Jak povzbudit své dítě k větší soutěživosti ve sportu

Sportování je pro většinu dětí obřad. Soutěž a děti se však mohou stát citlivým tématem - některé děti a rodiče mohou být příliš soutěživí a při prohře se mohou stát špatnými sporty, zatímco jiné děti nemohou dostat soutěžní chybu. Zde je návod, jak naučit dítě soutěžit ve sportu, aniž by z něj bylo monstrum.

nejlepší tenisky k džínám

Část 1 ze 3: Uznání silných stránek a osobních preferencí vašeho dítěte

 1. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 1

  1 Najděte motivaci svého dítěte. Každé dítě má jinou motivaci ke sportu a soutěžení. Někteří chtějí jen vyhrát, zatímco jiní se více soustředí na zábavu, učení se novým dovednostem nebo jen tak být se svými přáteli.
  • Po hrách a cvičení položte dítěti otázky jako „Byla to zábava?“, „Vyhráli jste?“ Nebo „Naučili jste se něco?“ aby zjistili, jaké jsou jejich motivace. Obecně platí, že otázka, na kterou dítě odpovídá nejvíce vzrušeně, je, kde je jeho skutečná motivace.
  • jen Například, pokud je dítě opravdu nadšené, že vám řekne, jak zábavná byla tato aktivita, ale nedokáže tak rychle odpovědět na otázku, co se naučilo, jeho motivace se s největší pravděpodobností bude bavit.


 2. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 2

  2 Vyberte svému dítěti vhodný sport. Jakmile porozumíte motivaci svého dítěte, můžete přizpůsobit jeho aktivity a přístup k jeho touhám.
  • Pokud je například motivací dítěte zábava, dejte ho na sport se svými přáteli nebo s trenérem, který používá kreativní cvičení a cvičení. Pokud je splněna jejich hlavní potřeba (bavit se), mohou se pak soustředit na to, aby byli konkurenceschopní.
  • Pokud jde o dítě, jehož motivací je naučit se něco nového, promluvte si s koučem o tom, jak ho naučit speciální dovednosti, nebo s ním pracujte jeden na jednoho, aby zvládlo novou dovednost a mohlo ji využít ke zvýšení konkurenceschopnosti.
 3. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 3

  3 Pomozte svému dítěti získat důvěru ve své schopnosti. Hlavní emocí v soutěži je sebevědomí - mnoho dětí není soutěživých, protože si nejsou jistí svými sportovními schopnostmi.
  • Mluvte otevřeně se svým dítětem o jeho obavách a snech a společně stanovte cíle, na jakých dovednostech pracovat. Zůstaňte kolem svého dítěte pozitivní a chválte ho a povzbuzujte ho v dobrých i zlých časech.
  • I když vaše dítě není příliš sportovní, může stále získat sebevědomí, když chválíte jeho tvrdou práci a obětavost. Jakmile se dítě cítí sebevědomě a pohodlně ve svých schopnostech, přirozeně se stává konkurenceschopnějším.
 4. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 4

  4 Pokud je vaše dítě nešťastné, přejděte na jinou aktivitu. Některé děti prostě nejsou přirozeně konkurenceschopné ve sportu. Pokud tomu tak je u vašeho dítěte a pokusili jste se (neúspěšně) vzbudit konkurenceschopný přístup, zkuste přesunout své dítě k jinému sportu nebo počkejte několik let, abyste zjistili, zda se jeho úroveň soutěže změní. Mnoho dětí přirozeně získává větší konkurenceschopnost, jak stárnou.
  • Pokud je vaše dítě nešťastné a není soutěživé, zvažte jeho přesunutí na jinou aktivitu, která by ho zajímala více, například na hudební nebo taneční kurzy.
  • Přestože mít konkurenceschopné dítě může být dobré pro jejich budoucí úsilí, je ještě důležitější mít dítě, které je šťastné a má své aktivity rádo.
  reklama

Část 2 ze 3: Přihlášení ke správným sportům

 1. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 5

  1 Promluvte si se svým dítětem o jeho sportovních zájmech. Dítě, které se dostane do baseballu, když opravdu chce hrát basketbal, bude mít těžké konkurenční schopnosti ve sportu, který ho nezajímá. Buďte flexibilní s potřebami svého dítěte a přihlaste ho ke sportu, který odpovídá jeho zájmům a schopnostem.
 2. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 6

  2 Nikdy nedávejte své dítě do situace, kdy nemá alespoň bojovou šanci vyhrát. Pokud je vaše dítě v týmu nebo lize, kde jsou všichni nad jeho úroveň, nebude se bavit a snadno se nechá odradit.
  • Děti v týmech, které nikdy nevyhrají, ztratí svou konkurenceschopnost, protože nevidí, že se jim to vyplácí. Když vaše dítě poprvé začíná se sportem, zařaďte ho do rekreační ligy s dětmi přibližně stejného věku a úrovně dovedností.
  • Pokud opravdu chcete, aby vaše dítě vyhrálo, zařaďte ho do ligy, kde patří mezi starší sportovce.
 3. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 7

  3 Hledejte týmy, které budou tlačit na vaše dítě - v rozumných mezích. Jak postupuje, hledejte sporty a týmy, které budou tlačit vaše dítě k pokroku, ale nenechají ho samotné, ztracené a odradené. Výběrové a klubové týmy jsou obecně více konkurenceschopné, ale mohou představovat velký mentální a časový závazek.
  • Promluvte si s ostatními rodiči, než se zaregistrujete na sport, abyste zjistili, jaké jsou jejich zkušenosti s týmem a ligou. Promluvte si s trenérem o jeho koučovací strategii a zjistěte, zda bude pro vaše dítě vhodný. Pokud trenér mluví pouze o vítězství, může být příliš soutěživý.
  • Hledejte trenéra, který chce vyhrát a povede dobrý tým, ale který také chápe, že děti stále rostou a učí se. Zapamatujte si motivaci svého dítěte a najděte tým, který mu bude odpovídat, a pokračujte v jeho prosazování.
 4. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 8

