Jak se zbavit skunků

Zatímco skunkové jsou obecně neškodní tvorové, je nejlepší se k nim nepřiblížit příliš blízko. Riskujete, že dostanete jejich dávku škodlivý sprej nebo v horším případě kousnutí od skunka nesoucího vzteklinu. Skunkové jsou všežravci, kteří mohou žít z lidského odpadu, a tak se často usazují na dvorech a v palubách. Naučte se, jak udělat svůj majetek méně lákavým pro skunky, kteří potřebují domov, a zbavit se skunků, kteří se už nastěhovali.

Část 1 ze 3: Odstranění zdrojů Skunk Food a úkrytu

 1. Obrázek s názvem Zbavte se skunků Krok 1

  1 Odstraňte ořechy, bobule a další přírodní zdroje potravy. Skunkové jsou mrchožrouti, takže sní všechno výživné, co najdou. Pokud máte stromy, které produkují ořechy, bobule, kraby nebo jiné ovoce, vyčistěte je tak, že hrabete na zahradě tak často, jak je potřeba.
  • Ostatní vegetace, jako hromady posečené trávy, by měla být také vyřazena, protože může obsahovat semena nebo jiné zdroje potravy pro skunky.
  • Pokud máte zahradu, sklízejte zralé ovoce a zeleninu co nejdříve, abyste zabránili hladovému šmejdovi, aby na nich hodoval.
  • Pomocí podnosů pod ptačí krmítko ulovte většinu semen a vyčistěte toulavá semena, která ptáci často shazují.


 2. Obrázek s názvem Zbavte se skunků Krok 2

  2 Chraňte svůj odpad. Podobně jako mývalové a jiná toulavá zvířata mohou šmejdi přežít jen na odpadcích. Je důležité udržovat své popelnice řádně uzavřené. Někdy běžné popelnice prostě nepůjdou. Chcete -li se bránit proti úklidu zvířat, můžete si v místním obchodě s domácími potřebami koupit zamykání popelnic za poměrně levnou cenu.
  • Pokud je to možné, ukládejte popelnice na noc do kůlny nebo do své garáže, aby jejich vůně nepřitahovala skunky.
  • Použijte uzavřený kompostovací koš, protože skunkové rádi jedí staré slupky z ovoce a zeleniny, skořápky od vajec a další věci, které možná kompostujete.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se skunků Krok 3

  3 Zavřít úkryty. Skunkové rádi dělají své domovy pod palubami, verandami a v jiných chráněných oblastech. Uzavřete prostory, které mohou být atraktivní pro skunky, pomocí kamenů, oplocení nebo překližky.
  • Klády a hromady dřeva nebo stavebního materiálu mohou sloužit jako úkryty pro skunky. Materiály skladujte v kůlně nebo přihrádce, aby se do nich nemohli pohybovat šmejdi.
  • Velké keře jsou také dobrým úkrytem pro skunky. Pokud vidíte skunky visící v křoví nebo nízké vegetaci, možná budete chtít oříznout větve, aby to nebylo tak atraktivní.
  reklama

Část 2 ze 3: Zaměstnávat skunk odstrašující prostředky

 1. 1 Nainstalujte světla na svůj dvůr. Skunkové jsou noční a vyhýbají se jasným světlům. Pokud v noci osvětlíte svůj dvůr, bude to pro skunky mnohem méně přitažlivé. Riskujete však přilákání hmyzu, který má rád jasné světlo, jako jsou cvrčci a můry.
  • Protože světla budou svítit celou noc, zvažte použití solárního osvětlení nebo energeticky úsporného osvětlení, abyste se vyhnuli placení vysokých účtů za elektřinu.
  • Můžete také nainstalovat pohybový senzor, který se vypne, když se přiblíží skunk nebo jiné stvoření. V takovém případě bude muset skunk vstoupit do vašeho majetku, aby světlo fungovalo jako odstrašující prostředek.
 2. 2 Používejte chemikálie, které odpuzují skunky. Existuje několik různých chemikálií, o nichž je známo, že jsou pro skunky urážlivé. Pokud je umístíte kolem okrajů dvora a v oblastech, kde máte podezření, že skunkové rádi tráví čas, skunkové se těmto oblastem začnou vyhýbat. Chemické repelenty je třeba každých několik dní znovu aplikovat, zvláště po silném dešti.
  • Liščí a psí moč odrazuje skunky, protože obě zvířata jsou přirozenými predátory skunků. Pokud můžete zjistit, jak sbírat psí moč, je dobré to použít. V železářstvích můžete také zakoupit výrobky obsahující liščí nebo psí moč. Nastříkejte jej po obvodu dvora.
  • Pepřové spreje, prodávané také k odpuzování veverek a jiných divokých tvorů, jsou účinnými odpuzovači skunků. Postříkejte je na stromy a další oblasti, kde jste viděli skunky.
  • Amoniak také odrazuje skunky. Namočte staré hadry do čpavku a umístěte je pod palubu nebo verandu, aby dovnitř nepřicházely skunky.
  • Citrusové slupky mají přirozené repelentní vlastnosti. Rozptylujte pomerančové nebo citronové slupky po svém pozemku a pod palubou nebo verandou.
 3. 3 Nainstalujte sprinklery aktivované pohybem. Ty se automaticky zapnou, když zvíře bloudí příliš blízko, a jsou bezpečným a přirozeným způsobem, jak udržet skunky daleko od vašeho majetku. Umístěte je strategicky blízko oblastí, kde máte podezření, že by se skunkové mohli chtít ukrýt. reklama

