Jak připoutat palec

Pokud jste aktivní v určitých sportech, jako je lyžování nebo tenis a raketbal, nebo dokonce v každodenních činnostech, jako je psaní nebo psaní, můžete být náchylnější k vyvrtnutí a namáhání palce. Poranění palce se však může stát téměř každému. Pokud jste si poranili palec a nedošlo k žádnému zřetelnému zlomení nebo jinému vážnému viditelnému zranění, možná budete chtít této falangě trochu odpočinout a/nebo znehybnit ji, aby se uzdravila. Páskováním palce můžete pomoci podpořit hojení palce a zabránit dalšímu zranění.

Část 1 ze 3: Připravte se připoutat palec

 1. Obrázek s názvem Strap a Thumb Krok 1

  1 Seznamte se s různými druhy pásků na palec. Palec si můžete připoutat a podepřít pomocí různých technik a materiálů. Kupte si lékařskou pásku nebo tubulární obvazy, které snižují váš pohyb, snižují napětí na poraněném palci palce a podporují hojení krve do kloubu.
  • Možná budete chtít použít pásek na cvičení nebo kineziologii k připoutání palce, protože jsou často optimální pro poranění svalu. Oba typy pásek jsou navrženy tak, aby se ohýbaly, kdykoli se váš kloub pohybuje. Díky tomu je popruh nejen pohodlný, ale je také praktickým řešením pro aktivní životní styl.
  • Některé pásky mohou vaši pokožku dráždit, pokud je citlivá. V takovém případě zakupte lékařskou pásku s rychlým uvolněním. Tato možnost má sílu a flexibilitu trenérských a kineziologických pásek bez lepidel, která mohou vaši pokožku zanícovat nebo dráždit.
  • Další možností pro citlivou pokožku jsou tubulární lékařské obvazy, kterým se někdy říká obvazy ACE. Trubičkové obvazy se vyrábějí do řemínku tak, že si je omotáte kolem palce a poté upevníte lékařskou páskou nebo malým zapínáním.
  • Trubkové obvazy jsou často nejlepší volbou pro balení kloubů. Slouží také jako účinné obaly na pásky.
  • Trenérská páska, kineziologická páska a tubulární bandáže jsou k dispozici v mnoha lékárnách, obchodech se zdravotnickými potřebami a sportovních prodejnách.
  • Existují určité důkazy, že černá páska lépe drží na zpocené kůži.


 2. Obrázek s názvem Strap a Thumb Krok 2

  2 Kupte si pásku nebo obvazy na palec. Kupte si pásku nebo obvazy - nebo obojí - na zabalení, připoutání a podepření palce. Bandáže mají další výhodu v tom, že mohou omezit otoky nebo záněty na vašem palci. Abyste zmenšili otoky, musíte si být jisti, že se příliš netahujete a přitom stále vyvíjíte tlak.
  • Většina lékáren, obchodů se zdravotnickými potřebami a dokonce i některé sportovní obchody prodávají obvazy a pásky.
  • Ujistěte se, že máte obvazy a pásky dostatečně dlouhé, aby účinně podporovaly a znehybňovaly váš palec.
  • Pokud se rozhodnete použít tubulární obvazy, potřebujete také lékařskou pásku nebo špendlíky k zajištění obvazu.
 3. Obrázek s názvem Strap a Thumb Krok 3

  3 Připravte svou pokožku na bandážování a tejpování. Připravte si kůži kolem palce na pásku nebo obvaz. Budete se muset umýt mýdlem a vodou a dobře osušit a v případě potřeby oblast oholit. Tím se odstraní nečistoty a nečistoty a může se vytvořit lepší lepicí povrch. Mohlo by to také minimalizovat nepohodlí, když odstraníte popruh.
  • Použijte jemný čisticí prostředek a teplou vodu k očištění všech olejů, potu nebo nečistot na pokožce. To může pomoci pásce nebo obvazu správně držet ruku.
  • Jakýkoli druh jemného mýdla je dost dobrý na to, abyste si vyčistili ruku. Důkladně opláchněte nebo setřete mýdlo, aby přetrvávající zbytky nenarušily spojení mezi kůží a páskou.
  • Pokud se rozhodnete vzdát se spodního prádla nebo máte obzvláště chlupatou ruku a předloktí, možná budete chtít oholit malou oblast kolem palce. Holení může pomoci lepicí pásku lépe přilnout k pokožce. Holení může také mnohem méně bolestivé odstranit pásku, když je váš palec uzdravený.
  • Při holení buďte opatrní, abyste si neřezali nebo jinak nezranili pokožku.
 4. Obrázek s názvem Strap a Thumb Krok 4

