Jak se nechat načerpat těsně před zápasem

Může být těžké podat dobrý výkon ve hře, pokud se necítíte motivovaní. Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do hry před jakoukoli hrou, ať už je to sportovní nebo ne. Než hra začne, dostaňte se do správného stavu mysli tím, že své myšlenky nasměrujete tak, aby byly klidné a pozitivní. Poslouchejte hudbu, která vás před hrou napumpuje a pomůže motivovat. Měli byste se také starat o své tělo tím, že budete zdravě jíst, pít vodu a dobře spát, abyste se ujistili, že jste připraveni hru vyhrát.

Metoda 1 ze 3: Vstup do myšlení

 1. Obrázek s názvem Nechte se napumpovat těsně před hrou Krok 1

  1 Věnujte pár minut dýchání. Pokud jste před zápasem nervózní, na chvíli si vydechněte. Začněte tím, že zavřete oči a soustředíte se na svůj dech. Při nádechu nosem počítejte v mysli do dvou. Na jednu sekundu tam zadržte dech a poté dvě sekundy vydechněte nosem. Zadržte dech na další sekundu a pokračujte v opakování.
  • Existuje mnoho dechových a relaxačních technik, které můžete vyzkoušet. Před hrou můžete dokonce meditovat nebo cvičit jógu.


 2. Obrázek s názvem Rozpumpujte se těsně před hrou Krok 2

  2 Proveďte sken těla. Skenování těla vám může pomoci uvolnit napětí a uklidnit vás před hrou. Lehněte si na záda a dlaně směřujte nahoru. Ujistěte se, že jste uvolněni a nestresujete se. Zavřete oči a soustřeďte se na prsty u nohou. Zeptejte se sami sebe, jak se cítí. Jsou vaše prsty studené nebo teplé? Několikkrát se nadechněte a poté se zaměřte na chodidlo. Při postupu nahoru se stále ptejte, jak se cítí jednotlivé části těla (kotník, lýtko, koleno, stehno, boky atd.). Tento proces trvá asi 10 minut a může vám opravdu pomoci dostat se do správného myšlení před hrou.
 3. Obrázek s názvem Nechte se napumpovat těsně před hrou Krok 3

  3 Řekněte si, že to zvládnete. Nemyslete si věci jako „Nemohu běžet tak daleko“ nebo „Nemohu provést tento krok“. Pokud vás tato myšlenka napadne před hrou, nekrmte se v ní a před hrou se dostaňte do špatného psychického stavu. Místo toho si řekněte pozitivní zprávy jako „mohu dosáhnout cíle!“ dostat se do správného myšlení.
  • Řekněte si prohlášení jako: „Pojďme na to! Mám to!'
  • Řekněte si myšlenky, abyste se naštvali na druhý tým, což by vás mohlo motivovat k tomu, abyste je porazili.
 4. Obrázek s názvem Rozpumpujte se těsně před hrou Krok 4

  4 Připomeňte si, za co jste vděční. Než hra začne, přemýšlejte o tom, za co jste vděční. Může to být cokoli od vašeho osobního života až po samotný sport nebo aktivitu. Pomůže vám to udržet si nadhled a uklidnit vás. Přinejmenším pokud jde hra špatně, máte skvělou rodinu nebo střechu nad hlavou.
 5. Obrázek s názvem Nechte se napumpovat těsně před hrou Krok 5

  5 Vizualizujte si hru. Než hra začne, představte si sami sebe, jak hrajete. Použijte všechny své smysly, abyste si představili sami sebe ve své nejlepší hře. Zamyslete se nad vším, co se stalo a jak jste byli úspěšní a co vás k úspěchu vedlo. Pak přemýšlejte o své nejhorší hře. Zopakujte si hru v hlavě, ale s lepším výsledkem. Vizualizace vám může pomoci ulehčit mysl a cítit se sebevědoměji. reklama

