Jak cvičit se svým psem

Abyste zůstali zdraví, potřebujete pravidelný pohyb, stejně jako váš pes. Proč si tedy nevycvičit společně? Můžete dobře zjistit, že Fido, Rufus nebo Fluffy je nejnadšenější a nejspolehlivější cvičební partner, kterého jste kdy měli. Při zavádění společné cvičební rutiny si však pamatujte, že váš psí kamarád nemůže říci „mám dost“ nebo „nedokážu udržet toto tempo“ nebo „necítím se dobře“. Takže, kromě znalosti toho, jak cvičit se svým psem, byste se také měli naučit číst známky přehánění.

nejlepší pádlo na stolní tenis

Metoda 1 ze 4: Cvičte bezpečně a chytře

 1. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 1

  1 Posuďte obě své kondiční úrovně. Schopnost vašeho psa účastnit se stejných cvičení jako vy bude záviset na jeho aktuální kondici. Pokud není příliš fit, budete muset přizpůsobit cvičení tak, aby mu pomohlo dosáhnout lepší kondice. A pokud má zdravotní problémy, promluvte si se svým veterinářem o problémech, které má váš pes při cvičení. Ve skutečnosti se důrazně doporučuje, abyste nechali svého psa důkladně vyšetřit veterinářem před zahájením jakéhokoli cvičebního režimu.
  • Než s vámi poběží, měl by váš pes být schopen chodit 30 až 60 minut, aniž by se unavil. Pes, který to nedokáže, bude nejprve potřebovat soustředění na zlepšení své základní kondice.
  • Vhodný pes by s vámi nakonec měl být schopen běžet asi 5 kilometrů (3,1 mil) a postupně si vybudovat až 10 kilometrů (6,2 mil). Po překročení této částky promluvte se svým veterinářem.
  • Nezapomeňte si promluvit se svým lékařem o zahájení cvičebního režimu, zvláště pokud vedete sedavý způsob života, máte základní zdravotní stav nebo probíhající zranění.


 2. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 2

  2 Vyberte si správnou denní dobu ke cvičení. Psi dychtivě uvolňují teplo, což omezuje jejich schopnost ochladit se před zpoceným člověkem. Omezte proto čas cvičení na chladnější části dne, buď brzy ráno nebo večer. To je také pro vás lepší, protože vás chrání před horkem a ultrafialovými paprsky slunce v jeho nejžhavějších podmínkách. Může také lépe vyhovovat vašemu dennímu rozvrhu.
  • Buďte vždy připraveni sledovat známky přehřátí nebo dokonce úpalu vašeho psa. Více informací naleznete zde.
 3. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 3

  3 Správně socializujte svého psa. Víte, jak váš pes reaguje při setkání s jinými psy? Nechcete to poprvé zjistit, když se rozhodne rvát se s jiným psem, když jste ve cvičební výstroji a daleko od domova. Buďte si jisti, že když na ně narazí, bude ignorovat ostatní psy nebo se k nim chovat civilně.
  • Stejně důležité je, jak se cítíte, když narazíte na jiné psy, když jste venku a cvičíte? Musíte mít jistotu, že dokážete zvládnout situace možné konfrontace s jinými psy a svého psa zacházet přiměřeně.
 4. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 4

