Jak se cítit požehnaný

Někdy může být těžké ocenit vše, co v životě máte, zvláště když se doba stává těžkou. Je však možné cítit se požehnaně bez ohledu na to, čím procházíte. Místo toho, abyste se soustředili na negativní, postupujte podle těchto tipů, které vám pomohou přijmout dobro, které je všude kolem vás!

Metoda 1 ze 3: Žít svůj nejlepší život

 1. Obrázek s názvem Feel Blessed Krok 1

  1 Začněte den s úsměv . Zkuste každý den začít ráno pozitivním přístupem, i když je to těžké . Podívejte se do zrcadla a usmějte se a připomeňte si, že je nový den, kdy se může stát cokoli. Být pozitivní vám může pomoci snížit stres, což vás ve skutečnosti může z dlouhodobého hlediska učinit šťastnějším.
  • Zkuste zavěsit pozitivní prohlášení, kde ho budete každé ráno vidět, například vedle zrcadla, kde si čistíte zuby nebo nad konvicí na kávu. Věnujte pár minut rozjímání nad zprávou každý den.
  • Vaše potvrzení by mělo být něco, co je pro vás zvláštní. Pokud například bojujete s pochybnostmi o sobě, možná budete chtít připomenutí, které říká něco jako: „Zvládneš to!“ nebo „Zkuste to, co můžete!“
  • Kromě snížení stresu může být pozitivní také pozitivní pro zdraví, jako je zlepšení kardiovaskulárního zdraví a dokonce lepší odolnost vůči nachlazení!


 2. Obrázek s názvem Feel Blessed Krok 2

  2 Zapojte se do a hobby . Nenechte se argumentem „Jsem příliš zaneprázdněn“ zdržen zkoušením něčeho nového - většina lidí ztrácí čas každý den na sociálních médiích, e -mailech a dalších metodách prokrastinace. Budete se však cítit požehnanější, pokud svůj volný čas budete věnovat tomu, co vás opravdu baví. Pokud ještě nemáte koníčka, věnujte nějaký čas přemýšlení o něčem, co jste vždycky chtěli dělat, a pak zjistěte, jak se zapojit!
  • Najděte si koníčka, který odpovídá vašemu životnímu stylu. Pokud jste aktivní, můžete se rozhodnout věnovat se sportu nebo jiné fyzické aktivitě, jako je tenis , konkurenční tanec , nebo koučování týmu Little League .
  • Pokud vás baví poflakovat se a binge-sledovat vaše oblíbené pořady na Netflixu nebo Hulu, řemesla jako háčkování nebo malování může být větší vaše rychlost.
 3. Obrázek s názvem Feel Blessed Krok 3

  3 Važte si toho, co již máte. Je snadné se dostat do pasti myšlení, že mít nejnovější elektroniku, nejúžasnější oblečení nebo největší dům vám udělá radost, ale snaha neustále vlastnit další majetek vás jen frustruje. Místo toho zkuste najít hodnotu v tom, co máte. Pokud s tím můžete být spokojení, budete se cítit požehnaní každý den.
  • Místo toho, abyste si přáli například větší dům, naučte se milovat místo, kde žijete. Zavěste obrázky své rodiny a přátel, ozdobte ve svých oblíbených barvách a organizovat vaše věci, abyste maximálně využili prostor, který máte.
  • Pokud milujete módu, ale nemůžete si dovolit úplně nový šatník, kombinujte své oblečení do nových outfitů a každou chvíli přidejte speciální kousek, když chcete osvěžit svůj styl.
  ODBORNÁ TIP

  Emily Silva Hockstra

  Career & Life Coach Emily Silva Hockstra je certifikovaná životní koučka a kariérní koučka s více než 10 lety zkušeností s koučováním a řízením v různých korporacích. Specializuje se na kariérní přechody, rozvoj vedení a řízení vztahů. Emily je také autorkou knih „Moonlight Gratitude“ a „Find Your Glow, Feed Your Soul: A Guide for Kultivation a Vibrating Life of Peace & Purpose“. Získala certifikaci Spiritual Life Coaching od Life Purpose Institute a certifikaci Reiki I Practitioner od Integrative Bodywork. Má bakalářský titul z historie na Kalifornské státní univerzitě v Chico. Emily Silva Hockstra
  Kouč kariéry a života

  Potřebujete pomoc, abyste byli vděčnější za to, co máte? Emily Hockstra, autorka a trenérka života, říká: „Každý den uveďte 3 věci, za které jste vděční. Můžete to udělat, než vstanete z postele, než půjdete spát nebo dojíždíte, ale ujistěte se, že si uděláte čas a budete opravdu vděční za každou z těchto věcí. Když cítíme vděčnost, přitahujeme více věcí, abychom byli v životě vděční. '

