Jak se dostat do Jiufenu

Jiufen se nachází v Tchaj -wan , a stala se jednou z nejlepších turistických destinací ostrova. Díky robustní síti veřejné dopravy na Tchaj -wanu se snadno dostanete do Jiufenu a řady dalších atrakcí. Vydejte se na prohlídku s průvodcem nebo se vydejte z Taipei do Jiufenu autobusem, vlakem nebo taxíkem. Užijte si městský trh, obchody a čajovny, nebo si pro čerstvý vzduch a neuvěřitelné výhledy prohlédněte nedaleký ekologický park Jinguashi Gold.Metoda 1 ze 2: Příjezd do Jiufenu z Taipei

 1. Obrázek s názvem Přejít na Jiufen Krok 1

  1 Vydejte se na prohlídku s průvodcem a získejte pohodlnou a vzdělávací možnost. Podívejte se online na cestovní kanceláře, jako jsou KKday nebo KLOOK, které nabízejí výlety s průvodcem z Tchaj -pej do Jiufen. Pokud se vydáte na prohlídku, nemusíte si dělat starosti s navigací ve veřejné dopravě. Znalý, anglicky mluvící průvodce může také zlepšit váš poznávací zážitek.
  • Mnoho výletů odjíždí a vrací se na hlavní nádraží Tchaj -pej, které je snadno dostupné autobusem, vlakem nebo taxíkem. Váš operátor může mít možnost vyzvednutí v hotelu; mohou být účtovány další poplatky.
  • Konkrétní informace o provedení rezervace najdete na webových stránkách operátorů. Obecně si rezervujete prohlídku a vystavíte platbu online, poté při nástupu do autobusu předložíte mobilní nebo tištěný voucher.
  • Zpáteční 8hodinová prohlídka obvykle stojí mezi 1 000 USD (NT) a 1 200 USD (NT) nebo přibližně 33 až 40 USD (USA k říjnu 2018). To je zhruba polovina nákladů na taxi do az Jiufenu.
 2. Obrázek s názvem Přejít na Jiufen Krok 2

  2 Pokud chcete nejpřímější trasu veřejné dopravy, jeďte autobusem. Pokud chcete jet veřejnou dopravou, ze stanice Zhongxiao v Tchaj -peji zajeďte na autobus číslo Keelung 1062 do Jinguashi. Jednosměrná jízda stojí kolem 100 USD (NT), tedy asi 3,25 USD (USA, od října 2018) a trvá přibližně hodinu.
  • Pamatujte, že cílem trasy je Jinguashi. Vystupte z autobusu na Jiufen Old Street, což je 1 zastávka před Jinguashi.
  • Bez přestupů je autobus nejpřímější cestou veřejné dopravy. Pokud však chcete ušetřit asi 1,25 USD (v USA od října 2018) nebo dáváte přednost vlakům, můžete se také rozhodnout pro kombinaci vlaku a autobusu.
 3. Obrázek s názvem Přejít na Jiufen Krok 3

  3 Využijte kombinaci vlaku a autobusu jako nejlevnější variantu. Je to také dobrá volba, pokud nejste fanouškem autobusů a po většinu cesty byste raději byli ve vlaku. Jeďte vlakem z hlavního nádraží Tchaj -pej do stanice Ruifang, která trvá 45 minut a stojí 49 USD (NT), tedy přibližně 1,50 USD (USA, od října 2018).
  • Když opustíte stanici Ruifang, dejte se doleva a jděte asi 200 metrů po silnici Mingdeng. Podívejte se na autobusové nádraží na východ vedle policejní stanice. Všimněte si, že autobusové nádraží přes ulici od policejní stanice je na západ a míří zpět do Taipei.
  • Jeďte po trase 827 nebo 288 z východního autobusového nádraží v Ruifangu do Jiufenu. Jízda do Jiufenu trvá asi 15 minut a stojí 15 $ (NT), tedy asi 0,50 $ (USA, od října 2018).
  • Ve špičce přijíždí autobusy každých 10 minut. Přicházejí každých 15 až 20 minut mimo špičku.
 4. Obrázek s názvem Přejít na krok 4 Jiufen

  4 Pokud je autobus nabitý, pozdravte taxi ze stanice Ruifang do Jiufenu. Místo vlakem a autobusem zvažte cestu vlakem a taxíkem. Očekávejte, že za taxi ze stanice Ruifang do Jiufenu zaplatíte 200 až 300 $ (NT), tedy asi 6,50 až 10 $ (USA, od října 2018). Je to dobrá volba, pokud je autobus přeplněný nebo pokud se vám autobus nelíbí.
  • Sklápění taxikářů není na Tchaj -wanu běžné ani se neočekává.

