Jak složit košili pro služební cesty

Služební cesty sází na profesionální vzhled a chování. Správné skládání košil před zabalením minimalizuje množství vrásek, které se na cestě vytvoří. Jedna z mnoha technik zahrnuje skládání rukávů podél boků trička, než tričko přeložíte na polovinu na šířku. Další zahrnuje skládání každého rukávu vodorovně, jeden na druhý, než uděláte to samé. Výběr metody je prostě otázkou toho, co se pro vás osobně ukáže jako nejjednodušší a nejúčinnější. Provedení několika dalších kroků k pečlivému zabalení pomůže ještě více omezit tvorbu vrásek.

Metoda 1 ze 3: Skládání rukávů podélně

 1. Obrázek s názvem Fold a shirt for Business Travel Krok 1

  1 Rozložte si tričko. Nejprve, pokud má vaše košile knoflíky, zapněte je všechny knoflíky. Poté si tričko položte na přední stranu, zády nahoru, nejlépe na rovný, pevný povrch jako stůl (na rozdíl od měkkého povrchu, jako je postel). Narovnejte každý rukáv tak, aby vyčníval přímo z obou stran.
 2. Obrázek s názvem Fold a Shirt for Business Travel Krok 2

  2 Přeložte každý rukáv přes záda. Přeložte rukáv přes rameno a vytvořte podél záhybu zhruba 45stupňový úhel směrem dolů. Při tom zarovnejte rukáv bokem košile, aby probíhaly rovnoběžně, přičemž se manžeta rukávu dotýká spodní části trička. Vyhlaďte první rukáv rukou od ramene k manžetě a poté opakujte s druhým.
 3. Obrázek s názvem Fold a shirt for Business Travel Krok 3

  3 Přeložte každý rukáv na polovinu podélně. Po jeho prvním skládání bude pár palců každého rukávu viset na boku vašeho trička. S každým vezměte vnější polovinu (tu, která se rozlévá po straně trička) a přeložte ji přes vnitřní polovinu. Pomocí rukou znovu vyhlaďte oba rukávy shora dolů.
 4. Obrázek s názvem Fold a shirt for Business Travel Step 4

  4 Přeložte si tričko na šířku. Oběma rukama sevřete každé rameno a rukáv k sobě. Poté zvedněte horní část své košile a stáhněte ji zpět, dokud spodní část vašeho límce nedosáhne spodní části košile, přičemž hrudník nyní směřuje nahoru. Uhlaďte svou košili a vytvořte lehký záhyb tam, kde je přeložena na polovinu pod hrudníkem. reklama

Metoda 2 ze 3: Skládání rukávů vodorovně

 1. Obrázek s názvem Fold a shirt for Business Travel Step 5

  1 Rozložte si tričko. Zapněte všechny knoflíky, které vaše košile může mít, a poté si tričko položte lícem dolů na rovný, pevný stůl nebo podobný povrch. Narovnejte rukávy, aby oba trčely přímo z boků trička.
 2. Obrázek s názvem Fold a shirt for Business Travel Step 6

  2 Přeložte jeden rukáv přes druhý. Na začátku si můžete vybrat buď rukáv, ale řekněme, že začínáte správně. Přeložte ho přes zadní část trička vodorovně tak, aby ležel v horní části levého rukávu, přičemž pravá manžeta se setkává s levým loktem nebo kolem něj. Zastavte těsně předtím, než váš záhyb dosáhne pravého límce.
 3. Obrázek s názvem Fold a Shirt for Business Travel Step 7

  3 Narovnejte stranu trička. Když jste přehodili první rukáv, mohlo se pár palců předního dílu vašeho trička složit i přes záda, pod podpaží. Pokud je to nutné, narovnejte tuto část při zachování přehybu. Udržujte svůj záhyb po straně košile co nejrovnější, shora dolů.
 4. Obrázek s názvem Fold a shirt for Business Travel Step 8

  4 Přeložte horní rukáv přes sebe. Nejprve si vezměte manžetu pravého rukávu a poté rukáv natáhněte zpět přes sebe, doprava, vodorovně. Zastavte, jakmile nový záhyb dosáhne levého límce. Vyhlaďte rukáv zleva doprava.
 5. Obrázek s názvem Fold a Shirt for Business Travel Step 9

  5 Přeložte rukáv znovu přes sebe. Manžeta pravého rukávu by nyní měla přesahovat několik palců za původní záhyb na pravém límci. Nakreslete manžetu zpět doleva, dokud se třetí rýha nesrovná s první. Vyhlaďte manžetu zprava doleva.
 6. Obrázek s názvem Fold a shirt for Business Travel Step 10

