Jak nosit zábaly na ruce

Zábaly na ruce se používají v boxu a dalších kontaktních sportech, aby chránily ruce a klouby sportovce při děrování. Bez nich může dojít k vážnému poškození prstů, kloubů, rukou a/nebo zápěstí. I když existuje mnoho různých technik pro balení rukou, tento základní zábal na ruce vám může pomoci poskytnout vašim kloubům a kostem extra podporu.

Část 1 ze 3: Počínaje zápěstím a rukou

 1. Obrázek s názvem Wear Hand Wraps Krok 1

  1 Zahákněte palec za smyčku. Nejprve držte ruku v otevřené poloze dlaní dolů. Držte ruku rovně s předloktím, prsty rovné a mírně roztažené. Roztáhněte prsty a palec od sebe. Poté přehoďte smyčkovaný konec omotávky přes palec tak, aby samotný zábal padl přes hřbet vaší ruky.
  • Nezapomeňte začít omotávat ruku přes hřbet ruky, spíše než dlaní. Počínaje hřbetem ruky zabráníte pozdějšímu uvolnění zábalu.


 2. Obrázek s názvem Wear Hand Wraps Krok 2

  2 Omotejte si zápěstí Nechte zábal spadnout zvenčí (růžový konec) vaší ruky. Vytáhněte volný konec pod zápěstí, pod kouli palce. Poté jej naviňte přes horní část zápěstí a přitáhněte jej dostatečně pevně, aby poskytoval oporu vašemu zápěstí, ale ne tak pevně, aby to přerušilo oběh. Opakujte tak, abyste absolvovali celkem dva až tři průchody pod a přes zápěstí.
  • Chcete -li získat další podporu, omotejte si zápěstí třikrát. Pokud je však váš obal příliš krátký nebo pokud dáváte přednost tomu, aby vaše zápěstí zůstala trochu volná pro konkrétní styly děrování (jako háčky a šikmé háčky), zabalte jej pouze dvakrát.
 3. Obrázek s názvem Noste ruční zábaly Krok 3

  3 Přitiskněte si ruku. Jakmile dokončíte zápěstí, nechte volný konec znovu viset z vnější strany zápěstí. Vytáhněte volný konec pod dlaní do oblasti mezi palcem a ukazováčkem. Nakreslete ho přes horní část ruky a znovu se ujistěte, že jej přitáhnete dostatečně pevně pro podporu, ale ne dostatečně pevně, abyste omezili průtok krve. Opakujte celkem tři průchody pod a přes ruku.
  • V tomto okamžiku se zaměřte spíše na bezpečné zabalení ruky než na klouby.
  reklama

Část 2 ze 3: Přechod na vaše prsty

 1. Obrázek s názvem Noste ruční zábaly Krok 4

  1 Začněte mezi malíčkovými a prsteníčkovými prsty. Volný konec vašeho obalu by měl opět viset z vnější strany vaší ruky. Nakreslete ho pod dlaň na místo, kde se vaše zápěstí setkává s koulí palce. Odtud jej přetáhněte přes horní část ruky a dolů mezi vaše malíčky a prsteníčky. Poté obtočte vnitřní stranu ruky. Vytáhněte ho nahoru a přes kloub kloubu a poté přes hřbet ruky na místo, kde se setká s vaším zápěstím.
  • Při pohledu na horní část ruky nyní uvidíte, že jste vytvořili X, přičemž volný konec opět visí na vnější straně vaší ruky.
 2. Obrázek s názvem Wear Hand Wraps Krok 5

  2 Vytvořte druhé X. Nakreslete volný konec pod ruku tak, aby se dostal pod palec, jako předtím. Nyní jej přetáhněte přes horní část ruky a dolů mezi prsten a prostředníček. Nakreslete obal na vnitřní stranu ruky. Vytáhněte ho kolem ukazováčku a poté znovu zkřížte hřbet ruky a dokončete jako dříve s volným koncem visícím z vnější strany vaší ruky na jeho dně.
 3. Obrázek s názvem Wear Hand Wraps Krok 6

  3 Udělejte poslední X. Opakujte stejný postup. Pouze tentokrát stáhněte zábal dolů mezi prostřední a ukazováky. Tímto způsobem bude každý kloub kloubu podepřen a bezpečně od sebe oddělen, čímž se sníží riziko zranění. Dokončete jako dříve tím, že si obalíte zábal zevnitř ruky, přes záda a dolů kolem dna, kde se setká s vaším zápěstím. reklama

Část 3 ze 3: Dokončení

 1. Obrázek s názvem Wear Hand Wraps Krok 7

  1 Zabalit nebo připoutejte si palec . Poté, co dokončíte poslední X podél hřbetu ruky, vytáhněte volný konec pod spodní část ruky, pod palec. Nyní jej zabalte přes a pod palec a zakryjte kloub uprostřed palce. Udělejte to pouze jednou. Poté otočte ruku tak, aby dlaň směřovala nahoru.
 2. Obrázek s názvem Wear Hand Wraps Step 8

  2 Zajistěte si palec. Jakmile převrátíte ruku, nakreslete obal podél hřbetu ruky tam, kde se na růžové straně setká s vaším zápěstím. Nyní jej vytáhněte nahoru a přes spodní část dlaně k základně palce. S palcem široce roztaženým, zatáhněte zábal za palec a poté rovně přes dlaň na růžovou stranu.
 3. Obrázek s názvem Wear Hand Wraps Krok 9