  4 Naučte svého psa paty. Jediný způsob, jak budete moci dosáhnout efektivního cvičení se svým psem, je, pokud bude synchronizován s pohyby vašeho těla. Naučit své štěně základnímu povelu „pata“ vám umožní udržet psa pod kontrolou, když je na vodítku nebo mimo něj. Překontrolovat Naučte svého psa paty pro podrobné pokyny, nebo zkuste následující metodu rychlého shrnutí:
  • Nechte své vodící štěně sedět nebo stát vedle levé nohy, přičemž oba budete směřovat stejným směrem.
  • Vezměte si sáček na pamlsek obsahující malé pamlsky. Svého psa budete odměňovat často.
  • Vyslovte jméno svého psa, navažte oční kontakt a jděte dva kroky vpřed. Pokud s vámi vaše štěně chodí, odměňte ho pamlskem. Pokud se nechytí, zacouvejte a opakujte tento krok, dokud nepochodí s vámi.
  • Dvoukrokový pohyb několikrát opakujte, dokud se vaše štěně nestane druhou přirozeností, že vás bude následovat.
  • Zvyšte pohyb paty na čtyři a poté na šest kroků a odměňte své štěně po cestě.
  • Pokud se váš pes začne nudit nebo bude zaostávat, udělejte si přestávku. Pokud však bude v tomto chování pokračovat, řekněte „aah-ahh“ a jeho jméno, abyste získali jeho pozornost. Vraťte se k základním krokům a poté odměňte.
  • Cvičte co nejčastěji - ideální je dvakrát denně.
 5. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 5

  5 Před cvičením se zahřejte se svým psem. Ačkoli někteří odborníci pochybují o nutnosti rozcvičky, zvažte osobnost a kondici svého psa. Pokud vaše štěně nosí pár přebytečných kil, má problémy s klouby nebo se tam za roky vzpamatovává, nebude na škodu dát mu rychlé zahřátí, zatímco se protahujete. Zde je několik jednoduchých zahřívacích metod, které můžete vyzkoušet:
  • Hrajte načítání několik minut. Umožněte svému psovi získat trochu té zadržené energie tím, že několikrát hodí míč nebo frisbee a umožní mu po něm sprintovat. Udělejte to však jen na několik minut, abyste ho úplně nevyčerpali. Dobrá půlhodinová hra Frisbee v parku může sama o sobě sloužit jako cvičení pro vás oba.
  • Zkuste pomalé, klidné zahřívací tempo. Zapracujte na své silové procházce tím, že zpočátku začnete s ležérní procházkou. To vám také poskytne příležitost procvičit a posílit patu, než vyrazíte.
 6. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 6

  6 Znát známky přehánění cvičení. Pes, který si užívá, bude vypadat šťastný a ostražitý, nebude unavený ani rozčilený. Sedět nebo ležet, klesat za vámi nebo jen zastavit je dobrým ukazatelem toho, že váš pes má dost. Nepokládejte nesprávně tyto příznaky jako tvrdohlavost, pokud jde o cvičení. Také jakékoli známky kulhání by měly být brány vážně a zkontrolovány veterinářem co nejdříve.
 7. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 7

  7 Hydratujte a odměňte svého štěněte (a sebe) po tréninku. Hydratujte čerstvou studenou vodou pro vás a vašeho psa. Zvažte, že mu nabídnete speciální zdravou pochoutku - takovou, která se nesbalí s přebytečnými kily, ale po dobrém tréninku bude chutnat jako obrovská odměna.
  • Zkuste nabídnout zmrazené banány nebo borůvky. Pokud byl váš pes v horkém dni venku, odměňte ho kouskem mraženého banánu nebo borůvek. Oba mají spoustu vitamínů a chutnají báječně, zvláště když jsou zmrazené.
  • Ujistěte se, že váš pes má dostatek pití. Po tréninku mu dovolte vypít tolik, kolik chce. Váš pes vám dá vědět, když se cítí hydratovaný. Přidejte do vody svého psa několik kostek ledu, aby byl extra chladný, nebo mu dejte trochu ledu jako pamlsek.
  • Nechte odpočívat. Veďte svého psa na jeho oblíbené místo k odpočinku po tréninku. Ve skutečnosti zvažte, že si jeden vezmete jako regenerační spánek, je jedním z nejlepších způsobů, jak udržet kila na uzdě.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Chůze a běh

 1. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 8

  1 Zvažte svou vhodnost pro běh, běh nebo chůzi. Tato jednoduchá, ale prospěšná cvičení mohou dobře fungovat pro vás oba; vezměte však na vědomí, že některé druhy psů jsou na běhání vhodnější než jiné. K běhu se nejlépe hodí psi s hubenou stavbou, hlubokým hrudníkem a dlouhou tlamou. Také neběhejte se psem, dokud jeho kostra nevyzraje; před tím by mohlo dojít k poškození.
  • Pokud je běh nebo běh příliš náročné na zvládnutí jednoho nebo obou z vás, držte se chůze a během postupu si zvyšte tempo. Poraďte se s veterinářem vašeho psa a svým vlastním lékařem, pokud máte obavy o úroveň kondice nebo máte potíže.
 2. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 9

