Jak udržet jídlo teplé na večírku

Když pořádáte večírek, dohlížet na jídlo je náročný, ale důležitý úkol. Potraviny ponechané vychladnout nejen nepříjemně chutnají, ale kvůli růstu bakterií se stávají nebezpečnými. Naštěstí je udržování jídla v teple snadné díky řadě nástrojů, od konvenčních pomalých sporáků po ohřívací prvky, jako je tření nádobí. Vyberte si, co potřebujete, aby byl váš večírek úspěšný, a pokud máte pochybnosti, dejte jídlo zpět do trouby pro rychlou opravu.

skóre tenisu

Metoda 1 ze 3: Používání nástrojů ohřívajících jídlo

 1. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku Krok 1

  1 Použijte a pomalý kuchař pokud potřebujete udržet polévku, guláš nebo tekutinu v teple. Zapojte pomalý hrnec do blízké elektrické zásuvky a nechte jej běžet. Pomalý hrnec udržujte na nízké teplotě, aby se jídlo nepřevařilo. Je to způsob, jak udržet jídlo teplé, zatímco si hosté pomáhají sami. Pomalé hrnce jsou nejlepší volbou pro vaření polévek a dušených pokrmů, ale fungují dobře pro většinu jídel.
  • Většina pomalých sporáků má nastavení nízké teploty nebo „tepla“. Vyberte na svém modelu nejnižší možné nastavení. Pomalé hrnce budou vařit vaše jídlo, pokud je nastavíte na špatnou teplotu.
  • Nevýhodou používání pomalého sporáku je, že potřebujete mít po ruce elektrickou zásuvku. Ujistěte se, že máte otevřenou zásuvku na místě mimo cestu.
  • Rýžovar je další možností ohřevu pokrmů z rýže a dalších stran.


 2. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku Krok 2

  2 Pokud potřebujete uchovat teplé jídlo teplé, vyzkoušejte přenosnou troubu. Přenosné trouby a pekáče jsou účinným způsobem, jak ohřívat jídlo od masa po pizzu. Potřebujete k dispozici elektrickou zásuvku. Zapojte troubu do zásuvky a poté ji nastavte na nízkou teplotu, přibližně 93 ° C (200 ° F), aby bylo jídlo teplé.
  • Malé trouby jsou podobné pomalým sporákům v tom, že udržují jídlo teplé při nízké teplotě. Omylem nastavíte troubu na vyšší teplotu, jídlo se převaří.
  • Topinkovače jsou dobrou volbou, i když máte k dispozici běžnou troubu. Použijte je k efektivnímu ohřívání nebo udržování jídla, místo abyste se zabývali větší, teplejší troubou.
 3. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku Krok 3

  3 Pokud potřebujete uchovat větší pokrmy, použijte nepřímé teplo z grilu. Použití grilu je skvělý způsob, jak udržet maso jako hamburgery a párky v teple, ačkoli funguje i pro přílohy jako brambory nebo kastrol. Zahřejte 1 stranu grilu na nízkou teplotu. Potraviny uzavřete fólií, aby si uchovaly teplo a vlhkost, a poté je položte na chladnější stranu grilu, aby zůstaly teplé, aniž by se vařily.
  • Pomocí teploměru sledujte teplotu grilu. Přílišné zahřívání grilu je snadná chyba.
  • Při nastavování pokrmů na grilu používejte žáruvzdorné pánve a nádoby.
 4. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku Krok 4

  4 Uchovávejte potraviny v třepání nádobí aby byly zachovány formou bufetu. Chafingové pokrmy přicházejí v různých velikostech, takže existují modely vhodné pro maso jako plátky šunky, míchaná jídla jako paprika a dokonce i polévky. Nalijte horkou vodu do spodní části misky. Poté pod nádobou aktivujete plynovou nádobu nebo elektrickou ohřívací jednotku, aby jídlo zůstalo na stabilní teplotě.
  • Pokud podáváte jídlo na spoustě večírků, je odření jídla hodnotnou investicí. Jsou k dispozici online nebo v některých obchodech s párty potřebami. Alternativní možností je pronajmout si je u cateringových společností.
  • Vybírejte pokrmy podle toho, co podáváte. Například obdélníkové a oválné pokrmy jsou často nejlepší pro maso nebo jiná hlavní jídla. Na tekutiny použijte kulatý talíř nebo polévku.
  • U plynových jednotek budete potřebovat malý kanystr s palivem, který je k dispozici ve většině obchodů s párty potřebami a obchodech se smíšeným zbožím. Zapalte kanystr zápalkou nebo vypínačem u některých modelů třecích misek.
 5. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku Krok 5

