Jak udělat škorpióna při roztleskávání

Štír je dovednost roztleskávání, při které stojíte na jedné noze a druhou nohu táhnete dozadu a nahoru za sebe oběma rukama. I když zvládnutí této dovednosti vyžaduje hodně praxe, můžete to udělat, pokud jste oddaní. Připravte své tělo protahováním, abyste zlepšili svou flexibilitu a rovnováhu. Jakmile se zorientujete, můžete předvést svůj pohyb štíra buď sám na zemi, nebo během roztleskávačky. Jako leták můžete provádět škorpióny balancováním ve vzduchu, zatímco vás vaši spoluhráči drží.Metoda 1 ze 3: Učení se základním dovednostem a zlepšení flexibility

 1. 1 Zahřejte se 10minutovou aerobní rutinou. Doporučujeme dokončit svůj výběr aerobního cvičení před zahájením protahovací rutiny. To pomůže uvolnit svaly a protáhnout se dále. Můžete dokončit všechna cvičení, která vám nejvíce vyhovují. Zkuste pomalý běh, přeskakování, výpady nebo boční skoky. Pokud chcete, můžete udělat kombinaci všech 4. Ujistěte se, že cvičíte alespoň 10 minut.
  • Mějte na paměti, že je to jen zahřátí, které uvolní vaše svaly a zabrání zranění. Nemusíte se tlačit do vyčerpání.
 2. 2 Protahujte ruce, ramena a hrudník po dobu 10 minut denně. Je důležité denně protahovat horní část těla, dokud nebude vaše tělo pružné a volné. Začněte širokými kruhy paží, abyste uvolnili ramenní klouby. Poté proveďte sérii strečin, které vám protáhnou horní část těla. Je důležité natáhnout ruce, než se pokusíte o štíra, protože část pohybu zahrnuje ohnutí paží dozadu, aby dosáhly na nohu. Snažte se držet každý úsek alespoň 25 sekund. Některé oblíbené paže zahrnují následující:
  • Upravené paže vážky: Přesuňte jednu paži přes tělo směrem ke klíční kosti. Držte ho rovně, natáhněte ho volnou paží a natáhněte na 10 sekund. Opakujte tento pohyb s druhou paží.
  • Protažení tricepsu: Natáhněte paži přes hlavu směrem k zádům, aby se vaše ruka dotkla opačné lopatky. Druhou paží vytáhněte loket a pěkně se protáhněte.
  • Protažení hrudníku: Držte paže vzpřímeně, zatímco je spojujete dlaněmi za zády. Pomalu je zvedněte co nejvíce, abyste si pořádně protáhli hrudník.
 3. 3 Mistr různých rozdělí zvýšit pružnost nohou. Zvládnutí různých dělených pozic vám pomůže připravit se na štíra, protože vyžaduje, abyste úplně zvedli nohu. Dokončete apřední dělenítím, že si jednu nohu přisunete před tělo a druhou polovinu těla spustíte dolů, přičemž druhou nohu máte nataženou za sebou. Proveďte a rozkročit se tím, že stojíte ve vzpřímené poloze a pomalu tlačíte nohy ven, dokud se vaše dno nedotkne země. Ujistěte se, že kolena směřují ke stropu a vaše prsty na nohou jsou špičaté.
  • Pro další protažení během rozkročení se rozkročte do stran tak, že ohnete trup a rukama se dotknete prstů na nohou.
  • Provedení rozdělení může být obtížné, zvláště pokud jste začátečník. Netlačte na sebe příliš a riskujte zranění svalů v tříslech.
 4. 4 Dělat backbend drží procvičit vyklenutí zad. Držení backbendu vám pomůže prohnout záda, což je důležitá vlastnost pohybu škorpiona. Chcete-li dokončit backbend, postavte se rovně s nohama od sebe od sebe. Zvedněte ruce nad hlavu a pomalu se ohněte dozadu a tlačte stehna dopředu. Při ohnutí dozadu zajistěte ruce na místě a pevně je položte na zem. Když jste v této poloze, pokrčte záda, aby vaše hlava byla úplně vzhůru nohama a dívali jste se mezi rukama.
  • Držte tuto pózu alespoň 10 sekund.
  • Nějakou variaci můžete přidat do svých backbendů tak, že dokončíte rovný můstek na noze a nohy přesunete co nejblíže k hlavě.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zvládnutí pohybu Scorpion