  2 Začněte správným tempem. V tempu typické klidné procházky se psem možná nezvýšíte svůj srdeční tep nad odpočinek. Místo toho, abyste svého psa nechali očichávat, pronásledovat nebo zkoumat každý keř nebo strom, budete mu muset dát najevo, že myslíte vážně. Může trvat několik dní, než se ustálí rutina zvýšeného tempa, buďte tedy trpěliví.
  • Začněte procházkou nebo joggingem prvním očním kontaktem a procvičením „paty“. Po chvíli toto chování spojí s cvičením.
  • Začněte trénink rychlou chůzí. Dokonce i tempo 19 minut míle (12 min./km) na začátku přiměje vašeho psa soustředit se na danou záležitost.
  • Udržujte vodítko relativně těsné, ale ne tak těsné, aby pes neměl kroutící se prostor. Chcete určité napětí na vodítku, ale také chcete, aby se váš pes cítil v klidu a udržoval podobné tempo, aniž by ho někdo táhl nebo táhl.
  • Doporučujeme, abyste při běhání nebo běhu drželi měkké povrchy, abyste chránili nožky svého psa.
 3. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 10

  3 Začněte se pohybovat o něco rychleji. Po chůzi přibližně půl míle (0,8 km) zvyšte tempo a nakonec běhejte nebo procházejte 15 minut (9 min./km), pokud je váš pes v dobré kondici. Bohužel, pokud máte zájem běžet několik mil rychlostí 8 minut (5 min./km), možná budete muset nechat své štěně doma a místo toho se společně ochladit.
  • Zvažte použití „intervalové procházky“. Skládá se ze střídání chůze s joggingem, běhu pozpátku a bočního míchání po malých časových intervalech. To se mění v tempu a technice a je to užitečné jak při budování přijetí psa rutinou cvičení, tak při zpříjemnění cvičení.
  • Hraní psích známek v parku může být zábavný způsob, jak si trochu zaběhat a zacvičit si a přitom se pobavit. Psa smí z vodítka povolit pouze tam, kde to předpisy dovolují. Pokud ale najdete místa, kde se to dá udělat, je to pro vašeho psa (a vás) vynikající cvičení.
 4. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 11

  4 Pracujte na delší vzdálenosti a rychlejší tempo. Pokud se svým štěnětem teprve začínáte běhat nebo chodit, vezměte to pomalu a postupně zvyšujte vzdálenost a rychlost. Všimněte si, kde se váš pes ve vztahu k vám nachází. Psi dávají přednost tomu, aby byli před vámi, takže pokud váš pes zpomalí a kráčí nebo běží vedle vás nebo za vámi, je na čase přestat.
  • Prvních pár týdnů začněte jen chůzí nebo pomalým běháním mezi 30 až 40 minutami. Dopřejte psovi dostatek odpočinku a přestávky na vodu a zvažte intervalový trénink. Možná běhejte 15 minut mílovým tempem po dobu pěti minut a poté se začněte intenzivně věnovat procházce po dobu 10 minut.
  • Po přibližně šesti týdnech pravidelného cvičení může být váš psí kamarád připraven začít s chutí a absolvovat hodinu pevného kardia.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Zkoušení jiných cvičení

 1. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 12

  1 Rozšiřte své cvičební obzory pomocí svého psího kamaráda. Ačkoli se běhání a chůze zdají být normou, existuje mnoho dalších tréninků, které můžete vy a vaše nejlepší kamarádky zvládnout společně. Zamíchání rutiny cvičení může pomoci předcházet nudě; rozmanitost také pomáhá zajistit, že ani jeden z vás nepřetěžuje některé svaly na úkor ostatních.
 2. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 13