Část 3 ze 3: Odebírání skunků z vašeho majetku

 1. Obrázek s názvem Zbavte se skunků Krok 7

  1 Připravte past. Pružinové skunkové pasti lákají skunka dovnitř návnadou, poté za nimi zavřete dveře, aby nemohli uniknout. Skunk je poté odnesen z vašeho majetku a osvobozen v lese nebo jiné otevřené, divoké oblasti.
  • Na pasti na skunky nastražte arašídové máslo, konzervované sardinky, krmivo pro kočky nebo jiné silně vonící krmivo. Umístěte jej poblíž skunkova doupěte nebo jeho cesty přístupu k vašemu majetku.
  • Na skunky dobře fungují i ​​pasti určené na mývaly, divoké kočky a další divoká zvířata.
  • Když vypouštíte skunka do lesa, vezměte si těžké oblečení a rukavice a ujistěte se, že máte obličej dostatečně daleko od dveří, odkud skunk opustí past. Skunkové většinu času pasti klidně opouštějí, ale měli byste udělat předběžná opatření pro případ, že by vás někdo postříkal.
 2. 2 Vyrobte si popelnici a rampu. Získejte kovovou popelnici o objemu 30 galonů (113,6 L) a dlouhou tyč dřeva.
  • Těsně před setměním postavte popelnici kolmo na místo, kde chcete uvěznit skunka. Postavte ji proti něčemu silnému, jako je zeď, aby ji skunk nemohl převrhnout. Navnadit to kočičím krmivem.
  • Získejte dlouhý, robustní kus dřeva (musí být dostatečně silný a těžký, aby udržel skunka, možná 2 x 4). Použijte ji jako rampu, aby se skunk mohl dostat ze země do popelnice.
  • Skunk se nebude moci dostat z popelnice. Pokud se s ním zachází opatrně, snad se nerozstříká.
  • Poté, co je skunk uvnitř, položte víko na popelnici. Vložte jej do svého nákladního auta a odneste skunka do zalesněné oblasti. Uvolněte přivázáním (nebo upnutím) dvacet stop nebo delší šňůry k držadlu víka. To vám umožní sundat víko a nechat skunka, aby se vrátil do přírody, aniž by hrozilo postříkání.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se skunků Krok 9

