Jak se vypořádat s paralyzovanou kočkou

Paralýza u koček může mít mnoho příčin a může mít mnoho podob. Bez ohledu na příčinu a rozsah paralýzy vaší kočky bude váš paralyzovaný kočičí společník vyžadovat zvláštní péči a pozornost. Dopřejte své paralyzované kočce nejlepší možný život tím, že jí vytvoříte dobré domácí prostředí, budete se o ně doma dobře starat a získáte odpovídající veterinární péči.Metoda 1 ze 3: Vytvoření dobrého domácího prostředí

 1. Obrázek s názvem Vypořádat se s paralyzovanou kočkou Krok 1

  1 Pořiďte své kočce ortopedické lůžko. Je velmi důležité, aby vaše paralyzovaná kočka měla pohodlnou, dobře polstrovanou postel. Ortopedické kočičí postele jsou navrženy tak, aby usnadnily kloubům vaší kočky a zabránily vzniku proleženin a dalších problémů, které se často vyvíjejí u koček s omezenou pohyblivostí. Jsou také navrženy tak, aby kočkám usnadňovaly lezení a vystupování bez ohýbání nebo přikrčení. Požádejte svého veterináře, aby vám doporučil dobrý typ ortopedického lůžka.
 2. Obrázek s názvem Vypořádat se s paralyzovanou kočkou Krok 2

  2 Nainstalujte si rampy, které vaší kočce pomohou s pohybem. Pokud máte doma schůdky nebo vyvýšené povrchy, na které musí vaše kočka dosáhnout, kupte si rampu pro domácí zvířata nebo sadu mělkých schodů pro domácí zvířata. Rampy mohou vaší kočce pomoci s přístupem do oblastí, jako jsou postele a další nábytek, schody u vás doma, a dokonce i podestýlka. Rampy mohou být obzvláště užitečné, pokud je vaše kočka vybavena invalidním vozíkem nebo vozíkem.
 3. Obrázek s názvem Vypořádat se s paralyzovanou kočkou Krok 3

  3 Pořiďte své kočce vhodnou podestýlku. Použití odpadkového koše může být pro paralyzovanou kočku velkou výzvou. Pokud má vaše kočka stále určitou mobilitu a je schopná jít na záchod bez pomoci, může stačit pořídit velmi mělký box na pelíšek nebo box s nízkým vchodem. Kočky s vážnější paralýzou možná budou muset použít tréninkové podložky nebo plenky pro domácí mazlíčky.
  • Zvažte, zda nebudete mít podestýlku blízko postele vaší kočky a další nezbytnosti, aby vaše kočka nemusela cestovat na dlouhé vzdálenosti, aby mohla stelivo používat.
 4. Obrázek s názvem Deal with a Paralyzed Cat Krok 4

  4 Poskytněte své kočce dostupné jídlo a vodu. Promluvte si se svým veterinářem o tom, jaké druhy pokrmů a misek s vodou budou nejlépe vyhovovat potřebám vaší kočky. V mnoha případech mohou být vyvýšené krmítka užitečné pro kočky s omezenou pohyblivostí, protože nenutí vaši kočku sehnout nebo přikrčit, aby měla přístup k jídlu a vodě.
 5. Obrázek s názvem Vypořádat se s paralyzovanou kočkou Krok 5

  5 Přidejte koberce do oblastí s tvrdými podlahami. Koberce nebo koberce mohou být pro vaši kočku jednodušší než linoleum, dlaždice nebo tvrdé dřevo. Pokud je vaše kočka částečně paralyzovaná, položte koberečky na místa, kde vaše kočka tráví hodně času, například blízko postele.
 6. Obrázek s názvem Deal with a Paralyzed Cat Krok 6

  6 Zablokujte oblasti, které by mohly představovat pro vaši kočku nebezpečí. Pokud se obáváte nedostatečné koordinace nebo pohyblivosti vaší kočky vedoucí ke zranění, zvažte zablokování oblastí vašeho domova se zvýšeným nebo nerovným povrchem. Dětskou bránu můžete použít k zablokování problémových oblastí nebo jednoduše zavřít dveře do místností, kam nechcete, aby vaše kočka měla přístup bez dozoru. reklama