 1. 1 Postavte se zpříma a zvedněte nohu za sebe. Začněte s rukama po stranách a dívejte se přímo před sebe. Ohněte koleno nohy, které použijete jako zadní nohu. Stojící noha bude obvykle vaší dominantní nohou, takže pokud jste pravák, vaše pravá noha vás bude držet a vaše levá bude ta, kterou zvedáte.
  • Ujistěte se, že stojíte na pohodlném povrchu, který není příliš tvrdý. Tvrdá podlaha bude bolet vaše nohy a může pohyb ztížit.
  • Pokud děláte škorpióna poprvé, měli byste tento krok vyzkoušet s pozorovatelem, kterým by měl být v ideálním případě buď jeden z vašich spoluhráčů nebo váš trenér.
 2. 2 Uchopte vnější stranu zadní nohy rukou ze stejné strany. Pokud je vaše zadní noha levou nohou, chyťte ji levou rukou. Můžete to udělat tak, že otočíte ruku a paži směrem ven a poté za sebe tak, aby hřbet ruky směřoval ke stehnu.
  • Dbejte na to, aby vaše dlaň směřovala dovnitř chodidla.
  • Vaše záda by měla být mírně ohnutá dozadu a vaše stojící noha by měla být rovná a pevně zajištěná, abyste se nepřipoutali.
  • Pro lepší rovnováhu mějte volnou ruku po boku nebo na boku. Můžete se také dočasně držet zdi.
 3. 3 Zatlačte zadní nohu nahoru ke stropu. Nepoužívejte ruku k vytažení nohy nahoru. Místo toho se snažte ze všech sil použít sílu nohou, abyste ji sami vytlačili. Jediná věc, kterou by vaše ruka měla v tomto okamžiku udělat, je vést směr vaší nohy a udržet ji v poloze.
 4. 4 Při otáčení loktem směrem ven tlačte nohu paží výše. Zatlačte nohu tak vysoko, jak to jen jde, a přitom ji pevně uchopte paží. Jakmile je vaše noha zhruba tak vysoká jako ucho, otočte loket směrem ven, aby směřoval dopředu, před vaši hlavu. Pamatujte, že při tom budete mít stojnou nohu zamčenou, jinak se připoutáte.
  • Vždy tlačte nohu nahoru, ne dozadu. Tlačení nohy nahoru vám usnadní uchopení druhou rukou. Pokud příliš tlačíte nohu dozadu, bude těžké dosáhnout druhé ruky.
 5. 5 Druhou rukou uchopte zadní nohu. Když budete stále tlačit nohu výše, začněte zvedat druhou ruku, abyste se připravili na uchopení zadní nohy. Druhou rukou sahejte co nejvíce dozadu za sebe a chyťte zvednutou nohu za sebou.
  • Pokud máte potíže s dosažením nohy, můžete začít tím, že popadnete zápěstí za ruku, která vám drží nohu, a poté se propracujete zpět k noze.
 6. 6 Použijte senzační popruh, abyste zlepšili svou flexibilitu a držení těla. Kaskadérský popruh je dlouhý trvanlivý popruh, který lze použít k pomoci s různými pohyby roztleskávání. Použití senzačního popruhu je skvělý nástroj, pokud máte potíže se zvládnutím štíra. Chcete -li použít popruh, omotejte smyčku kolem chodidla a poté pomocí výše uvedených kroků zvedněte nohu zpět a nahoru. Držte druhý konec popruhu oběma rukama a zvedněte je přes hlavu, dokud nebude tah dokončen. reklama