  4 Chraňte kůži, než začnete páskovat nebo obvazovat. Pokud se chcete vyhnout přímému kontaktu s pokožkou, vložte mezi pásku a kůži podložku. Uvědomte si, že podbal může způsobit, že páska bude o něco méně účinná.
  • Podlepovací nebo kožní lepidla nejsou při páskování nebo převazování palce nutná a běžně se nepoužívají.
  • Lepidlo na kůži a spodní kryt použijte pouze na oblasti palce a předloktí, které plánujete připoutat.
  • Podbal a lepidlo na kůži jsou k dostání ve většině lékáren, obchodů se zdravotnickými potřebami a některých sportovních prodejnách.
 5. Obrázek s názvem Strap a Thumb Krok 5

  5 Před použitím pásku přestřihněte. Pokud jste schopni, zvažte nákup předem nastříhané pásky. Pokud ne, a koupili jste si pásku, odstřihněte si pásku na pásy, než si připoutáte palec. Oříznutí pásky před tím, než ji začnete balit, vám pomůže efektivněji si připoutat palec a zároveň minimalizovat, kolik plýtváte.
  • Pásku nastříhejte na kousky, které jsou přibližně na délku vaší ruky.
  • Zúžte okraje zaoblením, aby se snáze nanášely.
  • Před aplikací odstraňte z pásky veškerý podklad.
  reklama

Část 2 ze 3: Aplikace pásky a bandáží

 1. Obrázek s názvem Strap a Thumb Krok 6

  1 Požádejte někoho, aby vám pomohl. Ačkoli si palec můžete připoutat sami, může to být snazší, pokud vám někdo pomůže. Požádejte přítele nebo člena rodiny, aby vám pomohl s páskou nebo obvazem palce, aby byla zajištěna správná aplikace.
 2. Obrázek s názvem Strap a Thumb Krok 7

  2 Držte ruku vzpřímeně a palec ven. Zvedněte ruku, kterou nahráváte nebo převazujete. Držte ruku rovně a palec ohněte tak, aby byl vodorovně nebo kolmo na vaši dlaň.
  • V případě potřeby podepřete ruku stolkem.
  • Jeden kousek jemně přiložte kolem předloktí, těsně pod zápěstí ve smyčce jako náramek. Toto je kotevní páska pro vaše páskování.
  • Stejný princip použijte s obvazem.
  • Páska nebo obvaz by měly být napnuté, ale ne těsné. Příliš těsná páska by mohla přerušit váš oběh.
  • Pokud vaše kůže začne pulzovat, páska nebo obvaz je pravděpodobně příliš těsný a může přerušit váš oběh. Sundejte kotevní pásku co nejdříve a poté ji znovu naneste volněji.
 3. Obrázek s názvem Popruh na palec Krok 8

  3 Omotejte pásku kolem boku palce. Začněte na úrovni kotevní pásky, obtočte pásku kolem a poté přes stranu palce, zpět dolů do výchozího bodu. To může pomoci poskytnout další podporu vašemu palci a zápěstí.
  • Přidejte až jednu až tři další boční smyčky pásky, v závislosti na tom, kolik podpory potřebujete.
 4. Obrázek s názvem Strap a Thumb Krok 9

  4 Vytvořte přední smyčku kolem ruky, palce a zápěstí. Počínaje úrovní kotevní pásky umístěte pás pásku doprostřed zápěstí a smyčkou jej přitáhněte k přední části ruky. Dokončete přední smyčku tím, že se vrátíte kolem zápěstí a upevníte pásku nebo obvaz těsně nad zápěstí.
  • V závislosti na tom, kolik podpory potřebujete, můžete přidat další kusy pásky nebo vrstvy obvazu.
 5. Obrázek s názvem Popruh na palec Krok 10

  5 Upevněte smyčku obvazu. Poté, co zcela omotáte palec a okolní předloktí, upevněte obvaz tak, aby se neuvolnil nebo nespadl. Obvaz můžete upevnit zavíracím špendlíkem, sponou nebo kouskem lékařské pásky.
 6. Obrázek s názvem Strap a Thumb Step 11

  6 Zkontrolujte aplikaci popruhu. Před zahájením jakékoli činnosti pohněte zápěstím, předloktím a palcem. Pokud z pásky nebo obvazu pocítíte jakékoli nepohodlí, sundejte obal a znovu jej aplikujte volnějším a pohodlnějším způsobem.
 7. Obrázek s názvem Popruh na palec Krok 12

  7 Znovu zkontrolujte tep osoby abyste zjistili, zda je váš popruh příliš těsný. Váš puls by měl být mezi 60 a 100 tepů za minutu. Pokud tomu tak není, sundejte a znovu použijte popruh.
  • Zatlačení na jeden z vašich nehtů může také pomoci posoudit váš oběh. Zatlačte na nehet a uvidíte, jak dlouho trvá růžová barva, než se vrátí. Pokud to trvá déle než čtyři sekundy, možná jste omezili krevní oběh. V takovém případě řemínek sejměte a znovu použijte.
  reklama

