Jak se žehlení vyhnout nebo ho omezit

Většina lidí nesnáší žehlení-je to nudné, časově náročné a zdá se, že to nikdy nekončí. Čas, který strávíte žehlením, můžete zkrátit nebo dokonce úplně eliminovat vyzkoušením několika jednoduchých přístupů. Správné používání pračky a sušičky, využití parního výkonu a dokonce i přehodnocení, zda dokonce potřebujete něco žehlit, vám pomůže zkrátit čas strávený u žehlicího prkna!obrázky tenisových loktů

Metoda 1 ze 3: Péče o vaše oblečení

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se žehlení nebo jej snižte Krok 1

  1 Žehlete jen to nejnutnější. Místo žehlení všeho zkuste vyžehlit pouze skutečné oblečení. Věci jako spodní prádlo, ložní prádlo a ručníky možná nikdy nebude nutné žehlit. Projděte svou žehlicí hromádkou a odstraňte vše, co není pokrčené oblečení.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se nebo omezte žehlení Krok 2

  2 Nakupujte oblečení ze syntetických nebo směsových tkanin. Když oblečení přerůstáte, nahraďte je tkaninami, které se nemačkají nebo jsou pomačkavé. Vyzkoušejte oblečení ze syntetických materiálů, žerzeje nebo směsí bavlny a poly.
  • Přírodní látky jako bavlna, len a hedvábí mají tendenci se mnohem snadněji mačkat. Těmto se vyhněte, pokud chcete snížit žehlení!


 3. Obrázek s názvem Vyhněte se žehlení nebo jej snižte Krok 3

  3 Uložte si oblečení úhledně. Mnoho oděvů se pomačká, protože byly nacpané do přeplněných zásuvek nebo skříní, nebo vyhozeny na podlahu. Uchovávejte své oblečení čisté a organizované, aby se oblečení neshromáždilo a nezmačkalo. V případě potřeby se zbavte oblečení, které již nenosíte, abyste uvolnili místo.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se nebo omezte žehlení Krok 4

  4 Vyvarujte se přetížení pračky a sušičky. Vtlačením příliš velkého množství prádla do pračky nebo sušičky dojde k jejich přitlačení, vytvoření tlaku na oděvy a vytvoření vrásek, které sušička nemůže odstranit. Než začnete prát, přečtěte si příručku a určete ideální náplň.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se žehlení nebo jej omezte Krok 5

  5 V pračce oddělte lehké a těžké oblečení. Těžké oblečení, jako jsou džíny a bundy, perte a sušte místo toho, abyste je míchali s lehčím oblečením. Tílka, lehké šaty a košile na knoflíky jsou mnohem lehčí a mohou do nich vrásky vtlačovat těžší oděvy ležící na nich.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se nebo omezte žehlení Krok 6

  6 Použijte nastavení trvalého lisu sušičky. Nastavení trvalého tisku používá méně tepla k rovnoměrnému sušení prádla a zamezení pomačkání. Udržujte sušičku nastavenou na trvalý stisk a používejte ji při každém praní.
 7. Obrázek s názvem Vyhněte se žehlení nebo jej omezte Krok 7

  7 Skládejte nebo zavěste oblečení ihned po usušení. Nejrychlejším způsobem, jak zkrátit dobu žehlení, je odložit oblečení, jakmile vyjde ze sušičky. To jim brání v usazení a pomačkání v sušičce nebo v koši. Nastavte si časovač, abyste se ujistili, že je můžete okamžitě vyjmout a složit nebo zavěsit. reklama

Metoda 2 ze 3: Rychlé odstranění vrásek pomocí sušičky

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se nebo omezte žehlení Krok 8

  1 Vložte předmět a vlhkou žínku do sušičky. Pokud máte jeden kus oblečení, který je třeba vyžehlit, často místo toho můžete vrásky dostat ven do sušičky. Vezměte si vlhkou žínku a vložte ji a svůj předmět do sušičky.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se žehlení nebo jej omezte Krok 9

  2 Nastavte sušičku na trvalé stisknutí. Na sušičce nepoužívejte „normální“ nastavení. Pokud chcete pomocí sušičky odstraňovat vrásky, vždy použijte nastavení trvalého lisu. Před zahájením cyklu zkontrolujte nastavení.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se nebo omezte žehlení Krok 10