  2 Zkuste plavat. Zvláště pokud máte psa, který miluje vodu (například irský vodní španěl), zaplavte si pár kol se svým kamarádem. Po celou dobu plavání dávejte pozor na svého psa, abyste se ujistili, že se ve vodě nebojí nebo nemá potíže - někteří psi mohou potřebovat flotační zařízení, které jim pomůže udržet hlavu nad vodou.
  • Toto je dobré cvičení pro psy s problémy s klouby. Možná však nebudete moci hodně plavat na klíně, pokud budete muset svého psa hlídat - mějte to na paměti při výběru jako týmového cvičení. Pokud se váš pes ve vodě necítí dobře, nedávejte ho do něj.
  • Stejně jako lidé, někteří psi-i když patří k údajně vodomilnému plemenu-se prostě nikdy nestanou dobrými plavci. Zkuste to, ale nevnucujte problém.
 3. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 14

  3 Vyzkoušejte trénink agility. Vytvořte pro svého psa překážkovou dráhu (překážky, tunely, lana atd.). Použijte stejné překážky nebo si pro ně vytvořte srovnatelné překážky. Běh, skákání a plazení jsou skvělý způsob, jak využít různé svaly. Nabádají vás oba, abyste procvičili další důležitý sval - mozek. Mezitím, vy mít povinnost držet krok!
  • Stejně jako u každé jiné rutiny cvičení člověk-plus-pes mějte na paměti svou příslušnou kondici a sledujte známky vyčerpání nebo zranění.
 4. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 15

  4 Dopřejte jízdě na kole. Pomalá jízda na kole se psem po boku je skvělý způsob, jak pomoci vašemu štěněti vynaložit trochu zadržené energie. Po celou dobu jízdy sledujte svého psa. Váš pes vydává podstatně více energie než vy, proto hledejte zřetelné známky toho, že je vykakaný. Nezapomeňte také svému psovi udělat přestávky, jak potřebuje dělat jejich podnikání .
  • Pro větší a sportovnější psy můžete zkusit „bikejoring“. Toto cvičení zahrnuje připojení vašeho psa k motocyklu pomocí postroje, aby mohl při jízdě tahat a běhat.
  • Zimním ekvivalentem „bikejoringu“ je běžecký „skijoring“. Zimní sporty mohou být pro vašeho psa hračkou. Místo svižné chůze po sněhu si připněte běžecké lyže a cvičte se svým štěnětem po boku.
 5. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 16

  5 Zvažte kolečkové brusle nebo kolečkové brusle. Posunutí některých kol na nohy vám může zpříjemnit cvičení. Toto cvičení by se však měl se svým psem pokoušet provádět pouze plně sebevědomý hráč na kolečkových bruslích/bruslaři. Také se ujistěte, že vaše štěně ovládá dovednosti paty a je obecně poslušné, aby vás nevytáhlo z cesty.
  • Ujistěte se, že nosíte přilbu a vhodné bezpečnostní vybavení, i když jste zkušený válečník. Nikdy nevíte, kdy se váš psí kamarád může vrhnout po králíkovi nebo směrem k páru v rohlíku.
 6. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 17

  6 Ponořte se do „doga. 'Toto je kříženec jógy a psa - takže je to očividně jóga s tvým psem!' Může to být klidné a příjemné cvičení pro vás dva; hledejte třídu ve svém okolí. Pokud není hodina, podívejte se na videa online a pečlivě postupujte podle pokynů.
  • Není divu, že někteří psi mohou být na „doga“ jednoduše příliš aktivní nebo příliš vytažení. Ale za pokus to stojí.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Následování pokynů vašeho psa

