Jak svému psovi věnovat zdravou pozornost

Psi jsou důležitou součástí mnoha rodin, které poskytují spoustu lásky a radosti. Také potřebují spoustu lásky a radosti, což je důležité pro jejich zdraví a štěstí. Psi touží po pozornosti a společnosti, což jsou základní věci, které by měl každý domácí mazlíček poskytovat. Někteří lidé si nemusí být jisti, jak věnovat svým psům zdravou pozornost, v některých případech je dusit psy nebo poslat psa ven samotného, ​​když to s vámi opravdu chce interakci. Svému psovi můžete věnovat zdravou pozornost tím, že mu ho ve vhodnou dobu poskytnete a budete ho stimulovat zábavnými aktivitami.Část 1 ze 3: Optimalizace vaší pozornosti ke svému psovi

 1. 1 Buďte jemní a milující. Jakákoli pozornost, kterou svému psovi věnujete, by měla být vždy jemná a milující. To může u vašeho psa kultivovat pocit bezpečí a stability a posílit vaše pouto.
  • Chvalte svého psa a věnujte mu pozornost, jako je mazlení nebo hraní. Použijte jméno psa k posílení vaší zprávy. Například: „Jsi skvělý a hodný pes, Leo! Dej mi třes. Hodný chlapče, jsi tak chytrý pes! '
  • Když dáváte psovi pozornost, vyhněte se řvaní nebo používání hlasitých tónů. To by mohlo způsobit, že váš pes bude mít strach nebo úzkost a může to narušit zdravou pozornost, kterou mu poskytujete.
 2. 2 Naplánujte si denní dobu přehrávání. Psi jsou smečková zvířata, která nejsou stvořena k tomu, aby trávila spoustu času sama. Kromě toho lidé nejprve chovali psy do práce. Kvůli těmto faktorům psi přirozeně touží po hře, která simuluje práci. Užijte si každodenní hraní se svým psem může zajistit, že váš pes bude mít dostatek pohybu a zároveň posílí vaše pouto zdravou pozorností.
  • Naplánujte si každý den alespoň 30 až 60 minut hry se svým psem. Může to být aktivita, kterou děláte společně, jako je běh, chůze, aport, chytání frisbee nebo míče nebo návštěva místního psího parku.
 3. 3 Postavte se na úroveň svého psa. Udělejte ze sebe přístupnější, když svému psovi věnujete pozornost. Sedět nebo ležet na podlaze může podporovat relaxaci a svazování a také budovat důvěru.
  • Pokud sedíte na pohovce nebo na židli, váš pes se k vám může pohodlně přiblížit.
 4. 4 Opětujte náklonnost svého psa. Váš pes vám může projevovat náklonnost během hraní nebo v jiných případech, například po jídle. Ukažte svému psovi, že si užíváte jeho pozornost, oplácením jeho akcí. Mezi způsoby, jak může váš pes projevovat svou náklonnost k vám, patří:
  • Mazlení s vámi po jídle. Mazlení zpět je zdravá forma pozornosti a lásky.
  • Spím s tebou Psa můžete nechat ležet vedle vás v posteli nebo ve vlastní posteli v pokoji.
  • Přichází k vám a vrtí ocasem, když přijdete domů. Po rčení „Je skvělé tě také vidět, Elso“, po kterém následuje mazlení nebo objetí, dává vašemu psovi pozornost a lásku, kterou mu chybělo, když jste byli pryč.
  • Posezení s vámi ve vaší kanceláři při práci nebo „pomoc“ při přípravě večeře. Začlenění vašeho psa do těchto každodenních činností je skvělý způsob, jak ukázat pozornost a náklonnost.
  reklama

