Jak Juke ve fotbale

Americký fotbal často dostává špatnou pověst jako hru, která si cení především brutální, nesoustředěné tělesnosti. Ve skutečnosti i ti nejobjemnější linemen musí hrát s rychlostí, přesností a mentální hbitostí, aby byli velkým přínosem pro svůj tým. Jedna část hry, kde je agilita hráče obzvláště cenná, je fantastická práce nohou potřebná k vytáhnutí úžasného juke - útočné nosiče míčků, které chtějí obcházet obránce (spíše než přes oni) musí být schopni přečíst řeč těla obránce a reagovat rychle a rozhodně. Jako každá fotbalová škola je juking umění, které vyžaduje dokonalou oddanou praxi. Chcete -li začít s jukingem, podívejte se na krok 1 níže!

Část 1 ze 3: Naučit se základy jukingu

 1. Obrázek s názvem Buďte skvělým fotbalistou Krok 1

  1 Při běhu s míčem si přečtěte pole. Juking je dovednost, kterou obvykle používají lidé, kteří mají fotbal, aby se vyhnuli obráncům, takže prvním krokem k předvedení dobrého juke je uvědomit si obránce kolem vás, kteří se dostanou do pole. Jakmile začnete běhat s míčem, snažte se udržet hlavu vzhůru a oči směřovat dolů po poli. Prohledejte pole před sebou, zda neobsahuje přicházející obránce, abyste měli čas zareagovat, než budou nad vámi. Bez ohledu na to, jak jste agilní, nebudete schopni si hrát, pokud vás vyloží náčiní, které jste neviděli.
  • Obránci nebudou vždy pocházet přímo před vámi. Chcete -li získat přesnou představu o tom, odkud budou obranné hrozby pocházet, nezapomeňte také několik krátkých pohledů na své strany.


 2. Obrázek s názvem Buďte skvělým fotbalistou Krok 11

  2 Určete obránce, se kterými se setkáte. Chcete -li udělat skvělý juke, budete muset vybrat obránce (nebo někdy obránci ), které vám způsobí problémy. To vyžaduje, aby se on-the-fly úsudek o tom, které obránci vepředu od vás budou moci dosáhnout, než proběhnete kolem nich s míčem. Nejlepší způsob, jak si tuto dovednost vybudovat, je jednoduše si tuto situaci procvičit - například zkuste spustit míč kolem několika přátel nebo spoluhráčů, kteří jsou od vás rozptýleni v poli ve falešných cvičeních.
  • Pokud to vypadá, že se vám žádný z obránců nedostane, neobtěžujte se s juke - místo toho prostě běžte kolem nich, protože to je mnohem méně riskantní a pravděpodobně vám to přinese více yardů.
  • Nepodceňujte rychlost svých obránců. Pokud uvidíte obránce 20 yardů (18,3 m) daleko, za předpokladu, že vy i váš obránce jste schopni uběhnout 40 yardů za přibližně 5 sekund (rozumná rychlost pro profesionální i středoškolské běžce a obránce) a že oba běžíte jeden za druhého, obránce na vás může myslitelně být jen něco málo přes dvě sekundy.
 3. Obrázek s názvem Buďte skvělým fotbalistou Krok 3

  3 Signál, že můžete jít kterýmkoli směrem. Když se přiblížíte k obránci, který vám blokuje cestu (což, jak bylo uvedeno výše, může být během několika sekund nebo méně), pomocí řeči těla objasněte, kterým směrem se pokusíte projít mu. Podívejte se na něj a proveďte několik malých rychlých klouzavých a tkacích pohybů doprava a doleva pomocí hlavy, ramen a trupu, abyste ho špatně nasměrovali. Před samotným juke se žádnému z těchto pohybů příliš nezavazujte, protože vás to může zpomalit, ztrácet drahocenný čas a v konečném důsledku vám to usnadní zvládnutí.
  • Tento druh nesprávného nasměrování vyžaduje čas a může zpomalit pohyb vpřed, takže pokud jste obklopeni nebo máte obránce přímo na ocase, pravděpodobně to budete chtít přeskočit a zkusit svého juka hned. Pokud jde o vyhýbání se náčiní, i zlomek sekundy času navíc může být rozdíl, takže nepromarněte příležitost získat yardy tím, že se pokusíte o efektní juke, když to není nutné.
 4. Obrázek s názvem Držte fotbal Krok 9