Metoda 2 ze 3: Péče o vaši ochrnutou kočku

 1. Obrázek s názvem Deal with a Paralyzed Cat Krok 7

  1 Vykoupejte svou kočku pravidelně. Ochrnutá kočka to bude mít s ošetřováním asi těžké. Mnoho paralyzovaných koček má problémy s inkontinencí, takže vaše kočka může potřebovat další pomoc s udržováním čistoty. Koupejte svou kočku pokaždé, když se znečistí, aby se zabránilo opaření moči a proleženinám. U koček bez inkontinence je čistěte každých několik dní (nebo častěji, podle potřeby), aby jejich kůže a srst byly zdravé a čisté.
  • Zeptejte se svého veterináře, aby vaší kočce navrhl zdravý čisticí prostředek. Dobrou volbou může být zvlhčující čisticí prostředek nebo suchý šampon.
 2. Obrázek s názvem Deal with a Paralyzed Cat Krok 8

  2 Upravte svou kočku pokud to nemohou udělat sami. Mnoho paralyzovaných koček se bude těžko upravovat. Pokud tomu tak je u vaší kočky, pomozte jí udržet srst, zuby a nehty v dobré kondici. Vyčistěte kočičí srst a odstřihněte všechny vrčení nebo zamotání. Zastřihněte kočce nehty, vyčistěte jí zuby a vyčistěte uši. Pokud se cítíte nepříjemně nebo si nejste jisti, jak tyto úkoly splnit, promluvte si s veterinářem nebo vezměte kočku k profesionálnímu ošetřovateli.
 3. Obrázek s názvem Vypořádat se s paralyzovanou kočkou, krok 9

  3 Pokud je to nutné, pomozte své kočce používat podestýlku. Některé paralyzované kočky potřebují další pomoc při cestě na toaletu. Promluvte si se svým veterinářem o tom, jak kočce nejlépe pomoci. Možná budete muset svou kočku čas od času jednoduše umístit do podestýlky, abyste ji povzbudili, aby šla, nebo možná budete muset kočce skutečně pomoci s odstraněním poté, co ji veterinární odborník vyškolil, jak to udělat.
 4. Obrázek s názvem Vypořádat se s paralyzovanou kočkou, krok 10

  4 Promluvte si se svým veterinářem o pořízení invalidního vozíku nebo jiného mobilního zařízení pro vaši kočku. Možná budete moci vybavit svou kočku invalidním vozíkem nebo vozíkem, abyste jim pomohli se dostat. Kočičí invalidní vozíky se obvykle skládají z dvojice kol umístěných na obou stranách zadních nohou kočky spolu s dvojicí postrojů, které podporují boky a ramena kočky. Pokud máte kočku s paralyzovanými zadními končetinami, může invalidní vozík nebo vozík pomoci obnovit velkou část pohyblivosti vašeho kočičího společníka.
 5. Obrázek s názvem Vypořádat se s paralyzovanou kočkou, krok 11

  5 Zkontrolujte, zda vaše kočka nemá vředy a jiná zranění. Ochrnutá zvířata jsou náchylná k různým zraněním a odřeninám, které mohou vyplývat z přílišného trávení času ve stejné poloze (proleženiny), přetahování paralyzovaných končetin nebo jednoduše v důsledku nedostatečné koordinace při pokusu obejít se. Dávejte pozor na svou kočku a hledejte jakékoli známky vředů, škrábanců a jiných zranění.
  • Ke zranění často dochází kolem kloubů, zejména loktů, kotníků a boků.
  • Váš veterinář může být schopen poskytnout obvazy nebo podložky na ochranu zranitelných oblastí.
  • Pokud se vaše kočka nedokáže snadno převrátit nebo změnit polohu, pomozte jí každých několik hodin převrátit, abyste předešli proleženinám.
  • Pokud zpozorujete nějaké zranění, vezměte kočku hned k veterináři.
 6. Obrázek s názvem Vypořádat se s paralyzovanou kočkou, krok 12

  6 Dávejte pozor na nové nebo zhoršující se příznaky. Zeptejte se svého veterináře, na jaké druhy příznaků potíží si dávejte pozor. Pokud se zdá, že se paralýza vaší kočky zhoršuje, nebo si všimnete vývoje nových příznaků, okamžitě zavolejte veterináře nebo vezměte kočku k nouzovému veterináři. reklama

