Jak dostat chlupy z prádla

Milujete svého mazlíčka, ale máte ne milujte vlasy, které nechávají na všem, včetně vašeho oblečení a přikrývek. Než hodíte kožešinou potažené prádlo do pračky a sušičky, očistěte uvolněné prameny, abyste neucpali pračku. Poté do praní přidejte buď aviváž nebo ocet, který pomůže odstranit vlasy. Až budete hotovi, nezapomeňte vyčistit pračku a sušičku!Metoda 1 ze 3: Zbavte se uvolněných chlupů před praním

 1. Obrázek s názvem Získejte zvířecí chlupy z prádla Krok 1

  1 Kartáčem potřete suchou houbu, abyste odstranili vlasy z povrchu. Vezměte si kuchyňskou houbičku, kterou už neplánujete používat na mytí nádobí. Spusťte abrazivní drhnoucí stranu na oděv nebo přikrývku a setřete z chlupů domácích zvířat.
  • Udělejte to venku nebo přes odpadkový pytel, abyste neměli vlasy po celé podlaze.
  • Na vlasy, které je těžké se zbavit, můžete použít vlhkou houbičku. Před kartáčováním látky navlhčete houbu a vyždímejte přebytečnou vodu.
 2. Obrázek s názvem Získejte zvířecí chlupy z prádla Krok 2

  2 Zvedněte nepoddajné vlasy z látky válečkem na vlákna. Začněte čistým lepidlem na vašem válečku. Poté jej položte na předmět pomocí hladkých tahů v jednom směru. Zvláštní pozornost věnujte všem oblastem s velkým množstvím vlasů.
  • Odtrhněte prostěradla, když se zakryjí vlasy, a odhalte nové povlečení. V opačném případě nebude váleček tak účinný při vytahování vlasů.
  • Můžete také uvolnit vlasy před použitím válečku na vlákna tak, že na látku nastříkáte statický kryt.
  • Vytvořte si vlastní váleček na vlákna tak, že si obmotáte kousek maskovací nebo balicí pásky kolem ruky lepivou stranou směrem ven. Přejeďte rukou po tkanině a zvedněte vlasy.
 3. Obrázek s názvem Získejte mazlíčky z prádla Krok 3

  3 Pokud jsou vlasy zachyceny na jemné tkanině, použijte napařovač. Teplo a vlhkost páry také uvolní zachycené vlasy, takže bude snazší je odstranit při praní. Naplňte nádrž napařovače vodou a poté parníkem lehce přejeďte po látce tahy dolů.
  • Napařování je bezpečné pro použití na choulostivých materiálech, jako je vlna nebo samet. Pokud si nejste jisti, zkontrolujte pokyny k péči na štítku položky.
  • Je snadnější napařovat položky, když visí.
  • Pokud máte rozpočet, můžete si koupit ruční parník, který obvykle stojí kolem 30 až 40 dolarů, místo stojícího parníku, který může stát přes 100 dolarů.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Odstranění vlasů z prádla v pračce a sušičce

 1. Obrázek s názvem Získejte zvířecí chlupy z prádla Krok 4

  1 Před vypráním oblečení vyhoďte prádlo na 10 minut do sušičky. Vložte položky pokryté vlasy do sušičky a zapněte je v cyklu s nízkou teplotou, jako je trvalý tisk. Po 10 minutách zkontrolujte prádlo. Pokud je na kouscích stále mnoho vlasů, spusťte je v sušičce dalších 5 až 10 minut.
  • Po vyhození oděvu očistěte past na vlákna, abyste z něj odstranili všechny vlasy.
  • Před praním je důležité sejmout z oděvu co nejvíce chloupků, aby se nedostaly na zbytek oblečení nebo nezůstaly v pračce.
 2. Obrázek s názvem Získejte zvířecí chlupy z prádla Krok 5

