Jak rychle sušit boty

Chůze v mokrých botách může vést k puchýřům na nohou a tvorbě plísní v botách. Pokud máte jen pár hodin času nazbyt, můžete si boty usušit v sušičce, s ventilátorem nebo v novinách. Metoda, kterou zvolíte, by měla záviset na konstrukci boty a materiálu, aby nedošlo k neopravitelnému poškození.Metoda 1 ze 3: Použití sušičky prádla

 1. 1 Podívejte se na konstrukci vašich bot. Pokud jsou syntetické nebo bavlněné, bez tvrdé nebo gelové podrážky, mohou jít do sušičky. Kožené, gelové sportovní boty, dřeváky a Gore-Tex by neměly jít do pračky nebo sušičky.
 2. 2 Pokud jsou upečené bahnem, nejprve je umyjte. Buď je opláchněte zahradní hadicí, nebo je nechte projít celým cyklem praní. Podložte podložku spoustou starých ručníků.
  • K očištění použijte teplou vodu a jemný čisticí prostředek. Pokud jsou již mokré, může být ideální čas na jejich čištění.
 3. 3 Rozepněte tkaničky, pokud jste to ještě neudělali.
 4. 4 Naplňte sušičku několika mísami nebo ručníky. Nemusí být příliš plný.
 5. 5 Otevřete dvířka sušičky. Spárujte boty bok po boku s prsty na nohou. Položte podrážky bot na vnitřní stranu dvířek sušičky.
 6. 6 Smyčkujte tkaničky kolem horní části dvířek sušičky. Potom opatrně a pevně zavřete dveře. Když jsou dvířka zavřená, měly by vaše tkaničky vyčnívat ze sušičky.
  • Zavěšení bot na dveře zabrání jejich klepání v umyvadle. Pokud je necháte spadnout, mohou zničit sušičku nebo podrážku boty.
 7. 7 Nastavte sušičku na dokončení středního nebo nízkého cyklu ne více než 60 minut. Po dokončení cyklu otevřete dvířka a zkontrolujte, zda jsou suchá. reklama

Metoda 2 ze 3: Pomocí ventilátoru

 1. 1 Zkontrolujte konstrukci svých bot. Pokud se jedná o odolnou atletickou obuv z kůže nebo gelu, tato metoda bude fungovat dobře. Semišové boty může být nutné sušit pomaleji.
 2. 2 Znečištěnou špínu odstraňte zahradní hadicí nebo kohoutkem. Boty mohou být mokré, ale neměly by být příliš špinavé.
 3. 3 Najděte si robustní podlahový nebo stolní ventilátor. Měla by být vyšší než délka vašich bot a dostatečně pevná, aby boty mohly viset na ventilátoru.
 4. 4 Nastavte ventilátor v garáži nebo technické místnosti. Umístěte ručník pod přední část ventilátoru, aby zachytil přebytečnou vodu, když schne.
 5. 5 Odstraňte silné vložky nebo ortézy. Položte je na radiátor, aby uschly, nebo je umístěte na několik minut do sušičky, pokud nejsou kožené.
 6. 6 Vezměte si starý závěs na drát a řezačku drátu. Odřízněte dvě šestipalcové (15,2 cm) délky drátu pomocí řezačky drátu.
 7. 7 Ohněte drát tak, aby byl ve tvaru „S“. Na jednom konci by měl mít menší háček, aby se připnul na větrák, a na druhém konci větší háček na držení bot. Pokud se závěsný drát těžko ohýbá, použijte kleště.
  • Opakujte s druhým háčkem.
 8. 8 Zahákněte malé konce za ventilátor. Udržujte je přibližně devět palců (22,9 cm) od sebe, aby se boty oddělily.
 9. 9 Uvolněte tkaničky na botách. Otevřete boty, aby dovnitř bot dostalo co nejvíce vzduchu z ventilátoru. Podejte je z vnitřní paty na větším háčku.
  • Ventilátorový vzduch by se měl dostat dovnitř obuvi a pohybovat se venku.
 10. 10 Nechejte ventilátor 1 až 2 hodiny běžet na střední až vysokou teplotu, aby se vaše boty úplně vysušily. reklama

