Jak rozebrat klavír

Pokud plánujete zbavit se vzpřímeného piana, je jeho přeprava neporušeného velmi obtížná. Je mnohem snazší rozebrat celé piano a přesunout ho na kusy. Demontáž klavíru vyžaduje trpělivou práci a klavír nebudete moci znovu použít, protože při jeho rozebírání pravděpodobně poškodíte kousky. Pokud vám to nevadí, začněte odšroubováním všech vnějších částí, abyste odhalili vnitřní fungování klavíru. Poté vyjměte klávesnici a akční závorky. Nakonec rozeberte zbytek klavírní struktury, aby byl připraven k likvidaci.

čistič pádel na stolní tenis

Část 1 ze 3: Odšroubování vnějších částí

 1. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 1

  1 Otevřete kryt klíčů a víko piana. Kryt kláves je umístěn na klávesnici nad klávesami a víko je v horní části klavíru. Oba tyto kusy by se měly snadno otevřít. Posuňte kryt klíčů mírným zvednutím a zatlačením dozadu, dokud se nezastaví. Víko v horní části piana je na závěsu a otevírá se zepředu.
  • Někdy je víko piana zašroubováno nebo nějakým způsobem zajištěno. Pokud se víko nezvedne, vyhledejte šrouby, které jej drží dolů. Vyjměte je a zvedněte víko.


 2. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 2

  2 Rozpojte stůl u klavíru a odhalte harfu. Stůl je částí klavíru před vámi, kde sedí notový záznam. S otevřeným víkem se můžete podívat a dosáhnout za stůl. Na každé straně stolu je závěs, který jej připevňuje k tělu klavíru. Uvolněte tyto závěsy vysunutím háčků z každé zásuvky, abyste uvolnili stůl. Potom zvedněte stůl z klavíru.
  • K tomuto kroku budete možná potřebovat pomoc. Klavírní stoly mohou být těžké a zvedání vám velmi usnadní druhá osoba.
  • Někteří stavitelé klavírů zajišťují stůl pomocí šroubů. Pokud najdete šrouby, které drží stůl u těla, odstraňte je a zvedněte stůl.
 3. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 3

  3 Odšroubujte kryt klíče od klavíru. Kryt klíče je obvykle připevněn šrouby. Poté, co sundáte stůl na piano, podívejte se za kryt a najděte šrouby. Vyjměte je a sejměte kryt klíčů.
 4. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 4

  4 Vytáhněte spodní desku a odhalte vnitřní mechanismus. Spodní deska je plochá, svislá část pod klavírem, odkud vycházejí nožní pedály. Obsahuje některé z vnitřních mechanismů klavíru. Obvykle je zajištěn pouze čepem a pružinou. Podívejte se pod klávesnicí na kovový kolík. Zatlačením nahoru uvolníte desku. Poté desku veďte z polohy.
  • Když zatlačíte kolík, mějte ruku na desce. Mohlo by se to náhle uvolnit a spadnout na vás.
 5. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 5

  5 Odšroubujte horní víko. Posledním vnějším dílem je horní víko, které jste na začátku zvedli. Je zajištěno závěsy. Odšroubujte závěsy z těla klavíru, abyste uvolnili víko. Potom zvedněte víko.
  • Všechny tyto kusy dřeva, které odstraňujete, uložte na bezpečné místo. Pokud je necháte mimo pracovní oblast, můžete o ně při práci zakopnout.
  reklama

Část 2 ze 3: Odebrání klíčů a akce

 1. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 6

  1 Vyjměte plstěný tlumič z akce. Tlumič tlumí zvuk strun klavíru, aby zvuk tlumil. Když sedíte, běží napříč strunami klavíru kolem úrovně očí. Obvykle je tlumič výfuku držen dolů s křídlovou maticí na jedné straně. Odšroubujte křídlovou matici a zvedněte tlumič, jakmile se uvolní.
  • Někdy tlumič nemá křídlovou matici. V takovém případě stiskněte pružinu na straně tlumiče, aby se uvolnil jeho mechanismus. Poté jej zvedněte z klavíru.
 2. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 7

  2 Odšroubujte šrouby z držáků. Klavírní akce obsahuje kladiva, která udeří na struny. Nachází se těsně nad klávesnicí. Akci drží dole 4 kovové konzoly spojené s klavírem pomocí 4 knoflíkových šroubů. Otočte všechny knoflíky proti směru hodinových ručiček a vyjměte je. Jakmile jsou odstraněny všechny 4, akce již není zajištěna.
  • Obvykle můžete tyto knoflíky otáčet ručně bez šroubováku. Pokud jsou v knoflících otvory pro šroubovák, použijte šroubovák.
 3. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 8

