Jak provést hlubokou tkáňovou masáž

Při masáži hlubokých tkání vyvíjíte tlak rukama, pažemi a tělesnou hmotností na svaly jiné osoby. Začněte tím, že se ujistíte, že je člověk uvolněný. Chcete -li vyjmenovat několik míst, můžete použít masáž hlubokých tkání na zádech, pažích a nohou, ale nezapomeňte nejprve dodržovat několik pravidel pro bezpečnost.Metoda 1 ze 4: Uvolnění osoby

 1. 1 Dobře zakryjte osobu. Lidé obvykle nejsou úplně oblečení na masáž hlubokých tkání a většina lidí se nebude cítit pohodlně, pokud budou úplně odhaleni. Proto musíte pokrýt oblasti, na kterých v tuto chvíli nepracujete, aby se člověk cítil lépe.
  • Obvykle začnete osobu lícem dolů na stůl.
 2. 2 Naneste masážní olej. Na ruce použijte trochu oleje. K hloubkové masáži nepotřebujete velké množství oleje. Širokými tahy přes záda osoby pomozte olej rozprostřít. Teplo z tahů také pomůže rozpustit olej.
  • Kontaktujte osobu a zjistěte, zda nemá alergie na konkrétní oleje.
 3. 3 Použijte nějaké klouzání. Jemně přejeďte rukama po kůži člověka. Nechcete začít s prací na hluboké tkáni, protože to způsobí, že se člověk napne. Lehké klouzání pomáhá člověku zahřát se a uvolnit ho, takže můžete přejít do hluboké tkáně.
  • V zásadě použijete celou ruku na tření oblasti, kde budete provádět masáž hlubokých tkání. V tuto chvíli budete vyvíjet jen mírný tlak, tolik, aby byly vaše ruce cítit.
 4. 4 Masírujte prsty společně. Použijte celou ruku s prsty u sebe. Pokud roztáhnete prsty od sebe, je větší pravděpodobnost sevření svalu, což může být bolestivé. Předstírejte, že vyřezáváte hlínu, ať už klouzáte rukama po osobě nebo přecházíte do hluboké tkáně. ODBORNÁ TIP

  Justyna Kareta

  Certifikovaná terapeutka Master Massage Justyna Kareta je certifikovaná terapeutka Master Massage Therapy a majitelka masážního studia Lush Massage se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Justyna má více než devět let zkušeností jako terapeutka a specializuje se na havajskou masáž Lomi Lomi a kraniosakrální terapii, která uklidňuje nervový systém a usnadňuje hluboké hojení. Získala školení v masážní terapii na Southwest Institute of Healing Arts, je certifikována Kalifornskou radou pro masážní terapii a je členkou Associated Bodywork & Massage Professionals. Justyna Kareta
  Certifikovaná hlavní terapeutka masáží

  Co se stane s vaším tělem, když si dopřejete masáž hlubokých tkání? Hluboká tkáň se dostává do hlubších vrstev svalu, takže získáte všechny výhody masáže, jako je zvýšený oběh, a vaše svaly uvolní větší napětí. Vaše tělo také uvolňuje toxiny z tkání a přináší krev k hojení do masírovaných oblastí.  reklama

Metoda 2 ze 4: Působení tlaku na záda

 1. 1 Použijte dlaň. Když procházíte prvními jemnými tahy, ucítíte, jak se svaly začínají zahřívat. Když to udělají, můžete pomocí dlaně a tělesné hmotnosti začít na tahy tlačit. Pohybujte rukou podél svalu, který vede podél páteře po celé délce zad. Tlak vyvíjejte pomalými, rovnoměrnými tahy.
  • Snažte se netlačit na žádnou kost nebo páteř.
 2. 2 Masírujte konečky prstů. Jakmile se svaly trochu zahřejí, začněte místo toho používat konečky prstů. Můžete použít velmi malé boční tahy nebo lehký kývavý pohyb podél svalů, přičemž prsty držte stále pohromadě. Přejeďte rukama od spodní části zad až k rameni.
 3. 3 Pomocí předloktí vyvíjejte tlak na záda. Počínaje ramenem položte předloktí na vnitřní část zad. Tlak vyvíjejte s tělesnou hmotností a spusťte předloktí na sval, který vede podél vnější strany páteře. Vaše předloktí by mělo klouzat z horní části těla dolů po zádech plynulým pohybem.
 4. 4 Jděte bokem podél spodní části zad. Když se vaše předloktí dostane do spodní části zad, otočte paži do strany a jděte těsně nad hýždě. Vezměte paži nahoru po zádech podél vnějšího okraje a kolem k rameni. S rukou směrem k zemi pohybujte paží dolů po rameni směrem k hrudníku, až skončíte. reklama

