Jak zmírnit menstruační křeče v noci

Křeče a nadýmání jsou během menstruace normální a očekávané, ale mohou ztěžovat noční spánek. Naštěstí existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se uklidnili před spaním a zabránili jakékoli bolesti, která by vám mohla zabránit v dobrém nočním odpočinku. Pokud máte problémy se spánkem kvůli menstruační bolesti, je důležité promluvit si se svým lékařem, protože ačkoli je to vzácné, extrémní menstruační bolest může být známkouendometriózanebo hormonální nerovnováha.Metoda 1 ze 3: Zmírnění bolesti a útlum v noci

 1. 1 Na spodní část břicha naneste vyhřívací podložku 20 minut před spaním. Nastavte vyhřívací podložku na střední nebo nízkou teplotu a položte ji na spodní břicho na 20 minut, než půjdete spát. Můžete s ním i spát na břiše, pokud chcete, nezapomeňte jej nastavit na minimum, aby vám nebylo příliš horko.
  • Teplo pomáhá uvolnit svaly, zmírňuje bolestivé křeče, takže můžete spát bez bolesti.
  • Pokud má vaše vyhřívací podložka časovač nebo funkci automatického vypnutí, použijte ji, aby se vypnula po hodině nebo dvou. Tímto způsobem se neprobudíte zpocení.
  • Pokud nemáte vyhřívací podložku, můžete také na 30 až 60 sekund vložit do mikrovlnné trouby malý vlhký ručník a položit si ho přes břicho. Jen se ujistěte, že není příliš horké, abyste si nespálili kůži. Pokud ano, nechte ho 1 minutu provětrat.
 2. 2 Před spaním se namočte do horké lázně nebo si dejte horkou sprchu. Přibližně 30 minut před ulehnutím si dopřejte horkou uklidňující masáž nebo sprchu. Teplo pomůže vašemu celému tělu relaxovat, včetně dočasně jemných svalů v břiše.
  • Zapalte si vonné svíčky a poslouchejte uklidňující hudbu, zatímco uklidňujete tělo i mysl.
  • Zvažte přidání 2 šálků (256 gramů) soli Epsom nebo koupelové soli do vody, abyste uvolnili napětí a křeče.
 3. 3 Užívejte OTC léky proti bolesti 45 minut před ulehnutím do postele. Spolkněte 2 tobolky ibuprofenu nebo acetaminofenu s 8 uncí (240 ml) vody asi 45 minut, než si lehnete do postele. Pokud jsou vaše křeče mírné, pravděpodobně si vezmete 1, abyste se dostali přes noc.
  • Vždy dodržujte pokyny pro dávkování a dodržujte uvedená varování na obalu.
  • Neužívejte OTC léky proti bolesti, pokud užíváte léky na ředění krve - promluvte si se svým lékařem o alternativách.
 4. 4 V noci masírujte spodní část břicha a spodní část zad. Mezi rukama vmasírujte desetinovou dávku pleťové vody a dopřejte svému bříšku a zádům relaxační masáž. Chcete -li masírovat břicho, lehkým až středním tlakem masírujte břicho krouživými nebo hnětacími pohyby. Za záda položte ruce za sebe a pomocí palců zatlačte na oblast těsně nad zadkem a kolem spodní páteře.
  • Můžete také umístit tenisový míček mezi záda a zeď a změnit polohu, abyste rozdělili uzly a masírovali těžko dostupná místa.
  • Pomocí voňavého mléka s obsahem levandule se uklidněte do spánku.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Protahování před spaním