  4 Falešný jeden směr. Když se přiblížíte ke svému obránci, sledujte ho - měl by se snažit číst a porovnávat vaše pohyby, jak se kloníte a splétáte na obě strany. Když se zdá, že sleduje vaše pohyby, předstírejte, že se zavážete jedním směrem. Udělejte rychlý krok vpřed v tomto směru a posuňte trup a boky stejným směrem. Obránce by měl „vzít návnadu“ výpadem nebo pohybem ve směru, který předstíráte, když se s vámi pokouší navázat kontakt.
  • Nenaklánějte se příliš daleko ve směru, kterým jukujete, protože to může mít za následek pád nebo zpomalení. Úspěch vašeho juke závisí na vaší schopnosti přejít z vašeho „falešného“ pohybu do opačného směru pohybu rychlostí blesku.
 5. Obrázek s názvem Buďte skvělým fotbalistou Krok 10

  5 Rychle přepněte na druhý směr a běžte. Když se váš obránce příliš zaváže blokovat váš pohyb v jednom směru, chcete kolem něj foukat co nejrychleji opačným směrem, aby neměl čas zareagovat a napravit svou chybu. Pomocí zasazené nohy zatlačte opačným směrem a pohybujte se diagonálně dopředu a pryč ze směru, kterým se váš obránce pohyboval nebo lomil. Jakmile to uděláte, začněte co nejrychleji běhat, protože váš obránce rozpozná svou chybu, jakmile se kolem něj začnete pohybovat a pravděpodobně na vás bude tlačit tak silně, jak jen dokáže.
  • Nezapomeňte zvednout hlavu a začít hledat další příchozí obránce, jakmile obejdete toho prvního. I když jste se dostali přes obranné linemany a linebackery, stále máte starosti s obranou, takže buďte ostražití.
 6. Obrázek s názvem Držte fotbal Krok 11

  6 Pohybujte se kolem svého obránce, pokud jde přímo za vámi. Když začnete juke tím, že se pokusíte odhodit svého obránce rychlými kachnami a vazbami, vždy riskujete, že váš obránce „nevezme návnadu“ a nezačne sledovat vaše pohyby a místo toho zamíří přímo k vám. V takovém případě budete muset reagovat rychle, abyste se vyhnuli zásadnímu řešení. Věnujte pozornost svému obránci, když se k němu blížíte - pokud nevykazuje žádné známky zpomalení, aby se pokusil přizpůsobit vašim pohybům, vyberte boční směr (vlevo nebo vpravo) a okamžitě se k němu odhodlejte. Zasaďte nohu na stranu těla proti směru, kterým chcete běžet, a silně zatlačte na stranu, abyste se kolem něj mohli pohybovat.
  • Za předpokladu, že obránce míří ze sjezdovky maximální rychlostí přímo k vám, bude pro něj obvykle obtížné reagovat tak rychle, jak můžete na obě strany. Protože má velkou dynamiku vpřed, množství síly, které potřebuje ke zpomalení a změně směru, bude větší, než kolik budete potřebovat k jeho zrychlení.
  • Jakmile se zdá, že jste mimo dosah svého obránce, začněte znovu vybíhat po hřišti. Vždy si uvědomte pozice ostatních obránců, abyste na ně mohli reagovat co nejdříve.
 7. Obrázek s názvem Držte fotbal Krok 1

  7 Neztrácejte čas. Při jakémkoli druhu fotbalového jukingu je čas zásadní. Když máte míč, cílem celého obranného týmu je zabránit vám v pohybu nahoru po poli, takže nečekejte, že někdo z obránců bude čekat, až dokončíte pomalý juke. Rychlé a efektivní jukes jsou vždy lepší než pomalejší, bleskovější, takže vždy mějte své pohyby co nejkratší a nejekonomičtější a vždy, když obejdete svého obránce, běžte co nejsilněji, abyste obraně nedali zbytečné příležitosti aby se s tebou vypořádal.
  • Jednou chybou, kterou začátečníci často dělají, když se pokoušejí naučit se jukingové dovednosti, je to, že věnují příliš mnoho času rychlým falešným pohybům tam a zpět na začátku juke. Ačkoli to může být skvělé pro odhodení obránce, který je přímo před vámi, každý okamžik strávený prováděním těchto pohybů je okamžik navíc, kdy se obránci z vašich stran a za vámi musí dostat blízko k vám, takže je mějte krátké a sladké. Nehýbejte míč dále od těla. Pokud není zastrčený, budete mumlat a nemusí se dlouho hrát. Při tom si procvičte zabezpečení míče k dokonalosti.
  reklama