Metoda 3 ze 3: Pomocí novin

 1. 1 Zjistěte, zda jsou vaše boty jemné. Pokud jsou kožené nebo semišové, je to nejšetrnější způsob, jak je rychle vysušit. Dřeváky s tvrdou podrážkou by měly být touto novinovou metodou vysušeny.
 2. 2 Najděte vydání novin. Zlikvidujte všechny stránky tmavým inkoustem nebo obrázky. Inkoust může někdy krvácet na boty.
  • Inkoust lze snadno otřít o boty z tmavé kůže.
  • Pokud se obáváte poškození inkoustem, vložte je dnem vzhůru do krabice naplněné 2,5 cm rýže. Krabici pevně uzavřete a zkontrolujte je do 2 hodin.
 3. 3 Pokud jsou boty zašpiněné špínou, opláchněte je. Nečistoty můžete odstranit také vlhkou utěrkou.
 4. 4 Zabalte noviny a nacpejte je do prstů bot. Pokračujte s každou botou, dokud nebude celá stélka naplněna kuličkami novin.
 5. 5 Zabalte vnější stranu obuvi plochými kousky novin. Kolem střední části boty navlékněte gumičku, aby noviny zůstaly.
 6. 6 Položte boty, podešev, na dobře větrané místo v domě.
 7. 7 Vyhoďte noviny a opakujte postup se suchým papírem do jedné hodiny. Pokud byly vaše boty promočené, noviny bude nutné několikrát vyměnit. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete sušit běžecké boty v sušičce?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Odpověď Pokud je to naprosto nezbytné jednou nebo dvakrát, za předpokladu, že na botách není kůže, můžete je usušit v sušičce. Zkontrolujte však, zda je na štítku uvedeno, že je to v pořádku, protože někteří výrobci chápou, že lidé chtějí někdy umět boty tímto způsobem a uvedou, kdy je to v pořádku. Pokud však můžete sušit na vzduchu, je to lepší pro dlouhou životnost a vzhled běžeckých bot. Pokud potřebujete pomoc s praním běžeckých bot v sušičce, podívejte se na wikiHow:Jak rychle sušit boty v sušičce.
 • Otázka Můžete dát mokré boty do sušičky?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď K sušení v bubnu jsou vhodné pouze mokré plátěné nebo látkové boty, proto nejprve zkontrolujte štítek na botách. Kožené boty by neměly být přidávány do bubnové sušičky. Obvykle jsou pro tuto metodu vhodné tenisky, běžecké boty a některé sportovní boty, ale pokud obsahují kůži, dvakrát si to rozmyslete, než je vystavíte teplu sušičky. Přesné pokyny k používání sušičky k sušení mokrých bot najdete na wikiHow:Jak sušit boty pomocí sušičky.
 • Otázka Můžete sušit boty v sušičce?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Pracovníci redakce wikiHow Zaměstnanci Plátno nebo látkové boty můžete sušit v sušičce (nikdy ne sušit v sušičce kožené, jemné, saténové nebo krajkové boty). Před přidáním mokrých bot spojte tkaničky a vložte boty do povlečení na polštář a zauzlete je, aby se zabránilo převrácení bot, když se převrhnou. Sušička je však pro obuv drsným prostředím, takže nezapomeňte přidat spoustu ručníků, které budou neustále narážet na hrany obuvi, a použijte pouze nízké nastavení, aby nedošlo k zahřátí obuvi (což může způsobit rozpad lepených částí) ). Pokud je to možné, je mnohem lepší nechat vyprané boty uschnout na vzduchu. Podívejte se na wikiHowJak sušit boty pomocí sušičkyo pomoc s používáním sušičky k sušení bot v sušičce.