  3 Zavolejte Animal Control. Pokud byste raději nechali manipulaci se skunkem na odborníkovi, nechte středisko pro kontrolu zvířat ve vašem regionu poslat někoho, kdo se postará o odstranění. Bude mít nástroje a znalosti k uvěznění a vypuštění skunka. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co udrží skunky mimo můj dům? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Odstraňte všechny zdroje potravy, které by mohly přilákat do vašeho domu skunky, jako jsou keře na jídlo (jako ořechy a bobule), otevřené koše a krmivo pro domácí zvířata. Také odstraňte nebo zablokujte vše, co by skunk mohl považovat za dobré místo pro stavbu domu, jako jsou hromady dřeva, velké keře nebo pod palubou nebo terasou. Umístěte strukturální zábrany proti otvorům, které vedou do domu. Všechna tato opatření pomohou snížit pravděpodobnost příchodu skunků a dalších problémových zvířat, jako jsou hadi a jeleni, do vašeho domu. Můžete také získat odborníka na divokou zvěř, aby byl váš dům odolný proti skunku.
 • Otázka Zbavují se kuličky můry skunků? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Mothballs mají odpuzovat můry. A přestože v průběhu let byly kuličky proti molům nabízeny jako zázračný repelent pro každé představitelné zvíře škůdců, včetně skunků, nedělají mnoho pro to, aby skunky dlouho odradili, rozhodně ne v množství, které byste mohli bezpečně zvládnout. Mothballs a jejich složka Naftalen jsou navíc karcinogenní, což znamená, že jsou vysoce toxické pro vás, ostatní lidi a zvířata a neměly by být házeny do okolí. Existují mnohem účinnější a bezpečnější způsoby, jak skunky odradit.
 • Otázka Existuje odpuzovač skunku? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Ano, existují různé druhy chemických repelentů, které můžete použít k odradení skunků. Známým příkladem je pepřový sprej, který lze nastříkat na stromy, kolem vnějších stěn a kdekoli jinde uvidíte skunky, kteří se zdržují. Mezi další chemické repelenty patří liščí nebo psí moč, čpavek a citrusové slupky, z nichž každý je podrobněji vysvětlen v části 2 výše. Většina repelentů musí být znovu nanesena každých několik dní, nebo častěji, pokud hodně prší.
 • Otázka Jak dlouho pach skunku trvá? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Skunkový zápach trvá přibližně 14 až 21 dní (2 až 3 týdny), pokud není ošetřen na kůži, vlasech a srsti. Může trvat ještě déle, pokud má prostoupené textilie, čalounění nebo jiné savé materiály. Bylo by docela obtížné sedět 2 až 3 týdny a čekat, až zápach zmizí, takže je v zájmu všech pokusit se jej co nejrychleji odstranit!
 • Otázka Mají skunkové rádi housky? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Ano, skunkové rádi jedí housenky, stejně jako žížaly a hmyz. Pokud si všimnete skunka, který vyhrabává trávník, pravděpodobně hledá housenky k jídlu. Skunkové také rádi jedí rostliny, listy, květiny, pupeny, bobule, zrna, ořechy atd., Protože nejsou příliš zvláštní a to z nich může udělat škůdce pro zahradníka. Jedí však housenky ničící úrodu, jako jsou larvy červů a larvy rohovců, a dokonce i malá stvoření, jako jsou myši a králičí soupravy, takže jsou prospěšní, když jsou v rovnováze.
 • Otázka Jak vyděsíte skunka? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Zkuste použít světla pohybového senzoru, která se rozsvítí, kdykoli dojde k pohybu; skunkům se nebude líbit náhlé osvětlení v noci. Stejným způsobem mohou pohybem aktivované postřikovače vyděsit skunka, který se pokouší proběhnout po trávníku. Můžete také nastříkat odstraňovače pepře kolem svého domu, abyste skunka odradili; jakmile dostane peprnou látku na nohy, bude velmi nešťastná a nebude se chtít držet. Nedoporučuje se pronásledovat skunka nebo se k němu přibližovat, abyste se ho pokusili vyděsit, protože vám hrozí vysoké riziko postříkání.
 • Otázka Jak se ve svém domě zbavím pachu skunku? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď personálu wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Máte různé možnosti, jak odstranit skunkový zápach, z nichž každý bude mít různé stupně úspěchu v závislosti na tom, jak rychle dokážete problém se zápachem vyřešit. Můžete například použít ocet nebo peroxid vodíku s jedlou sodou nebo bělidlo (nikdy nemíchejte bělidlo s ničím jiným, aby nedošlo k vytvoření toxického plynu). Každá z těchto metod je podrobněji vysvětlena ve wikiHow Jak dostat vůni skunku z domu . Nebo se můžete podívat na další wikiHow: Jak odstranit skunk zápach , který zahrnuje odstranění zápachu z kůže, domácích zvířat, oblečení, stejně jako z domu.
 • Otázka Co přitahuje skunky? Skunky přitahují snadné zdroje potravy. To může být uklizený hmyz, ovoce, kompost, ořechy, semena atd. Jakmile zdroj potravy nelze snadno zachytit, budou pokračovat, když jejich potřeby nelze uspokojit.
 • Otázka Co mám dělat, když narazím na skunka? Udělejte vše pro to, abyste zůstali v klidu a poskytli mu co nejvíce prostoru. Neměli byste si dělat starosti s tím, že vás skunk postříká, pokud se necítí ohrožen.
 • Otázka Jak mám zabránit tomu, aby mě při pokusu s ním rozstřílel uvězněný skunk? Pokud jemně umístíte velký černý plastový sáček na klec a budete se při přepravě pohybovat pomalu, nebudou stříkat.

Populární Problémy

Jak vyrobit sendviče bez chleba. Existuje spousta chutných receptů na chleba bez chleba. Pokud hledáte ve své stravě omezit nebo vyloučit chléb, možná vás budou zajímat náhražky chleba, které vám umožní stále si užívat ...

Jak vyrobit džusovou šťávu. Jungle juice je často ovocný a vždy silně alkoholický punč, který je specialitou na univerzitách po celé zemi, ale lze si jej vychutnat i v prostředí pro dospělé. Pokud si chcete vytvořit vlastní džungli ...

Je mylná představa, že muži nemohou být styloví. Dnes existuje mnoho různých stylů, které mohou muži nosit. Působivé dívky jsou více než jen oblečení, ale také sebevědomí. Nosit oblečení, které je vaším stylem, lichotivé a dobře vám sedí, ...

Existuje spousta jednoduchých kroků, které můžete udělat, abyste vybrali zdravé porce pro své děti. Velikost porcí se bude lišit v závislosti na věku vašeho dítěte. Například dítě ve věku od 2 do 3 let bude potřebovat pouze polovinu doporučené velikosti porce ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos „Now Apocalypse“, snadno z nejoriginálnějších komedií roku.