Část 2 ze 3: Učení se variacím jukingu

 1. Obrázek s názvem Buďte skvělým fotbalistou Krok 6

  1 Zkuste rotační pohyb. Jedním z běžných doplňků, které kuličkové nosiče vytvářejí k základnímu juke „falešným jedním směrem, druhým směrem“, je rychlé roztočení. Točení kolem obránce, místo aby kolem něj jen běhalo, může způsobit, že váš zamýšlený směr pohybu bude méně zřejmý a také vás bude snazší uchopit, takže je tento pohyb dobrou volbou, když je váš obránce už příliš blízko na pohodlí. Točení však může být také dezorientované vy „Je proto mimořádně důležité, abyste si předtím, než tento krok uděláte, poznamenali pozice obránců, abyste se vyhnuli překvapivému boji během (nebo hned po) roztočení.
  • Chcete -li roztočit juke, přistupte ke svému obránci jako k normálnímu „fake out“ juke. Jakmile svého obránce začnete předstírat, rychle si poznamenejte, kde jsou ostatní obránci. Když přimějete svého obránce, aby se příliš oddal jednomu směru, rychle odstrčte na druhou stranu a současně rychle otáčejte o 360nebo. Pohybujte se diagonálně kolem obránce, když se točíte, a začněte sprintovat nahoru a hledat obránce, jakmile budete opět čelit dopředu.
 2. Obrázek s názvem Buďte skvělým fotbalistou Krok 4 Bullet3

  2 Zkuste tuhou paži. Co je víc stereotypně „fotbalové“ než svalnatý nosič míčů, který bez námahy odpaluje problematické obránce silnou tuhou paží? Tuhé paže (někdy se jim také říká „ztuhlé paže“) jsou cennými nástroji pro nosiče míčků, kteří chtějí udržet obránce na délku paže. Základní myšlenkou ztuhlé paže je použít jednu ruku k fyzickému odstrčení obránce a znesnadnění nebo znemožnění řešení. S dobře umístěnou tuhou paží se krátký zisk může stát hlavní hrou nebo dokonce přistáním, takže časté nosiče míčků jsou moudré se tomuto tahu naučit. Všimněte si toho, že v některých menších ligách (zejména mládežnických a vlajkových) může být zakázáno ztuhlé paže, proto se před použitím ve hře zeptejte svého trenéra.
  • Chcete -li provést juke s tuhou paží, běžte nahoru, jako obvykle, dokud nenarazíte na obránce. Začněte běžným „falešným“, poté se pohybujte kolem obránce (nejlépe tak, aby paže, která nenese míč, byla na stejné straně jako obránce). Natáhněte paži přímo směrem k obránci s dlaní vzhůru a nataženou a pomocí tlačného pohybu (ne úderného) držte obránce stranou nebo ho dokonce srazte.
  • Dodejte ztuhlé paže na hrudní polštář obránce, jeho ramenní vycpávky nebo vrchní část jeho helmy (nikoli obličejovou masku). Při provádění ztuhlé paže nechytejte žádnou část soupeřovy výbavy, zejména jeho obličejovou masku, protože to lze interpretovat jako faul a vynést vám trest.
 3. Obrázek s názvem Držte fotbal Krok 10