Metoda 2 ze 3: Volba Pump Up Music

 1. Obrázek s názvem Rozpumpujte se těsně před hrou Krok 6

  1 Přehrávejte hudbu těsně před hrou. Na cestě do hry, zatímco se ve hře zahříváte nebo těsně před začátkem hry, zapněte nějakou hudbu. To vás napumpuje a motivuje ke hře. Hudba vám pomůže vizualizovat hru a správně se naladit.
  • Někteří lidé mají před hrou nastavenou skladbu, album nebo seznam skladeb, které poslouchají pokaždé, když se chystají hrát jako rutinu.
 2. Obrázek s názvem Nechte se napumpovat těsně před hrou Krok 7

  2 Vyberte si hudbu, která je pozitivní. Konkrétní hudba, kterou chcete poslouchat, závisí na vašem vkusu. Cokoli se však rozhodnete poslouchat, by mělo být pozitivní. Bude těžké se motivovat, pokud posloucháte pomalou baladu. Můžete poslouchat hudbu popovou, hip-hopovou, rockovou, elektronickou nebo country, pokud vás dostane do správné mysli.
 3. Obrázek s názvem Nechte se napumpovat těsně před hrou Krok 8

  3 Zajistěte, aby hudba měla motivující texty. I když je píseň pozitivní, pokud jsou texty o rozchodu, není to nejlepší píseň, která by vás napumpovala. Vyberte si písně, které mají texty, které vás budou motivovat. Vyberte si hudbu s inspirativními texty, díky nimž se budete cítit sebejistě a budete chtít bojovat.
 4. Obrázek s názvem Rozpumpujte se těsně před hrou Krok 9

  4 Vyberte si hudbu s těžkým základem. Zvuk hlubokého hlasu je pro lidi a zvířata dominantní. Poslech hudby se silnou základnou nám připomíná dominantní osobu s hlubokým hlasem. Před hrou poslouchejte hudbu s těžkým základem, abyste se před hrou cítili silnější a motivovanější. reklama

Metoda 3 ze 3: Péče o vaše tělo

 1. Obrázek s názvem Rozpumpujte se těsně před hrou Krok 10

  1 Vypadat dobře. Ať už hrajete fotbal, máte gymnastickou soutěž, taneční představení nebo poker, podáte nejlepší výkon, pokud se na tu část podíváte. Ujistěte se, že se staráte o své hygiena . Před hrou si vyperte a usušte uniformu (nebo oblečení). Pokud se ke hře ukážete bez sprchy a ve špinavé uniformě, může to ovlivnit vaši mentalitu před hrou. Pokud vypadáte jako součást skvělého hráče, budete si jistější, že jste skvělý hráč.
 2. Obrázek s názvem Nechte se napumpovat těsně před hrou Krok 11

  2 Před hrou jezte zdravě. V noci před a v den hry se chcete ujistit, že jíte zdravě. Před hrou si dejte zdravou snídani, například ovesné vločky nebo ovocné smoothie. Pokud hrajete sportovní hru, zkuste jíst jídlo se sacharidy, které vám pomohou získat energii (například chléb, krekry, cereálie a těstoviny). Buďte opatrní, když jíte. Před atletickou hrou si věnujte dvě až tři hodiny na trávení a nepřejídejte se.
 3. Obrázek s názvem Nechte se napumpovat těsně před hrou Krok 12

  3 Dostatek spánku. Dobře se vyspat před zápasem je velmi důležité. Bude těžké být motivován ke hře, pokud jste v polospánku. Dostatek spánku je důležitý pro mentální mentalitu a sportovní výkon. Několik dní před hrou se snažte spát ještě více než obvykle, abyste se opravdu ujistili, že budete dobře odpočatí. Tímto způsobem, i když máte problémy se spánkem noc předtím kvůli nervům, to nebude tak velký problém.
 4. Obrázek s názvem Rozpumpujte se těsně před hrou Krok 13

  4 Před zápasem vypijte dostatek vody. Pitná voda před sportovní hrou může připravit vaše tělo a pitná voda před jakoukoli soutěží může pomoci vašemu myšlení. Před sportovní hrou byste měli vypít asi 12 až 16 uncí vody. Po celou dobu hry pijte vodu, kdykoli můžete.
  • Alternativně můžete vypít sportovní nápoj, který nahradí vaše elektrolyty.
  • Dávejte pozor, abyste před sportovní hrou nepili příliš mnoho vody, jinak byste mohli dostat křeče. Křeče nejsou při běhu vůbec dobré
 5. Obrázek s názvem Rozpumpujte se těsně před hrou Krok 14