 1. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 18

  1 Vytvořte si cvičení podle typického chování vašeho psa. S trochou kreativity můžete proměnit běžné psí instinkty, jako je aportování, honění, kroužení kolem a skákání do pevné rutiny cvičení, která odpovídá vašim vlastním. To, jak se k tomu postavíte, opravdu závisí na typu cvičení a reakci psa na něj.
  • Když sedíte vsedě, držte hračku pro psa. Pokaždé, když se posadíte, předstírejte, že hodíte hračku. Váš pes by si měl myslet, že byl vyhozen, a pokusit se ho pronásledovat. Variací na to je mít celý košík hraček, které hodíte, popadnete jednu a ve skutečnosti ji hodíte pokaždé, když se natáhnete. Můžete vzít zpět všechny získané hračky ze svého psa, každý střídavě natáhnout zpět.
  • Při jakémkoli natahování nahoru držte hračku před svým psem a dosáhněte ho až k nebi, povzbuzujte svého psa, aby na něj skočil. Skvělé pro vaše protahování nahoru, zábava pro něj.
 2. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 19

  2 Vytvořte si intervalový trénink s cvičebním vybavením. Když je dobré počasí, umístěte na dvorek své obvyklé cvičební vybavení. Zajistěte, aby bylo vybavení v rovnoměrných intervalech - proměňujete to v cvičný kurz pro vás a překážkový běh pro vašeho psa. Umístěte svého psa na vodítko a projděte se všemi věcmi, které jste nastavili, jako je skákání přes švihadlo, tanec s hula hopem a protahování pomocí strečových pásů. V každém intervalu ho nechte čekat, nebo pokud se začne nudit, zkuste ho nějakým způsobem zapojit.
  • Pokaždé, když uteče, vnímejte to jako příležitost k oživení tréninku, když ho honíte zpět. Variací je zahrnout překážky ve stylu agility, které jsou vytvořeny právě pro vašeho psa. Díky tomu se bude moci věnovat i speciálním cvičebním aktivitám.
 3. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 20

  3 Běhejte jako pes se svým psem. Při běhu využijte přirozeného sklonu svého psa zastavit a čichat v náhodných intervalech jako příležitost ke zlepšení vlastní agility. Schopnost zastavit nebo otočit se během běhu v okamžiku je vynikající schopnost rozvíjet se pro sport a celkovou kondici.
  • Pokud se pes zastaví na delší čichání nebo se postará o nějaké psí podnikání, proveďte nějaké dynamické úseky, skákací zvedáky, kliky atd.
  • Samozřejmě byste se měli stále ujistit, že můžete svého psa ovládat pomocí „Celý“ příkaz , a může ho přimět trávit více času cvičením než čicháním.
 4. Obrázek s názvem Cvičení se psem Krok 21