Metoda 3 ze 4: Masáž paží a nohou

 1. 1 Pomocí předloktí vyvíjejte tlak na nohu. Začněte nad kotníkem na zadní straně nohy a pomocí předloktí přidejte tlak na tahy. Předloktí by mělo být přes nohu a tělesnou hmotností vyvíjíte tlak. Přesuňte se nahoru po zádech lýtka a stehna a na chvíli si opřete paži těsně pod hýžděmi. Otočte paži plynulým pohybem kolem boku.
 2. 2 Zatlačte na lýtko palci. Položte ruce na obě strany lýtka s palci uprostřed lýtka, jeden za druhým. Při vyvíjení tlaku posuňte palce nahoru po lýtku a zůstaňte v drážce uprostřed.
  • Sval podél zadní části lýtka je ve skutečnosti jeden sval, sval gastrocnemius, ale má dvě hlavy. To znamená, že uprostřed je drážka, kterou mohou sledovat vaše palce.
  • Alternativně můžete použít klouby.
 3. 3 Zatlačte paži na paži. Počínaje loktem s osobou na zádech, pohybujte paží směrem k rameni patou ruky. Použijte svoji tělesnou hmotnost k vyvinutí tlaku.
  • K vyvíjení tlaku můžete také použít klouby na paži. Použijte malé kruhové pohyby.
 4. 4 Přejeďte prsty po předloktí. S palcem na jedné straně a zbytkem prstů na druhé straně předloktí (uvnitř/venku) vyvíjejte tlak na obě strany. Pohybujte rukou nahoru po paži směrem k lokti.
  • Můžete také použít oba palce na horní části předloktí. Držte palce v jednom řádku, ne vedle sebe. Tlakem je spusťte doprostřed předloktí.
 5. 5 Masírujte ruku palci. Mějte oba palce vedle sebe na vnitřní straně zápěstí. Přesuňte je společně pomalu přes zápěstí a nahoru podél záchranných lanek v ruce. Zvláštní pozornost věnujte svalnatým oblastem, včetně oblasti kolem spodní části palce. reklama

Metoda 4 ze 4: Být opatrný

 1. 1 Netlučte páteř. Když používáte masáž hlubokých tkání, zejména na zádech, musíte si dávat pozor na to, kde masírujete. Zasažení páteře by mohlo způsobit bolest nebo dokonce poškození, takže se v této oblasti musíte vyvarovat masivní masáže.
 2. 2 Vyhněte se dalším zranitelným oblastem. Pokud masírujete celé tělo, vyhněte se přední části krku, břicha a vnitřní části nadloktí. Tyto oblasti jsou zranitelnější než jiné, proto je lepší se jim vyhnout.
 3. 3 Než začnete, diskutujte o zdravotním stavu člověka. Masáž hlubokých tkání, jako většina masáží, může způsobit problémy, pokud má člověk určité zdravotní potíže. Problémy s masáží mohou například způsobit poruchy krvácení, zlomeniny, osteoporóza (závažná) a hluboká žilní trombóza.
 4. 4 Posuňte se směrem k srdci. Při práci na končetinách při hluboké masáži je nejlepší vyvíjet tlak při pohybu směrem k srdci. To znamená například jít nahoru po noze, místo abyste ji sjížděli svými masážními technikami.
  • Hluboký tlak směrem k srdci pomáhá udržovat krev proudící tímto směrem.
  • Masáž hlubokých tkání může pomoci snížit krevní tlak.
 5. 5 Věnujte pozornost reakci člověka. Hluboká tkáňová masáž by neměla být příliš bolestivá. Trochu bolesti může být v pořádku, ale pokud si všimnete, že daná osoba zatíná svaly nebo kroutí prsty na nohou, je to příliš. Musíte upravit svůj přístup, aby byl měkčí. Můžete se také s danou osobou přihlásit a zeptat se jí, jestli se cítí dobře. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Nezodpovězené otázky
 • Jak masírujete nový řez pro náhradu kolene?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Pěkný zadek je jednou z nejvyhledávanějších fyzických vlastností a může zlepšit váš vzhled, což může zvýšit vaše sebevědomí. Pokud chcete zlepšit vzhled zad, proveďte speciální cvičení zaměřená na zadek, zahrňte ...

Serena Williamsová otevírá svou kampaň US Open proti záludnému soupeři v podobě Kristie Ahn. Třiadvacetinásobný major šampion se snaží vyrovnat historický rekord Margaret Courtové ve 24 grandslamových titulech.

Tenisové míčky lze využít nejen k hraní her. Když jsou rozřezány, můžete je posunout na nohy nábytku nebo chodítka, abyste chránili své podlahy a snáze je přemisťovali. Pokud snížíte tenisový míček na polovinu, můžete použít ...

Stát Iowa pořádá v sobotu odpoledne UL Monroe. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.