  6 Opakujte s levým rukávem. Obraťte tento proces a sklopte levý rukáv vodorovně přes zadní část trička přes skládaný pravý rukáv. Jakmile to uděláte, narovnejte levou stranu trička tak, aby jeho záhyb probíhal přímo shora dolů. Poté dvakrát přeložte levý rukáv přes sebe, jako jste to udělali dříve, přičemž levý rukáv se sklopí přímo na horní část pravého.
 7. Obrázek s názvem Fold a Shirt for Business Travel Step 11

  7 Složte si tričko na polovinu. Nakreslete spodní část košile nahoru a přes rukávy, dokud se nedotkne spodní části límce. Vyhlaďte ho rukama. Poté tričko otočte a vyhlaďte přední část. reklama

Metoda 3 ze 3: Redukce vrásek

 1. Obrázek s názvem Fold a shirt for Business Travel Step 12

  1 Zabalte si košile do plastu. Vrásky na košili a jiném oblečení jsou způsobeny třením mezi ním a dalšími položkami v zavazadle. Abyste minimalizovali tření, uložte si plastový sáček, ve kterém byla vaše košile, nebo jakékoli sáčky na chemické čištění. Jakmile složíte každou košili, vložte ji do tašky. Plast omezuje množství tření vytvářeného mezi dvěma předměty, omezte se tedy na jednu košili na pytel, protože dvě košile, které se o sebe tře, porazí celý bod.
  • Chcete -li ještě více snížit tření, použijte při skládání také plast. Než začnete, položte na zadní část trička jeden sáček na chemické čištění (nebo plastový list podobné velikosti). Poté, co dokončíte skládání rukávů, položte na ně další tašku nebo prostěradlo, než tričko složíte na polovinu.
  • Chcete -li získat další pojištění ostatních věcí v zavazadle, zabalte všechny své věci do uzavíratelných plastových sáčků, abyste chránili své košile a další oblečení před třením, špínou a politím.


 2. Obrázek s názvem Fold a shirt for Business Travel Step 13

  2 Udržujte košile složené co nejkratší dobu. Čím déle je košile složená, tím více času se musí rýsovat a vytvářet další vrásky. Při včasném balení se držte oblečení tak dlouho, jak jen můžete, aniž byste museli spěchat. Jakmile dorazíte do hotelu, vybalte si oblečení a nejprve si pověste košile na ramínka.
  • Abyste se vyhnuli balení ve spěchu, udělejte si před úklidem a žehlením triček cvičný běh. Při skutečném balení je složte a zabalte do tašky. Shromážděte vše ostatní, co s sebou vezmete, a vymyslete nejlepší způsob, jak je uspořádat do zavazadel, abyste přesně věděli, kam se v předstihu vejde.
 3. Obrázek s názvem Fold a shirt for Business Travel Step 14

  3 Sbalte si svá zavazadla plná, aniž byste je přeplňovali. Zabraňte tomu, aby se vaše košile a další předměty proháněly uvnitř zavazadel, a to tak, že je zcela naplníte. Pokud je to nutné, vyhrňte další trička, ponožky nebo jiné měkké předměty, abyste zaplnili prázdné místo, i když je nebudete potřebovat. Současně dávejte pozor, abyste se příliš nevtlačili, protože přeplnění způsobí, že se vaše zabalené předměty navzájem zmáčknou.
  • To je další důvod, proč si před čištěním a žehlením trička udělat testovací běh s balením.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Varování

 • I při pečlivém skládání bude mít vaše košile s největší pravděpodobností určité množství vrásek a bude potřeba žehlit, jakmile dorazíte. Cílem je co nejvíce omezit tvorbu vrásek, takže žehlení zabere méně času, pokud máte několik položek, které to potřebují.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.co je raquetball

Populární Problémy

5 věcí, které byste měli vědět o Shanghai Masters.Jak roztočit a obnovit Cessnu 150. Toto je série pokynů, jak vstoupit a zotavit se z rotace v lehkém letadle Cessna 150. Rotace je letový manévr, který je pro piloty potenciálně velmi nebezpečný. Točení zahrnuje ...

Lov

Field dressing je proces stahování kůže ze hry a odstraňování vnitřních orgánů, aby se maso uchovalo k jídlu. Králíci jsou jedny z nejjednodušších a nejrychlejších malých her do oblékání, což z něj činí vynikající výukový zážitek pro ...Jak hrát ping pong (stolní tenis). Stolní tenis, také známý jako ping-pong, je vzrušující hra, kterou mohou hrát dva nebo čtyři hráči. I rekreační hráči se mohou poměrně rychle stát vysoce kvalifikovanými; ping pong na ...Jak připravit kočku na operaci. Pokud vlastníte kočku, je pravděpodobné, že bude alespoň jednou v životě potřebovat operaci - kastraci. Od kastrace přes traumatickou operaci až po odstranění hrudek však mnohokrát váš mazlíček ...

Stan Wawrinka věří, že Novak Djokovic si měl na Adria Tour dávat větší pozor. Švýcarský hráč hovořil také o svém letošním rozhodnutí odstoupit z US Open.