Metoda 3 ze 3: Získání veterinární péče o ochrnutí vaší kočky

 1. Obrázek s názvem Vypořádat se s paralyzovanou kočkou, krok 13

  1 Vezměte svou kočku k veterináři k posouzení. Pokud vaše kočka vykazuje nové nebo zhoršující se příznaky paralýzy, okamžitě je vezměte k veterináři. Váš veterinář může být schopen diagnostikovat a léčit základní příčinu paralýzy. Běžné příznaky paralýzy koček mohou zahrnovat:
  • Neschopnost pohnout některými nebo všemi nohami.
  • Slabost končetin.
  • Tahání zadních nohou při chůzi.
  • Bolest v krku, zádech nebo nohou.
  • Necitlivost na bolest v končetinách.
  • Obtížné používání odpadkového koše. Může to mít formu inkontinence (močení nebo vyprazdňování mimo podestýlku nebo driblování moči) nebo neschopnosti močit nebo se vyprázdnit.
 2. Obrázek s názvem Deal with a Paralyzed Cat Step 14

  2 Spolupracujte se svým veterinářem, abyste pochopili důvod paralýzy vaší kočky. Paralýza koček může mít mnoho příčin, včetně mrtvice, poranění nebo infekce páteře, určitých infekčních chorob (jako je toxoplazmóza nebo infekce způsobená kousnutím klíštěte), krevních sraženin nebo rakoviny. V závislosti na příčině paralýzy vaší kočky může léčba zahrnovat chirurgický zákrok nebo může být tak jednoduchá jako léčba antibiotiky.
  • Váš veterinář může potřebovat provést laboratorní testy krve nebo moči vaší kočky nebo provést diagnostické zobrazování (například rentgenové, MRI nebo CT).
 3. Obrázek s názvem Vypořádat se s paralyzovanou kočkou, krok 15

  3 Poskytněte svému veterináři co nejvíce informací. Svému veterináři můžete pomoci diagnostikovat stav vaší kočky poskytnutím jakýchkoli informací, které máte o symptomech kočky a nedávné zdravotní historii. Například:
  • Spadla vaše kočka nedávno nebo došlo k jinému zranění?
  • Poštípalo vaši kočku klíště?
  • Kdy a jak rychle se projevily příznaky paralýzy?
  • Má vaše kočka kromě paralýzy ještě další příznaky (např. Kašel, potíže s dýcháním, studené tlapky, rozšířené nebo nereagující zornice, jakékoli neobvyklé chování)?
 4. Obrázek s názvem Vypořádat se s paralyzovanou kočkou, krok 16

