Jak se zamotat

Muddling je barmanská technika pro uvolnění chuti z pevných koktejlových přísad. Základní myšlenka je tak jednoduchá, jako je drcení ovoce nebo byliny, ale v detailech jsou připraveni ďáblové, aby váš koktejl zhořkl nebo byl nepříjemný. Naučte se, jak to udělat správně, a nebudete se muset proplétat vlastní intuicí.

Metoda 1 ze 2: Muddling Mint a další měkké bylinky

 1. Obrázek s názvem Muddle Krok 1

  1 Vyberte si jemný bahenní nástroj. Ideální je malý plochý dřevěný nástroj, například konec vařečky nebo francouzský váleček (bez držadel). Plastové nebo tvrdé gumové nástroje budou také fungovat, ale vyžadují jemný dotek. Vyhněte se muddlerům se zuby, protože ty příliš trhají listy.
  • Tvrdá bylina, jako je rozmarýn, potřebuje více rozpadu. Postupujte podle pokynů pro ovoce namísto.
  • Zkuste například použít široký plochý konec vařečky. To rozdrtí vše, co si pletete, aniž byste to zničili.


 2. Obrázek s názvem Muddle Krok 2

  2 Vložte přísady do pevné sklenice. Nemačkejte v choulostivém skle, které se při nárazu může odštípnout nebo zlomit. Pokud koktejl vyžaduje také ovoce, okurku nebo jiné než bylinné přísady, pro dosažení nejlepších výsledků je zamíchejte zvlášť.
  • Při míchání se granulovaný cukr slzí do přísad. U měkkých bylinek to může být přehnané, proto místo toho přidejte ovoce, nebo ho rozpusťte v několika kapkách vody a přidejte do koktejlu samostatně.
 3. Obrázek s názvem Muddle Krok 3

  3 Stiskněte a lehce otočte. Máta, bazalka a další měkké listy uvolňují po rozdrcení nebo roztržení hořkou chuť. Jemně zatlačte dolů tupým nástrojem, zatímco zatočíte zápěstím, poté uvolněte. Udělejte to dvakrát nebo třikrát.
  • Použijte svou dominantní ruku k mudlování, zatímco druhou rukou držíte sklo stabilně.
  • Stačí jen lehce pohmoždit listy, aby se uvolnily oleje a aroma.
 4. Obrázek s názvem Muddle Krok 4

  4 Dopijte nápoj. Listy jsou připraveny, když jsou lehce pohmožděné, ale stále neporušené. Bylinku byste měli cítit, protože cílem muddlování je uvolňovat aromatické, aromatické oleje. Bylinky můžete nechat v konečném koktejlu k prezentaci nebo je podle potřeby scedit. reklama

Metoda 2 ze 2: Muddling ovoce a zelenina

 1. Obrázek s názvem Muddle Krok 5

  1 Vyberte si nástroj na mudlování. Citrusové plody, okurky a další ovoce a zelenina mohou vyvinout značný tlak. Široký muddler je skvělou volbou, zvláště pokud má zuby, aby se vloupal do kůže. Můžete také improvizovat se zadní částí vařečky, hmoždíře nebo jakéhokoli tupého nástroje.
  • Nerezová ocel nebo těžký plast poskytují větší sílu než dřevo. Ovocná šťáva zabarví některé plasty.
 2. Obrázek s názvem Muddle Step 6

  2 Přidejte malé kousky na pevné sklo. Citrusové plody nakrájejte na plátky a tvrdé přísady, jako jsou okurky, na plátky silné 6 mm. Vložte tyto přísady do sklenice, kterou můžete lisovat a brousit, aniž byste riskovali štěpkování.
  • Pokud používáte třecí misku a paličku, dejte ingredience do misky od hmoždíře.
 3. Obrázek s názvem Muddle Krok 7

  3 Přidejte cukr, pokud to recept vyžaduje. Pokud místo jednoduchého sirupu používáte krystalový cukr, přidejte ho hned. Cukr se rozpustí v ovocné šťávě rychleji než v alkoholu, takže jeho začlenění v této fázi může zachránit váš koktejl před krutým osudem.
 4. Obrázek s názvem Muddle Krok 8

  4 Stiskněte a otočte. Držte sklenici pevně a dominantní rukou sevřete konec muddlera. Nářadí stále tlačte dolů na ovoce, než abyste sklenici rozdrtili. Silně stiskněte a otočte, poté uvolněte a opakujte. Můžete přitlačit na boky nebo základnu skla.
  • Budete chtít zmást ovoce a zeleninu trochu agresivněji, než kdybyste pracovali s bylinkami.
 5. Obrázek s názvem Muddle Krok 9

