Jak na šířku

Terénní úpravy mohou váš přední nebo zadní dvůr odlišit od ostatních ve vašem bloku a přidat hodnotu vašemu domovu. Zjistěte, jaký druh krajinného designu chcete, a poté pro něj vytvořte plán na papír. Poté můžete začít sázet rostliny do země a instalovat trvalá zařízení. Během chvilky bude váš venkovní prostor takový, ve kterém chcete trávit čas!Metoda 1 ze 3: Navrhování vaší krajiny

 1. Obrázek s názvem Krajina Krok 1

  1 Nastavte si rozpočet pro svou krajinu. Terénní úpravy mohou být nákladným projektem, zvláště pokud děláte celý svůj dvůr. Vytvořte si seznam věcí, které opravdu chcete zahrnout do svého dvora, nebo věcí, které potřebujete opravit, a podívejte se, kolik stojí. Snažte se ušetřit mezi 5 000–10 000 USD nebo 10% z hodnoty vašeho domova nebo se zaměřte na úpravu krajiny.
  • Pokud nechcete utrácet spoustu peněz najednou, pracujte na úpravě krajiny najednou.
  • Zvažte opětovné použití některých rostlin nebo předmětů, které již máte na zahradě, abyste snížili náklady na svůj projekt.
  • Ušetřete dalších 10% z očekávaných nákladů v případě, že něco vyžaduje vyšší rozpočet.
 2. Obrázek s názvem Krajina Krok 2

  2 Nakreslete „půdorys“ na milimetrový papír, abyste mohli svou krajinu plánovat v měřítku. Udělejte každý čtverec na svém milimetrovém papíru rovný 1 čtvereční stopě (0,093 m2). Nakreslete tvar svého dvora co nejpřesněji. Pomocí tužky označte čtverečky a kruhy, kam chcete umístit rostliny nebo příslušenství. Mějte na paměti, kde je slunce po celý den a kde vedou všechny inženýrské sítě, abyste kolem nich mohli plánovat rostliny.
  • Vyhledejte v počítači program na úpravu krajiny, který bude na vaší krajině pracovat digitálně. Mezi dobré bezplatné programy k použití patří Home Outside, Gardena a Marshalls Garden Visualiser.
  • Navštivte místní obchod s krajinářstvím a zjistěte, co chcete zahrnout do svého dvora.
  • Podívejte se na Pinterest nebo jiné online zdroje, kde najdete další nápady, jak zahradu upravit.
 3. Obrázek s názvem Krajina Krok 3

  3 Použijte geometrické tvary a hardscaping pro moderní vzhled. Udržujte linie mezi pevnými povrchy, jako jsou cesty a terasy, a vaše rostliny čisté a rovné. Začleňte do svého návrhu čtverce a obdélníky, jako je dlouhá rovná cesta vedoucí k otevřené obdélníkové terase. Vyberte si rostliny, které lze snadno prořezávat, abyste mohli snadno měnit jejich tvar, například buxusy, cedry nebo sukulenty.
  • Současná krajina vyžaduje hodně péče o rostliny, takže je kontrolována a omezena na svou oblast.
 4. Obrázek s názvem Krajina Krok 4

  4 Použijte štěrkové cesty a původní rostlinný život pro naturalistickou krajinu. Nechte svůj rostlinný život prospívat na dvoře a v zahradě, aby vypadal přirozeněji. Při plánování terénních úprav se podívejte na lesy a lesy. Chcete -li zahrnout cesty nebo terasy, použijte kameny nebo štěrk v zakřivených čarách, abyste na své rostliny upoutali větší pozornost. Zahrňte jednoduché funkce, jako jsou ptačí lázně nebo malé kamenné stavby, abyste zvýšili vizuální zájem.
  • Nechte oblasti vašeho dvora volně běhat, pokud chcete ve svém dvoře minimální údržbu.
 5. Obrázek s názvem Krajina Krok 5

  5 Zvažte přidání bermů na svůj dvůr, abyste změnili nadmořskou výšku. Berms jsou malé vyvýšené kopce, které můžete dát na svůj dvůr, abyste svému dvoru dodali vizuální zájem a nadhled. Umístěte svá berms do rohů vašeho dvora nebo podél jedné z vašich plotových linií. Vytvořte hromadu půdy tak, aby byla 5krát tak dlouhá, jak je vysoká, aby vytvořila vaše berma. Než ji přikryjete, položte ji lopatou na lopatu a zasaďte libovolnou vegetaci, kterou chcete, do mulče o velikosti 2–3 palce (5,1–7,6 cm).
  • Neumisťujte bermy poblíž svého domova, aby odtoková voda nespadala proti konstrukci.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vkládání rostlin