  3 Zkuste skočit dozadu. Cílem mnoha základních jukes je získat vás kolem obránce a běh nahoru po poli co nejrychleji a nejefektivněji. Znalci míčových manipulátorů však využívají každý otvor, který mají k dispozici, i když to znamená pohyb dozadu. Pokud se na vás obránce vrhne čelně a jste schopni dostatečně rychle reagovat, zkuste rychle vykročit nebo skočit dozadu, aby ztratil rovnováhu nebo spadl dopředu. Jakmile se ocitne mimo rovnováhu nebo na zemi, neměl by představovat žádný problém-jednoduše ho obejděte a pokračujte vzhůru.
  • Chcete -li ustoupit, začněte tím, že se k obránci budete přibližovat jako obvykle. Pokud se vrhne přímo na vás a vy máte čas reagovat, udělejte pár rychlých kroků (nebo skočte) dozadu a ujistěte se, že jste mimo jeho dosah. Jakmile se objeví mimo rovnováhu nebo začne padat, využijte příležitosti, abyste se kolem něj rozběhl a rozběhl se nahoru.
  • Dávejte si pozor na pohyb dozadu, když máte míč. Zatímco při vyhýbání se náčiním může být užitečný nějaký pohyb vzad, v konečném důsledku je vaším cílem posunout míč nahoru na hřiště, takže začněte utíkat dopředu nebo do strany, jakmile budete mít příležitost vyhnout se ztrátě yardů. Pamatujte také, že obránci mohou přijít zpoza vás (zvláště pokud jste již získali značné yardy).
 4. Obrázek s názvem Buďte skvělým fotbalistou Krok 7

  4 Použijte své blokátory, pokud jsou k dispozici. Je důležité si uvědomit, že při běhu míče po poli nejste sami. Ve skutečnosti, jakmile začnete běhat po poli, je úkolem celého přestupku zabránit vám v řešení. Pokud máte při běhu s míčem jeden nebo více blokátorů, použijte je ve svůj prospěch. Pokuste se obejít obránce tak, abyste mezi sebe a obránce umístili blokátor. Váš blokař může být schopen obránce zpomalit nebo dokonce úplně vyřadit ze hry, což vám značně usnadní práci s míčem.
  • Řekněme například, že máte míč a běžíte po poli s ofenzivním lajnem nalevo, když vidíte, jak se k vám blíží obránce přímo zepředu. Pokud se v této situaci pokusíte o juke, bylo by chytré předstírat pravdu a pak jít vlevo za svým pochůzkářem. Tímto způsobem umístíte pochůzkáře mezi sebe a obránce. Doufejme, že bude schopen rychle reagovat na situaci a dodat zásadní blok, ale i když ne, může obránce zpomalit tím, že ho donutí ho obejít (nebo skrz).
  reklama

Část 3 ze 3: Zlepšení vaší dovednosti v oblasti jukingu

 1. Obrázek s názvem Držte fotbal Krok 6

  1 Upravte si sílu. Být výbušný bude zásadní. Pokud chcete umět hrát, musíte mít rychlé nohy. To znamená, že byste měli trénovat s agility žebříkem a používat švihadlo a skákat. Být výbušný je velmi důležité, protože je to schopnost toho, jak rychle můžete dosáhnout maximální rychlosti nebo síly.
  • Běh zády, kteří jsou často zodpovědní za běh míče po hřišti, a tak dostávají mnoho příležitostí k jízdě, má často cvičební rutinu, která zahrnuje spoustu cviků na jádro a spodní část těla, jako jsou dřepy, mrtvý tah , kliky a cvičení kyčlí. Kromě toho rameno a hruď cvičení mohou zlepšit vaši schopnost provádět ztuhlé paže a protřepávat náčiní.
  • Stejně jako u všech forem silového tréninku je správná forma a technika během fotbalové přípravy zásadní pro prevenci zranění v posilovně a na roštu. Ujistěte se, že rozumíte všem silovým tréninkům, než se o ně pokusíte, a začněte s nízkými váhami, dokud neovládnete správnou techniku. Pokud máte nějaký k dispozici, poraďte se s trenérem, pokud si nejste jisti, co dělat.
 2. Obrázek s názvem Hrát vlajkový fotbal Krok 3