Část 3 ze 3: Pokrok v dalším léčení

 1. Obrázek s názvem Popruh na palec Krok 13

  1 Opřete si palec a zápěstí. Když máte problém, buď zcela opřete palec nebo se věnujte lehčím aktivitám. Nehybnost, odpočinek a činnosti s menším dopadem mohou pomoci podpořit uzdravení a zabránit dalšímu zranění.
  • Nepište a nepište touto rukou.
  • Vyhněte se sportům, jako je lyžování, raketbal nebo tenis, které vyžadují, abyste palec používali častěji než jiné sporty. Zvažte činnosti s menším dopadem, jako je jízda na kole nebo chůze.
  • Zvažte, že si palec na týden zhruba zcela odpočinete, aby to pomohlo podpořit uzdravení.
  • Po odpočinutí pohybujte postiženou oblastí pomalu. Pomalé, jemné pohyby mohou podpořit hojení a minimalizovat ztuhlost. Pokud to způsobuje výraznou bolest nebo nepohodlí, přerušte pohyb, poraďte se se svým lékařem nebo si palec na delší dobu položte.
 2. Obrázek s názvem Strap a Thumb Step 14

  2 Zmrzněte palec a předloktí. Na palec, zápěstí a předloktí přiložte ledový obklad nebo studený obklad. Chlad může pomoci minimalizovat otoky a záněty a zmírnit bolest.
  • Na palec a předloktí můžete pokládat ledový sáček tak často, jak je třeba, po dobu 20 minut najednou. Můžete to udělat až pětkrát denně.
  • Naplňte plastový pěnový kelímek vodou a zmrazením jemně masírujte palec a zápěstí.
  • Dbejte na to, abyste obalový nebo ledový balíček vždy zabalili do ručníku nebo látky, aby nedošlo k poškození pokožky.
 3. Obrázek s názvem Popruh na palec Krok 15

  3 Vezměte si volně prodejný lék proti bolesti. K uvolnění nepohodlí nebo bolesti použijte volně prodejné léky proti bolesti. Mnoho léků proti bolesti může také pomoci snížit otoky a záněty.
  • Volně prodejné léky proti bolesti, jako je ibuprofen, acetaminofen, aspirin nebo naproxen sodný.
  • Ibuprofen a naproxen sodný mohou také pomoci snížit otoky a záněty.
 4. Obrázek s názvem Strap a Thumb Step 16

  4 Domluvte si schůzku se svým lékařem. Pokud páskování problémy s palcem nezbavuje nebo je -li bolest silná, navštivte lékaře. Možná dokáže diagnostikovat vážnější zranění a navrhnout účinný léčebný plán.
  • S ošetřením palce vám může pomoci běžný lékař nebo ortoped, který se specializuje na léčbu poruch, jako jsou natažení a vyvrtnutí.
  • Váš lékař může ručně prozkoumat palec a zápěstí, aby pocítil nebo rozpoznal známky zranění. Může se také zeptat na vaši zdravotní historii, včetně aktivit, které děláte. Váš lékař se také může zeptat, jaká opatření jste přijali ke snížení bolesti a podpoře hojení.
  • Váš lékař by mohl objednat další diagnostické testy včetně MRI nebo rentgenu, aby viděl váš palec a předloktí z podrobnější perspektivy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Poraďte se s fyzioterapeutem nebo jiným lékařem, pokud utrpíte vážné poranění palce nebo si nejste jisti svým zraněním. Páskování palce není náhradou za profesionální lékařskou péči.
 • Pokud páska způsobuje větší bolest, svědění, změnu barvy, necitlivost nebo jiné nepříjemné pocity, okamžitě ji odstraňte.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Břitva
 • Pěna na holení
 • Mýdlo
 • Voda
 • Ručník
 • Podbalte
 • Tubulární obvazy
 • Trenérská nebo kineziologická páska

Populární Problémy

Zde je návod, jak streamovat soutěž Miss America 2020 online, pokud nemáte kabel. Sledujte, jak 51 žen soutěží o práci Miss America a velvyslankyně Dětské sítě zázraků.

Arogance je obvykle považována za vadu charakteru, ale správně provedená arogance vám může poskytnout konkurenceschopnou a magnetickou výhodu ve vašich osobních a profesních vztazích. Můžete se naučit být konkurenceschopní ve všech vrstvách svého života, ...

Georgia State a Georgia Southern se setkávají v relativně nové sobotní hře Modern Day Hate. Zde je návod, jak to sledovat.

Jak stínovat veterináře. Pokud vás zajímá veterinární medicína, stínování veterináře je úžasná příležitost dozvědět se o tom, jaká je tato práce ve skutečnosti. Kromě toho, že získáte znalosti z první ruky o tom, jak poskytnout lékařské ...

Leonardo Mayer se stal druhým šťastným poraženým za tolik týdnů, který vyhrál titul ATP, když porazil Floriana Mayera na německém tenisovém mistrovství.

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat fotbalové zápasy Notre Dame vs Bowling Green online, pokud nemáte kabel.