  5 Mudlujte, dokud ovoce nebo zelenina neuvolní vůni a tekutinu. Cílem muddlingu je rozbít slupku a dužinu a uvolnit vonné oleje a šťávy. Můžete přestat, když ucítíte silnou vůni a uvidíte, jak přísady uvolňují tekutinu, nebo pokračovat v mletí, abyste zintenzivnili chuť.
  • Citrusové ovoce může uvolňovat spoustu hořkých olejů, když je zmateno dlouhodobou silou. To může dobře fungovat ve sladkých nápojích, jako je caipirinha nebo Mojito . Při míchání nápojů bez přidaného cukru použijte lehčí dotek.
  • Okurky jsou připraveny po šesti nebo sedmi jemných lisech.
  • Stiskněte bobule a jiné měkké ovoce, dokud nebudou rozmělněny.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se motáte bez muddlera? Kady Richardson
  Mixolog Kady Richardson je mixolog v oblasti San Francisco Bay. Kady dokončila komplexní barmanský tréninkový program v The Cocktail Camp v San Francisku a specializuje se na vytváření přístupných domácích receptů na koktejly. Kady má bakalářský titul z amerických studií a magisterský titul ze sociologie na Stanfordské univerzitě. Kady Richardson Mixolog Expertní odpověď Budete chtít použít něco se širokou základnou, jako je lžíce vařečky. Pokud potřebujete, můžete použít něco jako vidličku, ale to může zničit vaše přísady více, než chcete.
 • Otázka Mohu použít mixér na okurky místo mudlování? Spíš ne. Mixér okurku zcela zkapalní, což uvolní silnější chutě. Pokud nemáte muddler, můžete použít rukojeť robustní vařečky nebo naběračky.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Recept by měl objasnit, zda drcené přísady v nápoji ponechat či nikoli. Nápoj sceďte, pokud obsahuje malé kousky listů (známka nadměrného mudlování).
 • Pokud jste mimořádně citliví na hořké nebo „bahnité“ chutě v pohmožděných bylinkách, jednoduše položte listy na dlaň a jednou zatleskejte. U větších dávek, připravte infuzní sirup namísto. Bylinku můžete dokonce louhovat při pokojové teplotě v krémovém šlehači. Stačí je spojit v hlavní nádobě, nabít ji kanystrem na oxid dusný po dobu třiceti sekund a poté nechat třicet sekund stát.
 • Pokud budete nápojem třepat led, zamíchejte ingredience lehčeji, protože při protřepávání uvolní více olejů.

reklama

Varování

 • Vyhněte se nástrojům vyrobeným z hliníku nebo jiných reaktivních kovů, zvláště když se mísíte s citrusy. Ty mohou do vašeho nápoje vyluhovat kovovou chuť.
 • Mudlování s ledem ve skle jen dělá proces zbytečně obtížným. Poté přidejte led.
 • Vyhněte se lakovanému nebo lakovanému dřevu. Povrchová úprava nakonec do koktejlu odezní.

Věci, které budete potřebovat

 • Muddling nářadí
 • Silné sklo nebo bostonská třepačka
 • Ingredience do nápoje

Populární Problémy

Jak vyhrát karnevalové hry. Ačkoli se karnevalové hry mohou zdát snadné, často je klamně obtížné vyhrát. Abyste se vyhnuli podvodům, podívejte se na hry založené na dovednostech, u nichž máte velkou šanci vyhrát. Vyhněte se hodu prstenem, ...

Eroze půdy je v dnešním světě narůstajícím problémem, protože měnící se klimatické podmínky, jako je intenzivní déšť a vítr, způsobují alarmující ztrátu a vyčerpání půdy. Ornice je životně důležitá pro udržení růstu rostlin všeho druhu, přírodních a ...

Zde je návod, jak sledovat dnešní basketbalový zápas SDSU vs Boise State online bez kabelu. Stát San Diego zůstává 25 zápasů neporažený.

Novak Djokovic a Roger Federer dnes odehrají zápasy druhého kola.

Tomic vyčítal vzteku rakety

Mistrovství světa FINA v plavání v krátkém kurzu 2018 právě probíhá. Zde je návod, jak sledovat akci online ve Spojených státech.