Část 2 ze 3: Užijte si zábavné aktivity se svým psem

 1. 1 Choďte na pravidelné procházky. Hra je jedním z nejlepších způsobů, jak dát psovi zdravou pozornost. Pravidelné rychlé procházky jsou příjemnou aktivitou, která nejen posílí vaše pouto pozorností, ale také splní potřebu vašeho psa cestovat a objevovat.
  • Zaměřte se na rychlou chůzi po dobu 30 až 40 minut alespoň jednou denně a ideálně dvě. To může zajistit, aby mozek vašeho psa uvolňoval hormony dobré nálady.
 2. 2 Hrajte aport se svým psem . Psi milují pronásledování a získávání předmětů. Házejte hračky po místnosti nebo venkovním prostoru, aby je váš pes stíhal a aportoval. Díky tomu může váš pes během dne dostat dostatek zdravé pozornosti.
  • Používejte předměty jako střední až velké míče nebo hračky na laně. Ujistěte se, že žádný předmět není příliš malý, aby jej váš pes mohl spolknout, například ping pong nebo tenisový míček.
  • Před házením hračky upoutejte pozornost svého psa, aby mohl předvídat, kam má běžet. Zkuste předstírat svého psa pohybem jedné ruky při házení a poté, co hodíte hračku opačným směrem, vyslovte její jméno.
  • Použijte vzrušující hlas a dejte svému psovi při hře spoustu povzbuzení a chvály. Například: „Získejte ten míč, Spiku! Hej, chytil jsi to! Dobrá práce! Teď mi to přiveď na další pokus. “
 3. 3 Užijte si přetahovanou. Chytání a tažení věcí je přirozenou touhou psa. Pokud si uděláte čas na přetahovanou se svým psem, poskytne mu to zdravou pozornost a zároveň projevíte náklonnost.
  • K hraní přetahování lana použijte kousek měkkého a pohodlného materiálu. Může to být starý čistý hadr nebo měkký kus lana. I kousek bungee materiálu je skvělá tahací hračka. Materiál by měl být dlouhý jeden až tři stopy.
 4. 4 Proveďte vrhnutí a protřepejte. Psi, stejně jako kočky, se také rádi vrhají a třepou předměty. To napodobuje lov, což je jeden z jejich přirozených instinktů. Dát svému psovi skřehotavou hračku, na kterou se může vrhnout a poté s ní zatřást, může poskytnout požitek. Ujistěte se, že chválíte svého psa během nárazu a třepání, abyste věděli, že dáváte pozor.
 5. 5 Nabídněte svému psovi žvýkací hračku. Někteří psi se mohou nudit hrou nebo mazlením. Pokud k tomu dojde, dejte psovi kost - nebo žvýkací hračku. To nejen ukazuje pozornost a lásku vašeho psa, ale také poskytuje zábavu, která zapojuje ústa. Žvýkací hračky mohou také zlepšit zubní zdraví psa.
  • Pořiďte si žvýkací hračku vyrobenou buď z přírodních materiálů, nebo z nylonu. Můžete také nabídnout přírodní žvýkací hračky, jako jsou hovězí kosti, kosti ze surové kůže a žvýkačky ze surové kůže vyrobené ze zeleniny a kuřete.
  • Zvažte žvýkací hračku, která čistí zuby vašeho psa.
 6. 6 Dodejte hračky, až budete pryč. Může být obtížné nechat psa doma, ale možná budete muset pracovat nebo chodit do školy. To může vašeho psa nudit nedostatkem pozornosti a aktivity. Poskytování hraček pro psy může pomoci porazit nudu a „věnovat“ jí pozornost, dokud se nedostanete domů. Mezi předměty, které okupují vašeho psa, patří:
  • Tvrdé gumové hračky na žvýkání a nošení.
  • Lanové hračky.
  • Míče.
  • „Busy box“ hračky s úkryty na občerstvení.
  • Měkké, plyšové a/nebo pískací hračky.
  • Špinavé prádlo, které voní jako vy.
 7. 7 Odměna si zahrajte s pamlsky. Když svému psovi věnujete pozornost, nezapomeňte ho pochválit a odměnit. Malá pochoutka, například trocha granule, poskytuje zvláštní pozornost a zároveň dává psovi najevo, že si užíváte jeho společnost. Odměny mohou také posílit pouto mezi vámi a vaším psem. reklama