  3 Vytáhněte akční mechanismus dopředu a zvedněte jej. S odšroubovanými knoflíky se akce může volně pohybovat. Uchopte 2 držáky shora a zatáhněte akci dopředu, dokud nedosáhne asi 45stupňového úhlu. Poté jej zvedněte přímo nahoru a vyjměte jej.
  • Pokud chcete zachovat akci v dobrém stavu, zvedejte pouze z držáků, protože dotek vnitřního mechanismu může způsobit poškození. Pokud plánujete sešrotování klavírních skladeb, pak si nedělejte starosti s tím, kam akci zvednete.
  • Je dobré mít další osobu, která pomůže zvednout akci, protože tato akce může být nečekaně těžká.
 4. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 9

  4 Zvedněte jednotlivé klávesy z klávesnice. Klíče jen spočívají na kolících, aniž by byly zajištěny dolů, takže se jen zvednou. Chcete -li klávesnici vyjmout, vytáhněte každou klávesu přímo nahoru.
  • Odložte klíče stranou do kbelíku nebo krabice. Hudební obchody nebo profesionální technici nástrojů mohou chtít koupit klíče k obnovení jiných klavírů. Zkuste zveřejnit klíče online nebo se zeptat místních hudebních obchodů, zda mají zájem o nákup náhradních dílů.
  reklama

Část 3 ze 3: Demontáž klavírní struktury

 1. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 10

  1 Pro jistotu uvolněte napětí v každé struně harfy. S odstraněnou klávesnicí a akcí můžete snadno přistupovat k klavírní harfě. Jedná se o velký kovový rám připevněný k zadní části klavíru, kde jsou připevněny struny. Nedělejte nic jiného, ​​dokud neuvolníte struny. Harfa má desítky kovových strun pod vysokým napětím, a pokud se někdo cvakne, může vás pořezat. Najděte ladicí kolíky v horní části harfy. Poté otočte každý proti směru hodinových ručiček, dokud se provázek neklesne.
  • Pro rychlejší možnost si můžete koupit obraceč strun. Funguje to jako vrtačka, která se ovine kolem ladičky a rychle povolí nebo utáhne struny.
  • Chcete -li struny zachránit nebo prodat, zcela je odstraňte tak, že je poté, co je uvolníte, zastřihnou drátěnkami přímo pod ladícím kolíkem.
 2. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 11

  2 Odšroubujte lůžko klíče od těla klavíru. Klíčové lůžko, na kterém seděly klíče, než jste je odstranili, je připevněno ke klavíru pomocí řady šroubů. Umístění šroubů závisí na výrobci. Podívejte se na zadní nohy postele s klíčem, zda neobsahují šrouby, které ji drží u těla. Pak se podívejte podél spodní části klíčové postele. Vyšroubujte všechny šrouby, na které narazíte, a poté stáhněte lůžko klíče.
  • Pokud toto piano stejně vyhodíte, nemusíte být tak opatrní. Pomocí paličky nebo kladiva odlomte klíčové lůžko od těla klavíru a udělejte práci mnohem rychleji.
  • Když zmizí klíčové lůžko, může být zbytek klavíru v nerovnováze. Buďte opatrní, když za ním stojíte, a držte děti mimo dosah klavíru, dokud práci nedokončíte.
 3. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 12

  3 Položte klavír na záda. Když zmizí postel s klíčem, klavír se může převrhnout, takže je bezpečnější dokončit práci s klavírem na zádech. Postavte se za klavír a pomalu ho dejte dolů na podlahu.
  • Tento kus je těžký, a proto mějte kolem sebe někoho dalšího, kdo vám pomůže.
  • Dávejte pozor, abyste při vedení klavíru neskřípli prsty na podlahu.
 4. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 13

  4 Odstraňte boční podpěry klavíru. Poslední vnější částí klavíru jsou dvě prkna na každé straně. Na většině vzpřímených klavírů se právě zde nacházejí kola. Podívejte se dovnitř rámu piana na šrouby, které drží tato prkna dolů. Odstraňte je všechny a poté stáhněte boční prkna.
  • Tato prkna se také uvolní s několika údery kladivem. Pokud se nepokoušíte udržet dřevo v dobrém stavu, vezměte si paličku a bušte do prken zevnitř ven. Několik čistých zásahů by je mělo uvolnit.
 5. Obrázek s názvem Demontáž klavíru Krok 14

