Jak se naučit milovat cvičení

Cvičení je důležité pro vaše celkové zdraví. Může pomoci zvládnout nebo zlepšit chronická onemocnění, pomoci podpořit hubnutí a dokonce zlepšit vaši náladu. Najít motivaci k pravidelnému cvičení může být pro některé lidi obtížné. Naučit se opravdu milovat cvičení je důležité, aby vám pomohlo zůstat motivovaní v průběhu času. Spojení mezi motivací a cvičením je dlouhodobě zkoumáno a výsledky jsou často podobné. Aby člověk opravdu miloval cvičení, musí přesunout pozornost od produktu nebo výsledku cvičení a naučit se ho milovat sám pro sebe. Změna toho, jak cvičíte a jak o cvičení přemýšlíte, vám může pomoci užít si ho více a dokonce ho začít milovat.

Část 1 ze 2: Zpříjemnění cvičení

 1. Obrázek s názvem Be a Good Runner Step 17

  1 Vyberte si cvičení, které vás opravdu baví. Mnoho lidí si automaticky myslí, že cvičení je „neatraktivní“ nebo „není zábavné“. Výběr aktivit, které vás skutečně baví, vám může pomoci začít milovat své cvičení.
  • Pokud jde o cvičení, myslete mimo rámec. Pokud vás chodení do posilovny, běh nebo zvedání závaží nevzrušuje, nenuťte se do těchto činností.
  • Vezměte v úvahu své zájmy a najděte fyzickou aktivitu, která jim odpovídá. Máte rádi pobyt venku? Vyzkoušejte pěší turistiku, procházky/běh v parku, kolečkové brusle, plavání, tenis nebo jízdu na kajaku. Baví vás být s jinými lidmi a stýkat se? Zkuste se připojit do třídy boot campu, do třídy v tělocvičně, jako je spin, Zumba nebo aqua, nebo si dejte dohromady své přátele na vlajkový fotbal nebo basketbal. Pokud dáváte přednost klidnějším a uvolněnějším cvičením, vyzkoušejte lekci jógy, pilates nebo tai chi.


 2. Obrázek s názvem Užijte si chůzi Krok 6

  2 Zpomal. Cvičení je opět to, co chcete. Pokud vás rychlé, intenzivnější cvičení nebaví, volte aktivity, které jsou pomalejší nebo méně intenzivní.
  • Chůze je jednou z nejstarších forem cvičení. Spaluje kalorie, zvyšuje srdeční frekvenci a je spojen s řadou zdravotních výhod. Vydejte se na procházku, místo abyste běželi na běžícím pásu.
  • Totéž platí pro všechny ostatní formy cvičení. Necítíte se nuceni intenzivně cvičit. Nebojte se také viny za cvičení s nízkou intenzitou.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým běžcem, krok 18

  3 Udělejte si ze cvičení zábavu. Někdy může být fyzická aktivita trochu monotónní nebo nudná. Zpestřete si cvičení tím, že je budete bavit.
  • Poslouchejte audioknihy při cvičení. Stáhněte si audioknihy nebo podcasty do telefonu. Zapotějte se do dobré zápletky nebo příběhu.
  • Pokud můžete, zkuste si během cvičení přečíst noviny, dobrou knihu nebo časopis.
  • Pokud jste schopni, dohonte při cvičení přítele nebo člena rodiny.
 4. Obrázek s názvem Začít na horském kole Krok 6

  4 Změňte to. Dělat stejné cvičení každý den několikrát týdně může rychle zestárnout. Udržování rutiny zajímavé vám může pomoci užít si cvičení.
  • Začleňte do své týdenní rutiny několik různých typů cvičení. Přepínejte mezi silovým tréninkem a kardio každý den.
  • Dělejte také různé druhy kardio. Možná přejdete z hodiny tance na chůzi nebo budete přecházet na kole a plavání.
  • Skupinové cvičení je další zábavný způsob, jak změnit rutinu. Navíc instruktoři obvykle pro změnu tempa pokaždé dělají jinou třídu. Podívejte se na kurzy nabízené ve vaší tělocvičně nebo v místním komunitním centru.
 5. Obrázek s názvem Seznam 2

  5 Zapište si výhody cvičení. Soulad s rutinou cvičení přináší spoustu výhod. Když je budete psát nebo si je denně nebo týdně prohlížet, může vám to pomoci naučit se milovat to, co cvičení dělá pro vaši mysl, tělo a ducha.
  • Cvičení může mít zásadní vliv na vaše celkové zdraví. Přemýšlejte o výhodách, jako je: udržení zdravější váhy, snížení hladiny cukru v krvi, zlepšení hladiny cholesterolu a triglyceridů, snížení krevního tlaku nebo posílení srdce.
  • Bylo také prokázáno, že pravidelné cvičení zlepšuje vaši náladu, zvyšuje vaši soustředění, zvyšuje energii na celý den a pomáhá vám lépe spát.
  • Kromě toho, že si zapíšete výhody cvičení, zkuste si je vizualizovat. Věnujte každý den několik okamžiků představováním si, jak skvěle se po cvičení budete cítit. Představte si, že se cítíte silnější, zdravější, svěží, usazení, soustředění a/nebo fit. Představte si, že vám oblečení lépe padne!
 6. Obrázek s názvem Relax v posteli Krok 2

  6 Dát si pauzu. Někdy, abyste milovali cvičení, si vlastně musíte dát pauzu.
  • Ať už je to zranění nebo potřebná duševní pauza od cvičení, je v pořádku dát si pár dní volno od vaší typické rutiny. Někdy mohou tato období vašemu tělu a mysli pomoci dobít se a připravit se na vylepšení rutiny.
  • Možná budete chtít zahrnout lehkou činnost s velmi nízkou intenzitou, abyste udrželi návyk. Například místo toho, abyste šli ráno do posilovny, jděte na dlouhou procházku.
  reklama