  Spropitné : Požádejte zaměstnance hotelu nebo anglicky mluvícího místního, aby v případě, že váš taxikář nemluví anglicky, zapsali adresu vaší destinace do mandarínštiny. 5. Obrázek s názvem Přejít na Jiufen Krok 5

  5 Pro nejrychlejší možnost si vezměte taxi z Tchaj -pej do Jiufenu. I když je taxi nejjednodušší a nejpohodlnější možností, je také nejdražší. Jednosměrná cesta trvá 30 až 40 minut a stojí 1 200 až 1 500 $ (NT) nebo přibližně 40 až 50 $ (USA, od října 2018).
  • Na Tchaj -wanu jsou taxíky obvykle hojné kolem tranzitních stanic, městských center a turistických destinací.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Užijte si svůj čas v Jiufenu

 1. Obrázek s názvem Přejít na krok 6 v Jiufenu

  1 Prozkoumejte obchody, restaurace a čajovny na ulici Shuqi. Máte možnost vystoupit z autobusu v Jiufenu nebo pokračovat po horách do Jinguashi. Pokud vystoupíte v Jiufenu, vydejte se na Shuqi Road, dlážděnou ulici, kde se nachází většina atrakcí.
  • Ulice s většinou atrakcí v Jiufenu jsou jen 5 až 10 minut chůze jihozápadně od autobusového nádraží.
  • Procházejte se po ulici a procházejte obchody se suvenýry, nebo si odpočiňte a vychutnejte si v čajovně bublinkový čaj nebo čaj z perlového mléka.
 2. Obrázek s názvem Přejít na Jiufen Krok 7

  2 Vychutnejte si místní pouliční jídlo na ulici Jishan. Jishan Street je úzká ulice, která se nachází mimo Shuqi Road. Je to jedna z hlavních destinací Jiufenu a pyšní se barevným a přeplněným trhem.
  • Ochutnejte místní speciality, jako je taro a sladké bramborové koule, podávané horké v polévce nebo na oholeném ledu.
 3. Obrázek s názvem Přejít na Jiufen Krok 8

  3 Pokračujte vzhůru do hor do ekologického parku Jinguashi Gold. Pokud nejste v davu, zůstaňte v autobusu a pokračujte nahoru na horu. Najdete zde spoustu nádherných scenérií, od nádherných výhledů na Pacifik až po zlatý vodopád.

  Co dělat v Gold Ecological Park  Túra ke Zlatému vodopádu. Minerály dodávají vodě zlatý lesk.

  Podívejte se na svatyni Ōgon. Zničený šintoistický chrám asi v polovině hory odhaluje japonské kulturní a architektonické vlivy na Tchaj -wan.  Navštivte Benshanský pátý tunel. Podívejte se na strašidelné tunely starého zlatého dolu.  Pokud si nejste jisti pěší turistikou, proveďte prohlídku s průvodcem. Klíčové body na hoře jsou od sebe vzdáleny asi 15 až 20 minut, ale navigace ve svahu může být náročná, pokud nejste zvyklí na turistiku.

 4. Obrázek s názvem Přejít na Jiufen Krok 9

  4 Jeďte autobusem do Keelungu, než se vrátíte do Taipei na zábavný výlet. Pokud máte čas a využili jste veřejnou dopravu, naskočte na autobus v Jiufenu do Keelungu, což je nedaleké město. Keelung je domovem nočního trhu Miaokou, pulzujícího tradičního trhu, kde si můžete dopřát fenomenální tchajwanské plody moře.
  • Po večeři na trhu využijte kyvadlovou dopravu z Keelungu zpět do Tchaj -pej za 40 $ NT, tedy asi 1,30 $ (USA, od října 2018).
 5. Obrázek s názvem Přejít na Jiufen Krok 10

  5 Pokud nejste na cestě do Keelungu, otočte trasu z Jiufenu. Pokud jste absolvovali prohlídku s průvodcem, setkejte se s raketoplánem v dohodnutém čase a místě. Pokud jste se vydali veřejnou dopravou, chytte autobus 1062 přímo zpět do Tchaj -pej, nebo jeďte vlakem buď 827 nebo 288 na nádraží Ruifang.
  • Případně si můžete vzít taxi z Jiufenu do Tchaj -pej za přibližně 1 200 až 1 500 $ (NT) nebo přibližně 40 až 50 $ (USA, od října 2018).
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Období tajfunů na Tchaj -wanu je od května do listopadu a léto je horké a vlhké. Pro nejpohodlnější počasí a minimalizaci šancí na tajfun naplánujte si výlet na jaře nebo na podzim.
 • Protože se většina ostrova vypíná kvůli čínskému novému roku, podívejte se do kalendáře, pokud plánujete navštívit Tchaj -wan v lednu nebo únoru.
 • Hotelové ubytování je v Jiufenu omezené, takže pokud plánujete zůstat přes noc, proveďte rezervaci co nejdřív.
 • Před cestou do zahraničí si ověřte u své banky, zda můžete na Tchaj -wanu používat své kreditní nebo debetní karty. Zeptejte se na směnný kurz a poplatky a zvažte směna peněz se svou bankou předem, abyste se vyhnuli placení vyšších sazeb.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • I když je kriminalita obecně nízká, dochází k drobným krádežím. Sledujte své věci, nepředstírejte hotovost nebo cennosti a mějte peněženku blízko u těla, například v náprsní kapse.
reklama

Populární Problémy

Rafael Nadal si vždy užíval pocit soutěžit před fanoušky, ale ten zážitek v Římě mu bude chybět. Vzhledem k prodloužení výjimečného stavu v Itálii v souvislosti s křivkou COVID-19 bude Internazionali d'Italia držen za zavřenými dveřmi.Zde je návod, jak sledovat nový televizní seriál „Co děláme ve stínech“ online. Obsahuje možnosti streamování pořadu, pokud nemáte kabel.Jak vyrobit studnu. Vrtání studny může poskytnout udržitelný zdroj čisté vody, ale nechat ji vyvrtat profesionálními stroji může být drahé. Naštěstí existuje mnoho způsobů vrtání studny, které nevyžadují nákladné vybavení ...

USA fotbal hraje ve středu přátelský zápas na Jamajce. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.