  4 Proměňte své obvyklé hry se psy na skutečné cvičení. Tento přístup je skvělý, pokud jste atletický typ, protože oba získáte skvělé všestranné cvičení. Hrát aport, házet nebo driblovat míč se svým psem, mít přetahovanou a hrát si s ním na schovávanou může být cvičebním materiálem, aniž byste se s jeho přípravou museli příliš potýkat.
  • Vyzkoušejte flyball, létající disk a freestyle tanec jako další zábavné možnosti.
  • Tréninky „Fetch“ mohou být obzvláště zábavné pro retrívra/sportovní plemena jako labradory a španiely.
  • Teriéři milují přetahovanou, protože milují držení věcí! Vyvarujte se hraní přetahovaných, dokud váš pes neví, jak upustit na povel, nebo riskujete přílišné vzrušení psa (v takovém případě může být agresivní).
  • Pasení psi jako ovčáci, kolie a corgis si s vámi rádi zahrají fotbal.
  • Ačkoli váš pes bude pravděpodobně dávat přednost některým hrám před jinými, zkuste posypat různými aktivitami, abyste zahnali nudu nebo nadměrné namáhání určitých svalů nebo kloubů.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak často bych měl venčit svého psa? Sheri Williamsová
  Certifikovaná trenérka psů Sheri Williamsová je certifikovaná trenérka a chovatelka psů a majitelka sheriwilliams.com, firmy, která se specializuje na výuku veteránů, jak ze svých psů udělat služební psy nebo zvířata s emocionální podporou, která jim pomohou s PTSD. Společnost Sheri se sídlem v oblasti metra Los Angeles v Kalifornii má více než 20 let zkušeností s výcvikem psů a provozuje také obecnou výcvik psů specializující se na rehabilitaci psů pomocí technik výcviku pozitivního posilování. Je certifikována The Animal Behavior and Training Association. Sheri Williamsová Certifikovaná odpověď trenéra psů Vždy byste měli svého psa venčit každý den. To, jak dlouho chodíte, můžete založit na energetické úrovni a věku vašeho psa, ale určitě cvičte i staré psy. Pokud budete i nadále venčit psa do jejich vysokého věku, budou se nadále pohybovat a zůstanou v kontaktu se životem.
 • Otázka Mám mladého psa, který miluje ven, ale my se nedostaneme domů dřív a ona někdy zůstane celý den sama. Jak ji můžeme více cvičit, když s ní nejsme doma? Pokud žijete v oblasti, která tyto služby poskytuje, můžete si najmout pejskaře. Nebo někdo z vás může přijít domů na oběd a pak si s ní hrát. V opačném případě věnujte večeru více než hodinu chůze a hraní.
 • Otázka Mám corgi. Nechodím domů dřív a nejsem vhodný typ. Jak mohu cvičit pro nás oba? Vyzkoušejte si agility psa doma (vytvořte dětský tunel a skok a proveďte svého psa kurzem), zkuste aportovat s chuck it ballem nebo automatickým strojem pro načítání psů pro tenisové míčky (na amazon.com). Můžete také vyzkoušet kurzy poslušnosti o víkendech nebo přivést svého psa do místního psího parku!
 • Otázka Mohou čivavy jíst mražené borůvky? Ano, borůvky jsou pro psy skvělou pochoutkou. Jen se ujistěte, že jim nedáváte příliš mnoho!
 • Otázka Mám malý mix Jack Russell/čivava. Běžím s ní každý den míli. Je to dobrý nápad? Sophie Cheetah Ano i ne. Dobré a zdravé běhy jsou pro psy skvělé. Ale jako malý pes se může snadno vyvrtnout nebo zranit.
 • Otázka Mám tibetského mastifa, je docela dobrý v kardiu, ale na svou velikost se zdá trochu hubený. Jak na něm mohu vybudovat více svalů? Lordtubbs 11 Navrhl bych masitější stravu a vzal bych ho do parku pro psy s kurzem agility.
 • Otázka Kolik váží zdravý miniaturní australský ovčák? Lordtubbs 11 74 až 95 liber.
 • Otázka Je lepší, když pes chodí se mnou, nebo je v pořádku, že se ujal vedení? Je lepší, když pes jde vedle vás. Je to bezpečnější pro vás a psa, pokud máte plnou kontrolu.
 • Otázka Můj pes má rád pouze běh z vodítka. Na vodítku se cítí omezená. Co mám dělat? Indira Christianová Použijte lehké vodítko určené k běhu a nechte ho celou cestu, aby jí poskytlo dostatek prostoru pro běh a aby vám umožnilo držet krok.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Poté, co strávíte čas venku na ulicích, v parcích, na pláži atd., Zkontrolujte tlapky svého psa, zda nemají škrábance, trny nebo jiné předměty zaklíněné v oblasti tlapky.
 • Zajistěte, aby byl váš pes patřičně označen/čipován, měl všechna očkování a nosí identifikační údaje.
 • Přineste svému psovi skládací misku a balenou vodu, abyste mu mohli dát vodu bez ohledu na to, kam jdete. Znáte umístění fontán s pitím a dalších bezpečných zdrojů vody.
 • Doporučuje se přečíst si pár dobrých knih o tréninku agility. Ty vám pomohou naplánovat správný kurz pro vašeho psa. Pokud to myslíte vážně, dá se to provozovat jako sport.
 • Než svému psovi povolíte vodítko, seznamte se s pravidly městské vyhlášky o vodítkových zákonech a zvažte, co by se stalo na rušné silnici, kdyby se váš pes setkal s jinými lidmi nebo jinými zvířaty.
 • Mladší psi budou mít tendenci být aktivnějším společníkem při cvičení než starší. Při sestavování plánu cvičení na to pamatujte.
 • Zvažte použití jemného vůdce nebo postroje pro lepší kontrolu, zvláště pokud je váš pes příliš zvědavý nebo plně neovládá povel na patě.
 • Nechte děti, aby se účastnily cvičení se svým rodinným psem. Pro jejich zdraví je dobré účastnit se pravidelného cvičení a pobídka ke hře se psem ve stejnou dobu bude mnohem zábavnější pro všechny zúčastněné.
 • Buďte v zimních měsících při běhu se psem opatrní. Led může být pro vás oba velmi kluzký!
 • Ujistěte se, že je váš pes v pořádku s ostatními psy, abyste se nezranili!

