„Pracuji na správných věcech“ - Karman Kaur Thandi o svých plánech na návrat do top 200, proč zbožňuje Marii Šarapovovou a další

Karman Kaur Thandi

Karman Kaur Thandi

Indie Karman Kaur Thandi je na cestě zpět po několika letech mimo profesionální turné.

Thandi vyhrála turnaj WTA Future Stars v roce 2014 v mladém věku 16. Brzy poté se dostala do top 200 světového žebříčku, ale zranění a pandemie COVID-19 brzdily její rychlý vzestup.

V posledních měsících přesunula Karman Kaur Thandi svou základnu do Německa, aby pracovala v Nenselské akademii. Tento krok se zdánlivě vyplatil, protože po něm následovalo její semifinále back-to-back v Tunisku.

výroba tenisových míčků

Thandi byl také součástí indického týmu, který začátkem měsíce cestoval do Lotyšska. Indie však klesla 1-3 v jejich prvním vystoupení v play-off Billie Jean King Cup.

V exkluzivním rozhovoru pro Sportskeeda Karman Kaur Thandi hovořila o tom, čeho se za poslední dva roky věnovala a jak si udržuje kondici a zdraví. Mluvila také o svých cílech do budoucna a o tom, proč se inspiruje bývalou světovou jedničkou Marií Šarapovovou.

Zde jsou úryvky:

Exkluzivní rozhovor s Karman Kaur Thandi

Karman Kaur Thandi

Karman Kaur Thandi

Otázka: Začněme nedávnou Pohár Billie Jean Kingové remíza proti Lotyšsku. Hráli jste jeden z kaučuků proti Anastasiji Sevastovové, která dokončila posledních pět sezón v první padesátce a je bývalou světovou jedničkou 11. Jaké byly vaše zkušenosti z celého víkendu, zvlášť když jste nastoupily proti někomu tak zkušenému jako Sevastova?

Karman Kaur Thandi: Ano, bylo to opravdu dobré. Bylo příjemné být mezi mými spoluhráči, Sania (Mirza) a týmem.

Pomohlo to také se všemi jejími vstupy během školení, protože jsme dorazili docela brzy, tři dny před soutěží. Měli jsme tedy čas na školení a bylo dobré mít kolem sebe takové lidi.

Hrát proti 50 nejlepším hráčům, jako je Anastasija, byla opravdu dobrá expozice a také pro mě poznání, že jsem schopen na této úrovni z větší části soutěžit. Intenzita byla v první sadě opravdu vysoká. Bylo to docela těsné a měl jsem pocit, že hra byla převážně na mé raketě.

Sám jsem se dvakrát zlomil a měl jsem tam své šance. Ale to je to, co si uvědomíte, hrát tyto špičkové hráče - že musíte využít a zavřít šance, které dostanete, protože vám nedávají mnoho volných šancí.

Cítil jsem, že jsem mohl dopadnout o něco lépe, ale také jsem se dozvěděl, že se neztrácejí ve velkých bodech, jako je 30-30 nebo 30-15. Víte, drží se pevněji než v celém zápase.

Ve druhém setu moje intenzita klesla, a tam vstoupil do hry fyzický aspekt. A to je jedna z hlavních oblastí, na kterých pracuji na zlepšení, abych se dostal na další úroveň.

Otázka: Měl jste pár zranění a v letech 2019 a 2020 jste nehrál mnoho turnajů. Jaká je vaše současná úroveň fyzické zdatnosti a také, co jste dělal mimo čas kromě tréninku a rehabilitace? Jak jste se udržoval v motivaci, když jste nesoutěžil na turné?

Karman Kaur Thandi: Ano, za poslední dva roky jsem moc nehrál. Jeden rok byl kvůli mému zranění. A pak další rok, kvůli COVID-19 a uzamčení, takže jsem byl během výluky doma.

Je zřejmé, že kromě práce na rehabilitaci a kondici jsem v online sezeních se svými trenéry udělal cokoli. Hodně čtu a také jsem trávil kvalitní čas se svou rodinou, ke které se obvykle nedostanu.