  4 Povzbuďte své dítě, aby si stanovilo osobní cíle. Naučit dítě, že výhra nebo prohra není důležité, může pomoci zabránit tomu, aby se při prohře cítilo bezcenné. Povzbuďte své dítě, aby se soustředilo na soutěž se sebou, místo aby soupeřilo s ostatními hráči.
  • To nejenže učí důležité životní lekce, ale také pomáhá dítěti vyhnout se přílišné soutěživosti. Promluvte si se svým dítětem o stanovení osobních cílů pro jeho výkon a pravidelně se kontrolujte u jejich trenéra a vašeho dítěte, abyste zkontrolovali jeho pokrok.
  • Vnitřní konkurence může být silnou hybnou silou, která může vašemu dítěti pomoci rozvíjet sebevědomí a motivaci, což se může promítnout do aktivit mimo hřiště.
 5. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 9

  5 Analyzujte každou hru, kterou vaše dítě hraje. Po každé hře věnujte nějaký čas analýze výkonu dítěte (pozitivním, konstruktivním způsobem).
  • Zeptejte se jich, co si myslí, že udělali dobře, na čem mohou v budoucnu zapracovat a co by se stalo, kdyby se více snažili.
  • Využijte osobní cíle, které si stanovili, jako příležitost naučit se řešit problémy a pomoci starším dětem pochopit, co mohou dělat, aby se stále zlepšovali.
  reklama

Část 3 ze 3: Podpora domácí soutěže

 1. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 10

  1 Vytvořte si doma zdravou atmosféru hraním rodinných her. Dokonce i jednoduché karetní nebo deskové hry, jako je Old Maid nebo Monopoly, mohou vytvořit pozitivní atmosféru pro soutěž, kde lidé hrají hru se strategií a záměrem udělat maximum, ale ne tak, aby sabotovali ostatní hráče nebo se rozzlobili, když vyhrává někdo jiný.
 2. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 11

  2 Jděte svému dítěti dobrým příkladem. Hrajte deskovou hru a vyhrajte, ale nebuďte bolavým poraženým, který se chová, když mu něco nejde, vyvoláním vzteku a zničením zážitku ostatním hráčům.
  • Děti budou modelovat to, co vidí dělat jejich rodiče, využijte proto této příležitosti k vytvoření řádné a zdravé konkurence. Naučte je, že výhra ve hře není tím nejdůležitějším, ale že jste se něco naučili a užili si spolu zábavu.
 3. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 12

  3 Vypořádejte se s jakýmikoli záchvaty vzteku. Pokud vaše dítě vyvolá záchvat vzteku, když prohraje hru, vezměte ho stranou a nechte ho uklidnit se, pak s ním promluvte o lepších způsobech, jak vyjádřit své pocity. Pomozte jim uvědomit si, jakou zábavu si s hrou užili, a poukažte na věci, které se povedly.
  • Batolata a malé děti školního věku jsou obzvláště náchylné k tomu, aby byli bolavými poraženými, protože se teprve učí, co to znamená vyhrát a prohrát.
  • Pomozte jim pochopit, že to neznamená, že v něčem nejsou dobří jen proto, že hru nevyhráli
 4. Obrázek s názvem Povzbuďte své dítě ke konkurenceschopnosti ve sportu Krok 13

  4 Podporujte zdravou sourozeneckou rivalitu. V domácnostech s více dětmi je sourozenecká rivalita přirozenou událostí. Děti se sourozenci jsou přirozeně soutěživější v životě i ve sportu, protože vždy měly proti komu soutěžit.
  • Učte své děti od raného věku, jak vypadá zdravá soutěž, a povzbuzujte každé dítě, aby se snažilo. Vyzvěte je, aby pogratulovali svým sourozencům k jejich vítězstvím a úspěchům.
  • Děti bez sourozenců jsou v soutěži přirozeně znevýhodněny, takže se poohlédněte po jiných dětech, jako jsou přátelé, sousedé nebo bratranci, s nimiž si můžete vybudovat a předvést zdravou konkurenci.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je možné stát se ve sportu příliš soutěživým? Jakým způsobem? Frida Berglind Ano. Pokud přemýšlíte pouze o vítězství a porážce druhé strany, jste příliš konkurenceschopní. Sport je o zábavě. Ale být konkurenceschopný není nic špatného, ​​pokud to neublíží vám ani nikomu z vašeho okolí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Naučit dítě soutěžit je ošemetná kombinace přirozených tendencí a vlastností, které se pěstují. Snažte se porozumět svému dítěti a modelujte správnou soutěž, která z něj udělá motivaci nejlepšího sportovce, jakým může být.

reklama

Populární Problémy

Bývalí grandslamoví šampióni zaznamenali kontrastní výhry a postoupili do čtvrtého kola.

Boca Juniors nastoupí proti Santosu v 1. etapě středečního semifinále Copa Libertadores. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste v USA.

Nick Kyrgios dostal ban za vztek v Šanghaji

Carlos Ramos, rozhodčí uprostřed bouře US Open Sereny Williamsové, se v pátek vrátil na židli Davisova poháru.

Rodačka z Newportu vyhrává svůj první oficiální zápas na svém domácím hřišti.

Ať už se oblékáte na Halloween, cosplay, divadelní představení nebo jen tak pro zábavu, dámská móda v 19. století je skvělou volbou. Klasický viktoriánský vzhled kombinuje dlouhé, volně šité sukně s ozdobnými klobouky a složité, zvlněné ...