  5 Pokud potřebujete udržovat více malých jídel horkých, použijte ohřívací tácek. Ohřívací plechy jsou velmi podobné odírajícím se pokrmům. Často mají menší velikost, ale mají oddělené přihrádky pro ukládání více potravin vedle sebe. Plynové a elektrické zásobníky jsou k dispozici tak, aby vyhovovaly potřebám vaší strany.
  • Některé ohřívací podnosy jsou zcela ploché. Místo toho, abyste jídlo vložili do přihrádky, dáte jídlo do misky na horní část tácu.
  • Ohřívací plechy jsou často menší než třecí nádobí, takže pokud nepodáváte menší množství jídla, jsou lepší volbou pro boky a předkrmy, jako jsou malé porce masa, brambor a zeleniny, než předkrmy a tekuté pokrmy.
 6. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku, krok 6

  6 Zapojte horkou plotýnku, pokud máte jedinou misku na zahřátí. Horké plotny, jak jste možná použili při hodině vědy, jsou užitečné pro ohřívání jídla v dávkách. Varné desky jsou relativně malé a většina z nich je elektrická. Na hořák položte něco jako misku brambor, poté otočte jeho číselník na nízkou teplotu, aby byl zachován.
  • Některé topné desky mají 2 hořáky, což umožňuje ohřát více pokrmů najednou. Stále nenabízí mnoho prostoru pro každé jídlo, takže na to při plánování večírku myslete.
  • K dispozici jsou také mikrovlnné trouby. Zahřejte je v mikrovlnné troubě po dobu 2 až 3 minut podle pokynů výrobce a poté na ně položte jídlo.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Skladování potravin v nádobách uchovávajících teplo

 1. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku Krok 7

  1 Otevřené nádoby důkladně zakryjte alobalem. Bez ohledu na to, jak podáváte jídlo, ztratí teplo, když je vystaveno otevřenému vzduchu. Zabalte nádobí pevně do fólie, dokud nebudete připraveni jídlo podávat. Když nikdo nemusí mít přístup k jídlu, vraťte fólii zpět na místo.
  • Silnější vrstvy fólie udrží jídlo déle v teple. Pokrmy zakryjte několika vrstvami fólie, aby se zahřály.
 2. Obrázek s názvem Udržujte jídlo na párty teplé 8

  2 Servírovací misky tepelně izolované použijte k uchování potravin déle. Těžší nádobí udrží jídlo teplejší než tenčí. Keramické a hliněné nádobí jsou jedny z nejlepších dostupných možností. Zarezervujte si svá nejlepší servírovací jídla na jakákoli teplá jídla, která plánujete servírovat na večírku.
  • Těžší a silnější pokrmy udrží více tepla, ale také mají tendenci vařit jídlo rychleji. Používejte nádobí opatrně, aby se jídlo nepřevařilo.
 3. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku, krok 9

  3 Před podáváním skladujte tekutiny v izolovaných lahvích. Uvařte si předem polévku nebo omáčku a poté ji nalijte do termosky na kávu. Když ji potřebujete podávat, vylijte ji přímo z lahve. Kvalitní láhev udrží tekutiny teplé po dlouhou dobu. Snadno se nosí a vždy můžete tekutinu nalít do jiné servírovací nádoby podle potřeby.
  • Pokud necháváte jídlo v lahvi, zvažte jeho označení, aby hosté věděli, co dostávají.
 4. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku Krok 10

  4 Pro krátkodobé skladování vložte potraviny do izolovaných pytlů na přenášení potravin. Izolované tašky jsou to, co pizzerie používají k doručování potravin zákazníkům. Získejte jídlo co nejteplejší a poté zasuňte nádobu dovnitř sáčku. Tašky udržují jídlo teplé až několik hodin a jsou vysoce přenosné.
  • Přepravní tašky se dodávají v různých velikostech. Některé jsou malé jako obědové boxy. Jiné jsou určeny k ukládání kastrolů a dokonce mají sáčky, které poskytují oddělený prostor pro studené pokrmy.
 5. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku, krok 11

