Jak zjistit, zda je papoušek s hlavou jestřába pro vás to pravé

Papoušci s jestřábem v čele, známí také jako papoušci červeného vějíře, jsou jedineční a krásní ptáci s hravými, energickými osobnostmi. Charakterizuje je vějíř modrého a červeného peří kolem hlavy, který ve strachu nebo vzteku rozšiřují. Ačkoli papoušci s jestřábovou hlavou mohou dělat dobré mazlíčky, jejich náročné a agresivní povahy znamenají, že nejsou pro každého. Než se rozhodnete, informujte se o potřebách a osobnosti typického papouška jestřábího. Měli byste také zvážit náklady a časovou náročnost chovu papouška jestřábího.

Metoda 1 ze 3: Pochopení osobnosti papouška s hlavou jestřába

 1. Obrázek s názvem Vědět, jestli je papoušek s jestřábem pro vás to pravé Krok 1

  1 Buďte připraveni na agresivní chování. Zralí papoušci s jestřábí hlavou mohou být agresivní a jsou náchylní k kousání a zobrazování hrozeb. Jejich nálady mohou být nepředvídatelné a mohou se chovat drsně nebo se rozbít, pokud budou příliš stimulovány. Pokud máte spoustu zkušeností s papoušky a jste připraveni zvládnout temperamentní ptáky, papoušek s jestřábí hlavou může být pro vás to pravé.
  • Papoušci s jestřábí hlavou kvůli svým vysokým náladám nejsou dobrými mazlíčky pro děti. Pokud jsou ve vašem domě děti, vždy je pozorujte kolem papouška a naučte je správné manipulační technice.


 2. Obrázek s názvem Vědět, zda je papoušek s jestřábí hlavou pro vás to pravé Krok 2

  2 Pokud chcete hravého ptáka, pořiďte si papouška jestřábího. Papoušci v čele s jestřáby jsou energičtí, hraví a společenští. Pokud hledáte ptáka, který si rád hraje, papoušci s jestřábí hlavou jsou skvělou volbou. I když se někdy mohou spokojit s hraním, váš papoušek s jestřábovou hlavou s vámi také bude chtít komunikovat. Tito papoušci mohou křičet, viset hlavou dolů nebo se převalovat na zádech, aby upoutali vaši pozornost.
 3. Obrázek s názvem Vědět, jestli je papoušek s jestřábí hlavou pro vás krok 3

  3 Pokud chcete mluvit, vyberte si papouška s jestřábí hlavou. Papoušci v čele s jestřábem jsou umírnění mluvčí a pravděpodobně se naučí hrst frází. Při výběru papouška by to však nemělo být vaše jediné hledisko. Mějte na paměti, že papoušci s jestřábovou hlavou jsou také temperamentní a nároční mazlíčci.
 4. Obrázek s názvem Vědět, jestli je papoušek s jestřábí hlavou pro vás to pravé Krok 4

  4 Pokud chcete věrného společníka, vyberte si papouška s jestřábí hlavou. Pokud jsou papoušci s jestřábí hlavou vhodně socializovaní od raného věku, mohou se úzce spojit se svým primárním ošetřovatelem a také se mohou naučit dobře vycházet s ostatními lidmi. Socializovaný papoušek s jestřábovou hlavou s vámi bude chtít trávit čas, hrát si s vámi a může dokonce si užijte občasné mazlení.
  • I u přátelského a dobře vycvičeného papouška jestřábí hlavy budete muset věnovat velkou pozornost náladám svého papouška. Během hry se mohou snadno nadměrně stimulovat a mohou kousat.
 5. Obrázek s názvem Vědět, zda je papoušek s jestřábí hlavou pro vás to pravé Krok 5

  5 Pokud nechcete hluk, vyhněte se papouškům s jestřábí hlavou. Papoušci v čele s jestřábem jsou středně hluční. Mohou ječet, když chtějí pozornost, nebo vydávat kňučení podobné pláči racka. Pokud nemáte rádi hluk nebo pokud někomu jinému ve vašem domě nebo budově může vadit hluk, pak papoušek s jestřábovou hlavou pro vás nemusí být tou nejlepší volbou.
 6. Obrázek s názvem Vědět, jestli je papoušek s jestřábem pro vás to pravé, krok 6

  6 Podívejte se na papouška s jestřábí hlavou, který je zvednutý rukou. Pokud se rozhodnete pořídit si papouška s jestřábí hlavou, je důležité vybrat ptáka, který byl chován ručně, a nikoli chycen ve volné přírodě. Papoušci v čele s jestřáby musí být od raného věku pečlivě socializováni, aby si rozuměli s lidmi. reklama