 • Otázka Umíte prát a sušit tenisky?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ano, špinavé tenisky můžete prát a sušit. Nejprve setřete veškeré nečistoty nebo upečené bahno a poté se připravte na praní. Nejprve sejměte tkaničky, a pokud existují odnímatelné podrážky, pak je vyjměte z obuvi a poté je vložte do omyvatelného sáčku na boty a zapněte zip. Pokud nemáte omyvatelný vak na boty, přidejte boty do povlečení na polštář a zauzlete ho. Přidejte do pračky, poté vyperte studenou nebo teplou vodou (nepoužívejte horkou) a běžným pracím prostředkem. Abyste zabránili bouchání obuvi ve stroji, přidejte také nějaké ručníky. Můžete také prát ručně. Nápovědu k praní tenisek najdete na wikiHow Jak vyčistit tenisky , a pro tenisky Nike viz Jak vyčistit tenisky Nike , a u Converse viz Jak vyčistit konverzaci . Chcete -li uschnout, znovu vložte do sáčku nebo povlečení a přidejte do sušičky, nebo zavěste na šňůru na prádlo a nechte uschnout na vzduchu.
 • Otázka Jak dlouho obvykle tyto metody trvají? Tyto metody obvykle trvají nejméně hodinu. Záleží také na vaší oblasti a na tom, zda je sucho nebo mokro.
 • Otázka Zmenší se moje Converse v sušičce? Ne, ale sušte bez tepla, aby nedošlo k vyblednutí.
 • Otázka Lze do sušičky vložit běžecké boty Nike? Ne, rozpadnou se.
 • Otázka Mohu místo toho použít papír? Můžete použít papír, ale ujistěte se, že papír může okamžitě absorbovat vodu. Noviny se používají nejlépe, protože dobře nasávají vodu, jsou zdarma a stejně se budou recyklovat.
 • Otázka Mohu dát Converse do sušičky? To by mělo být v pořádku, pokud jsou jen obyčejné Converse a nemají na sobě flitry ani nic podobného.
 • Otázka Mohu své Nike Hyper-Venom Phantoms dát do sušičky? To asi není dobrý nápad.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Co mohu dělat poté, co moje boty uschly, pokud stále páchnou?
 • Je rýže vůbec účinná? Co by se stalo, kdybych si obul zimní boty?
 • Jaký je rychlý způsob sušení mých bot Vans?
 • Mohu dát šedé dodávky do sušičky?
 • Mohu dát své Vans Slip-Ons do sušičky?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud používáte sušičku s těžkými teniskami a tkaničky je neudrží na dveřích, přivažte je k ramínku. Věšák na šaty na vnější straně dveří zabrání proklouznutí tkaniček dvířky vaší sušičky.
 • Pokud sušíte semišové boty a jsou na nich usazené nečistoty, použijte metodu sušení novin. Poté, co uschnou, očistěte špínu kartáčem na boty.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Sušička prádla
 • Fanoušek
 • Věšák na drát
 • Štípačky
 • Kleště
 • Ručník
 • Noviny
 • Gumička
 • Hadice
 • Utěrka
 • Rýže
 • Krabice
 • Kartáč na boty

Populární Problémy

WME | Společnost IMG dnes oznámila, že vycházející americká tenisová hvězda Jack Sock podepsala se společností celosvětovou smlouvu o zastoupení v oblasti marketingu a managementu.

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat živý přenos 2019 Arnold Palmer Invitational online.Jak vybírat a uchovávat kedlubny. Kaleráb, člen rodiny zelí, v němčině znamená „zelný tuřín“. I když to vypadá jako vtipná kombinace obou druhů zeleniny, její chuť je sladší a mírnější, spíše jako kříženec mezi ...

Sezóna CFL 2019 začíná ve čtvrtek zápasem mezi Roughriders a Tiger-Cats. Zde je návod, jak to sledovat ve Spojených státech.

Zde je návod, jak sledovat Arlovski vs Harris, B. J. Penn vs Ryan Hall a všechny předběžné zápasy UFC 232 online bez kabelu.Výsledky jako z týmové tenisové akce v Perthu.