  5 Při přepravě potravin používejte chladiče k zachycení tepla. Chladiče jsou dobré nejen pro přenášení nápojů. Umyjte některé ručníky v cyklu horké vody v myčce, poté je srolujte a vložte do chladiče. Vložte jídlo do chladiče a přikryjte ho další vrstvou teplých ručníků.
  • K použití chladiče nepotřebujete ručníky. Dobře přikryté jídlo zůstane teplé, ale ručníky pomáhají zachytit teplo v jídle, které potřebujete skladovat až několik hodin.
  • Další možností je zabalit cihly do fólie. Zahřívejte je 2 hodiny v troubě nastavené na 300 ° F (149 ° C). Poté je položte na první vrstvu ručníků, aby poskytovaly extra teplo.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Ohřívání jídla a talířů

 1. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku Krok 12

  1 Masové pokrmy zahřívejte v troubě až 30 minut. Vložte maso do pekáče a přidejte asi 1 šálek (240 ml) teplé vody nebo vývaru. Pánev zcela zakryjte fólií, aby zachytila ​​teplo a vlhkost. Poté troubu zapněte na přibližně 177 ° C a ohřívejte jídlo, dokud není opět teplé.
  • Je to dobrý způsob, jak ohřát předvařené maso. Přidejte například krůtí vývar do krůtích prsou a zahřívejte asi 30 minut.
  • U ryb a menších kusů masa nemusíte přidávat vodu ani vývar. Vložte je do pánve a zahřívejte, dokud se úplně nezahřejí (asi 15 až 20 minut).
  • Přílohy jako zeleninové podnosy a kastrolky lze v troubě ohřívat stejným způsobem. Nechte je při teplotě 177 ° C asi 15 minut.
 2. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku 13. krok

  2 Pokud se začnou ochlazovat, vařte na sporáku polévky a tekutiny. Nalijte jídlo z servírovací mísy do hrnce. Zapněte sporák na střední teplotu a počkejte, až tekutina začne mírně bublat. Pokračujte v míchání, aby nedošlo k varu a přehřátí.
  • Přílohy jako bramborová kaše jsou trochu složitější na zahřátí tímto způsobem. Přidejte mléko nebo vývar, aby jídlo dosáhlo požadované konzistence, a poté ho míchejte, dokud není horké.
 3. Obrázek s názvem Udržujte jídlo na párty teplé 14

  3 Mikrovlnné menší strany, které není nutné krájet. Menší množství jídla a příloh, jako je zelenina, brambory, makarony a sýr, se v mikrovlnné troubě dobře hodí. Přesuňte je do misky vhodné do mikrovlnné trouby. Misku volně zakryjte víkem nebo plastovým obalem. Jídlo ohřívejte asi 4 minuty, poté ho vyjměte a promíchejte. Zahřívejte další 3 minuty, dokud nedosáhne 165 ° F (74 ° C).
  • Mikrovlny ohřívají jídlo nerovnoměrně, takže musíte sledovat teplotu jídla. Jídlo zahřívejte v pomalých dávkách a pokaždé ho promíchejte, aby se rovnoměrně zahřálo.
  • Mikrovlnná trouba není pro většinu masa dobrou volbou. Mívají maso ochablé a šedé. Nemohou také křupat jídlo jako hranolky.
 4. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku Krok 15

  4 Před podáváním jídla zahřejte talíře. Pokud máte elektrický ohřívač talířů nebo přístupnou troubu, uložte do něj servírovací talíře. Destičky zahřívejte na teplotu 150 ° F (66 ° C) asi 15 minut. Teplé talíře jídlo trochu zahřejí, takže mírně vychladlé jídlo bude stále skvěle chutnat.
  • Vložte do myčky silné talíře vhodné do myčky, aby se zahřály. Ponechte hliněné talíře až 2 hodiny, aby byly připraveny na večírek.
 5. Obrázek s názvem Udržujte jídlo teplé na večírku 16. krok

