlačte na pilu a tlačte na cihlu směrem dolů. Tento postup opakujte se spodní částí cihly, dokud na předním a zadním povrchu nebudete mít rýhy.
  • Chcete -li upravit hloubku čepele, uvolněte páčku nože jejím uvolněním. Nyní přesuňte základnu pily nahoru, abyste odhalili ostří. Zastavte jen tehdy 1/2 1,3 cm čepele je odkrytá a utažením páčky nože zajistíte hloubku na místě.
  • Odstraňte čepel z cihly každých 30 sekund, abyste udrželi chladnou teplotu čepele.
 5. 5 Po položení na schod udeřte na nechtěný konec cihly. Položte cihlu na schod a držte ji na místě nedominantní rukou. Dominantní rukou udeřte kladivem na nechtěný konec cihly, která není podepřena schodem. Cihla by se měla čistě rozdělit na 2 kusy podél rýh.
  • Pokud nemůžete najít krok, chyťte cihlu rukama a pevně narazte špičkou nechtěného konce na betonovou podlahu. Jen si uvědomte, že je větší pravděpodobnost, že pomocí této metody vytvoříte chaotický nebo zubatý zlom.
  • K odstranění zubatých okrajů použijte 2,5 cm široký studený sekáč a kladivo. Další alternativou je a pilník na řezání kamene . Když používáte pilník, táhněte směrem ven po cihle od vás. Poté pilník zvedněte, vraťte ho k sobě a postup opakujte, dokud nebudou zubaté okraje hladké.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jakou pilu používáte k řezání cihel?Gerber Ortiz-Vega
  Specialista a zakladatel zdiva, GO Masonry LLC Gerber Ortiz-Vega je specialista na zdivo a zakladatel společnosti GO Masonry LLC, zednické společnosti se sídlem v Severní Virginii. Gerber se specializuje na poskytování služeb pokládky cihel a kamene, betonových instalací a oprav zdiva. Gerber má více než čtyři roky zkušeností s provozováním GO Masonry a více než deset let obecných zednických prací. V roce 2017 získal bakalářský titul v oboru marketing na University of Mary Washington.Gerber Ortiz-VegaSpecialista a zakladatel zdiva, GO Expert na zdivo LLC Použijte diamantovou pilu s 8palcovým nebo 14palcovým pilovým kotoučem. Při tom použijte hadici, aby cihly a piliny zůstaly mokré, což vám zabrání vdechovat kouř.
 • Otázka Jak rozřezáte cihly na polovinu?Gerber Ortiz-Vega
  Specialista a zakladatel zdiva, GO Masonry LLC Gerber Ortiz-Vega je specialista na zdivo a zakladatel společnosti GO Masonry LLC, zednické společnosti se sídlem v Severní Virginii. Gerber se specializuje na poskytování služeb pokládky cihel a kamene, betonových instalací a oprav zdiva. Gerber má více než čtyři roky zkušeností s provozováním GO Masonry a více než deset let obecných zednických prací. V roce 2017 získal bakalářský titul v oboru marketing na University of Mary Washington.Gerber Ortiz-VegaSpecialista a zakladatel zdiva, GO Expert na zdivo LLC Použijte rozdělovač bloků. Prostě vložíte cihly, poté stisknete tlačítko a cihla se vám rozdělí.
 • Otázka Jak ručně řezáte cihly?Gerber Ortiz-Vega
  Specialista a zakladatel zdiva, GO Masonry LLC Gerber Ortiz-Vega je specialista na zdivo a zakladatel společnosti GO Masonry LLC, zednické společnosti se sídlem v Severní Virginii. Gerber se specializuje na poskytování služeb pokládky cihel a kamene, betonových instalací a oprav zdiva. Gerber má více než čtyři roky zkušeností s provozováním GO Masonry a více než deset let obecných zednických prací. V roce 2017 získal bakalářský titul v oboru marketing na University of Mary Washington.Gerber Ortiz-VegaSpecialista a zakladatel zdiva, GO Expert na zdivo LLC Pokud řežete jednotlivé cihly, doporučuji použít zednické kladivo a dláto. To vám umožní snadno rozdělit každou cihlu na polovinu. Pokud chcete řezat hodně cihel, budete chtít větší kus vybavení, které vám ušetří čas.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Abyste se vyhnuli nerovnostem, které se lámou nerovnoměrně, cihlu zlehka sekáním ze všech 4 stran dřív, než na ni na jedné straně silně narazíte, abyste ji zlomili. Tímto způsobem dojde k přerušení na oslabených liniích a téměř všechny vaše střihy budou dokonalé.
 • Řezání cihel samotným kladivem je nejlepší pro běžné řezací práce, jako je výroba uzavíracích cihel pro obcházení otvorů ve zdi nebo dokončování rohů.

reklama

Varování

 • Při vytváření drážky netlučte sekáč přímo nahoru nebo velkou silou. Pokud tak učiníte, může dojít k nerovnoměrnému rozbití a zlomení cihly.
 • Uvědomte si, že cihly lze řezat suché nebo mokré do zdiva. Řezání suchých cihel může být rychlejší, ale vytvoří spoustu prachu. Před řezáním snižte prach navlhčením cihel ve vodě. To však může způsobit skvrny kvůli chemikáliím z cihel vyluhujících se do vody.
 • Při řezání cihel vždy noste rukavice a ochranné brýle.
 • Při používání motorové pily noste protiprachovou masku.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Zatloukání studeným dlátem

 • Cihlový
 • Tužka
 • Trojúhelníkové rozložení náměstí
 • Dláto
 • Cihlové kladivo
 • Sada cihel
 • Ochranné brýle
 • Dýchací maska

Řezání kotoučovou elektrickou pilou

 • Ochranné brýle
 • Zátky do uší
 • Respirátor
 • Rukavice
 • Měřicí páska
 • Svěráky
 • Tužka
 • Klíč
 • Kotoučová pila
 • Diamantové zdivo
 • Palička nebo kladivo

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak narovnat zuby bez rovnátek. Někteří lidé říkají, že mít přímý, krásný úsměv je nejlepší doplněk, ale ne každý si je jistý vzhledem svých zubů. Zatímco rovnátka jsou obvykle považována za nejlepší způsob ...

Zde je návod, jak sledovat film „Victoria Gotti: Dcera mého otce“ online, i když nemáte kabel ani Doživotní.

Bench dip je cvičení se střední intenzitou, které využívá vlastní tělesnou hmotnost k posílení tricepsu. Lavičkové poklesy se poměrně snadno učí a lze je provádět téměř kdekoli, což z nich činí skvělé cvičení pro milovníky domácího cvičení. Být...Zde jsou časy, kdy to, co měl sportovec na sobě, dělalo více titulků než jejich výkon na kurtu. .

Podívejte se, jak sledovat 3. sérii epizod „Dobrý boj“ online prostřednictvím živého přenosu, který je k dispozici na CBS All-Access.