Byl jsem v Evropě poslední čtyři měsíce a nebyl jsem zpátky doma. Opravdu si vážím času, který jsem mohl strávit doma. Také jsem dostal Kiko a mohl jsem s ní strávit trochu času. Bylo tedy dobré zůstat pozitivní a vytěžit z této situace maximum.

Pracoval jsem také na mentálním aspektu, ponechal jsem veškerou vizualizaci a vše neporušené, abych měl pocit, že jsem na hřišti. Rozhodně však chce čas, abychom se vrátili na trať, pokud jde o ostrost zápasu a rutinu soutěží v turnajích čtyři nebo pět dní v řadě. Myslím, že to je jedna část zablokování, která, víte, opravdu ovlivňuje hráče.

Sportskeeda: Jezdí s vámi váš pes Kiko pravidelně, nebo obvykle zůstává doma s vašimi lidmi?

Karman Kaur Thandi: Kiko jsem dostal v červnu loňského roku. Tento měsíc (v dubnu) jí bylo právě rok. Od této chvíle se mnou kvůli současné situaci necestovala. Ale doufejme, že se to zlepší a pravděpodobně ji brzy uvidíte cestovat se mnou na turnaje.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Karman Kaur Thandi (@karman_thandi)

Otázka: Byl jste v Německu na Nenselské akademii poslední čtyři měsíce a dříve jste také trénoval na Mouratoglou Academy ve Francii. Co vedlo k posunu do Evropy a jaké je tamní prostředí? Jak jsou tyto akademie ve srovnání s nastavením v Indii?

Karman Kaur Thandi: Začal jsem trénovat v Německu loni v říjnu; Přišel jsem kolem poloviny října.

Ve Francii bylo vybavení a koučování velmi dobré. Jsem Patrickovi (Mouratoglou) opravdu vděčný za veškerou jeho podporu během doby, kterou jsem strávil v jeho akademii. Bylo skvělé být tam s týmem. Ale rozhodl jsem se posunout, protože jsem cítil, že je na čase, abych měl osobního trenéra, který se mnou na mé hře 100% pracuje.

Ve Francii jsem to neměl. Každých pár týdnů jsem pracoval s jiným trenérem. Rozhodl jsem se tedy spolupracovat se Saschou Nensel a zkušenosti zde byly doposud dobré.

V Indii, alespoň systémově, bych řekl, že jsme hodně pozadu.

Pokud také zůstanete v Evropě, máte větší šanci hrát proti hráčům s vyšším postavením a na více turnajích, protože turnaje se konají po celý rok. Takže je to pro mě lepší možnost zůstat tady a více soutěžit.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Karman Kaur Thandi (@karman_thandi)

Dokonce i Indie má nyní dobré akademie. Ale je to také o tom, soutěžit a cvičit s některými špičkovými hráči, kteří hrají na stejné úrovni jako vy - jako jsou ITF 25K, 60Ks a hráči v top 250, 200, 100 - což v Indii nyní neplatí.

Sania a Rohan očividně založili skvělé akademie a pracují na budování systému. Ale jako systém v Indii máme stále nějaký způsob, jak získat dobré, zkušené trenéry k budování hráčů.

Otázka: Nedávno jste dosáhli semifinále back-to-back na akcích ITF v Tunisku. Jak plánujete hrát důsledně více turnajů a případně se dostat zpět do top 200, kde jste byli dříve? Také, jaké jsou některé aspekty, na kterých ve své hře pracujete, abyste toho dosáhli?

Karman Kaur Thandi: Hrál jsem Tunisko s mým aktuálním hodnocením, které je kolem 600 (Karmanovo pořadí k 26. dubnu 2021 je 618), protože to je místo, kam jsem se mohl dostat. Přestože šlo o akce za 15 000 $, úroveň byla mnohem vyšší.

Před rokem nebo dvěma bych se s tímto hodnocením dostal na akci 25 000 $, ale vzhledem k současné situaci se dostávám na 15 000 $.

oblečení na bílé tenisky

Rozhodli jsme se tedy hrát Tunisko, abychom dostali pár zápasů pod pás, protože jsem dlouho nehrál. A je důležité hrát zápasy a turnaje pravidelně, protože nezáleží na tom, jak moc trénujete.

