Jak udržet kočky mimo nábytek

Výcvik koček, aby se vyhýbaly nábytku, pomáhá chránit pohovky, postele, stoly a další ceněný nábytek před škrábanci, škrábanci a kočičími chlupy. Kočky můžete odpuzovat z nábytku sprejem a nepříjemnými texturami. Můžete také použít klikací trénink, abyste svou kočku vycvičili. Někdy si kočky hrají na nábytek kvůli nudě. Zajistěte, aby vaše kočka měla spoustu zábavy, aby se neuchýlila k drápání nábytku.Metoda 1 ze 3: Odpuzování koček z nábytku

 1. 1 Udělejte nábytek méně atraktivní. Kočky jsou k nábytku přitahovány z různých důvodů. Kočka může skočit na gauč poblíž okna nebo se dostat na kuchyňskou linku a hledat jídlo. Udělejte svůj nábytek méně atraktivní tím, že odstraníte vestavěné odměny, které kočky hledají lezením na nábytek.
  • Pokud máte nábytek u oken, nechte žaluzie zavřené. Kočky tak nebudou přitahovány k opalování ani k vyhlížení oken.
  • Pokud nábytek nepoužíváte, odstraňte z něj veškeré přebytečné polstrování. Například poté, co skončíte lenošením na gauči a sledujete film, odstraňte všechny přikrývky nebo polštáře, které jste použili.
  • Udržujte povrchy v kuchyni bez jídla a jiných nečistot, ke kterým budou kočky přitahovány.
 2. 2 Liniový nábytek staniolem. Kočky nemají rády kluzké povrchy. Pokud nábytek nepoužíváte, vyložte jej staniolem. To vaši kočku odradí od vyskočení na nábytek, protože se jí nebude líbit klouzání.
  • To obvykle funguje nejlépe s malými kusy nábytku, jako jsou konferenční stolky.
 3. 3 Zkuste oboustrannou lepicí pásku. Na povrchy bez tkanin položte oboustrannou lepicí pásku v pruzích nebo křížových vzorech na věci, jako jsou konferenční stolky, římsy a kuchyňské linky. Pokud vaše kočka zjistí, že se jí nohy po skočení na kus nábytku lepí, je větší pravděpodobnost, že se tohoto nábytku zdrží.
  • Na kožený nábytek nepokládejte oboustrannou lepicí pásku. Zanechá za sebou zbytky, ze kterých je obtížné se dostat.
 4. 4 Použijte sprej. Repelentní spreje často fungují skvěle na povrchy tkanin. Pokud chcete, aby vaše kočka byla z gauče nebo židle, nastříkejte ji na povrch komerčním odpuzovačem koček. Komerční spreje nepoškodí kočky, ale budou obsahovat oleje a jiné vůně, které je odpuzují od nábytku. Řiďte se přesně pokyny na lahvičce s rozprašovačem a naneste ji na nábytek, aby kočky nespadly.
  • Vždy nejprve vyzkoušejte sprej na malé, nepostřehnutelné části nábytku. Před nanesením na celý nábytek se ujistěte, že nezpůsobí poškození nebo změnu barvy.
 5. 5 Na nábytek položte plastové podlahové rohože. Plastové podlahové rohože lze obrátit vzhůru nohama a položit na nábytek, když se nepoužívají. Podlahové rohože mají na dně malé knoflíky, které dráždí kočičí nohy. Tyto knoflíky nepoškodí kočky, ale budou dostatečně nepohodlné, aby vaše kočka byla odrazena od skákání na nábytek.
 6. 6 Použijte pohybem aktivovaný Noisemaker. Umístěte hluk poblíž nábytku, na který nechcete, aby vaše kočka chodila. Když pak vaše kočka vyskočí na nábytek, vydá hluk vysoký zvuk, který je kočkám nepříjemný. Vaše kočka si postupem času spojí nábytek s nepříjemným hlukem.
 7. 7 Vytvořte vestavěný trest. Kočky lépe reagují na zabudovaný trest. Spíše než trestat kočku poté, co se dostane na nábytek, nechte něco na nábytku, abyste kočku vyděsili. Položte například lehký koláč na okraj gauče nebo židle, který je vyvážený blízko okraje. Když vaše kočka vyskočí, přistane na podnosech a lekne se. Časem to může vaši kočku odradit od toho, aby se dostala na pulty. reklama

