Jak nainstalovat vinylové žlaby

Extrémní množství vody může udělat více, než poškodit vaši střechu. Může to poškodit obklady a základy vašeho domu. Nejlepší způsob, jak chránit vlečky a základy, je instalovat žlaby, které nasměrují tok vody z domu. Žlaby mohou být vyrobeny z mnoha materiálů, včetně dřeva, oceli, hliníku a mědi. Stále oblíbenějším a odolnějším typem žlabu je vinyl. Vinylové žlaby jsou levné a snadno se používají a instalují. Další pokyny najdete v kroku 1.

Část 1 ze 3: Příprava na instalaci

 1. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 1

  1 Rozhodněte se, kam chcete, aby voda tekla. Chystáte se sbírat do sudu s deštěm nebo vysypat odtok dostatečně daleko od základů, abyste se vyhnuli problémům s prosakováním? Zvažte orientaci a krajinu svého domova, abyste se rozhodli, co se má stát s vodou, ze které se svažujete ze střechy, než plánujete, že ji tam vezmou okapy.
  • Chcete -li, aby voda odtékala alespoň 10 stop (3,0 m) do dvora pryč od základů domu, pokud se chystáte jej vylévat pomocí svodů. Je na to ve vašem dvoře dostatečný prostor? Musíte se také ujistit, že v zemi nejsou silné svahy nebo vyjeté koleje, které by úhel zpět do vašeho základu, což by mohlo mít za následek poškození vody ve vašem suterénu.


 2. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 2

  2 Změřte chod okapu. Chcete -li zjistit, kolik okapových profilů a kusů příslušenství potřebujete koupit, změřte délku domu, který bude zahrnovat okapy. Toto měření se nazývá běh okapu.
  • Může být jednodušší provést hrubé měření ze země, ale pro jistotu skočte na žebřík a najděte si partnera, který vám pomůže změřit správné úseky. Chcete mít jistotu.
  • Načrtněte rozvržení plánu instalace žlabu, který si vezměte s sebou do obchodu. Pro snadnou konzultaci zahrňte hrubý popis tvaru se správnými rozměry.
 3. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 3

  3 Vybírejte mezi sadou vinylových okapů nebo samostatnými díly. Ve většině obchodů pro domácí opravy si můžete koupit instalační sadu typu vše v jednom (nebo několik), která bude obsahovat všechny potřebné konektory, rohy, krytky a žlaby, aby byla práce mnohem jednodušší. Tyto sady bývají dražší, takže pokud chcete přizpůsobitelnější a levnější projekt, pravděpodobně budete chtít díly kupovat po částech.
  • Pokud se rozhodnete kupovat kus po kusu, naplánujte si koupi 10 stop (3,048 m) na pokrytí běhu vinylového žlabu. Pokud skončíte s extra, můžete si jej upravit podle svých potřeb. Je lepší mít toho příliš mnoho a nemuset se vracet do obchodu.
  • Budete také potřebovat konektory, rohy, koncovky a závěs na okap na každé 2 stopy (0,6 m) žlabu.
  • Na svody budete potřebovat každých 30 (9,14 m) až 35 stop (10,67 m) odtokovou trubku, kolena, věšáky a vývody. Pokud si nejste jisti, jaké díly použít, promluvte si s prodejcem ve vašem domácím obchodě s opravami nebo se obraťte na některou ze stavebnic pro vlastní potřebu a seznam dílů použijte jako průvodce.
 4. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 4

  4 Na fasádních deskách označte svah křídou. Když jste tam nahoře při instalaci, nechcete měřit každých deset sekund. Než začnete, označte si úhel sklonu, aby voda tekla, křídovou čarou, aby byla práce mnohem jednodušší. Vinylové žlaby nakloňte přibližně na 0,6 až 1,3 cm (1/4 až 1/2 palce) na každých 3,048 m žlabu pro krátké trasy kratší než 9,14 m.
  • Žlaby potřebují mírný sklon, aby z nich vytékala voda a nevytvářely vodní tůně. Umístěte nejvyšší bod doprostřed běhu, svažující se v obou směrech o stejné množství pro delší běhy delší než 30 stop (9,14 m).
  • U žlabů delších než 12,2 m zvažte zkosení žlabů dolů z každého konce do jediného svodu umístěného uprostřed výběhu, v podstatě vytvářejícího „zpětný svah“. Před objednáním dílů a nakreslením náčrtu zvažte, co bude u vás doma fungovat nejlépe.
  reklama

Část 2 ze 3: Instalace okapů

 1. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 5

  1 Na okraje domu nainstalujte svody. Pomocí vrtačky nebo poháněného šroubováku připevněte vývody pomocí šroubů paluby 1,25 palce (3,2 cm). K těmto vývodům se připojí samotné žlaby, takže je důležité je nejprve umístit, aby sloužily jako vodítko při další instalaci.
 2. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 6