V zápasové situaci je ostrost úplně jiná než v praxi. Tělo reaguje jinak a vše závisí na mentálním tlaku a ostrosti a na tom, jak chcete hrát konkrétní bod.

Myslím, že jsem udělal dobře, když jsem hrál semifinále. A také jsem byl šťastný, že mé tělo zůstalo neporušené po většinu dní. V posledních několika zápasech jsem se trochu trápil, ale také jsem se dozvěděl více o svém těle. Měl jsem pocit, že se to trochu rozpadne, ale ve skutečnosti se to nestalo, protože si myslím, že jsem byl dost silný.

Prostě po návratu ze zranění máte v hlavě vždy trochu strachu. Nechcete se vrátit do situace, kdy musíte sedět pár týdnů nebo několik měsíců.

Držet se stranou od toho bylo trochu psychicky náročné, ale jsem moc ráda, že z toho můžu vyjít a věřit a věřit svému tělu o něco lépe. Takže si myslím, že je v plánu odehrát nějaké turnaje, a měl bych se brzy vrátit do top 200.

Otázka: V 16 letech jste vyhráli akci WTA Future Stars a poté už byla velká očekávání, protože každý hledal další Sania Mirza z Indie. Dokázali jste také rychle stoupnout do top 200, než váš postup zastavily zranění. Jak hodnotíte svou kariéru, když se díváte zpět a také se díváte dopředu? Jaké jsou vaše cíle pro příštích pár let?

Karman Kaur Thandi: Ano, poté, co jsem vyhrál WTA Futures, což bylo v roce 2016, jsem byl do roku 2019 mezi nejlepšími 200. Takže si myslím, že postup byl docela dobrý. Právě jsem ztratil dva roky kvůli zraněním a poté COVID-19, ale to je nedílnou součástí tenisového profesionálu.

Brzy bych se měl vrátit ke svému hodnocení, protože pracuji na správných věcech. A co se týče cíle, okamžitým cílem je dostat se zpět do top 200 a pak to odtud posuneme dále. Většinou se budu snažit zůstat zdravý a bez zranění.

Otázka: Z vašeho účtu na sociálních sítích to vypadá, že je vaše rodina velmi sehraná. Můžete nám o tom říct a jakou podporu vám během své kariéry poskytli?

Karman Kaur Thandi: Ano, ve skutečnosti jsem si se svou rodinou velmi blízký. Chci říct, jsou to nejdůležitější lidé v mém životě. Bez jejich podpory a obětí si nemyslím, že bych byl tam, kde jsem dnes.

Cítím se opravdu vděčný a požehnaný, že mám takovou rodinu, jako mám já. Moje matka se mnou většinou cestuje většinu času. A můj otec a můj bratr jsou pilíře, které mě podporují z domova.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Karman Kaur Thandi (@karman_thandi)

Je to těžké, protože právě teď jsem poslední čtyři měsíce cestoval sám a byl jsem v Německu a nebyl jsem doma.

Někdy mám pocit, že mi chybí domov a moje rodina, ale je to tak. Musíte také hned pochopit situaci s COVID-19, že není možné vrátit se domů, a musíte prostě zůstat silní a vědět, že jste tu z nějakého důvodu. A jen tak dál.

To mi také říkají - zůstaňte pozitivní a motivovaní pokračovat.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Karman Kaur Thandi (@karman_thandi)

Otázka: Finanční sponzorství bývá pro mnoho sportovců v Indii hlavní překážkou. Mnoho hráčů hovořilo o tom, že tenis není finančně prospěšná kariéra, dokud se nedostanete do první stovky. Jak zvládáte tento aspekt své kariéry?

Karman Kaur Thandi: Máte pravdu, tenis je drahý sport. Správně od koučovací části k cestování a pak je tu fyzio a všechny další věci, o které je třeba se starat.

Bylo to těžké a já stále bojuji, ale o některé výdaje se stará stipendium nadace Virata Kohliho, což opravdu pomáhá. Když proniknete do první dvacítky, bude to o něco snazší, protože jste minimálně v kvalifikaci Grand Slams a dostáváte se také do dalších akcí WTA.