Metoda 2 ze 3: Trénujte svou kočku klikrem

 1. 1 Získejte klikr a cílovou páčku. Kočky lze vycvičit, aby se pohybovaly na povel, pomocí tréninku klikání a cílové tyče. Clicker na školení si můžete koupit v místním zverimexu. Cílová hůl je jednoduše dlouhá hůl, kterou používáte k vedení kočky na povrchy a mimo ně. Můžete použít jakoukoli dlouhou hůl, jakou chcete, například dřevěnou tyč, kterou byste si koupili v řemeslném obchodě.
 2. 2 Naučte kočku následovat hůl. Chcete -li začít, chcete, aby se vaše kočka naučila následovat hůl. Umístěte cílovou hůl poblíž nosu vaší kočky. Jakmile začne čichat klacek, pohněte hůlkou. Pokud kočka sleduje nos hůlkou, klikněte na klikr. Dejte kočce odměnu, jako malou pochoutku. To kočku naučí, že by měla následovat kliku, aby byla odměněna.
  • Několik dní strávte krátké tréninkové intervaly tím, že budete kočku učit následovat hůl. Jakmile vaše kočka důsledně sleduje hůl, můžete ji vycvičit, aby se vyhýbala nábytku.
 3. 3 Vyberte příkaz. Vyberte příkaz, který chcete použít k odstranění kočky z nábytku. Příkaz může být něco jako „Ne“ nebo „Vystupte“. Chcete, aby vaše kočka nakonec vyskočila z nábytku v reakci na tento příkaz.
 4. 4 Při vyslovení příkazu kočku veďte dolů. Pokaždé, když uvidíte svou kočku na nábytku, vezměte si tréninkovou hůl. Vyslovte příkaz a odveďte kočku z nábytku. Když uposlechnou, odměňte svou kočku malou odměnou.
  • Pokud budete kočku důsledně vodit z nábytku pokaždé, když ji uvidíte na gauči nebo pultu, nakonec na povel zareagují bez pomoci pamlsků nebo cvičné hole.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Změna vašich návyků ohledně péče o kočky

 1. 1 Držte se dál od sprejových lahví. Mnoho majitelů používá rozprašovací láhev k potrestání kočky, když se dostane na nábytek. Je však nepravděpodobné, že by sprejové lahve při výcviku vaší kočky hodně pomohly. Vaše kočka pravděpodobně nevytvoří souvislost mezi trestem a chováním. Rozprašovač také uspěje ve stresu vaší kočky. Držte se dál od sprejových lahví jako tréninkového nástroje.
 2. 2 Zajistěte, aby vaše kočka měla škrábance. Kočky se musí škrábat, aby si nehty upravily. Nechtěné škrábání a tlapování je často důsledkem nepříjemně dlouhých drápů nebo hřebíků. Nechte si doma škrabadlo. To poskytne vaší kočce zásuvku pro poškrábání a udrží ji mimo nábytek.
 3. 3 Dopřejte své kočce prostor ke hře. Kočky mohou převzít oblasti, jako je nábytek, pokud nemají vlastní prostor. Mít pokoj ve svém domě nebo roh v jednom z vašich pokojů, kde budete mít kočičí hračky, jídlo a postel. Když hrajete s kočkou, hrajte v této oblasti. Pokud vaše kočka cítí, že má svůj vlastní prostor, je menší pravděpodobnost, že by vtrhla do vašeho.
  • Zamyslete se nad tím, jaké hračky má vaše kočka nejraději, a poté jimi naplňte její hrací plochu. Čím více přizpůsobíte prostor své kočce, tím je pravděpodobnější, že v ní kočka stráví čas.
 4. 4 Netrestejte svou kočku. Trestat kočky je zřídka účinný způsob, jak je udržet mimo nábytek. Křičet na vaši kočku nebo ji dávat do klece, když se chová špatně, vaši kočku jen vystresuje. Držte se pozitivního posílení, jako když dáváte kočce lahůdku, když se dostanou dolů z nábytku, přes používání trestu.
  • Pokud dobré chování vaší kočky neodměníte, bude se pravděpodobně chovat špatně.
 5. 5 Hrajte si se svou kočkou denně. Kočky se někdy chovají jako forma nudy. Každý den si udělejte čas na hraní s kočkou, aby byla aktivní a bavila se. Čím méně se vaše kočka nudí, tím menší je pravděpodobnost, že se uchýlí k lezení po nábytku.
  • Vyzvedněte si nějaké kočičí hračky v místním zverimexu. Kočky si užívají předměty, které lze snadno obejít. Také je obvykle přitahují zvuky. Sbírejte hračky, které dělají věci jako znělku, například koule se zvonky.
  • Můžete uvázat hračku na provázek a přetáhnout ji z podlahy. Můžete také házet předměty, které vaše kočka pronásleduje.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moje kočka jde pod gauč a schová se. Co můžu dělat? Asad Shahid Pomocí hraček, kočičího pamlsku a pamlsků nebo mokrého krmiva povzbuďte kočku, aby vyšla zpod gauče. Umístěte tyto návnady poblíž jeho úkrytu, ale ujistěte se, že musí trochu vyjít, aby na ně dosáhl. Pokaždé, když mu dáte nějaké, protřepejte pytel lahůdek, abyste ho přiměli reagovat na zvuk.
 • Otázka Na náš kožený nábytek jsme položili čiré vinylové potahy, ale kočky na něj stále skáčou. Při skákání jejich drápy nyní propíchly vinyl až do kůže. Jak to zastavíme? Zkuste na nábytek nastříkat osvěžovač textilií přátelských k domácím zvířatům.
 • Otázka Moje kočka je velmi nespolečenská. Je to zatoulaný, kterého jsem zachránil. Žije v mé ložnici a nyní je jí 1,5 roku. Začala močit na mou postel, co mám dělat? Je normální, že se toulavá kočka chová nespolečensky, tak jí dejte čas. Každý den ji umístěte s více kočkami a chvalte ji.
 • Otázka: Našel jsem nejlepší způsob, jak udržet kočky mimo nábytek, stříkat na ně vodu, je to v pořádku? Je to v pořádku, pokud to neublíží jim ani vašemu majetku. Skvělý způsob, jak udržet kočky mimo nábytek, je kdykoli jít na nábytek, na který nemají chodit, zírat na ně a říci „Ne *, řekněte zde jméno kočky * (např.„ Ne Charlie “). Poté je pomocí rozprašovače naplněné čistou vodou 1 nebo 2krát nastříkejte a brzy se naučí na tento nábytek nechodit.
 • Otázka Naše kočka ráda jí naše plastové květiny, je to škodlivé? Není to nejlepší. Ve volné přírodě kočky žvýkají rostliny, aby si udržely zuby čisté, takže většina koček to dělá. Doporučil bych vyměnit vaše plastové květiny za skutečné rostliny, které jsou bezpečné pro kočky, jako je kočka, mátová kočka nebo kočičí tráva.
 • Otázka V poslední době jsem si všimla, že moje kočka bude spát ve svém boxu, až mě uvidí uklidit. Jak to zastavím? Torpi Nejlepší odpovídač Sledujte ji, když vejde do odpadkového boxu, a jakmile bude jasné, že tam není na záchod, jemně ji zvedněte ven - jednou rukou ji držte za zátylek na krku (nezvedejte ji však za zátylek, jen se toho držte) - a vložte ji do svého obvyklého místa na spaní. Nakonec dostane zprávu. (Pokud na ni křičíte nebo na ni stříkáte vodu, může uvěřit, že nikdy nemůže být v boxu, což je zjevně problém).
 • Otázka Co mohu nastříkat na nábytek, aby se kočka nedostala na něj? Jfire007 Zvažte nákup silné oboustranné pásky, která zabrání jejich poškrábání nebo sezení na nábytku. Na mých 5 koček to fungovalo za pouhý měsíc. Vyhledejte pásku Cat Scratch Deterrent Sticky Paws.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Zkuste pomocí catnipu odlákat kočku od nábytku. Umístěte catnip do škrabadla nebo na místa, kde chcete, aby vaše kočka trávila čas.