  2 Připevněte okapové závěsy podél křídové čáry na palubní desky. Instalujte šrouby paluby každé 2 stopy (0,6 m), přibližně palec od okraje střechy.
 3. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 7

  3 Zajistěte rohové žlaby na rozích domu, které nebudou mít svody. Voda musí být schopna snadno cestovat okapovými žlaby a proudit směrem ke svodům. Pravděpodobně nebudete chtít mít výtoky na každém rohu, proto použijte rohové žlaby v mezilehlých oblastech.
 4. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 8

  4 Zavěste okapové sekce. Nejprve nainstalujte okapové profily do vývodů, pomocí závěsů podepřete jednotlivé sekce. Použijte plastový kluzný spoj na konci každých 10 stop délky a spojte okapové profily pro každou sekci konektory. Přidejte koncovku do oblastí, které nebudou mít vývody, aby voda tekla směrem ke svodům.
  • Pokud potřebujete upravit velikost žlabových částí tak, aby odpovídaly vašim stěnám, ořízněte je pomocí nožů nebo stolní pily.
  • Aby byla práce snazší, nechte jednu osobu držet jeden konec žlabu, zatímco druhý vezme druhý konec a začne připevňovat vinylový žlab k věšákům zvenčí dovnitř.
 5. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 9

  5 Připojte k domu odtokové potrubí. Nejprve zajistěte vývod svodu do žlabu. Připojte kolena svodů k výstupu a výstupní trubce vycházející ze žlabu. Zajistěte správnou velikost odtokové trubky, aby se vešla mezi lokty.
  • Zajistěte odtokovou trubku ke stěně pomocí stejných konzol, jaké jste použili pro okapové profily.
 6. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 10

  6 Nasaďte chrániče okapů nebo bundy. Často se soupravy dodávají s bundami z kovového pletiva, které se vejdou přes vinylové žlaby a dokončí instalaci žlabu. Tím se zabrání ucpávání odpadků žlaby a voda by měla proudit hladce. reklama

Část 3 ze 3: Údržba okapů

 1. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 11

  1 Žlaby vyčistěte jednou na jaře a jednou na podzim. Udržování ročního plánu čištění okapů zajistí, že váš systém bude funkční, když to budete nejvíce potřebovat, a nebudete se muset starat o nouzové opravy uprostřed velké záplavy. Nezapomeňte si do kalendáře pravidelně čistit tužkou a práce vám nebude trvat déle než několik hodin.
  • Instalace chráničů žlabů může omezit vaši potřebu častého čištění.
 2. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 12

  2 Vyhoďte listy. Největší problém postihující vinylové žlaby je dostat je během podzimu do nepořádku a shluku listí. Pečlivě se propracujte po domě po žebříku a odstraňte všechny shluky listí a větviček, které se nahromadily a mohly by zabránit správnému proudění vody.
  • Vždy pracujte z žebříku a nikdy ne ze střechy. Může se zdát jednodušší vylézt na střechu a vyhnout se přemisťování žebříku každých pár stop, ale je nebezpečné být tak blízko okraje a naklonit se do žlabu. Vyjměte sejf a pracujte ze země na žebříku s pozorovatelem, který vám pomůže.
  • Nezanedbávejte svod. Když skončíte s okapy lemujícími střechu, odstraňte také velké nečistoty ze svodu.
 3. Obrázek s názvem Instalace vinylových žlabů Krok 13

