Jak barvit semišové boty

Ať už se vám nepodařilo najít pár v barvě, která se vám líbí, nebo chcete jen přejít na módnější vzhled, barvení starých semišových bot je šetrnou alternativou k jejich vyhození. Může to znít jako ambiciózní projekt, ale ve skutečnosti je to docela jednoduché-vše, co budete potřebovat, je speciální semišové barvivo, štětec s tuhými štětinami na jeho nanesení a trochu času, aby se každý kabát potopil dovnitř. Pracujte opatrně, abyste předešli vzniku nepořádku , a nezapomeňte utěsnit semiš hydroizolačním sprejem, až budete hotovi, abyste novou barvu uzamkli.Část 1 ze 3: Příprava obuvi na barvení

 1. 1 Kupte si barvivo formulované speciálně pro použití na semiš. Tyto typy barviv jsou navrženy tak, aby pronikaly do měkkých strukturovaných materiálů, jako je přírodní kůže, na rozdíl od běžných odrůd, které se jednoduše stáhnou. Nakupujte, dokud nenajdete barvu, o které si myslíte, že je vhodná pro boty, které upravujete - čím odvážnější, tím lepší.
  • Mějte na paměti, že nebude možné přejít z tmavšího odstínu do světlejšího. Z tohoto důvodu budete mít největší úspěch při barvení obuvi ve světlých a neutrálních barvách, jako je bílá, šedá nebo khaki.
  • Fiebing’s, Angelus, Lincoln a Kiwi jsou dobře hodnocené značky, které nabízejí barviva specifická pro semiš.
 2. 2 Kartáč vyčistěte kartáčem na boty s měkkými štětinami. Zametejte kartáč po celém vnějším povrchu boty. Předběžné kartáčování odstraní nepříjemný prach a úlomky a nechá drobná vlákna stát na konci, což usnadní barvivu vsáknout hluboko do látky.
  • Ujistěte se, že zrno vykartáčujete ve všech různých směrech, nejen tak, jak přirozeně leží.
 3. 3 V případě potřeby vyčistěte semiš. Dobrý jednorázový kartáč by měl odstranit většinu suchého prachu a nečistot. Pokud však boty zažily velké opotřebení, mohou vyžadovat intenzivnější ošetření. Vlhkou houbou nebo žínkou (nekapající mokro) otřete celou obuv. Část `` po celém těle '' je klíčem k zajištění toho, aby se vlhkost dotýkala každé části boty a zanechávala jí konzistentní vzhled.
  • Odstraňte otravné olejové skvrny tím, že je posypete kukuřičným škrobem a poté je setřete, jakmile bude čas absorbovat nejhorší nepořádek.
  • Silné barvení je nejlepší nechat na čistírně nebo na opravě obuvi.
 4. 4 Zakryjte nebo vyjměte veškeré externí příslušenství. Pokud mají boty tkaničky, vytáhněte je a odložte stranou. Použijte malé proužky malířské pásky k ochraně všech dalších viditelných funkcí, jako jsou knoflíky, zipy, razítka a akcenty, jako jsou flitry. Když jste u toho, složte pár proužků kolem podešve boty (pokud neplánujete přebarvit i tuto oblast).
  • Barvivo trvale obarví vše, s čím přijde do styku, takže pokud jej nechcete zničit, zalepte jej páskou.
  • Podle potřeby odstřihněte pásku, abyste skryli obtížná místa, jako jsou loga a pruhy.
 5. 5 Naplňte boty novinami. Rozdrťte několik listů novin na volné kuličky a zatlačte je dolů do oblasti prstů a paty. Naplnění bot objemným materiálem jim pomůže udržet tvar během celého procesu barvení. Rovněž zabrání stékání mokrého barviva do vnitřku boty.
  • U bot a vysokých tenisek budete muset mít vycpanou kotník nebo holeň.
  • Místo novin můžete také použít nějaké staré hadry. Nezapomeňte, že cokoli se barvivo dotkne, bude navždy označeno.
  reklama