reklama

Varování

 • Vyvarujte se postřiku koček přímo vodou nebo jinými roztoky, aby se nedostaly do nábytku. Díky tomu se vás kočky mohou bát a učí je vyhýbat se nábytku pouze ve vaší přítomnosti.
 • Na nábytku nenechávejte stopy jídla. Kočky pravděpodobněji skočí na nábytek, když po nich zůstanou drobky a jídlo.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Hliníková fólie
 • Oboustranná páska
 • bílý ocet
 • Plastová plachta nebo krytina
 • Škrabadlo
 • Repelent ve spreji pro domácí zvířata

Populární Problémy

Jak vyrobit kostým Thor. Chtěli jste někdy být Thorem, severským bohem hromů a válek, na Halloween? Naštěstí je kostým Thor velmi snadno vyrobitelný a většinou vyžaduje položky, které lze nalézt v každé domácnosti. Ať už je to Thorův ...

Jak pohladit vousatého draka. Pohladit svého vousatého draka je jedním z nejjednodušších způsobů, jak mu dát najevo, jak vám na něm záleží, a pomáhá navazovat pouto mezi vámi dvěma. Abyste svého mazlíčka nezalekli, používejte pomalé a opatrné pohyby. Mrtvice...Jak vyrobit jednoduché kravatové barvivo. Barvení kravat je zábavný a kreativní způsob, jak přidat oblečení a látkám osobnost. Pomocí gumiček nebo provázku je materiál položky, která má být obarvena, spojen dohromady, aby vytvořil různé vzory, tvary a ...

Jak získat dlouhé štíhlé nohy. Dlouhé štíhlé nohy jsou velmi oblíbeným standardem krásy, a to díky osobnostem jako Cameron Diaz a Taylor Swift. Ke kráse nepotřebujete mít dlouhé nohy, ale v určitých ...

Tým basketbalu USA se ve čtvrtek utká s Japonskem ve skupinové fázi mistrovství světa ve fotbale FIBA. Zde je návod, jak sledovat hru v USA.Ohlédnutí za třemi nejlepšími výkony Rafaela Nadala ve finále French Open.