Racquet Anatomy 101: Specifikace rámu prozrazují hodně o jeho hratelnosti

Pokud hledáte novou raketu, je užitečné vědět, která z nich je přizpůsobena vaší hře.Nákup nové rakety je významnou investicí času a pokladu. Bez nedostatku dostupných možností může být obtížné vědět, kde začít. Proto se vyplatí zúžit seznam na modely vhodné pro vaši stanici ve hře. Ať už jste začátečník, pokročilý nebo někde mezi tím, rakety jsou navrženy pro zamýšlené publikum. Zde jsou důležité specifikace, které vám mohou pomoci určit, zda je raketa pro vás ta pravá.Hmotnost

Hmotnost rakety je jedním z jejích nejznámějších a nejvlivnějších faktorů. Těžší rakety jsou určeny pro pokročilou hru, kde jejich zvýšená stabilita a síla zvládnou vyšší rychlosti míče. Extra hmotnost může také ztížit jejich manévrování, což vyžaduje zdatné tahy. Lehčí rakety ztrácí určitou stabilitu, ale snáze se zrychlují, což může pomoci vytvořit tempo a hloubku střel s menší námahou.V posledních letech se zdá, že dělicí čára mezi tím, co je považováno za lehké a těžké, byla nakreslena na 300 g/10,5 oz. Rámy při této váze zasáhly oblíbenou kategorii tweenerů střední hmotnosti – rakety, které kombinují uživatelskou přívětivost modelu pro vylepšení hry s určitou hratelností rámu hráče. Jakmile se váha vyšplhá na 305g/10,7 oz. a výše, raketa je určena pro zkušenější hráče. Na druhou stranu, jak se váhy snižují, úrovně schopností migrují od středně pokročilých až po začátečníky.

Velikost hlavy

Stejně jako se 300 gramů stalo nominální hmotností, 100 čtverečních palců nese tento rozdíl pro velikost hlavy. Tyto dvě specifikace jsou často balíčkem. Menší velikost hlavy přirozeně znamená méně úderné plochy, takže je obtížnější vycentrovat míč a odpálit jej čistě. Výhodou je zvýšená kontrola a předvídatelnější odezva. Hlava o velikosti 95 čtverečních palců je zhruba tak malá, jako se prodávají současné rámy.Větší velikosti hlavy dosahují až 110 čtverečních palců. Jsou atraktivní pro novější hráče, protože nabízejí větší úderové oblasti, mají větší sladké body s větším prostorem pro chyby a často jsou docela lehké. Rozteč strun je přirozeně širší, což může pomoci produkovat snazší tempo a rotaci. Cena za dodatečnou velikost je snížena velení nad výstřely.Rámy pro pokročilé hráče
Head Radical Pro 2023
Wilson Pro Staff 97 v14
Yonex Percept 97D

Vzor řetězce

Při popisu vzoru řetězce rámečku představuje první číslo síť (vertikální) následované křížky (horizontální). Nejoblíbenější konfigurace je 16x19, která dává raketě pěkný poměr síly, rotace a kontroly. 18x20 je další oblíbený vzor s přidanými strunami a těsnějšími rozestupy, což má za následek menší pohyb strun a zpětný ráz. Jsou atraktivní pro hráče vyššího kalibru, kteří hledají větší předvídatelnost a přesnost. Existují další méně obvyklé možnosti, jako je 18x19 a 16x20, které poněkud rozdělují rozdíl pro nejlepší z obou světů.  Yonex Percept 97D má vzor strun 18x20 pro lepší ovládání

Yonex Percept 97D má vzor strun 18x20 pro lepší ovládáníDélka

Délka rámu obecně není instruktivní. Je to proto, že drtivá většina vyráběných raket měří 27 palců. Existují modely, které jsou rozšířeny nad rámec tohoto průmyslového standardu – nejběžnější je 27,5 palce – ale najdeme je napříč celým spektrem raket. Extra délka poskytuje delší dosah a lepší potenciál výkonu, ale může být obtížnější manévrovat a ovládat. Existují i ​​rámy kratší délky, které jsou primárně určeny pro mladé juniory.

Zůstatek

Vyvážení rakety ukazuje, jak je její váha rozložena po rámu. Pokud má raketa standardní délky rovnoměrné rozložení hmotnosti, pak by její rovnovážný bod – představte si, že dvě strany houpačky jsou dokonale vyrovnané – by byl přesně 13,5 palce od rukojeti. Vědět, kde balancuje, se vyplatí, protože může vrhnout světlo na jeho manévrovatelnost a to, jak se může houpat vzduchem, stejně jako jeho silový potenciál a stabilitu.