Prvních 100 je, když se skutečně finančně odmění.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Karman Kaur Thandi (@karman_thandi)

Když jsem byl v první dvacítce a právě jsem se dostal na akce WTA, začínalo to být o něco jednodušší. Pak ale došlo ke zranění a nyní znovu musím začít od $ 25Ks a 60KS ITF a cestovat na další turnaje.

Je to finančně náročné, ale jsem si jistý a jistý, že z toho brzy budu venku.

Otázka: Když jste vyrůstal, kdo byl vaším vzorem v tenise? A kdo je podle vás KOZA v ženské hře?

Karman Kaur Thandi: Maria Sharapova je už odjakživa mým vzorem. Vždy jsem ji rád sledoval v televizi.

Miluji její přístup a rozvahu, kterou má na hřišti i mimo něj, a její herní styl - agresivní a bojující o každý bod. To je to, co jsem na ní opravdu obdivoval, a to mě také inspirovalo při dospívání.

Pokud jde o kozu, pro mě by to byla Serena Williamsová kvůli tomu všemu, čeho dosáhla ve sportu i mimo něj, což je opravdu inspirativní.

jak vybrat raketu na raketbal

Otázka: Ze současných hráčů, koho sledujete nejraději a co se vám na jejich hrách líbí?

Karman Kaur Thandi: V dámské hře miluji sledování Naomi Osaky, protože si myslím, že je silnou, dominující hráčkou a skvělou sportovkyní na hřišti. Sleduji spoustu jejích zápasů na YouTube. A opravdu bych chtěl proti ní jednou soutěžit a sdílet s ní stejný dvůr.

Mám tendenci sledovat více ženský tenis, ale mezi muži bych řekl, že se mi nejraději dívá Stefanos Tsitsipas. Protože ho znám od juniorů a je fenomenální vidět, že se mu teď na turné tak dobře daří.

V určitém okamžiku jsme byli ve stejné době na akademii Mouratoglou a někdy jsme tam chodili ven se společnými přáteli. Je to dobrý pocit vidět ho tak dobře; proto ho rád sleduji.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Karman Kaur Thandi (@karman_thandi)

Otázka: Když jste cestoval na tolik turnajů, jaký byl váš největší fangirl moment v tenise?

Karman Kaur Thandi: Moje největší fangirl momentka (s úsměvem). Myslím, že to bude, když jsem hrál WTA Future Stars v Singapuru. Myslím, že před samotným finále byl jeden den, kdy jsme byli na ceremoniálu losování finále WTA a bylo tam všech osm nejlepších hráčů.

Tehdy jsem dostal od Sereny Williamsové podepsanou raketu, kterou mi předala; Tu raketu mám stále doma.

Bylo úžasné vidět všechny tyto hráče tam, protože mi bylo teprve 16. Také jsem se poprvé osobně setkal s Marií Šarapovovou. Bylo to opravdu zvláštní. V tu chvíli jsem byl trochu zděšen.

Populární Problémy

Jak zorganizovat badmintonový turnaj. Badmintonový turnaj je příležitost, kde hráči dostanou šanci hrát proti týmům z jiných klubů, regionů nebo dokonce zemí. Uspořádání vlastního turnaje bude vyžadovat dobré plánovací schopnosti ...

Texans and Saints se setkávají na prvním fotbalovém zápase v pondělí večer v sezóně 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak odeslat textovou zprávu a zahájit konverzaci. Odeslání textu je přístupný a neformální způsob, jak zahájit konverzaci se svou zamilovaností. Neustálé volání může způsobit, že budete vypadat příliš dychtivě, a když budete všude tlačeni, může ...

Jak Hydro Dip. Hydro-namáčení je zábavný způsob, jak ozdobit jakýkoli 3-D předmět, který lze bez poškození ponořit do vody. I když existuje mnoho společností specializujících se na hydro dip art pro velké předměty (např. Automobily a sportovní vybavení), je možné ...

16. sezóna seriálu The Bachelorette má premiéru v úterý večer. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody v přímém přenosu online, pokud nemáte kabel.