Metoda 3 ze 3: Provedení Scorpiona jako letce

 1. 1 Získejte 3 zkušené roztleskávačky, které vám s tímto trikem pomohou. Chcete -li provést škorpióna ve vzduchu jako leták, budete potřebovat alespoň 3 další lidi, kteří vám pomohou. Dva z vašich pomocníků, nazývaných „základny“, budou stát na obou stranách, aby vás zvedli a drželi za nohu, zatímco třetí osoba stojí za vámi jako pozorovatel. Určitě svému pozorovateli důvěřujte. Je to důležitá fandění, a když spadnete, chytí vás.
  • Vaše bezpečnost je prioritou. Vy a vaši pomocníci byste měli zkusit roztleskávací výtahy a kaskadérské kousky, než se pokusíte o tento pohyb ve vzduchu.
 2. 2 Nechte své dvě základny držet nohu, abyste se připravili na výtah. Základny stojí na obou stranách, zvedněte dominantní nohu tak, aby se ohýbala v koleni. To bude vaše stojící noha během senzace. Základny budou jednou rukou držet spodní část vaší nohy a druhou rukou váš kotník.
  • Váš pozorovatel by měl stát za vámi a držet si pas pro extra podporu.
  • Položte ruce na ramena, abyste udrželi rovnováhu.
 3. 3 Klesněte dolů a koleny a pažemi tlačte nahoru, abyste se zvedli do vzduchu. Jako leták je vaší prací pomáhat při tlačení se nahoru. Pokrčte se v kolenou, klesněte dolů a poté se opatrně tlačte nahoru. Svými pažemi se můžete také zvednout z ramen svých základen.
  • Vaše základny vás chytí za nohu a zvednou paže nahoru, aby vás posunuly nahoru a nabídly podporu a rovnováhu, když jste ve vzduchu.
 4. 4 Zamkněte nohy a držte tělo pevně. Zatímco vás tlačí nahoru, zajistěte si nohy tak, aby byly rovné. Neměly by být vůbec ohnuté. Vaše horní část těla by měla být také rovná a napnutá. Pokud se vůbec ohnete dopředu nebo dozadu, riskujete pád.
  • Ujistěte se, že vaši pomocníci drží i spodní část vašich nohou a kotníků, aby vám pomohli udržet rovnováhu po celou dobu senzace.
 5. 5 Vraťte svou volnou nohu zpět a dokončete tah štíra. Jakmile se stabilizujete ve vzduchu, můžete začít provádět své kaskadérské kousky. Pomocí paže zvedněte volnou nohu nahoru a nahoru, abyste mohli dělat štíra.
  • Musíte i nadále držet nohu zamčenou, abyste při pohybu zůstali vyrovnaní.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak získat fandící jehlu? Jakmile budete mít škorpion roztříděný, musíte pouze vytáhnout nohu rovně a zaklonit hlavu dozadu, abyste získali jehlu. Ale nezkoušejte to, pokud jste se nenatáhli nebo na vás nedohlíží spoluhráči nebo trenéři.
 • Otázka Jak popravím škorpióna, pokud se mi záda neohnou podle potřeby? Pokračujte v natahování, abyste si vybudovali flexibilitu a dokončili štíra.
 • Otázka Existuje nějaký způsob, jak mohu přejít ze základny na leták za 2 měsíce? Ano, určitě. Hledejte na YouTube videa o základech létání a cvičte každý den. Nezapomeňte také natáhnout, abyste získali ty polohy nohou!
 • Otázka Jak zůstanu v rovnováze? Opřete se o zeď, proveďte to 7 až 10krát a zkuste to udělat bez zdi.
 • Otázka Mohl bych svého škorpióna dostat za jeden den? Madalynluvspigs Ne, musíte každý den tvrdě pracovat a být velmi flexibilní. Pokud už nejste velmi flexibilní, pak možná.
 • Otázka Potřebujete zvládnout rozdělení, než vyzkoušíte štíra? Možná jste dostatečně flexibilní na to, abyste mohli dělat štíra bez vašich rozštěpů, ale nemůžete dosáhnout své jehly, zvláště když jste nedostali své rozštěpy.
 • Otázka Jak mohu ohnout ruku, abych ji chytil za nohu? Použijte paži, která se cítí nejlépe, a jděte co nejdál, aniž byste si ublížili. Pokud stále nemůžete dostat nohu, zkuste nohu zvednout výše.
 • Otázka Potřebuji udělat přední dělení, než udělám štíra? Technicky ne, ale dělení vpředu pomůže protáhnout svaly nohou a připravit vás na štíra. Mnoho roztleskávaček zjistilo, že je obtížné provést štíra tak, že nejprve uděláte přední rozdělení.
 • Otázka Jakou nohu mám použít při dělání štíra? Použijte jakoukoli nohu, při které se cítíte pohodlně.
 • Otázka Jak získám své střední rozdělení? Každý den se musíte protáhnout. Můžete nechat někoho jiného, ​​aby vás tlačil dolů tam, kde se cítíte dobře. Pokud vás příliš tlačí dolů, můžete se zranit. Vyzkoušet si můžete také hodinu gymnastiky.

Populární Problémy

Jak vyjmout čočky ze slunečních brýlí. Sluneční brýle, zejména na předpis, mají někdy odnímatelné čočky. Pokud potřebujete vyjmout jednu nebo obě čočky, existují kroky, které je možné provést bez poškození ...Casper Ruud se utká s bývalým čtvrtfinalistou Jo-Wilfriedem Tsongou ve vzrušujícím zápase prvního kola na US Open 2021. Toto bude první setkání kariéry mezi Ruudem a Tsongou.