Metoda 2 ze 3: Uznává potřeby papouška s jestřábem

 1. Obrázek s názvem Vědět, jestli je papoušek s jestřábem pro vás to pravé Krok 7

  1 Zajistěte prostornou klec. Papoušci v čele s jestřábem jsou poměrně velcí - dosahují v dospělosti kolem 35 cm na délku - a jsou velmi aktivní. Pokud si přejete chovat papouška s jestřábí hlavou, budete muset svému papouškovi poskytnout dostatek prostoru ke hře a cvičení. Papoušek s jestřábí hlavou by měl žít v kleci o velikosti nejméně 24 x 24 x 30 palců (61 x 61 x 76 cm). Tyče by měly být od sebe vzdáleny 2⁄4 palce (2 cm) až 1 palec (2,5 cm). Všichni papoušci potřebují bidýlka, houpačky a lezecké hračky, aby byli stimulovaní a aktivní.
 2. Obrázek s názvem Vědět, zda je papoušek s jestřábem pro vás to pravé, krok 8

  2 Nabídka pestré stravy bohaté na vitamín A. Pokud si pořídíte papouška s jestřábí hlavou, budete muset zajistit pestrou stravu skládající se z čerstvého ovoce, semen, ořechů, květin, listů a zelených. Papoušci v zajetí jestřába potřebují spoustu vitaminu A, který můžete poskytnout tím, že nabídnete tmavou zeleninu (jako zelenou a kel) a ovoce a zeleninu jako broskve, meloun a sladké brambory.
 3. Obrázek s názvem Vědět, jestli je papoušek s jestřábem pro vás to pravé, krok 9

  3 Umístěte klec pro papoušky do aktivní části domu. Papoušci v čele s jestřábem potřebují spoustu stimulace a sociální interakce. Pokud se rozhodnete pořídit papouška s jestřábí hlavou, budete ho muset umístit do části svého domu se spoustou lidské činnosti, jako je obývací pokoj nebo herna. Izolovaný papoušek s jestřábí hlavou může mít problémy s chováním. reklama

Metoda 3 ze 3: S ohledem na vaše zdroje

 1. Obrázek s názvem Vědět, zda je papoušek s hlavou jestřába pro vás to pravé Krok 10

  1 Rozhodněte se, zda si můžete dovolit papouška s jestřábí hlavou. Papoušci v čele s jestřábem jsou drahá a těžko sehnatelná domácí zvířata. Papouška budete pravděpodobně muset koupit od chovatele. Počáteční náklady na nákup papouška s jestřábovou hlavou se mohou v USA pohybovat od 1 800 do 2 400 USD nebo více. Ženy jsou obvykle dražší než muži.
  • Kromě nákladů na samotného ptáka zvažte také náklady na počáteční zásoby, návštěvy veterináře a údržbu. V USA mohou papoušci v rozmezí velikostí papouška jestřábího hlavy stát péči kolem 2 000 $ ročně.
  • Náklady na počáteční dodávky a návštěvy veterináře mohou stát 2 000 $ nebo více.
 2. Obrázek s názvem Vědět, jestli je papoušek s jestřábem pro vás to pravé Krok 11

  2 Buďte připraveni svého papouška trénovat a socializovat. Chov papouška s jestřábem je hlavním časovým závazkem. Pokud chcete přátelské a zvládnutelné zvířátko, budete muset každý den trávit čas interakcí s vaším papouškem, budováním důvěry a prosazováním hranic chování. Váš papoušek bude potřebovat několik hodin interakce a hraní každý den, aby zůstal šťastný a zdravý.
 3. Obrázek s názvem Vědět, jestli je papoušek s jestřábem pro vás to pravé Krok 12

  3 Buďte připraveni dlouhodobě se angažovat. Papoušci v čele s jestřábem žijí dlouho. Délka života se obvykle pohybuje od 20 do 40 let. Pokud je vaše životní situace stabilní a jste připraveni mít ve svém životě společníka papouška na několik příštích desetiletí, pak pro vás může být papoušek s jestřábí hlavou. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Ve středu večer má premiéru SÁZKA „American Justice: The Fight for Police Reform“, BET special. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.

Bolesti těla a svalů mohou být způsobeny různými zdravotními stavy, včetně chřipky, horečky, kocoviny nebo vážnějších problémů, jako je chronická bolest těla nebo artritida. Chcete -li tyto bolesti ulevit, začněte tím, že se ujistíte, že ...

Elina Svitolina potvrdila, že po sňatku s Francouzem Gaelem Monfilsem bude po zbytek své hráčské kariéry nadále používat své rodné jméno.

Variace standardního push upu, tleskání push up je plyometrické cvičení navržené tak, aby napomáhalo rozvoji výbušné síly. Tleskání push upů není o mnoho obtížnější než standardní kliky a vyžadují ...

Kampaň Rafaela Nadala na Australian Open 2021 skončila šokující čtvrtfinálovou porážkou v rukou Stefanose Tsitsipase.

Boise State a Boston College se snaží uzavřít sezonu vítězstvím v misi First Responder Bowl 2018. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.