 1. 1 Proveďte široký předklon, abyste natáhli spodní část zad a nohy. Ze stoje rozkročte nohy širší než na šířku boků a ohněte trup dolů k zemi. Držte úsek alespoň 30 sekund, než se uvolníte zpět do stoje.
  • Protahování hamstringů a bederní páteře vám může pomoci uvolnit těsné nebo bolestivé svaly, které vám během menstruace mohou dělat potíže.
 2. 2 Vyzkoušejte sedací motýlí protahování, abyste uvolnili pánev a svaly kyčle. Posaďte se s otevřenými nohami a pokrčenými koleny, chodidla se dotýkají. Stiskněte nohy k sobě a snižte hrudník směrem k prstům. Dýchejte a vydechujte alespoň 5krát, abyste si mohli odpočinout.
  • Můžete také položit ruce na kolena a tlačit dolů, zatímco sedíte vzpřímeně, abyste natáhli vnitřní únosce kyčlí a stehen.
  • Po protažení zkuste mávat koleny nahoru a dolů jako motýlí křídla, abyste ještě více uvolnili svaly pánve.
  • Pro hlubší protažení, když se předkloníte, tlačte lokty koleny k podlaze.
 3. 3 Uvolněte nadýmání a svalové křeče provedením horizontálního protažení jedné nohy. Lehněte si na záda a rukama uchopte jedno koleno a přitáhněte ho k hrudníku. Před uvolněním nohy zpět na podlahu držte úsek 8krát nebo 5 dlouhých dechů. Udělejte totéž s druhou nohou. Tento úsek můžete provést tolikrát, kolikrát chcete.
  • Tento pohyb pomůže zmírnit nadměrné nadýmání a bolest nebo křeče v kříži.
 4. 4 Otočte pánev na rukou a kolenou, abyste zmírnili křeče. Začněte rukama položenými přímo pod rameny a koleny na zemi přímo pod boky. Pomalu dýchejte a vydechujte, zatímco kroužíte boky a pánev krouživými pohyby. Proveďte 5 až 10 kruhů po směru hodinových ručiček a poté 5 až 8 otáčení proti směru hodinových ručiček.
  • Při otáčení boků by se záda měla mírně zvedat nahoru a dolů.
  • Jděte pomalu a snažte se koordinovat svůj dech se svými pohyby (to znamená nádech, když je vaše pánev nakloněna nahoru a výdech, když je vaše pánve zastrčená a záda klenutá).
 5. 5 Proveďte horizontální zkroucení boků, abyste zmírnili nadýmání a křeče. Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a chodidly položenými na zemi (jako byste chtěli udělat most). Ruce nechte kolmo k trupu relaxovat. S nádechem a výdechem pomalu přesuňte kolena na jednu stranu tak daleko, jak můžete. Nadechněte se, jakmile se vrátíte do středu, a opakujte pohyb na druhé straně.
  • Když se kroutíte, chodidla vašich nohou se odlepí od země.
  • Nespoléhejte se na tlačení kolen k zemi. Buďte k sobě něžní; jděte tak daleko, jak můžete, a zastavte se, pokud cítíte nějaké nepohodlí.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Změna vaší stravy