  5 Dokončete práci stažením klavírní harfy. Poslední kus, který je třeba odstranit, je klavírní harfa. K tělu piana je připevněn šrouby a šrouby. Projděte si celou harfu a odstraňte všechny šrouby, které vidíte. Poté zvedněte harfu a dokončete demontáž klavíru.
  • Na některých vzpřímených klavírech je harfa přilepená ke dřevu. V tomto případě, i když odstraníte všechny šrouby, harfu nebudete moci dostat ven.
  • Před vyjmutím harfy by měly být struny uvolněné.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak rozeberete klavír? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Demontáž klavíru je obtížná a nebudete jej moci používat, jakmile jej rozeberete. Pomocí šroubováku odšroubujte kryt a horní víko, abyste mohli sundat vnější části a dosáhnout na vnitřní části. Uvolněte struny a lůžko pro klíče, abyste mohli vytáhnout harfu a všechny ostatní vnitřní části, které můžete vyjmout. Jakmile je vnitřek prázdný, pomocí šroubováku sundejte boky a nohy.
 • Otázka Jaký druh kovu je v klavíru? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci redakce wikiHow Zaměstnanci Odpověď Kovový klavírní drát, který je použit pro struny klavíru, je vyroben z tvrzené vysoce uhlíkové oceli. Je to specializovaný typ drátu, známý také jako pružinová ocel, který je odolný a schopný udržet napětí roky a roky, což umožňuje klavíru zůstat naladěném.
 • Otázka Je nebezpečné rozebrat klavír? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Klavíry mohou být velmi těžké, takže největším rizikem spojeným s rozebráním jednoho je, že na vás něco spadne. Harfa na vnitřní straně, stejně jako horní kryt a tělo klavíru by vás mohly vážně zranit, kdyby na vás spadly. Buďte velmi opatrní a někdo vám pomůže stabilizovat piano, když ho rozebíráte.
 • Otázka Jak odstraníte ladicí kolíky? Existuje speciální nástroj? David Gibson Existuje speciální nástroj, který si můžete koupit online, ale je to v zásadě klíč se zásuvkou a odstranění kolíků bude trvat věčnost. Neexistuje žádná metrická nebo anglická zásuvka, která by se hodila, ale vnitřní konec zásuvky 1/4 palce pohonu se dokonale hodí. Vezměte nejmenší, co máte - 9/32 nebo 7 mm - a otočte ho a vložte do elektrické vrtačky. Kolíky by měly vyjít velmi snadno.
 • Otázka Musím před vyjmutím harfy odstranit čepy? Zatímco ladicí kolíky nejsou ve skutečnosti připevněny k litinové desce („harfa“), procházejí deskou. U křídla lze desku po sejmutí víka vytáhnout přímo nahoru a sklouznout nahoru a dolů z kolíků stále v bloku kolíků. Vzpřímený klavír, spinet přes vzpřímené velké velikosti, nelze sklouznout z ladicích kolíků, protože klávesnice omezuje pohyb v tomto směru. Pokud je klíčenka zcela vyjmuta, pak to může fungovat, ale v tu chvíli by bylo jednodušší postavit model klavíru z překližky a řeziva.
 • Otázka Jak odstraním klíče z klavíru? U starožitných čtvercových grantů zvedněte pás dřeva těsně na přední straně klíčů. Bude se svisle posouvat. Po vyjmutí lze sestavu klíče neporušeně vysunout.
 • Otázka Chci odstranit struny klavírní harfy neporušené. Jak to udělám? Omlouváme se, ale to není možné. Nakonec byste odstranili desku, poté postavili strukturu a znovu navlékli aparát, aby vytvořil „vzhled“ neporušeného strunného klavíru. Ladicí kolíky nejsou připojeny k desce („harfa“). Potřebovali byste odstranit dřevěný kolíkový blok, který je přilepený ke konstrukci piana, a poté jej znovu připevnit k odstraněné desce. Řetězce se navíc ohýbají kolíky v dřevěných můstcích, které jsou připevněny k dřevěné zvukové desce. Odstranění strun z můstků by ponechalo prověšení strun, které by je nechaly spadnout ze závěsných čepů, které jsou jedinými upevňovacími body struny, která je přímo připevněna k desce.
 • Otázka Existují části dětského křídla, které jsou recyklovatelné? Dřevo a horní část dětského křídla lze znovu použít nebo recyklovat.
 • Otázka Jak poznám, zda jsou nohy na mém klavíru odnímatelné? Pokud se jedná o vzpřímený klavír, jsou pravděpodobně nahoře připevněny šrouby k dřevěné desce pod klávesami. Takže ano, jsou vyjímatelné, pokud vám nevadí nejprve vyjmout klíče.
Nezodpovězené otázky
 • Jak oddělit litinu od tvrdého dřeva rozebraného piana?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Většinu dřeva, hardwaru, klíčů a kovu v pianu lze recyklovat nebo prodat. Řemeslníky by zajímalo zejména dřevo, zvláště pokud se jedná o staré piano. Zkuste volné kousky prodat, než odhodíte klavír.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nerozebírejte klavír, pokud jej stále plánujete používat. Budete potřebovat profesionála, který jej znovu vybuduje od nuly.
reklama

Populární Problémy

V 1. kole Lexington 2020 se Aryna Sabalenka a Madison Brengle postaví proti sobě teprve podruhé. Sabalenka bude poprvé od začátku přestávky vynucené koronavirem toužit po soudu.

Tento týden se ve středisku Sprint koná turnaj Big 12 2020. Zde je návod, jak sledovat každou hru online bez kabelu.

Federer půjde na Australian Open jako obhájce titulu.

Jak hrát čtyřhru v ping pongu. Ping pong, také známý jako stolní tenis, je velmi zábavná hra, kterou si můžete společně s až třemi svými přáteli zahrát. Tento článek vysvětluje, jak hrát čtyřhru stejným způsobem jako hru pro dva ve dvou ...

Andy Murray obchodoval s hity s Rogerem Federerem dříve v sobotu a rozzuřil sociální sítě.