 4. Obrázek s názvem Feel Blessed Krok 4

  4 Poslouchejte hudbu, ve které se budete cítit dobře. Skvělá píseň vám může zvednout náladu a cítit se více propojená se světem kolem vás. Vytvořte si seznam skladeb plný písniček, ve kterých se budete cítit dobře, a poslouchejte je, kdykoli budete mít trochu volného času. Zkuste si poslechnout svůj seznam skladeb, když řídíte, uklízíte nebo pracujete, abyste si okamžitě zlepšili náladu.
  • Každý má jiný hudební vkus. Nezáleží na tom, zda milujete pop, punk, trapovou hudbu nebo obskurní formu hudby tvořenou výhradně lžičkami. Jen poslouchejte, co máte rádi!
  • Pokud si nejste jisti, kde začít, poslouchat hudbu online s internetovou rozhlasovou stanicí jako iHeartRadio, Spotify nebo Pandora.
 5. Obrázek s názvem Feel Blessed Krok 5

  5 Odpusť si když uděláte chybu. Nikdo není dokonalý, a pokud se chcete soustředit na to, abyste byli požehnáni, budete si muset odpustit minulé chyby. Naučte se vnímat tyto chyby jako odrazový můstek na cestě k tomu, stát se tím, kým jste dnes, a přijměte lekce, které jste si z nich odnesli.
  • Buďte k sobě upřímní ve věcech, které byste si přáli, abyste neudělali. To vám pomůže vyhnout se v budoucnu stejným chybám.
 6. Obrázek s názvem Feel Blessed Krok 6

  6 Udělejte si čas na odpočinek každý den. Přestože je velmi důležité tvrdě pracovat a tlačit se, abyste vždy udělali maximum, je také důležité jednou za čas přestat a dát si pauzu. Bez ohledu na to, jak jste zaneprázdněni, měli byste si jako prioritu najít čas na odpočinek. Daleká dovolená je vždy příjemná, ale i když to nemůžete udělat, můžete si během dne vyhradit několik minut a udělat něco, co je jen pro vás.
  • Zamyslete se nad tím, co vás skutečně uklidňuje. Vaše přestávka může být tak jednoduchá, jako sedět na zádech a popíjet ranní kávu nebo cestovat o víkendu na nedaleký farmářský trh, abyste si na týden dali čerstvou zeleninu.
 7. Obrázek s názvem Feel Blessed Krok 7

  7 Přestaňte se srovnávat s ostatními lidmi. Pokud se vždy díváte na to, co mají ostatní, bude pro vás těžké se někdy cítit plně spokojeni. Vždy bude mít někdo více peněz, lepší vzhled nebo hezčí auto než vy. Místo toho, abyste se s nimi srovnávali, rozhlédněte se po věcech, které máte, a zkuste si jich vážit.
  • Díky vzestupu sociálních médií je bohužel příliš snadné vidět pouze nejdůležitější body života člověka. To vás pak může vést k pocitu nespokojenosti s tím, co máte. Ve skutečnosti tito lidé zobrazují pouze to, co chtějí, abyste viděli, když jejich skutečný život může být stejně chaotický a normální jako váš.
  • Kdykoli se přistihnete, že se srovnáváte s někým jiným, nahraďte místo toho myšlenku něčím pěkným o sobě.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Budování pozitivních vztahů

 1. Obrázek s názvem Feel Blessed Krok 8

  1 Obklopte se pozitivními, zajímavými lidmi. Upřednostněte trávení času s lidmi ve vašem životě, díky kterým se budete cítit dobře. Pravidelně se obracejte na své přátele a rodinu a snažte se s nimi dát dohromady, kdykoli budete mít příležitost. Péče o zdravé vztahy bude neustálou připomínkou toho, jak jste požehnaní.
  • Někdy, zvláště pokud si procházíte těžkým obdobím, můžete ztratit kontakt s lidmi, kteří jsou pro vás důležití. Pokud si toho všimnete, snažte se vztah napravit odesláním hovoru nebo textové zprávy, které dané osobě sdělí, jak moc pro vás znamenají. Je pravděpodobné, že zjistíte, že jen čekali na vaši odpověď.
  • Pokud vám někdo dělá špatně, kdykoli je poblíž, je v pořádku z tohoto vztahu ustoupit, i když je příbuzný.
 2. Obrázek s názvem Feel Blessed Krok 9

  2 Dejte ostatním vědět, co od nich potřebujete. Nečekejte, že lidé kolem vás uhodnou, co potřebujete. Nejsou čtenáři mysli a když je požádáte, aby intuitivně porozuměli tomu, co chcete, zanechá ve vás smutek a nenaplnění. To by zase mohlo způsobit, že se od vás rodina a přátelé stáhnou. Místo toho jasně sdělte své potřeby laskavým, ale konkrétním způsobem.
  • Pokud se například cítíte smutní a potřebujete s někým mluvit, zkuste říct něco jako: „Měl jsem opravdu těžký den. Můžeme si dát šálek kávy, abych si to mohl vydechnout? “
  • Pokud potřebujete, aby vám partner nebo děti více pomáhali v domácnosti, mohli byste říci: „Vím, že jsi opravdu zaneprázdněn, ale kolem domu je toho hodně co dělat. Vadí vám asi půl hodiny, abychom mohli věci uklidit? “
 3. Obrázek s názvem Feel Blessed Krok 10