  2 Pomocí aviváže uvolněte vlasy z látky. Podívejte se na zadní stranu lahve a najděte pokyny, kolik aviváže použít na jedno naplnění. Poté před zapnutím pračky odměřte správné množství aviváže a nalijte ji do dávkovače.
  • Většina lahví se změkčovadly má odměrky, které můžete použít k rozdělení tekutiny. Dávkovač v samotném stroji může mít také plnicí linku, kterou můžete použít jako vodítko.
  • Dávkovač aviváže bude v závislosti na vašem modelu vypadat buď jako vysoký válec uprostřed pračky, nebo jako malá přihrádka směrem k horní části pračky.
  • Aviváž nikdy nenalévejte přímo do bubnu pračky.
  • U starších praček si přečtěte manuál, abyste zjistili, zda musíte počkat, a ručně přidejte aviváž bezprostředně před posledním cyklem máchání. Novější modely to dělají automaticky.
 3. Obrázek s názvem Získejte chlupy z prádla krok 6

  3 Přidejte bílý ocet do cyklu máchání pro přirozené odstranění vlasů. Kyselina octová v octě změkčuje tkaninu, což uvolňuje chlupy domácích zvířat, které jsou přilepené v materiálu. Změřte 1/2 šálek (120 ml) octa, poté jej nalijte do dávkovače aviváže v pračce a poté jej zapněte.
  • Pokud chcete, můžete místo bílého octa použít jablečný ocet.
  • Pokud máte starší pračku, možná budete muset přidat ocet před konečným cyklem máchání ručně. U novějších modelů jej můžete vložit na začátek a stroj jej při vypláchnutí automaticky vydá.
  • Nejprve si přečtěte příručku k vaší pračce, abyste se ujistili, že je v pořádku používat s vaším modelem ocet.
 4. Obrázek s názvem Získejte zvířecí chlupy z prádla Krok 7

  4 Vložte 1 až 2 listy sušičky do sušičky jako vonný odstraňovač statické elektřiny. Sušicí listy eliminují statickou elektřinu, která může udržet vlasy přilepené k tkanině. Umístěte je do sušičky spolu s mokrým oblečením, než zapnete stroj. Pokud máte malé množství prádla, bude fungovat 1 list. Pro střední až velká zatížení použijte 2 listy.
  • U tkanin s velkým množstvím statické elektřiny, jako je flanel, použijte další sušičku.
 5. Obrázek s názvem Získejte chlupy z prádla, krok 8

  5 Pro ekologickou alternativu vhoďte do sušičky 3 až 6 kuliček sušičky vlny. Sušicí koule odstraňují statické a zatoulané vlasy stejně jako sušičky, ale koule jsou biologicky rozložitelné a opakovaně použitelné. Jsou také bez umělých přísad, takže nemají vůni. Míče, které jsou velké přibližně jako tenisové míčky, před sušením vložte do sušičky s mokrým prádlem.
  • Koule na sušení vlny najdete v uličce prádla v obchodech s velkými krabicemi, nebo je můžete zakoupit u online prodejce.
 6. Obrázek s názvem Získejte mazlíčky z prádla, krok 9

  6 V polovině sušení vyčistěte lapač vláken. Pokud se během sušení prádla ucpe lapač vláken, vlasy se mohou na vaše oblečení vrátit. Zastavte sušičku, jakmile dosáhne poloviny cyklu sušení, a vytáhněte lapač vláken. Kartáčem setřete všechny nahromaděné vlasy nebo vlákna, poté vyměňte past a pokračujte v cyklu.
  • V závislosti na vašem modelu sušičky je lapač vláken obvykle buď nahoře na sušičce, nebo jen uvnitř dveří.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Čištění zvířecích chlupů z pračky a sušičky