Obvykle platí, že čím je rám těžší, tím větší část jeho hmotnosti bude přiváděna k rukojeti. Jinak by to bylo příliš zatěžující se houpat. To neznamená, že rukojeť je ve skutečnosti těžší než obruč; materiály uvnitř rámu byly právě umístěny vzhledem k bodu rovnováhy tak, aby se spodní polovina chovala těžší.

Opak je pravdou pro lehké rámy a rámy pro vylepšení hry, které mají obecně větší část své hmotnosti rozloženy směrem k hlavě. Jedná se o rámy, které mají obvykle statickou hmotnost kolem 10 uncí a méně. Jako kladivo zatloukající hřebík to přináší větší část hmoty do kontaktu, aby se zvýšila síla úderu a odolalo kroucení při nárazu. Může také způsobit, že lehčí raketa je ve vzduchu těžší než rám, který má ve skutečnosti větší váhu.

  Silnější a pevnější paprsek Babolat Pure Aero dává střelám větší sílu s menší námahou

Silnější a pevnější paprsek Babolat Pure Aero dává střelám větší sílu s menší námahou

Rámy pro středně pokročilé hráče
Babolat Pure Aero
Dunlop FX 500
Yonex EZONE 100

Swingweight

Často přehlížená metrika, swingweight, je v podstatě měřítkem toho, jak těžká bude raketa v pohybu. Vyšší kyvná hmotnost poskytne rámu větší stabilitu při kontaktu a větší sílu úderu. To je další cenná výhoda pro pokročilé hráče, kteří potřebují podávat a bránit větší střely. Obvykle hledají raketu s výpletem swingweight v rozsahu 330. Skóre v nízkých 300s znamená, že raketa je mnohem ovladatelnější, ale nepřinese tolik účinku. Výrobci raket mají zřídka uvedenou swingweight s jejími specifikacemi, ale znalý prodejce často má stroj, který ji dokáže změřit.

Ztuhlost

Flexibilita rámu je také údaj, který výrobci často neuvádějí. Je však užitečné vědět, protože může často určovat, zda raketa upřednostňuje sílu nebo kontrolu, stejně jako její úroveň pohodlí. Hodnocení se obecně pohybuje od horních 50 (flexibilní) do nízkých 70 (tuhé) a je generováno speciálním zařízením pro diagnostiku raket.

Lehčí rakety mívají vyšší hodnocení, aby se kompenzoval jejich nedostatek hmoty. To jim dává extra pop a stabilitu, ale potenciálně více nepohodlí, když je kontakt mimo střed. Pružné rakety mají obvykle větší váhu a tenčí nosníky, což pomáhá absorbovat nárazy a je snazší na paži. Mají také lepší kontrolu, díky čemuž jsou všestrannější.

  Díky větší velikosti hlavy a nižší hmotnosti je Wilson Clash 108 v2 shovívavější

Díky větší velikosti hlavy a nižší hmotnosti je Wilson Clash 108 v2 shovívavější

Rakety na vylepšení hry
Babolat Pure Drive 107
Vedoucí extrémního týmu L
Wilson Clash 108 v2

Jak můžete vidět, rakety odděluje mnohem více než jen elegantní barevná schémata. Pochopení těchto základních specifikací a toho, jak ovlivňují hratelnost, učiní váš další snímek dokonalým. A během toho z vás udělá experta na rakety.

disney plus na lg tv

Pokud chcete provést cílené vyhledávání raket na základě některého z těchto kritérií a také podrobného popisu produktů a recenzí, přejděte na Tennis-Point.com.

Populární Problémy

Rýže Arborio je krémová a chutná a je velmi snadné ji připravit doma v rýžovaru. Můžete jej také uvařit na varné desce s kuřecím vývarem a parmazánem a připravit tak rizoto s chutí do úst. Nebo ji můžete použít k výrobě rýže ...

Světlice: už nejsou jen pro 70. léta! Tyto kalhoty, kalhoty a capris se vracejí ve velkém, a to jak na ulici, tak v módním průmyslu. Ale styl těchto kalhot může být trochu zastrašující, zvláště pokud jste ...

Real a Atletico se v sobotu setkají s nejnovějším madridským derby. Zde je návod, jak sledovat zápas v přímém přenosu online bez kabelu, pokud jste v USA.

Rhode Island se v sobotu utká s UMass ve finále pravidelné sezóny A-10. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Gua sha je starodávná celostní forma medicíny z východní Asie, která zahrnuje škrábání bolavých a ztuhlých svalů ke zmírnění bolesti. Terapie může za určitých okolností snížit krátkodobou bolest krku, ale výsledky nejsou zcela průkazné ....

Hrdý uzbecký Nurudinov uvolňuje zlato v Riu