  5 Pokud potřebujete servírovat talíře s jídlem teplé, použijte vyhřívací podložku. Pokud vám chybí možnosti vytápění, umístěte mezi ručníky nebo žáruvzdorné rohože elektrickou vyhřívací podložku. Zapojte topnou podložku do zásuvky ve zdi a poté na ni položte servírovací tácek. Je to dobrý způsob, jak udržet talíře s jídlem teplé poté, co je podáváte, včetně větších pokrmů, jako je nakrájená šunka nebo krůta.
  • Elektrické přikrývky fungují podobně jako vyhřívací podložky. Zapojte je do zdi a nechte zahřát, aby se do vašeho jídla dostalo více tepla.
  • Další možností jsou vyhřívané gelové obaly. Zahřejte je v mikrovlnné troubě podle pokynů výrobce a vložte je pod talíře s jídlem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud udělám špagety s předstihem, mohu je druhý den ohřát v hliníkové pánvi pokryté fólií uvnitř trouby? Qamar Nejlepší odpověď Ano, můžete. Ujistěte se, že je v chladničce, dokud není potřeba, a dobře ji zakryjte, aby nedošlo ke křížové kontaminaci dveří. Při opětovném ohřívání můžete přidat další omáčku, protože ohřátí těstovin může vysušit tekutý obsah. Kromě toho to bude dobré pro párty.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, naplánujte si párty předem. Určete, čemu budete sloužit a co musíte udělat, aby bylo vše v teple.
 • Podávejte studené a pokojové teploty, abyste měli méně jídla na zahřátí.
 • Horká omáčka nebo omáčka často šetří ochlazování jídla. Vyřezávané maso například rychle vychladne, ale horká omáčka jej znovu zahřeje.
 • Nechte ostatní hosty večírku, aby vám pomohli. Požádejte je, aby přinesli jídlo z kuchyně, nebo vás varují, když jídlo začne chladnout.
 • Pro dlouhodobé oteplování zkuste uvařit jídlo sous vide. Potraviny uzavřete do plastového sáčku a uvaříte ve vodní lázni. Nechte jídlo ve vodní lázni, aby bylo teplé, dokud jej nebudete muset podávat.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Jídlo během ochlazení hromadí nebezpečné bakterie. Abyste zabránili šíření bakterií, uchovávejte potraviny nad 60 ° C. Vyhoďte veškeré jídlo, které necháte pod 60 ° C déle než 2 hodiny.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Používání nástrojů ohřívajících jídlo

 • Pomalý kuchař
 • Přenosná trouba nebo toustovač
 • Staniol
 • Gril nebo grilování
 • Tření nádobí
 • Ohřívací podnosy
 • Horké talíře

Skladování potravin v nádobách uchovávajících teplo

 • Staniol
 • Servírování nádobí
 • Izolované láhve na nápoje
 • Izolované přepravní tašky
 • Chladič
 • Ručníky

Ohřívání jídla a talířů

 • Trouba
 • Sporák
 • Mikrovlnná trouba
 • Fólie
 • Odměrka
 • Voda
 • Plech na pečení nebo nádoba vhodná do mikrovlnné trouby
 • Pánev
 • Ohřívací podložky nebo ohřívač desek
 • Kuchyňský teploměr

Populární Problémy

Zranění Rafaela Nadala ukradlo soustředění na vítězství Stanislase Wawrinky na Australian Open 2014. Možná by měly být zakázané lékařské časové limity?

Souboj o titul muší váhy mezi Deivesonem Figueiredem a Alexem Perezem je na titulcích UFC 255. Zde je vše, co potřebujete vědět k nákupu PPV.

Mistr US Open Dominic Thiem strávil kvůli zranění téměř dva měsíce na postranní čáře.

Jak překonat nejistotu. Všichni se v určitém okamžiku potýkáme s nejistotou; je to přirozený způsob, jak se pokusit posoudit, zda budou naše podniky úspěšné, nebo pro nás skončí špatně. V případě, že se pokoušíte rozhodnout, zda skočit ...

Jak vyrobit pomerančový džus. Není nic tak uspokojivého jako sklenice čerstvě vymačkaného pomerančového džusu. Může to trvat o několik minut déle, než byste čekali. Chuť však stojí za námahu a čekání. Vyzkoušejte: Udělejte nějaké a uvidíte ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Survivor: Winners at War, epizoda 10 online bez kabelu. Vysílá se ve středu 15. dubna ve 20 hodin. ET/PT na CBS.