reklama

Varování

 • Pokud váš pes během cvičení začne kulhat nebo řvát, okamžitě navštivte veterináře. Klouzavé kolenní nebo kyčelní klouby jsou u některých plemen běžné a vyžadují okamžitou lékařskou pomoc.
 • Vezměte v úvahu venkovní teploty - pokud se během tréninku cítíte přehřátí, zvažte, jak se váš pes musí cítit - psi se velmi rychle přehřívají. V horkých dnech se vyhněte namáhavému cvičení. Kromě toho se zastavte a jděte dovnitř, abyste se vyhnuli vyčerpání teplem, když váš pes vykazuje známky přehřátí. Pozor na horký asfalt - může způsobit popálení tlapky a rychlé přehřátí vašeho psa.
 • Pokud váš pes těžce lapá po dechu, kašle, sípá, pění v tlamě, vykazuje známky letargie nebo se stahuje na vodítku, zpomalte a/nebo zastavte. Ujistěte se, že svému psovi necháte čas na procházku a hydrataci, než znovu poběžíte nebo se projdete.
 • Důrazně doporučujeme, abyste před zahájením sdíleného cvičebního programu nechali svého psa zkontrolovat veterinářem.
 • Je docela možné hrát hry se psy a být líní - vyhnout se pokušení a zapojit se tím, že budete během cvičení běhat a měnit své pozice.
 • Má váš pes nadváhu nebo je obézní? Zkontrolujte to také před zahájením cvičebního plánu, protože možná budete muset přizpůsobit množství cvičení tak, aby vyhovovalo potřebám psa na hubnutí. Chcete -li zjistit, zda má váš pes nadváhu, podrobnosti naleznete zde .
 • Některá plemena nejsou stvořena k tomu, aby hodně cvičila, protože se jim obtížně dýchá, jako jsou psi mopslíci nebo bostonští teriéři (brachycefaličtí nebo krátkosrstí psi). Jiní mohou mít příliš krátké nohy na dlouhé procházky nebo cvičení, ale mohli by dělat kratší výboje. Psi jako jezevčíci a basetové psi s predispozicí k problémům se zády mohou tyto problémy zhoršit přílišným cvičením, zejména běháním.
reklama

Populární Problémy

Cesta národního tenisového šampiona Mahaka Jaina se sídlem v Indore je plná vzestupů a pádů.

Potenciál č. 1 semen Michigan a Michigan State se setkávají v masivní rivalitě v neděli v Ann Arbor. Zde je návod, jak sledovat hru online zdarma.

Zrušení Wimbledonu škodí nadějným grandslamovým rekordům Sereny Williamsové, ale je bez ohledu na to nejlepší hráčkou všech dob?

Ohlédnutí za štětcem Andre Agassiho s krystalovým metamfetaminem, o kterém psal ve své autobiografii 'Otevřeno'.

Konference USA proti nepřátelům UTEP a FIU se střetne ve čtvrtek. Takto můžete hru sledovat.

Jak se začít učit Poi. Poi je manipulace se závažími (někdy v plamenech) připevněnými na řetězech nebo lanech. Je považován za tanec a umění. S dostatkem praxe a odhodlání budete schopni ohromit své přátele svými ...