Část 2 ze 3: Nanesení barviva

 1. 1 Pro snadnou aplikaci uchopte štětec. Většina semišových barviv je dodávána se speciálním aplikačním nástrojem pro pohodlnější použití. Obvykle to není nic jiného než vatový tampon připevněný k kousku drátu. Lepších výsledků dosáhnete pomocí robustnějšího nástroje, jako je malý čisticí kartáč s držadlem.
  • Ať už použijete jakýkoli kartáč, měl by mít tuhé štětiny, které mohou sahat dolů do každého malého koutku semiše.
  • Z nepoužitého (čistého) zubního kartáčku může být perfektní provizorní aplikátor.
 2. 2 Ponořte štětec do barviva. Štětiny důkladně navlhčete a nechte přebytečné barvivo odkapat do nádoby. Dávejte pozor na kapky a stříkance při pohybu aplikátoru tam a zpět z lahvičky s barvivem. Při každé aplikaci se snažte vetřít asi půl čajové lžičky barviva.
  • Pokud není uvedeno ve směru, nemělo by být nutné ředit barvivo nebo jej míchat s jinými látkami.
  • Je dobré si nasadit gumové rukavice, aby se vám neznečistily ruce.
 3. 3 Rozetřete barvivo po botě. Přejeďte hlavou kartáče po povrchu boty a přeneste barvivo do jedné velké koule. Nejprve se ujistěte, že používáte konzervativní množství - v případě potřeby můžete kdykoli použít více.
  • Začněte širokým, rovným povrchem, jako je pata nebo špička, a odtud se propracujte k těsnějším částem.
  • Dávejte pozor, abyste semiš přesytili. Soustředění příliš velkého množství barviva do jedné oblasti by mohlo způsobit trvalé tmavé skvrny, které může být extrémně obtížné vyrovnat.
 4. 4 Vmasírujte barvivo do semiše jemnými krouživými pohyby. Postupujte po malých částech, dokud nezakryjete celou obuv, a ujistěte se, že nejsou žádné zjevné mezery. Mělo by začít okamžitě přijímat novou barvu.
  • Abyste se vyhnuli zbytečným chybám, pracujte pomalu a metodicky, zvláště když si na techniku ​​nejprve zvyknete.
  • Nenechte se překvapit, pokud švy neberou novou barvu dobře. Mnoho novějších bot je spojeno syntetickou nití, která nemusí být tak savá jako přírodní materiály.
 5. 5 První vrstvu nechte přes noc zaschnout. Během sušení uložte obarvené boty na chladné místo s nízkou vlhkostí. Zasychání barviva na dotek může trvat několik hodin až celý den. Chcete -li získat stabilnější základní barvu, nechte je sedět alespoň 24 hodin. Je důležité poskytnout barvivu dostatek času, aby se vsadilo do měkkého semiše.
  • Mezitím se vyhněte manipulaci s obuví. Mokré barvivo se velmi snadno setře.
  • Přesné doby schnutí se budou lišit v závislosti na typu barviva, které používáte, velikosti obuvi a teplotě vašeho prostředí.
 6. 6 Kartáčováním naneste další vrstvy pro tmavší barvu. Povrch nemusí být ani po jedné vrstvě barviva. Pokud je tomu tak, pokračujte druhou nebo dokonce třetí aplikací a přidávejte další barvivo, dokud nedosáhnete požadované hloubky barvy. Počkejte, až bude každý nátěr suchý na dotek, než přejdete na další.
  • Počáteční zbarvení může na botách světlých barev držet rychle, nebo může trochu vyblednout, jakmile je suché. Odložte nanášení dalších vrstev, dokud nebudete vědět, jak zareaguje dvojice, kterou barvíte.
  • Snažte se nenavrstvovat příliš mnoho vrstev, protože příliš mnoho barviva může kůži nakonec vysušit.
  reklama