 1. Obrázek s názvem Krajina Krok 6

  1 Sázet stromy za prvé. Stromy jsou největší částí vaší krajiny a měly by mít prioritu, abyste je mohli plánovat. Vyberte si ve svém dvoře místo, kam se váš strom vejde, až dosáhne své plné velikosti. Vyzvedněte si mladý stromek z místní školky, aby se snáze přepravoval a sázel. Vykopejte díru o něco širší a hlubší než kořenový systém stromu a položte strom do země. Zalévejte strom každý den po dobu prvních 3-4 týdnů, aby mohl zakořenit.
  • Přivažte kmen stromu k kůlům, aby rostl rovně a zabránil větru, aby jej sfoukl.
  • Vyberte si stálezelené stromy, pokud chcete mít ve dvoře stín po celý rok.
  • Vyberte si listnaté stromy, které každoročně ztrácejí listy, pokud v létě potřebujete stín.
 2. Obrázek s názvem Krajina Krok 7

  2 Roll sod po trávníku, pokud nechcete pěstovat trávu. Sod je předpěstovaná tráva, která se sroluje a snadno se položí na váš dvůr. Poté, co změříte svůj dvůr a zjistíte, kolik drnu potřebujete, položte jej nejprve podél okrajů dvora. Pracujte v cihlovém vzoru, dokud nebude celý váš dvůr pokrytý.
  • Možná budete muset nakrájet kousky drnu, aby se vešly kolem křivek nebo překážek, které se již na vašem dvoře vyskytují.
  • Podívejte se na nejbližší obchod s terénními úpravami a podívejte se, jaké druhy trav nabízejí.
 3. Obrázek s názvem Krajina Krok 8

  3 Vyberte pro své rostliny barevné motivy, které ve vašem dvoře vytvoří specifickou náladu. Barevné motivy vytvoří náladu na vašem dvoře. Použijte teplé barvy rostlin, jako jsou ty, které jsou červené nebo oranžové, abyste dodali svému dvoru teplo a vzrušení. Pokud chcete více relaxačního prostoru, vyberte rostliny se studenými barvami, jako je modrá, bílá a růžová.
  • Vyberte si podobně zbarvené rostliny pro celý svůj dvůr, aby byl zcela soudržný.
  • Můžete například zasadit slunečnice, cínie a petúnie, abyste vytvořili teplé barevné schéma.
 4. Obrázek s názvem Krajina Krok 9

  4 Pokud chcete dvůr s nízkou údržbou, vložte rostliny, které ve vaší oblasti přirozeně rostou. Přejděte do rostlinné školky nebo do terénního obchodu a zeptejte se jich, jaké rostliny pocházejí z vašeho místního klimatu. Tímto způsobem je stačí zasadit na dvorek a zajistit minimální zálivku a údržbu.
  • Pokud pracujete s rozpočtem, původní rostliny mají tendenci být levnější na údržbu než jiné rostliny.
  • Pokud například žijete v horkém a suchém podnebí, vyhněte se výsadbě čehokoli, co vyžaduje hodně vody. Místo toho hledejte na svém dvoře sukulenty nebo kaktusy.
  • Původní rostliny vyžadují méně zálivky, protože jsou na své klima již zvyklé.
 5. Obrázek s názvem Krajina Krok 10

  5 Změňte výšky svých rostlin, abyste přidali vizuální zájem. Použijte kratší kvetoucí rostliny kolem vnitřních okrajů krajiny. Zasaďte za ně vysoké dekorativní keře nebo trávy, aby vám nebránily ve výhledu na vaše kratší rostliny.
  • Umístěte vysoké rostliny do rohů a přidejte další vizuální pop!
  • Smíchejte dekorativní trávy, jako je fountaingrass nebo reedgrass z peří, s půdopokryvnými rostlinami, jako je jehněčí ucho nebo netrpělivci.
 6. Obrázek s názvem Krajina Krok 11

  6 Pomocí rostlin s různými tvary a texturami listů zpestřete svůj dvůr. Zkombinujte záhony menších kvetoucích rostlin s listnatějšími vzpřímenými rostlinami a vytvořte vizuální zájem. Umístěte rostliny s různými tvary listů vedle sebe, aby kontrastovaly a vynikly.
  • I když mají různé tvary a textury listů, nevystavujte rostliny stejné barvy vedle sebe. V opačném případě je nebudete moci snadno rozeznat.
  • Jehněčí ucho, které má hladké kulaté listy, můžete například položit vedle texturovanějších rostlin, jako jsou kapradiny, které mají velké texturované listy.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Přidání svítidel