 1. 1 Zkuste každý den získat 310 až 320 mg hořčíku. Zelená listová zelenina (jako je kapusta a špenát), banány, maliny, luštěniny, brukvovitá zelenina (jako brokolice, růžičková kapusta a zelí) a ryby (jako losos, makrela a tuňák) jsou dobré věci k jídlu před i během období, aby křeče byly na minimu. Pokud se obáváte, že nebudete dostávat pouze dietu, poraďte se se svým lékařem o užívání doplňku hořčíku.
  • Je snadné získat hořčík z konzumace zeleniny při každém jídle - jen jeden šálek špenátu obsahuje 157 mg.
  • Příliš mnoho může způsobit průjem, takže se vyhněte přehánění s hořčíkem ve snaze zmírnit křeče.
 2. 2 Užívejte 1,3 až 1,7 mg vitaminu B6 každý den. Pokuste se zesílit příjem B6 před a během menstruace, abyste zmírnili křeče a nadýmání. A navíc B6 umožňuje vašemu mozku uvolňovat serotonin a dopamin, které mohou pomoci porazit blues a zabránit menstruačním migrénám.
  • Mezi živočišné zdroje B6 patří mléko, sýr, losos, tuňák, vejce, kuřecí játra a hovězí maso.
  • Špenát, sladké brambory, mrkev, zelený hrášek, cizrna, banány a avokádo jsou skvělými rostlinnými zdroji B6.
 3. 3 Ujistěte se, že přijímáte přibližně 500 mg vápníku denně. Jezte během menstruace při každém jídle nebo svačině něco bohatého na vápník, abyste pomohli zmírnit křeče a bolesti svalů. Vápník pomáhá regulovat vaše hormony, což je užitečné, protože menstruační bolest je během této doby spojena s kolísavými hormony.
  • Mandle, chia semínka, brokolice, kale, kapusta, sýr, jogurt, fazole, tofu a obohacené cereálie jsou skvělými zdroji vápníku.
 4. 4 Do každého jídla začleňte potraviny s omega 3 mastnými kyselinami. Pokud jíte ryby, makrela, losos, mořský vlk, ústřice, sardinky, krevety a pstruh jsou plné omega 3 mastných kyselin. Vychutnejte si jednu z těchto odrůd k obědu nebo večeři nebo je dejte na salát nebo celozrnné produkty.
  • Pokud jste vegetarián nebo vegan, můžete získat omega-3 z vlašských ořechů, lněných semínek, chia semínek, konopných semínek, mořských řas, řas, zimních dýní, edamame a fazolí.
  • Pokud lékař řekne, že je to v pořádku, zvažte užívání doplňku rybího oleje.
 5. 5 Při obědě a večeři vyměňte rafinovaná zrna za celozrnná. Během menstruace se vyhněte konzumaci bílé rýže, bílých těstovin a bílého chleba, protože mohou zvýšit nadýmání a ztěžují vám noční pohodlí. Vysoce kvalitní vlákno v celých zrnech může pomoci zmírnit jakýkoli zánět, který způsobuje nepříjemné nadýmání a křeče.
  • Hnědá rýže, černá rýže, divoká rýže, quinoa, bulgar, ječmen, oves a čirok jsou skvělé alternativy, které vás zasytí.
 6. 6 Příkopové večerní pochoutky jako sušenky a komerčně připravené občerstvení. Vyvarujte se konzumace zpracovaných potravin, jako jsou sušenky a sušenky, po večeři nebo jako svačinka před spaním. Trans-mastné kyseliny obsažené v těchto potravinách mohou dráždit váš žaludek a přispět ke všem nočním křečím a nadýmání.
  • Jogurt a ovoce a dobré občerstvení před spaním. Probiotika a antioxidanty pomohou zklidnit bříško a zmírnit křeče.
 7. 7 Před spaním si napijte heřmánkový, fenyklový nebo zázvorový čaj. Čajový sáček zalijte 240 ml vroucí (nebo téměř vroucí) vody a nechte 3 až 5 minut louhovat. Tyto čaje obsahují protizánětlivé sloučeniny, které prokazatelně zklidňují menstruační křeče a svalové křeče, což vám v noci pomůže lépe spát.
  • Vytlačte si do čaje kousek citronu, abyste získali extra ochranu proti nevolnosti a nadýmání.
 8. 8 Nekuřte ani nepijte alkohol do 2 až 3 hodin od ulehnutí. Když usínáte, odolajte nutkání mít skleničku nebo, pokud kouříte, cigaretu. Alkohol a tabák zvyšují zánět ve vašem těle, což může stávající křeče a nadýmání ještě zhoršit.
  • Vymyslete něco jiného, ​​co byste místo pití nebo kouření měli dělat. Čtení, protahování nebo poslouchání uklidňující hudby jsou mnohem zdravější rituály před spaním, které vám zajistí klidný spánek.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Snack na vodní bázi potravin, jako je meloun nebo celer, může také pomoci omezit nadýmání.
 • Můžete zvážit akupunkturu před nebo během menstruace. Studie se mísí o tom, zda je účinná při úlevě od menstruační bolesti, ale může vám nabídnout určitou úlevu, pokud máte zájem ji vyzkoušet.

reklama

Varování

 • Navštivte svého lékaře, pokud je vaše menstruační bolest tak silná, že vás udrží v noci bez ohledu na to, co děláte. Tak extrémní bolest může být známkou endometriózy nebo hormonálních problémů.
reklama

Populární Problémy

Dobrý odpal odpaliště je často úvodem k dobrému golfovému skóre. Umět správně rozhoupat řidiče vede k odpalům z odpaliště, které na dálnici přistávají se vzdáleností a přesností. Zvládnutí švihu závisí jak na postoji, tak na mechanice švihu ....

Jak se zlepšit ve sportu. Sport je skvělý způsob, jak zůstat fyzicky aktivní a bavit se. Pokud pravidelně sportujete, je pravděpodobné, že se budete chtít zlepšit ve své oblíbené nebo dokonce jakékoli činnosti, kterou děláte, i když nesoutěžíte. Ne...Podrobná analýza losování na finále World Tour, které začíná v Londýně 13. listopadu.

Svítidlo: Lorenzo Musetti vs Laslo Djere