Jak zničit pevný disk

Máte nedostupný nebo jinak bezcenný pevný disk plný citlivých dat? Chcete mít jistotu, že data nikdy nespatří světlo světa? Jakmile vymažete pevný disk, zvažte jednu z těchto možností, jak dále chránit svá data. Tento wikiHow vám ukáže, jak vymazat data z pevného disku a zničit je, aby se zabránilo jejich záchraně.

Metoda 1 ze 2: Vymazání dat

 1. Obrázek s názvem Zničte pevný disk Krok 1

  1 Zálohujte svá data . Je snadné zapomenout na všechny ty MP3, které jste vytrhli v 90. letech, a milované rodinné obrázky, když se můžete soustředit pouze na zničení příčiny vaší hanby a vyhýbání se federálnímu vězení. Budete se však chtít ujistit, že jste si zazálohovali všechna důležitá a zákonná data, protože celý bod výsledného cvičení je, že ty věci budou ... víte ... pryč.
 2. Obrázek s názvem Zničte pevný disk Krok 2

  2 Vymažte všechna data na pevném disku pomocí softwaru. Zatímco více vzrušující metody ničení odvedou docela dobrou práci při vykreslování dat nevratných, nemohou být stoprocentně zaručeny (zvláště pokud máte důvod se domnívat, že vláda je ochotna strávit několik měsíců a miliony dolarů, aby našla vaše špinavé , špinavá tajemství). Můžete to udělat ve svém systému Windows nebo macOS, aniž byste museli stahovat nebo kupovat další software. Vymazání dat a vyhodit do povětří váš disk, nicméně? Ano, nikdo to nevrací.
  • Vidět Jak vymazat počítač naučit se začít.
  • Úplné vymazání počítače pravděpodobně udělá své. Po vymazání mohl data obnovit pouze někdo s velmi vážným forenzním vybavením.


 3. Obrázek s názvem Zničte pevný disk Krok 3

  3 Otevřete skříň počítače a vyjměte pevný disk. Pevný disk může být umístěn na různých místech v každém typu skříně, někdy v kovové krabici. Pokud se vám nedaří najít pevný disk, můžete si jej vyhledat online.
 4. Obrázek s názvem Zničte pevný disk Krok 4

  4 Sejměte kryt z jednotky. K odstranění krytu budete pravděpodobně muset povolit různé šrouby v závislosti na značce a modelu pevného disku. Možná přestřižení pásky. Mějte na paměti, že pod štítky se často skrývají šrouby, takže se možná budete muset jít šťourat.
 5. Obrázek s názvem Zničte pevný disk Krok 5

  5 Vyjměte magnety. Abyste dosáhli na talíř pod ním (váš skutečný cíl), budete muset sejmout konstrukci ramene a magnetu. Zahrnuty jsou šrouby. Je to docela jednoduché. Magnety opatrně vyjměte, protože jsou opravdu velmi silné a můžete si s nimi opravdu ublížit.
  • Vážně, budete se snažit je dostat z lednice. S těmito věcmi si můžete zlomit prsty. A z lásky k čemukoli se modlíš, nejíst je a nenechte je jíst svými mazlíčky (domácí zvířata, v tomto případě včetně dětí).
 6. Obrázek s názvem Zničte pevný disk Krok 6

  6 Vyjměte a zlikvidujte talíř (y). To je věc, která vypadá, že by vytvořila pěkné zrcadlo. Pravděpodobně budete muset odšroubovat kruhový kus uprostřed, který drží dolů. To je věc, která ukládá (alespoň většinu) vašich dat, takže je budete muset zničit. Někdy je talíř více než jeden, tak tomu věnujte pozornost. reklama

Metoda 2 ze 2: Fyzické zničení pevného disku

 1. Obrázek s názvem Zničte pevný disk Krok 7

  1 Spalte pevný disk. Vypálení pevného disku zaručuje, že vaše data budou během několika minut zcela zničena. Nejlepší je nerozdělat oheň pouze za účelem zničení pevného disku. Chcete-li disk bezpečně vypálit, obraťte se na renomovanou službu zničení dat, která provádí bezpečné služby spalování na místě.
 2. Obrázek s názvem Zničte pevný disk Krok 8

  2 Rozbijte pohon kladivem. Než to uděláte, vložte disk do látkového sáčku, aby kousky neletěly všude. Pořiďte si kladivo (ať už ležící kolem vašeho domu nebo v železářství) a rozbijte jím disk, dokud se disk nerozbije na tisíce drobných kousků. Jakmile je hotovo, rozdělte zbytky do několika pytlů a zlikvidujte je samostatně, aby nemohly být spojeny dohromady.
 3. Obrázek s názvem Zničte pevný disk Krok 9