  3 Po 10–20 minutách předmět odstraňte. Příliš mnoho tepla po příliš dlouhou dobu může způsobit pomačkání, takže svůj předmět vytáhněte ze sušičky asi po 10–20 minutách. Sklopte, zavěste nebo hned oblékněte. reklama

Metoda 3 ze 3: Jak se zbavit vrásek pomocí služby Steam

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se nebo omezte žehlení Krok 11

  1 Kupte si napařovač oděvů. Pokud máte pár věcí, které je vždy nutné žehlit, zkuste si koupit napařovač oděvů. Napařování trvá přibližně čtvrtinu času žehlení a je skvělou volbou pro velké nebo speciální položky, které je třeba vylisovat.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se žehlení nebo jej omezte Krok 12

  2 Naplňte parník a zapněte jej. Napařovače oděvů mají různou kapacitu vody v závislosti na jejich velikosti, proto si před plněním zkontrolujte pokyny k napařovači. Neplňte ji nad maximální úroveň plnění-může to způsobit únik, který může poškodit váš parník.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se nebo omezte žehlení Krok 13

  3 Položte předmět na věšák. Pořiďte věšák a položte na něj předmět, který je třeba vyžehlit, aby visel vzpřímeně. Většina věšáků bude v pořádku, ale vyhněte se používání věšáků vyrobených ze dřeva nebo s látkovým potahem-pára a voda je mohou poškodit nebo zanechat na oblečení stopy. Pokud se pokoušíte zapařit závěsy, nechte je na tyči.
  • Můžete použít věšák na šaty, práh dveří, záclonovou tyč nebo cokoli, co váš předmět zavěsí svisle. Nepokoušejte se napařovat oděvy, které leží naplocho-jen je namočíte!
  • Před spuštěním zkontrolujte štítek, abyste se ujistili, že lze předmět vyčistit párou.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se žehlení nebo jej omezte Krok 14

  4 Držte hlavu napařovače až k vráskám. Jemně spusťte hlavu napařovače přes vrásčitá místa, dokud nezůstanou žádné. Netlačte jej příliš silně na oděv-jednoduše jej přidržte na tkanině a jemně jím pohybujte dolů.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se žehlení nebo jej omezte Krok 15

  5 Pověste si oblečení do sprchy. Během horké sprchy můžete zavěsit oblečení na sprchovou tyč a napařovat se. To je méně účinné než použití parního hrnce nebo sušičky, ale budete si moci udělat vrásky. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Uvědomte si, že oblečení bez vrásek opakovaným praním a používáním časem ztrácí stálý stisk nebo povrch bez vrásek.
 • Přidání tenisového míčku nebo sušicího míče do sušičky vám pomůže udržet prádlo během cyklu oddělené a bez vrásek.
 • Pokud žijete s ostatními, požádejte je, aby vám pomohli s pracími pracemi a snížili tak množství žehlení.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Udržujte malé děti mimo dosah používaných žehliček nebo napařovačů. Udržujte šňůry na žehličkách zastrčené během skladování a používání, aby děti a domácí zvířata nemohla strhnout žehličku dolů.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Jak si vyrobit horký uklidňující citronový nápoj. Horké citronové nápoje mohou být velmi uklidňující, zvláště když se necítíte dobře. Horká voda a pára mohou uvolnit a uklidnit bolest v krku. Citron má vysoký obsah vitamínu C, který může pomoci zvýšit ...Jak léčit pohmožděné koleno. K pohmoždění kolen může dojít v důsledku pádu, sportovního úrazu, autonehody nebo dokonce něčeho tak jednoduchého, jako je náraz kolenem o hranu stolu. Https://www.summitmedicalgroup.com/library/adult_health/s .. .

Debata O KOZE byla hašována, přepracovávána a stále se o ní nekonečně diskutuje ve dvouhře, přičemž Roger Federer se nadále upevňuje jako t.Čeho se Netflix tento měsíc zbavuje? Odcházejí Čelisti 1-3 a Čelisti: Pomsta a také „The Lovely Bones“, „Sixteen Candles“ a další od Petera Jacksona.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Nuggets vs Spurs Game 3 online bez kabelu.