  2 Podmiňte se rychlostí. Rychlost a hbitost jsou důležité nejen pro provádění rychlých juků, ale také pro dokončení úspěšných her a přesunutí míče po poli po vašem juke. Čím rychleji budete, tím výše se budete moci dostat do pole, než budete muset hrát, a tím rychleji budete moci využít chyby obránce, když se ho pokoušíte obejít. Zvyšte svou rychlost na hřišti pomocí chytrého cvičebního režimu zaměřeného na rychlost, abyste se stali nejlepším jukerem, jakým můžete být.
  • Aby se zlepšila jejich rychlost a hbitost, běží zpět často sprinty do jejich cvičebních rutin. Jako jednoduché sprintovací cvičení vyzkoušejte „sprintový žebřík“. Začněte sprintem 10 yardů (9,1 m) po poli, otočením a sprintem 10 yardů (9,1 m) co nejrychleji zpět. Odpočívejte 30 sekund, poté sprintujte 20 yardů (18,3 m), otočte se a sprintujte zpět. Znovu odpočívejte 30 sekund, poté opakujte 30,7, 40 a 50 yardů (45,7 m) a mezi každým sprintem odpočívejte 30 sekund.
  • Jeden skvělý způsob, jak změřit své zlepšení při tréninku rychlosti, je načasovat si čas. Používání stopek ke sledování času, který vám zabere dokončení vašich sprintů, vám umožní sledovat váš postup a může vás povzbudit k tomu, abyste mimořádně tlačili na oholení sekund mimo vaše rekordní časy.
 3. Obrázek s názvem Buďte skvělým fotbalistou Krok 9

  3 Zlepšete své reflexy. V chaosu důležité běžecké hry může být reakční rychlost psovoda rozdíl mezi ztrátou yardů, menším ziskem a dojetím. Skákání proti šikovnému obránci vyžaduje, abyste si přečetli drobné znaky v řeči těla svého protivníka, posoudili jeho záměry a obešli ho, než bude mít šanci zareagovat, někdy vše za méně než sekundu. Čím jsou vaše reflexy ostřejší, tím rychleji budete na svého obránce reagovat, což vám může dát obrovskou výhodu.
  • Jedním ze skvělých způsobů, jak zlepšit jukingové reflexy, je prosté procvičování jukingu proti přiměřeně zkušenému obránci. Můžete se například pokusit jednoduše postavit proti příteli do prázdného pole a zkusit kolem něj spustit míč, aniž byste ho nechali dotknout se vás. To vám umožní procvičit si čtení protivníka a seznámit se s různými metodami jukingu, a navíc otestovat své rychlé škubnutí reflexů.
  • Chcete -li si procvičit, zkuste se postavit proti dvěma nebo více přátelům seřazeným v různých bodech pole.
 4. Obrázek s názvem Buďte skvělým fotbalistou Krok 4Bullet4

  4 Naučte se číst otvory. Nosič míčků by se nikdy neměl pokoušet obejít nebo projít obráncem, pokud má stejně otevřenou cestu, která není střežena. Většina útočných běžeckých her je navržena tak, aby otevírala mezery (nebo 'díry) ve formaci obrany a poskytovala běžcům snadné cesty k běhu na yardy. Kdykoli je to možné, zkuste využít tyto otvory v uspořádání defenzivních hráčů. Nejlepší běžci vždy hledají obranné otvory, kterými by mohli projít, zvláště po jukes, kdy se uspořádání obranných hráčů mohlo změnit.
  • Abyste si všimli děr v obraně, budete muset mít vždy hlavu vzhůru a oči na poli před sebou, kdykoli budete běhat s míčem. Dobré situační povědomí je důležité pro každého fotbalistu, zejména pro hráče, který má za úkol postupovat míčem.
  • Může být také užitečné procházet záběry ze hry pod vedením zkušeného hráče nebo trenéra. Pohled na akci během hry z ptačí perspektivy vám umožní vidět, jak se vytvářejí obranné otvory a jak je mohou ofenzivní hráči využívat správnou strategií.
 5. Obrázek s názvem Buďte skvělým fotbalistou Krok 12