  3 Propíchněte pohon. Pokud máte ostrý nůž nebo jakékoli kovové kolíky, můžete je protlačit oběma stranami samotného disku, abyste do něj vložili otvory a učinili ho nepoužitelným. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik stojí skartování pevného disku? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď zaměstnanců wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Bude záviset na tom, kde se nacházíte a jaké firmy jsou ve vašem okolí, ale v mnoha případech můžete očekávat poplatek kolem 10 až 15 $ za jednotku s certifikací zničení. Pokud ničíte mnoho disků, může vám být účtováno méně nebo mnohem více, pokud ničíte pouze jeden disk a ve vaší oblasti nemáte mnoho možností.
 • Otázka Můžete vymazat pevný disk magnetem? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Je to možné, ale budete potřebovat velmi silný magnet a existují mnohem konzistentnější způsoby, jak vymazat nebo zničit pevný disk.
 • Otázka Pokud namočím pevný disk do vody, bude to stačit na jeho zničení? Upřímně ne. Skuteční forenzní hackeři mohou vzít disk a vyměnit obvody. Bude zkorodovaný, ale nezmizí. Řekl bych, že odpalte pochodeň, kladivo a pár otvorů po kulkách. I poté bych to zakopal.
 • Otázka Pokud zničím svůj pevný disk, může někdo obnovit moje data? Ne, zvláště pokud je zničen úplně. Pokud však disk pouze vymažete, obsah uvnitř magicky nezmizí, čekají na přepsání, ale zničení pevného disku zničí vše uvnitř a nikdo k němu nebude mít přístup, pokud neutečete z vláda to je.
 • Otázka Jak zničím SSD? Cole Moynihan Metoda 9 by byla nejlepší volbou pro SSD. Pokud nemůžete provést metodu 9, funguje také metoda 7.
 • Otázka Lze pevný disk vymazat resetováním nastavení faktoru? Ne. Aby byla jednotka čistá, použitelná břidlice, musíte použít skartovač souborů a čistý formát.
 • Otázka Zničí počítač na rok venku, že zničí pevný disk? Ne, jen to zabije obvody, všechna vaše data tam stále budou. Nemluvě o tom, že by ho někdo mohl snadno ukrást, pokud ho necháte venku.
 • Otázka Je možné poškodit pevný disk bez otevření skříně věže nebo vyjmutí ze skříně? Ano. Můžeš poškodit i věž, ale trvalo by to déle.
 • Otázka Funguje Dave's Boot a Nuke, aby byla data nenávratná? Ano. Ten, který používám, je DoD. Je to dobrý způsob vymazání disku, ale může to chvíli trvat.
 • Otázka Mám kamion na nakládání s odpady, který sem jezdí každý týden a který drtí a zhutňuje veškerý odpad z našich plechovek. Efektivně to zničí pevný disk? S největší pravděpodobností, ale stále existuje možnost, že bude ukraden z vašeho koše. Stačí poškrábat plotny disku a poté poslat ostatní díly do závodu na recyklaci elektronického odpadu.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Není možné zaručit, že jakýkoli způsob trvalého vymazání vašich dat bude 100% účinný. Při používání některého z těchto kroků postupujte opatrně.
 • Při ničení pevného disku nezapomeňte používat nejlepší bezpečnostní postupy, abyste předešli vážnému zranění.
reklama

Populární Problémy

Jak poškrábat pod vaším obsazením. Svrbivé obsazení se může zdát nesnesitelné, ale existují způsoby, jak najít úlevu a dokonce tomu zabránit. Vkládání předmětů do vašeho obsazení nebo poškození materiálů obsazení může zhoršit příznaky, ale existují ...

Jak uvařit kávu. Existuje mnoho způsobů, jak kávu připravit, ale existuje několik triků, které můžete použít k přípravě opravdu dobrého šálku kávy v kávovaru. Pokud nemáte po ruce kávovar, nebojte se; kávu si stále můžete vychutnat ...

Vysavače mohou být hlasité a nepříjemné, stejně jako objemné a obtížně skladovatelné. Ačkoli mohou být účinné, nejsou jediným způsobem čištění. Existují i ​​jiné způsoby, jak udržet koberce a dokonce i koberce bez nečistot ...

Jak používat tygří balzám. Tiger Balm je populární značka přírodních mastí uvolňujících bolest vyrobených podle tradiční čínské receptury. Jeho aktivní složky, kafr a mentol, poskytují uklidňující úlevu bolavým svalům, ztuhlým kloubům a dalším ...

Jak používat Ike v Super Smash Bros Ultimate. Hrajete Super Smash Bros Ultimate nebo necháváte sbírat prach v rohu? Tato hra má mnoho zábavných a jedinečných postav! Naučte se hrát jako Ike v Super Smash Bros Ultimate pro Nintendo ...

Jak ošetřit podvrtnutý krk. Pokud vás bolí krk při pohybu nebo je tak tuhý, že jím stěží můžete hýbat, můžete mít podvrtnutý krk. Automobilové nehody, sportovní zranění a horské dráhy jsou běžnou příčinou vyvrtnutí krku, ale můžete ...