  3 Vypláchněte žlaby. Pomocí hadice protáhněte trochu vody hadicí, pomocí příslušenství na čištění okapů, pokud jej máte, odstraňte všechny zbývající nečistoty, které vám možná unikly.
  • Pokud máte potíže s ucpáním nebo máte podezření, že byste mohli mít netěsnosti, nechte partnera při procházení propláchnout části žlabu a hledat kapky, netěsnosti nebo místa, kde se voda hromadí a nevytéká. Znovu připojte uvolněné části nebo je upevněte střešními šrouby nebo jinými spojovacími prvky, aby žlaby dobře fungovaly.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám lepit vinyl dohromady? Zjistil jsem, že vinylový cement je zaručeným modelem selhání. Doporučený cement je křehký a má tendenci se lámat při roztahování a smršťování spojů. Osobně rád používám produkt s názvem Lexel, prodávaný u Lowe's a pravděpodobně i u jiných dodavatelů. Lexel se může roztahovat a smršťovat, aniž by praskl nebo stáhl okap nebo spoj. K vyhlazení korálků nezapomeňte použít jednorázový plastový nůž na tmel. Před instalací se ujistěte, že jsou všechny spoje čisté a suché.
 • Otázka Existují vinylové svody? Pokud máte na mysli svod, ano. Pokud máte na mysli trubku na odvedení vody ze základů, neviděl jsem vinylové; obvykle jsou to PVC nebo ABS.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob, jak odříznout okap na správnou délku? Pila na dřevo funguje dobře. Umístěte malý kousek 2 x 4 na místo řezu, aby byla zajištěna tuhost.
 • Otázka Můj dům je dlouhý 43 'vpředu i vzadu. Mohu si vystačit se svodem na obou koncích? Ano. Můžete však také umístit svody ve středním běhu se středním/vnitřním sklonem nebo vyjít 2 stopy z každého rohu směrem ke středu. Ujistěte se, že používáte další závorky.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob připojení žlabů ke svodu? Pokud používáte okapovou soupravu nebo jednotlivé/přizpůsobené kusy, měla by existovat kapková vývodka, která spojuje svod s okapem.
 • Otázka Měl by svod směřovat pod cement plastovou trubkou od základu? Je to opravdu na vás. Spuštění svodného potrubí pod cementem by vypadalo mnohem elegantněji a atraktivněji než potrubí na zemi, ale není to nutné.
 • Otázka Vytváří se led ve vinylu lépe nebo hůře než kov? Nebudete mít žádné problémy s nahromaděním ledu, pokud nebudou ucpané žlaby a svody, což zabrání proudění vody tak, jak by mělo. Pokud jsou svody ucpané, nezáleží na tom, jaký materiál je použit.
 • Otázka Moje deska fascie není kolmá k zemi ani svislá. Jak připevním okapy? Stejně jako obvykle. Máte to, čemu se říká krokve „čtvercového řezu“ (na rozdíl od „olovnice“). Během opravdu silné bouře může nějaká voda přeskočit okap; obvykle to není žádný velký problém.
 • Otázka Voda teče dolů mezi mým okapem a mým domem. Jak to mohu opravit? Pořiďte si okapovou zástěru. Instaluje se pod startér šindelů a zasahuje dolů a přes vnitřní hranu žlabu. Dají se koupit ve většině obchodů s domácími potřebami, které prodávají okapy.
Nezodpovězené otázky
 • Jaký typ okapového žlabu používáte mezi domy, které jsou od sebe jen 2 palce nebo sdílejí zeď?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Při instalaci žlabů vyzkoušejte pohyby vody. Použijte hadici v nejvyšším svahu a proveďte určité pohyby vody na konec okapové sekce.

reklama

Varování

 • Sady pro instalaci okapu si udělejte sami se prodávají v sekčních systémech. Sekční díly nejsou tak vodotěsné jako bezešvé žlaby.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Prodlužovací žebřík, který sahá minimálně 0,9 m nad okraj střechy
 • Svinovací metr
 • Křídová čára
 • Elektrický šroubovák nebo akumulátorová vrtačka
 • Šrouby paluby 1,25 palce
 • Pila na pily nebo pístová pila
 • Sada vinylových okapů nebo následující položky:
 • Měřené žlaby pro žlaby
 • Vnitřní nebo vnější rohy jeden pro každý roh bez svodu
 • Konektory
 • Koncové uzávěry
 • Vývody svodu
 • Lokty svodů
 • Odtoková trubka a ramínka
 • Okapové stráže

Populární Problémy

Jak vyhrát tenisový zápas. Existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste zvýšili své šance na výhru tenisového zápasu. Jakmile si prostudujete, jak funguje bodování v tenise, budete se chtít adekvátně připravit v hodinách a dnech před ...

Na rozdíl od mnoha jiných syntetických vláken se nylon ve skutečnosti velmi snadno barví. Můžete použít buď kyselé barvivo, nebo víceúčelové barvivo a nylon také velmi dobře reaguje na jednoduchá barviva, která už možná máte doma, jako je potravinářské barvivo a dokonce ...

Jak zjistit, zda máte epididymitidu. Odborníci tvrdí, že epididymitida je zánět trubice spojený s vašimi varlaty, který může v této oblasti způsobit bolest a citlivost. Https://www.mayoclinic.org/disease-conditions/epididymitis/s ...

Váš IT pás, neboli iliotibiální pás, je tlustá linie šlachy, která se táhne od pánve po koleno a vede podél vnější strany stehna. Je obklopeno důležitými svalovými skupinami a je zcela běžné, že tato skupina získá ...

Conor McGregor je zpět. 23. ledna se vrací do Octagonu proti Dustinu Poirierovi na UFC 257. Zde je návod, jak koupit PPV prostřednictvím ESPN Plus.

Snížení tělesného tuku má mnoho výhod a zdravotních výhod. Snížený tuk může pomoci zlepšit nebo lépe zvládat chronické stavy (cukrovka nebo vysoký krevní tlak) a dokonce snížit riziko rakoviny tlustého střeva a srdce ...