  5 Studujte velikány. Fotbal nemá nouzi o vzory, pokud jde o skvělé jukery. Studium efektní práce nohou vašeho oblíbeného běžce zpět nebo rozehrávače je skvělý způsob, jak vidět sílu a hbitost světové úrovně v akci. Sledování profesionálních fotbalistů vás navíc může vystavit novým strategiím jukingu, které by jinak nebyly zavedeny, a poskytne vám známky vysoké vody za vynikající výsledky, za které můžete střílet. Níže je jen několik z největších dob, pokud jde o agilitu na roštu:
  • Walter Payton: Přezdíváno „Sladkost“ podle toho, jak se zdálo, že bez námahy tančí nahoru a dolů po poli, je Payton některými považován za největšího běžce všech dob. Paytonova rychlost a hbitost jsou legendární, což mu pomohlo získat rekord NFL na univerzálních spěchajících yardech na 21 803.
  • Marcus Allen: Allen, považovaný za jednoho z nejlepších běžců NFL v krátkých metrážích, dosáhl hanby rekordním během na 74 yardů v Super Bowl XVIII, který začal fantastickým juke.
  • Jim Brown: Brown, který hrál na konci 50. a na počátku 60. let, je nyní široce považován za jednoho z největších fotbalových hráčů v historii tohoto sportu. S úžasným talentem na syrovou fyzičnost byl Brown vážnou silou, se kterou bylo třeba na hřišti počítat. Když se rozhodl spíše Juke než jednoduše zbourat své obránce, nechal Brown své protivníky ve špíně.
  • Bo Jackson: Jackson byl v 80. a 90. letech znám jako jeden z nejrychlejších hráčů NFL. Použil svou rychlost k obejití lidí, pokud mohl, ale mohl také, pokud to bylo nutné, juke. Pokud jste již rychlejší než většina protivníků, zkuste použít rychlost více než agility, ale naučte se základy agility, abyste byli vždy připraveni na jakoukoli situaci.
  • Někteří z největších fotbalových jukerů pocházejí z moderní doby. Hráči jako Reggie Bush, Adrian Peterson, Marshawn Lynch a mnoho dalších se proslavili jako extrémně kvalifikovaní běžci na vysoké škole nebo na profesionální úrovni (nebo obojí).
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Doporučujete nějaká cvičení, která by vám pomohla trénovat na fotbal? Můžete si vyzkoušet trénink žebříčku agility. Podívejte se online, abyste zjistili, jak to udělat správně.
 • Otázka Jaké jsou některé účinné pohyby, které mohu použít, abych zabránil zabalení? Můžete použít rotaci, která se otáčí o 360 stupňů opravdu rychle. Nebo ztuhlá paže, vystrčte paži a zasáhněte osobu do hrudníku otevřenou rukou.
 • Otázka Mám zasadit nohu tvrdou nebo měkkou? Zasazuji svůj měkký, ale pevný, takže můžete svému kroku přidat pružinu, ale poté vám firma umožní zastavit jakoukoli obrannou akci.
 • Otázka Jak dlouho by mělo celé hnutí trvat? Mělo by to trvat maximálně 8-10 sekund. Pokud to nemůžete udělat, pokračujte v tréninku, dostanete se tam.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Udělejte jen jeden, nebo možná dva, juke kroky. Pokud budete jen tancovat ze strany na stranu, bude vás obránce snadno řešit.
 • Jděte rychle se svým jukem. Neber věčnost. Udržujte to v jednom velkém pohybu.
 • Ujistěte se, že zůstanete nízko a během pohybu udržujete rovnováhu.
 • Podívejte se opačným směrem, než stříháte, pokud se díváte směrem, kde stříháte, místo směrem, kam jukujete, říkáte obránci, jakým způsobem vaše stříhání, místo aby jste ho předstírali.
 • Někdy je nejlepší nehýbat se (zvláště v zadním poli), často je lepší vybrat díru a jít.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Začněte pohybovat dostatečně brzy s dostatečným prostorem mezi vámi a soupeřem, abyste nebyli vyřazeni.
 • Nepřehánějte oslavu, může vám být uložena penalta.
reklama

Populární Problémy

Caroline Wozniacki neuspěla ve finále Charleston Open, protože Madison Keys získala první antukový titul své kariéry.

Jak zmenšit kalhoty. Pokud máte příliš velké kalhoty, můžete si je doma zmenšit. Mějte však na paměti, že se může nerovnoměrně zmenšit nebo poškodit látku, takže ji nepoužívejte na své oblíbené kalhoty! Nejlepší způsob, jak zmenšit kalhoty, je použít ...

Zde je návod, jak streamovat speciální speciál Time 100 online v úterý 22. září ve 22 hodin. ET/PT na ABC.

Sokoli zamíří do Indy, aby se postavili Coltům na zápas NFL 3. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Sestry Williamsové havarovaly ze čtyřhry

Jak dodržovat denní rozvrh. Naučit se vyvažovat různé povinnosti ve vašem životě může být náročné. Práce, škola a každodenní práce se mohou hromadit, zatímco přátelé nebo rodina vás požádají o pomoc. Je také důležité strávit nějaký čas ...