  5 Protáhněte se před hrou. Mnoho lidí tomu věří protahování než vám sportovní hra může pomoci předcházet zraněním a zlepšit výkon. Ostatní lidé však nemusí nutně souhlasit. Poznejte své tělo a to, co vám pomůže dostat se do zóny před zápasem. Pokud se rádi před zápasem protáhnete, udělejte si čas na protažení.
  • I když hra, kterou hrajete, není atletická, strečink vám může pomoci uvolnit se a dostat vás do dobrého myšlení.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se zlepším ve sportu? Cvičte tolik, kolik můžete. Poučte se z chyb, kterých se dopouštíte v praxi nebo ve hře. Sledujte, co dělají vaši úspěšní spoluhráči, a požádejte svého trenéra o radu.
 • Otázka Co když se té hry opravdu bojíte, když o ní přemýšlíte? Zkuste se zhluboka nadechnout a řekněte si, že to bude v pořádku. Můžete také někomu říct o své úzkosti, abyste získali nějaké povzbuzení. Přemýšlení vaší mysli může pomoci i přemýšlení o hře nebo praxi, která se opravdu povedla.
 • Otázka Vztahuje se to na soutěžní karetní hry na internetu? Ano, některé z těchto tipů lze použít k získání čerpání z hraní karetních her online.
 • Otázka Dnes mám basketbalové finále a nechci to pokazit. Jak mám zabránit panice? Zachovejte klid a řekněte si, že je to jen hra. I když nějakým způsobem neuspějete, uspějete tím, že se ze své chyby poučíte, protože příště budete vědět, co v dané situaci dělat. Pamatujte, že vás spoluhráči a trenér podporují a každý chce, abyste se snažili co nejlépe.
 • Otázka Proč se cítím nejistě, když mám míč? Cameron Fung Pravděpodobně proto, že jste ve stresu. Měli byste se uklidnit a být sebevědomí. Stále je to jen hra.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Myslete na to, že to vyhrajete!
 • Snažte se před hrou nejíst příliš mnoho.
 • Vyvarujte se jíst nezdravé jídlo.
 • Pokuste se vytvořit rituál před zápasem, který vám pomůže dostat se napumpovaní pokaždé stejným způsobem.
 • Představte si hru buď jako mistrovskou hru, nebo jen jako další trénink. Cokoli pro vás funguje.
 • Vyhněte se rozptýlení

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak sledovat ESPN živě na zařízení Android. ESPN je sportovní kanál, který se zaměřuje na sportovní programy, jako jsou živé přenosy a televizní přenosy a sportovní zprávy. ESPN vydala finální verzi své aplikace pro zařízení Android. Li...

Noah Rubin zabil Novaka Djokoviče a Adria Tour poté, co dva hráči z turnaje měli pozitivní test na COVID-19. Ostatní hráči a odborníci také kritizovali událost a také Djokovičovu nezodpovědnost v těchto těžkých časech.

Leylah Fernandez nastoupí proti Shelby Rogers ve druhém kole Top Seed Open v Lexingtonu. Bude to první střetnutí mezi těmito dvěma hráči a slibuje to vyrovnaný zápas.

Jak zacházet s adhezemi. K adhezi dochází, když se pás jizevnaté tkáně připojí ke dvěma částem vaší vnitřní tkáně, které nejsou přirozeně připojeny. I když se to může objevit kdekoli, nejběžnějšími podmínkami souvisejícími s adhezí jsou adhezivní ...

Box

Jak používat boxovací pytel. Boxovací pytle jsou skvělý způsob, jak zůstat fit, rozvíjet sílu a snižovat stres. Ať už pracujete s taškou pro zábavu nebo trénujete na velký boj v ringu, je důležité najít tu správnou tašku pro vaše potřeby, ...