  3 Přijímejte lidi takové, jací jsou. Pokus o změnu někoho na verzi, kterou chcete, aby byl, je stejně produktivní jako mlátit hlavou o zeď. Když se rozhodnete mít někoho ve svém životě, měli byste ho přijmout takového, jaký je, dobrý a špatný. Koneckonců, pokud změníte něco, co se vám na člověku nelíbí, můžete na něm nakonec změnit něco, co se vám také líbí.
  • Pokud například milujete, že je váš partner spontánní, ale přejete si, aby byli lepší, když jsou včas, snaha o jejich přesnost by je také mohla zastavit v tom, aby vám po práci neočekávaně přinesli květiny.
  • Pokud máte pocit, že špatné vlastnosti člověka převažují nad těmi dobrými, pravděpodobně byste lépe toho člověka udrželi na délku paže.
 4. Obrázek s názvem Feel Blessed Step 11

  4 Naučte se přijímat komplimenty. Mnoho lidí má ve zvyku minimalizovat nebo dokonce přijímat komplimenty. Pokud někdo například řekne: „Dnes vypadáš opravdu skvěle“, může být lákavé říci: „Ach, děkuji, ale neměl jsem moc času se připravit.“ Místo toho laskavě přijměte kompliment, když ho dostanete, řekněte „Děkuji“, a zkuste se vidět tak, jak vás vidí tato osoba.
  • Budete mít také prospěch z častého a upřímného komplimentu lidem kolem vás.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Pěstování vděčnosti

 1. Obrázek s názvem Feel Blessed Krok 12

  1 Řekni Děkuji ostatním. Procvičujte si projevování vděčnosti každý den za velké i malé věci. Jednoduché „děkuji“ nebo „Vážím si toho!“ může jít dlouhou cestu pro někoho, kdo pro vás udělal něco hezkého, a bude mít větší sklon vám v budoucnu pomoci. Když navíc vyjádříte, jak jste vděční, bude to neustálá připomínka, že jste požehnáni.
  • Nepodceňujte sílu promyšlené děkovačky!
 2. Obrázek s názvem Feel Blessed Krok 13

  2 Pište si deník vděčnosti. Zapsat si, za co jste vděční, je velmi hmatatelný způsob, jak „spočítat svá požehnání“. Pořiďte si malý deník a udělejte si pravidlo, že musíte věnovat několik minut denně psaní něčeho, za co jste vděční. Můžete napsat jen jednu věc každý den, nebo si můžete stanovit cíl napsat 3–5 položek každý den. Mohou to být hmotné statky, za které jste vděční, lidé, kteří pro vás něco znamenají, nebo dokonce osobnostní rysy, které se vám na sobě líbí.
  • Když se cítíte sklíčeni, přečtěte si deník vděčnosti, který vám pomůže zvednout náladu a připomenout si, jak jste opravdu požehnaní.
 3. Obrázek s názvem Feel Blessed Step 14

  3 Dobrovolně ve svém volném čase. Pokud chcete být vděčnější za věci, které ve svém životě máte, zkuste strávit čas podáním pomocné ruky lidem, kteří mají méně štěstí. Kromě navázání silných přátelství si pravděpodobně přijdete i s novým oceněním všeho, co máte.
  • Můžete zkusit najít organizaci, která vám umožní stavět domy pro potřebné rodiny, servírovat jídlo v polévkové kuchyni nebo trávit čas s dětmi, které opravdu potřebují mentora.
  • Pokud si nejste jisti, kde budete nejvíce potřeba, zkuste hledat na webu, který potenciálním dobrovolníkům odpovídá s příležitostmi ve své oblasti, jako je https://www.volunteermatch.org/ nebo https://www.createthegood.org/ .
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Energetický nápoj je vyrobený nápoj vyrobený z patentované směsi bylin, příchutí, vitamínů a stimulantů, které jsou navrženy tak, aby pijákovi dodaly energii. Na trhu je několik značek, ze kterých si spotřebitelé mohou vybrat ...

Jak mluvit s držákem. Pokud jste právě získali držák, který pomůže vyřešit zubní problém, můžete si všimnout jednoho obzvláště náročného vedlejšího účinku: máte potíže s mluvením s držákem v ústech. Toto je běžný problém pro ...

Nick Kyrgios ve Wimbledonu překonává drsného českého veterána Radka Štěpánka

Podívejte se na živé video přenosy ze zákulisí DWTS All-Access pro 24. sezónu seriálu Dancing With the Stars.

Tým č. 3 FCS Jižní Dakota se v sobotu utká s jižním Utahem. Zde je návod, jak hru sledovat.

Zde je vše, co potřebujete ke sledování každé hry Jets online bez kabelu v roce 2019.