Část 3 ze 3: Ochrana nové povrchové úpravy

 1. 1 Vyčistěte boty, abyste upravili semiš. Znovu jděte po povrchu kartáčem na boty a načechrejte zdřímnutí, které bylo zváženo barvivem. Může pomoci, když si to provléknete přes boty vysoušečem vlasů, abyste se ujistili, že každé poslední vlákno je zcela suché.
  • Pokud používáte stejný štětec jako předtím, důkladně ho očistěte teplou mýdlovou vodou nebo acetonem, abyste odstranili zbývající barvivo, než jej znovu uvedete do provozu.
 2. 2 Ošetřete boty hydroizolačním sprejem. Aktualizovaný barevný odstín pomůže zachovat kvalitní silikonový nebo akrylový vodní nátěr. Držte plechovku 6–8 palců (15–20 cm) od boty a mlžte na lehkém, rovnoměrném potahu. Jakmile hydroizolace úplně zaschne (což může trvat od 20 minut do hodiny), budete moci své nové boty s jistotou modelovat.
  • Usilujte o úplné pokrytí od paty k patě, ale vyhněte se přesycení semiše.
  • Čirý hydroizolační prostředek bez zápachu funguje tak, že vyplňuje drobné mezery v měkké tkanině a vytváří bariéru, která odpuzuje vodu.
 3. 3 Vyčištěné boty pečlivě vyčistěte. Jednou za čas vykartáčujte semiš, abyste uvolnili ulpívající nečistoty. Chcete -li se vypořádat se skvrnami a nahromaděním od jiných látek, jako je bahno, je nejlepší semiš lehce vydrhnout skromným množstvím vody, jako jste to udělali při předběžném čištění. Nejmoudřejším postupem je však především zabránit tomu, aby se ušpinili.
  • Nadměrná vlhkost by mohla skvrnu jednoduše rozprostřít, v horším případě způsobit krvácení barviva.
 4. 4 Vyvarujte se nošení obuvi za mokra. I při použití hydroizolačního spreje bude barvivo při vystavení vlhkosti náchylné ke stékání. Uložte si repasovanou obuv na jasné dny a snažte se vyhýbat kalužím, postřikovačům, mokré trávě a dalším vodním nástrahám. Při opatrném nošení můžete ze svých oblíbených bot získat mnoho let používání.
  • Barvené atletické boty by se po několika zpocených trénincích mohly stát špinavé nebo vybledlé.
  • Pokud předpověď volá po dešti, může být dobré mít s sebou náhradní přezouvání.
 5. 5 Uložte obarvené boty někam s dobrým větráním. Vezměte si prachový sáček se stahovací šňůrkou a udělejte z něj místo, aby v něm vaše boty zůstaly, i když je nenosíte. Jakmile jsou boty bezpečně uvnitř tašky, měly by si najít cestu k horní polici vašeho šatníku nebo jinému chladnému a suchému místu, kde je nepravděpodobné, že by narazily na nepořádek. Ponechejte ústa pytle mírně otevřená nebo boty pravidelně vyndávejte, aby měly šanci dýchat.
  • S prachovým sáčkem nehrozí riziko vyschnutí semiše nebo zachycení nežádoucí vlhkosti, když boty zůstanou delší dobu na skladě, na rozdíl od zavřeného boxu na boty nebo zapečetěného plastového sáčku.
  • Zvažte investici do stromu obuvi. Stromy na obuvi umožňují zavěšení obuvi na „větve“, které mají rozměry podobné chodidlům, takže si vždy zachovají svůj tvar a lze je snadno přesouvat dovnitř a ven ze skladu. Pro větší bezpečnost lze prachový sáček nebo povlak na polštář nasunout přímo na celý strom obuvi.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Proveďte barvení venku nebo si položte několik listů plastu nebo novin, aby byla vaše pracovní plocha čistá.
 • Zkuste smícháním různých barviv vytvořit jedinečné vlastní odstíny.
 • Proměňte feťácký obchod se šetrným zbožím ve svůj oblíbený pár, který se bude ve městě opotřebovávat.
 • Aceton nebo třecí alkohol mohou být užitečné pro odstranění skvrn od barvy z pokožky.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Možná zjistíte, že vaše boty jsou o něco tužší, než byly, než jste je obarvili.
 • Nejlepší je nebarvit stejný pár bot vícekrát. Čím více se barvivo hromadí, tím horší to bude pro semiš.
 • Neexistuje žádná záruka, že barva barviva bude po zaschnutí pravdivá. Pokud jde o barvení kůže, nikdy si nemůžete být jisti, co přesně dostanete.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Semišové barvivo
 • Kartáč na boty
 • Tuhý štětec
 • Zubní kartáček (volitelně)
 • Silikonový nebo akrylový hydroizolační sprej
 • Fén
 • Malířská páska
 • Noviny
 • Aceton (k odstranění skvrn od barviva)

Populární Problémy

Jak zjistit, zda je růžový safír skutečný. Pokud chcete říci, zda je růžový safír skutečný, musíte se nejprve rozhodnout, co rozumíte pod pojmem „skutečné“. Pokud chcete zjistit, zda je kámen kus skla maskovaného jako safír, můžete ...

Kampaň Rafaela Nadala Citi Open 2021 skončila ve čtvrtek porážkou třetího kola Lloydem Harrisem.Jak naplánovat večírek Harryho Pottera. Pořádání tematické párty s Harrym Potterem může být hodně zábavné. Lidé se mohou do potterovského tématu opravdu vžít a skvěle se bavit. Vzhledem k tomu, že svět Harryho Pottera je tak bohatý, můžete udělat tolik, abyste si ...

Oblíbená domácí Coco Gauff zahájí svou kampaň US Open proti World 51 Magda Linette. Půjde o vůbec první setkání obou hráčů.

Cincinnati Open 2019 bude hlavní hvězdou obhájce titulu Novak Djokovič, vracející se Andy Murray a stálezelený Roger Federer.