Část 3 ze 3: Vyhněte se nezdravé pozornosti

 1. 1 Věnujte svému psovi pozornost ve vhodnou dobu. Jsou chvíle, kdy psi chtějí nebo potřebují čas sami a neměli by být rušeni. To zahrnuje, když jedí nebo je agresivní. Věnování pozornosti vašeho psa ve správný čas může zajistit, že bude nejen zdravé, ale také posílí pouto mezi vámi a vaším psem.
  • Sdílejte lásku a pozornost, když je váš pes v klidném submisivním stavu. Dobré časy jsou poté, co váš pes jedl nebo cvičil, změnil nežádoucí chování nebo reagoval na pravidlo nebo příkaz.
  • Dávejte svému psovi pozornost, pokud kňučí, žebrá nebo štěká. Prozkoumejte příčinu chování a postupujte podle toho. Pokud například váš pes štěká, protože viděl na dvoře cizince, nabídněte mu trochu pohodlí slovy: „To je v pořádku, Todde, byl to jen člověk, který odhodil balíček.“
  • Vyhněte se projevování náklonnosti, pokud je váš pes ustrašený, úzkostlivý, dominantní, majetnický, agresivní nebo porušuje pravidlo.
 2. 2 Postavte se jako vůdce smečky. Psi ve volné přírodě žijí ve společenském řádu své smečky. Váš pes se na vás bude dívat jako na vůdce své smečky. Vytvoření vaší dominance může zajistit, aby byl váš pes milován, vycvičen a živý, aniž by byl rozmazlený nebo nekontrolovatelný. Neschopnost vstoupit do alfa role může vašemu psovi signalizovat, že je to alfa. To může vést k nekontrolovatelnému chování, jako je jíst ze stolu, skákat po ostatních nebo neschopnost být sám. Jako alfa ve svém domě se můžete etablovat:
  • Interakce se svým psem, jako kdybyste ho vlastnili, ne plaše.
  • Nabízí chválu rychle a vřele.
  • Spravedlivě a rychle to pokárejte a pak pokračujte.
  • Nechte svého psa poslouchat na první povel.
  • Udělení a odmítnutí povolení.
  • Být vzorem důvěry a autority pro vašeho psa.
 3. 3 Držte se převážně krmiva pro psy. Může být mnoho lidských potravin, jako jsou chipsy, syrové maso, cibule a čokoládatoxický pro psy. Kromě toho může krmení zbytků psího stolu vést k nežádoucímu chování, jako je žebrání nebo nechutí jíst psí žrádlo. Poskytování krmiva pro psy a příležitostná lidská pochoutka vám může pomoci vyhnout se nezdravé pozornosti a dále vás etablovat jako vůdce smečky.
  • Uvědomte si, že občasný šrot lidské stravy je v pořádku. To by však mělo být jen jednou za skvělý čas a jako pochvala za něco a nemělo by se to dávat od stolu.
  • Vyberte si lahůdky vhodné pro psy, jako jsou dušené nebo pečené brambory, hladká rýže, ovesné vločky, kousky vařeného kuřete nebo krůty nebo jemně nakrájenou nebo dušenou zeleninu, která není v páře.
 4. 4 Odradit skákání. Psi se navzájem vítají kontaktem nos-nos. Když váš pes vidí vás nebo hosty, pravděpodobně chce stejným způsobem srdečně pozdravit. Může to však být nebezpečné chování, které zraní vás nebo vaše hosty, zvláště pokud se jedná o děti a/nebo křehké dospělé. Vycvičte svého psa k preferovanému chování, například k sezení, aby vás pozdravil a upoutal pozornost vás i ostatních.
  • Dejte svému psovi „posaďte se “kdykoli se postaví, aby pozdravil ostatní. Nedávejte psovi žádnou pozornost, dokud nezůstane sedět.
  • Požádejte hosty, aby vám pomohli s tréninkem. Řekněte jim, aby se otočili a odešli, pokud váš pes při příjezdu nesedí. Potom opakujte: „Posaďte se!“ svému psovi a nechte své hosty, aby se k němu znovu přiblížili.
 5. 5 Předcházejte separační úzkosti. Psi jsou společenská zvířata, která žijí ve volné přírodě ve smečkách. V důsledku toho ponechání vašeho psa samotného může mít za následek separační úzkost, což je běžné. Ale separační úzkost může vést k destruktivnímu chování, jako je žvýkání, kňučení, škrábání a vyprazdňování. Prevence separační úzkosti je klíčem k zamezení nezdravé pozornosti a špatného chování vašeho psa. Separační úzkosti můžete zabránit:
  • Nedělat si starosti s odchodem nebo návratem.
  • Opouštět nedávno nošené oblečení, které vám voní, se svým psem.
  • Domluvte se svým psem slovo, které mu dá vědět, že se vrátíte.
  • Volné uvěznění psa v místnosti nebo přepravce, která simuluje doupě.
  • Poskytování rušných hraček pro rozptýlení.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak velkou pozornost byste měli svému psovi věnovat?Dee Hoult
  Certifikovaný poradce pro chování psů Dee Hoult je generálním ředitelem společnosti Applause Your Paws, Inc., největší soukromé společnosti pro výcvik psů na jižní Floridě. S více než 15 lety zkušeností se Dee specializuje na nápravu problémů s chováním psů poskytováním poutavého, pozitivního vzdělávání a nezastrašujícího výcviku. Dee je držitelem titulu BS v námořní vědě a biologii a titulu MBA na univerzitě v Miami. Je certifikovaným certifikovaným profesionálním trenérem psů prostřednictvím certifikační rady pro profesionální trenéry psů a akreditovaným certifikovaným konzultantem chování psů (CDBC) prostřednictvím Mezinárodní asociace konzultantů aplikovaného chování (IAABC). V roce 2018 byla Dee finalistkou soutěže Žena roku v soutěži Women in the Pet Industry Awards.Dee HoultCertifikovaná poradkyně pro chování psů Expertní odpověď Většina psů vyžaduje dostatek pozornosti, aby zůstala zdravá fyzicky i duševně. Pokud se váš pes často dostává do potíží, může to být známka toho, že potřebuje více pohybu a náklonnosti.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

wikiHow Video: Jak věnovat svému psovi zdravou pozornost

Hodinky

Tipy

 • Pokud se váš pes zabývá problematickým chováním, nemusí mu být věnována dostatečná pozornost nebo cvičení.

reklama

Populární Problémy

'The Owl House' je nový animovaný seriál na Disney Channel. Zjistěte, jak jej sledovat online bez kabelu.

Bývalý svět č. 4 Blake byl NYPD nezákonně zatčen v případě mylné identity a řešen pěti policisty.Být skvělým běžcem vyžaduje rychlost, vytrvalost a odhodlání. Budete muset tvrdě trénovat a cvičit, jak jen můžete, ale jakmile se začnete zlepšovat, bude to všechno stát za to. Existují jednoduché změny ...

Jak ošetřit podvrtnutý krk. Pokud vás bolí krk při pohybu nebo je tak tuhý, že jím stěží můžete hýbat, můžete mít podvrtnutý krk. Automobilové nehody, sportovní zranění a horské dráhy jsou běžnou příčinou vyvrtnutí krku, ale můžete ...