 1. Obrázek s názvem Krajina Krok 12

  1 Dejte na terasu pokud chcete prostor pro zábavu. Terasy mohou být vyrobeny z různých velikostí az různých materiálů. Zamyslete se nad tím, jak chcete svoji terasu používat a kolik lidí potřebuje, aby se ve fázi návrhu vešla. Jakmile budete mít představu o tom, co chcete dělat, postavte si tvar terasy pomocí cihel, dlažeb nebo beton .
  • Pokud chcete venkovní jídelní prostor, mějte na terase stůl bezpečný pro venkovní použití.
  • Pokud chcete, aby to byl relaxační prostor ve stínu, zvažte krytou terasu.
 2. Obrázek s názvem Krajina Krok 13

  2 Umístěte světla kolem vašeho dvora, abyste ho osvětlili. Díky světlům bude váš venkovní prostor krásný i v noci! Podívejte se na solární světla, abyste nemuseli vést dráty po zahradě. Umístěte světla kolem cest, aby hosté viděli, kudy jdou, nebo pomocí reflektorů osvětlete prominentní kus vaší krajiny, jako je socha nebo velká rostlina.
  • Venkovní osvětlení lze zakoupit v každém domácím a zahradním obchodě.
  • Pokud chcete osvětlení, které můžete ovládat vypínačem, najměte si specialistu na terénní úpravy, který vám pomůže vést dráty pod zemí.
 3. Obrázek s názvem Krajina Krok 14

  3 Zvažte vložení a plot pokud chcete soukromí. Změřte obvod svého dvora, abyste věděli, kolik oplocení potřebujete koupit. Používejte dřevěné panelové ploty vysoké přibližně 1,8 metru, aby pro ostatní nebylo snadné se na ně podívat nebo je přelézt.
  • Živé ploty jsou vysoké keře, které vytvářejí velké přírodní bariéry mezi dvorem vašeho a souseda.
  • Zeptejte se svého města, zda můžete ve svém sousedství postavit plot.
 4. Obrázek s názvem Krajina Krok 15

  4 Pro vizuální zájem dejte na svůj dvůr fontánu. Odstraňte veškerou ornici v oblasti, kam chcete umístit svůj prvek. Ujistěte se, že je základní vrstva rovná a utěsněná kamenným prachem. Umístěte základnu na váš zabalený kamenný prach a pomocí úrovně zajistěte, aby seděla rovně. Protáhněte potrubí čerpadla fontánou a naplňte fontánu vodou.
  • Použijte solární čerpadlo, abyste nemuseli vést elektrické vodiče pod zemí.
  • Podívejte se na fontánu, která odpovídá stylu vaší terénní úpravy. Procházejte obchody s terénními úpravami a najděte fontánu, která je pro vás to pravé.
 5. Obrázek s názvem Krajina Krok 16

  5 Postavte dekorativní zahradní zdi, abyste vytvořili vyvýšené záhony. Naplánujte si, kde chcete postavit zdi. Vykopejte zákop, který je dvakrát tak hluboký jako šířka vašich stěn. Naplňte příkop pískem a kameny, abyste vytvořili pevnou a rovnou základnu. Položte první vrstvu kamenů na písek a ujistěte se, že každý z vašich kamenů je vyrovnaný. Když stavíte zdi, vyplňte zadní stranu kameny, štěrkem nebo jiným dobře odvodněným médiem.
  • Zasaďte keře a květiny do oblasti uzavřené vaší zdí, aby vaše rostliny vypadaly vyšší.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se vám přestavba na dvoře nelíbí nebo chcete jiný názor na to, co vašemu domu nejlépe vyhovuje, poraďte se s profesionálním krajinářem.
 • Počkejte několik měsíců po koupi domu, abyste zjistili, co se vám na vašem dvoře líbí a co ne. Tak si můžete vytvořit lepší plán.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Kontaktujte své město a zjistěte, zda nepotřebujete povolení k úplné rekonstrukci dvora.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.velikost dětských tenisových raket

Populární Problémy

Jak se připravit na cestu do Francie. Cestování do zahraničí, ať už za prací nebo za zábavou, může být stresující. Přizpůsobení se rozdílům v kultuře, učení se regionálně specifickým pravidlům a předpisům, komunikace prostřednictvím jazykových bariér a ...BYU a Coastal Carolina se v sobotu setkávají v obrovské bitvě neporažených týmů. Pokud nemáte kabel, můžete zdarma sledovat přímý přenos ze hry.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Minnesota vs Louisville v turnaji NCAA. Obsahuje možnosti, pokud nemáte kabelové přihlášení.Pohled zpět na nejneortodoxnější hráče turnaje ATP, kteří ohromili svět svou jedinečnou značkou tenisu.Tweenerový odpal tenisu je snadno nejzábavnější střelou v tenise. Podívejte se na náš seznam 20 nejlepších výstřelů, které kdy byly v profesionálním tenise zasaženy.

Chcete se podívat na sobotní čtvrtfinále Arsenal vs Sheffield FA Cup? Zde je návod, jak sledovat televizi nebo online, pokud jste v USA.