 1. Obrázek s názvem Získejte chlupy z prádla, krok 10

  1 Po vyjmutí prádla spusťte prázdný prací cyklus. Tím vypláchnete všechny další vlasy, které jsou stále uvnitř stroje. Jednoduše nastavte pračku na pravidelný prací cyklus a nechte ji běžet, aniž by uvnitř bylo cokoli.
  • Pro nejhlubší čištění zvolte nejžhavější nastavení a nejdelší cyklus na pračce.
  • Nastavení označená jako „bílá“ nebo „skvrny“ obvykle používají nejvyšší teplo.
  • Pokud máte tuto možnost na vašem pračce, zvolte „extra máchání“.
 2. Obrázek s názvem Získejte mazlíčky z prádla, krok 11

  2 Pokud jsou ještě vlasy, otřete bubny pračky a sušičky. V opačném případě, až příště půjdete prát, chlupy domácích mazlíčků se prostě zamíchají s oblečením. Vlhkým hadříkem nebo papírovým ručníkem seberte všechny prameny, které zůstaly v bubnech obou strojů.
  • Pokud chcete pračku dezinfikovat, zatímco ji otíráte, nejprve na hadřík nebo ručník vymačkejte několik kapek pracího prostředku.
  • Ujistěte se, že se dostanete do všech zákoutí, včetně dveří a těsnění dveří.
 3. Obrázek s názvem Získejte chlupy z prádla, krok 12

  3 Vysajte přebytečné vlasy z pračky nebo sušičky. Pomocí měkkého kartáčového nástavce vysavače vysajte všechny vlasy, které v obou strojích zůstaly. Projděte celé bubny, včetně vrcholů a boků. Pokud vysáváte pračku, ujistěte se, že je nejprve zcela suchá.
  • Chcete -li buben pračky usušit, nechte dvířka otevřená, aby mohla vyvětrat, nebo je setřete suchým hadříkem.
  • Různé kartáčové nástavce pro svůj vysavač můžete zakoupit v obchodě s domácími potřebami, železářství nebo online prodejci.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak odstraníte psí chlupy z oblečení? Safir Ali
  Specialista na prádlo Safir Ali je spoluzakladatelem a generálním ředitelem společnosti Hamper Dry Cleaning and Laundry, startup v Houstonu v Texasu, který znovuobjevuje průmysl praní. S více než šesti lety zkušeností se spuštěním a provozem Hamper se Safir specializuje na inovativní způsoby, jak zjednodušit chemické čištění s využitím zkušeností z podnikání jeho rodiny. Safir získal bakalářský titul v oboru Business Administration and Management z Texas A&M University. Hamper nabízí 24/7 na vyžádání chemické čištění a praní prostřednictvím donáškových a kioskových služeb. Hamper byl uveden na Houston Rockets, Station Houston, Houston Business Journal, BBVA, Yahoo Finance a Innovation Map. Safir Ali Specialista na prádelny Odborná odpověď Použijte váleček na chlupy nebo dokonce balicí pásku omotanou kolem ruky naruby, abyste zvedli chlupy domácích mazlíčků z vašeho oděvu. Tento postup opakujte, jak nejlépe můžete, protože chlupy domácích zvířat se mohou během pracího cyklu dostat na jiné oblečení nebo zůstat v pračce na neurčito.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Katapulty byly od pradávna používány jako vojenské zbraně k vrhání kamenů a jiných projektilů na nepřátelské pevnosti. .Když získáte rovnátka, vaše zuby a rovnátka budou vyžadovat zvláštní péči, aby byly šťastné. Například budete muset dávat pozor na to, co jíte, protože některá jídla poškozují vaše rovnátka. Budete také muset pravidelně čistit zuby a rovnátka, abyste ...

Jak změřit šířku rukávu. Šířka rukávu košile je jeho nejširším bodem, který je obvykle těsně pod podpaží. Naštěstí můžete snadno najít šířku rukávu, pokud chcete získat lépe padnoucí oblečení. Pokud máte tričko, které ...Zde je návod, jak sledovat mistrovství Valspar 2019 na počítači, telefonu nebo streamovacím zařízení, i když nemáte kabelové přihlášení.