  3 Zakryjte si klouby. Zatáhněte zábal kolem zad vašich kloubů. Poté jej nakreslete přes základnu prstů podél dlaně. Opakujte to dvakrát, celkem tři zábaly kolem kloubů.
 4. Obrázek s názvem Wear Hand Wraps Krok 10

  4 Na závěr suchý zip. Jakmile si zabalíte klouby prstů, nakreslete to, co vám zbylo z obalu, až k zápěstí. Pokud vám zbude přebytečný materiál, buď ho omotejte kolem kloubů jako dříve, vytvořte více X přes hřbet ruky nebo obojí. Až budete hotovi, zajistěte si zápěstí pomocí suchého zipu. Sevřete ruku v pěst, abyste se ujistili, že se vám obal pevně utáhne.
  • Ujistěte se, že přebytečné omotání kloubů nebrání tomu, aby vám rukavice padly. Pokud vaše rukavice nesedí se všemi těmi extra polstrováním, použijte kratší obal.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si správně zabalíte ruce pro Muay Thai? David Engel
  Instruktor Muay Thai a trenér sebeobrany David Engel je instruktor Muay Thai a trenér sebeobrany se sídlem v oblasti San Francisco Bay. S více než 15 lety výuky a tréninku bojových umění David provozuje Kalifornskou bojovou atletiku se spolumajitelem Joe Chernayem. Vytvořil a udržoval programy bojových umění na Rise Combat Sports v San Francisku a Akademii bojových umění 5. kola v San Leandro s posláním poskytnout studentům úroveň pohodlí a kompetencí, která se projevuje v kontextu bojových umění i mimo ně. Mezi Davidovy významné úspěchy patří nejmladší učňovský instruktor thajské boxerské asociace Ameriky pod vedením Ajarna Chai Sirisuteho, registrovaný kukuřičník pro amatérské i profesionální závodníky v rámci IKF (Mezinárodní federace kickboxu) a špičkový amatérský závodník (127 Hmotnostní třída -130 lb) v Kalifornii v letech 2013 až 2015. David Engel Instruktor Muay Thai a trenér sebeobrany Odborná odpověď Vezměte si zábal na ruce a složte jej 8 až 10krát tam a zpět, aby odpovídal velikosti vaší pěsti. Umístíte tu polstrovanou postel na klouby. Konec omotávky ruky by měl viset mimo váš malíček. Poté se třikrát omotáte kolem horní části polstrování, abyste polstrování zajistili na kloubech. Po třetí smyčce půjdete ze zápěstí do mezery mezi vaším malíčkem a prsteníčkem. Přivedete ho mezi klouby prstů do dlaně a poté mezi klouby ukazováčku a palce. Omotejte si ho zpět přes ruku, znovu obejměte zápěstí a pak jděte mezi prsten a prostředníček. Poté jej znovu omotejte palcem k ukazováčku a dvakrát jděte kolem dlaně. Skončíte tím, že si sbalíte zápěstí, ale zastavíte se asi ve třech čtvrtinách cesty předloktím.
 • Otázka Jak mohu provést převrácení dozadu, když nemám důvěru? Budete potřebovat osobu, která si vás všimne na zadní noze. Budete také potřebovat něco měkkého na přistání, abyste se nezranili. Podívejte se také na několik videí o tom, jak to udělat, abyste si posílili sebevědomí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zábaly na ruce poskytují ochranu tím, že udržují vaše kosti a klouby ve správném souladu. Pokud potřebujete extra polstrování/odpružení, zvažte nový pár rukavic, protože jejich funkce je taková.
 • Délka zábalů se může pohybovat mezi 460–560 cm (180–220 palců). Pokud máte větší ruce, možná budete potřebovat větší zábaly. Experimentujte s různými délkami, dokud nenajdete tu ideální.
 • Jedná se o základní techniku ​​omotávání rukou. Jiné techniky se mohou lišit v pořadí, ve kterém obalují prsty, ale obecně tato technika bude fungovat.

reklama

Varování

 • Pokud cítíte jakoukoli bolest v rukou, která nesouvisí s tréninkem a/nebo si všimnete, že se odkrytá kůže vašich prstů zbarvila, rozbalte si ruce a zkuste to znovu, protože to je pravděpodobně známka toho, že váš krevní oběh byl přerušen vypnuto.
reklama

Populární Problémy

Studie ukazují, že při správném použití za správných okolností mohou škrtidla pomoci kontrolovat krvácení a zachraňovat životy. , ale pokud je někdo ...

Svaly paží jsou součástí každého silového tréninkového programu. Ohniskem silných paží je často pár dobře tónovaných a vyvinutých bicepsů. Váš biceps je ve skutečnosti dvouhlavý sval skládající se z krátkých a dlouhých hlav. Trénink obou hlav bude ...

Hledáte přehled o tom, jak sledovat UFC 264 na Firestick nebo Amazon Fire TV? Zde je kompletní průvodce vším, co potřebujete vědět.

Kombinace nejlepších atributů všech dobových velikánů - Federerův forhend, Nadalovy rozehrávky, Samprasovo podání - k vytvoření dokonalého hráče.

Poté, co se zdálo, že Nick Kyrgios přijal povzbuzující řeč od rozhodčího Mohameda Lahyaniho, Pierre-Hugues Herbert na US Open udělal menší dojem.

Jak cestovat do Kanady za poplatek Felony. Cestování může být stresující zážitek. Celní požadavky, zakázané položky, které nelze přepravovat přes hranice, a drobné písmo, které jste si před odjezdem nevšimli, může způsobit ...