  4 Dodržujte léčebný plán svého veterináře. Jakmile váš veterinář určí pravděpodobnou příčinu paralýzy vaší kočky, budete muset pečlivě dodržovat doporučení veterináře ohledně léčby a následné péče.
  • V závislosti na závažnosti paralýzy a typu léčby může vaše kočka potřebovat strávit nějaký čas ve veterinární nemocnici, než se vrátí domů. To je obzvláště pravděpodobné, pokud vaše kočka není schopna močit, vyprázdnit se nebo jíst bez pomoci.
  • Věnujte pozornost pokynům veterináře o péči o vaši kočku doma, včetně informací o tom, jak dávat kočce léky, které mohou potřebovat, jak se o kočku starat po operaci a jakýmkoli problémovým známkám, na které si dát pozor (jako nové nebo vracející se příznaky).
 5. Obrázek s názvem Vypořádat se s paralyzovanou kočkou Krok 175 Promluvte si se svým veterinářem o získání fyzické terapie pro vaši kočku. V některých případech může fyzická terapie pomoci zmírnit příznaky paralýzy koček. Poraďte se se svým veterinářem, než se pokusíte zahájit jakoukoli fyzickou terapii, protože příliš brzký začátek cvičení může zhoršit stav vaší kočky a ztěžovat nebo dokonce znemožnit zotavení. Promluvte si se svým veterinářem o tom, jak dlouho čekat, než začnete s fyzickou terapií, a zeptejte se, jaké druhy cvičení by mohly být pro vaši kočku vhodné. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám kotě, které bylo zraněno a nyní má bolesti. Nemůže hýbat předními nohami, a když se pokouší chodit, jen se odrazí zpět na zem. Nemůžu si dovolit vzít ji k veterináři. Prosím pomozte mi. Cítit všechny její nohy pro jakékoli přestávky. Pokud má zlomenou kost, rychle ji narovnejte a na zlomenou nohu/y jí dejte dlahu a držte ji sedm týdnů v kleci. Pokud během této doby skočí nebo uteče, zlomí si kost. Pokud jsou její kosti v pořádku, nechte ji pár dní odpočívat a znovu ji zkontrolujte. Pokud stále nemůže chodit, proveďte výše uvedené ošetření. Pokud se necítíte být schopni tyto věci dělat, uvolněte ji do útulku, kde může získat náležitou péči, nebo zavolejte veterináře a vysvětlete situaci. Obvykle jsou rádi, že s vámi vypracují platební plán.
 • Otázka Před několika dny se kočka stala nehodou a má zlomený pas. Nemůže chodit, ale správně jí. Co bych měl dělat? Maxxxx Potřebuje okamžitou lékařskou péči. Zavolejte prosím kontrolu zvířat a přijďte pro ni. Udělejte jí pohodlí, aniž byste s ní příliš hýbali, protože nevíte, co ještě může být špatně, a nechcete jí způsobit další nepohodlí nebo stres. Pokud máte velmi lehkou dětskou deku nebo starou košili, kterou nepotřebujete, položte ji jemně na ni a ujistěte se, že je v její blízkosti voda. Vypadá to, že se jí může poranit páteř, prosím o pomoc co nejdříve!
 • Otázka Naše kočka má zlomeninu páteře a nakonec bude od pasu dolů ochrnutá a nikdy nebude schopná ovládat své střeva. Nevím, jestli ho máme uspat, nebo ne. Opravdu potřebuji radu! Dodržujte rady veterináře. Někdy se to dá zvládnout, ale jindy by to kočku zachránilo před velkou bolestí, pokud by byly položeny.
 • Otázka Mému kotěti byla diagnostikována zlomenina pánve a odmítá zatěžovat zadní nohy. Obávám se, že se mu nohy pořádně nezahřejí, protože se přes sebe stále překračují. Co bych měl dělat? Krásná K. Nejlepší respondér Navštivte veterináře a zeptejte se, jak můžete své kočce pomoci. Poskytnou vám plán, co dělat a jak pomoci vašemu kotěti.
 • Otázka Veterinář říká, že naše kočka je v dobrém zdravotním stavu, ale je ochrnutý a nezná příčinu. Prostě to přišlo tak nějak najednou. Co pro něj mohu udělat? Zajistěte, aby se váš dům snadno pohyboval. Vaše kočka by neměla být uvízlá na podivných místech. Také, pokud máte dost peněz a pokud to vaše kočka potřebuje, pomohl by kočičí invalidní vozík. Postupujte podle pokynů veterináře a pokud si nejste jisti, promluvte si o tom se svým veterinářem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Nikdy nedávejte kočce lidské léky ani žádné léky bez souhlasu veterináře. Mnoho léků proti bolesti určených k použití u lidí může být pro kočky škodlivé nebo smrtelné.
 • Pokud se u vaší kočky objeví vyrážka nebo jiné podráždění kůže, nepokoušejte se ji ošetřit krémem z oxidu zinečnatého. Oxid zinečnatý je při požití toxický pro kočky. Požádejte svého veterináře, aby vám doporučil vhodnou topickou léčbu vyrážky nebo podráždění pokožky.
 • Pokud váš veterinář předepisuje léky k léčbě základní příčiny paralýzy vaší kočky, ujistěte se, že podáte celý předepsaný průběh léčby. Nepřestávejte léky jen proto, že se zdá, že se vaší kočce daří lépe. Pokud léčbu ukončíte příliš brzy, příznaky se mohou vrátit.
reklama

Populární Problémy

Pokud jste někdy viděli sportovce v tělocvičně houpat se kolem něčeho, co vypadalo jako dělová koule s rukojetí, byli jste svědky švihu kettlebell. Houpačka Kettlebell je úžasné cvičení pro posílení, tónování a budování ...Bryanové se dostali do semifinále nedávno skončeného Australian Open.Pokud čtete tento článek, můžete mít pocit, že vám něco chybí, že nemáte něco, co máte rádi a o co byste ve svém životě chtěli usilovat. Pravděpodobně vám bylo řečeno, abyste „následovali svou vášeň“, ale to může být rozhodně ošidné, pokud ...

Jak hodit dřez. Dřez je baseballové hřiště, které odhodí míč směrem k zemi, právě když se blíží k těstu. Ke konci hodu stačí jen nepatrný pohyb, ale to může těsto snadno odhodit ze hry ...Jak se zotavit z nataženého nebo nataženého svalu. K natažení svalů, také nazývaným tahy, dochází, když jsou malá vlákna ve svalu natažena za jejich hranice, což má za následek částečné nebo úplné natržení (prasknutí). Všechny svalové tahy jsou ...Měli jste někdy problémy s bitím svých přátel ve hře Super Smash Brothers Melee? Zde je pár tipů, jak se zlepšit. Naučte se pohybovou sadu své postavy. Ve skutečnosti se také naučte pohyby svých protivníků. Znát všechny své ...