Část 2 ze 2: Zůstaňte motivováni svým cvičením

 1. Obrázek s názvem Stanovení denních cílů Krok 2

  1 Stanovte si cíle. Stanovení pravidelných cílů pro sebe vám pomůže udržet si motivaci cvičit. Může vám pomoci, abyste měli na čem pracovat. Ujistěte se, že jsou vaše cíle CHYTRÉ cíle : Specifické, měřitelné, dosažitelné, relevantní a časově omezené. Například: „Chci do konce měsíce shodit čtyři kila“ nebo „Chci příští rok běžet městský půlmaraton.“
  • Zapište si své cíle pro sebe. Možná o nich budete chtít psát deník nebo je zveřejnit na ledničce. Dejte o svých cílech vědět svým přátelům a rodině, kterým na vás záleží. Když se podělíte o to, co děláte, je pravděpodobnější, že to budete chtít dodržovat.
  • Stanovte si krátkodobé i dlouhodobé cíle. To vám pomůže udržet si motivaci po delší dobu. Navíc splnění různých kratších cílů po cestě může být zábavné a vzrušující.
  • Mezi příklady cílů patří: zaběhnout prvních 5 000 kilometrů, ujít 10 000 kroků každý den po dobu jednoho týdne, být fyzicky aktivní každý den měsíc nebo uběhnout míli bez zastavení.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte si lázeňský den doma Krok 1

  2 Odměňte se. Je nejen vzrušující skutečně dosáhnout svých cílů, ale je také zábavné nastavit lákavé odměny za postup.
  • Pokud splníte krátkodobé nebo malé cíle, můžete si nastavit malé, relativně levné odměny. Pokud splníte větší a dlouhodobější cíle, můžete mít nastavenou větší a lukrativnější odměnu.
  • Mezi příklady patří: lístky na film, večeři nebo pět nových skladeb pro váš seznam skladeb. Když splníte tyto dlouhodobé cíle, připravte se na lázeňský den, nové cvičební oblečení nebo nové boty.
 3. 3 Najděte si kamaráda na cvičení. Je skvělé mít partnera zodpovědného za cvičení. Cvičení se pravděpodobně budete držet, pokud plánujete někoho potkat na cvičení.
 4. 4 Domluvte si schůzku s osobním trenérem. Pokud si nejste jisti, kde začít, nebo chcete jen návod, jak dosáhnout svých cílů, zvažte spolupráci s osobním trenérem. Mnoho tělocvičen nabízí při registraci bezplatné sezení s jedním z jejich trenérů. Může vás vést správnou formou a říct vám, jaká cvičení byste měli dělat, abyste dosáhli svých cílů v oblasti fitness.
  • Osobní trenér také slouží jako partner odpovědnosti.
 5. Obrázek s názvem Začít na horském kole Krok 5

  5 Buďte v pořádku s občasným zmeškaným cvičením. Bez ohledu na to, jak moc milujete cvičení nebo jak jste motivovaní, občas se stane, že budete příliš zaneprázdněni nebo příliš unaveni, abyste se vešli do svého typického tréninku.
  • Příležitostně vynechané cvičení (nebo dva nebo tři) není velký problém. Dovolte si vyklouznout a vypadnout ze své typické rutiny.
  • Zaměřte se na výhody zmeškaného dne. Možná jste dostali tolik potřebnou hodinu spánku navíc nebo jste museli trávit více času se svou rodinou.
  • Snažte se necítit provinile nebo se zbijte, protože jste sešli z cesty. Je v pořádku uklouznout a vynechat cvičení. Když můžete, vraťte se zpět do své rutiny.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu snížit svůj tlustý zadek? Zde je několik užitečných tipů: jak zmenšit tlustý zadek .
 • Otázka Kdy bych měl jíst kolem cvičení? Je dobré sníst asi hodinu před cvičením malou svačinku, například müsli tyčinku nebo banán. Po tréninku byste měli zkusit sníst nějaké bílkoviny do 30 minut.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Před zahájením jakéhokoli cvičebního programu se vždy poraďte se svým lékařem. Poslouchejte také své tělo; přestaňte, pokud cítíte bolest, nepohodlí nebo dušnost.
 • Jděte pomalu, když se učíte, jak milovat cvičení, a nečekejte zázraky přes noc. Toto je proces učení; potřebujete čas na to, abyste změnili roky negativní self-talk na pozitivitu.

reklama

Populární Problémy

Zvládli jste pár základních strunných postav a chcete rozšířit své dovednosti? Eiffelova věž může být zábavná, ale náročná smyčcová figura. Může to vyžadovat určitou praxi, ale jakmile se seznámíte s různými způsoby výroby ...

Liverpool a Tottenham se v sobotu setkají ve finále Ligy mistrů. Zde je návod, jak sledovat zápas naživo online ve Spojených státech.

Pokud nemáte kabel, můžete streamovat film Dance Moms: Abby's Virtual Dance Off online zdarma online.

Jak uchovávat šampaňské. Champagne je druh bublinkového vína vyráběného ve francouzské oblasti Champagne. Díky své jedinečné struktuře má tento slavnostní nápoj speciální požadavky na skladování související s vlhkostí, teplotou a světlem ...

Jak zhubnout (pro dívky). Zdravé hubnutí může být těžké. Pokud bojujete se svou váhou, může vám pomoci výběr zdravé stravy a dostatek pohybu. Během cesty na hubnutí je také důležité ...

„The End“, nová temná komedie v Showtime, má premiéru v neděli večer. Zde je návod, jak můžete sledovat streamování pořadu online, pokud nemáte kabel.