Jak žít prakticky z ničeho

Žít prakticky z ničeho je dosažitelné a v závislosti na postoji, se kterým k tomu přistupujete, může být život bez ničeho spíše osvobozujícím než zbavujícím zážitkem. Pro ty, kteří jsou nuceni výrazně snížit velikost, pro ty, kteří často cestují za prací nebo životem a pro ty, kteří chtějí, aby méně bylo více, bez ohledu na to, kolik již mají, tento článek vám ukáže způsoby, jakými můžete dosáhnout pohodlný životní styl prakticky bez ničeho.

Část 1 ze 4: Získání správného myšlení

 1. Obrázek s názvem Žít prakticky z ničeho Krok 1

  1 Přijměte svou situaci. Žít prakticky z ničeho úspěšně zahrnuje správné myšlení - nelibost, když to uděláte, a nakonec vyhodíte to málo peněz, které máte na pamlsky, abyste se rozveselili za to, že jste „tolik chyběli“. Přijměte to a budete dělat to, co mnoho milionářů vědělo po celá desetiletí - ekonomizovat jako způsob, jak žít šťastně, plodně a beze studu. Žít hluboko pod svými finančními prostředky, chytře investovat (například kupovat spolehlivé věci místo okázalých, drahých věcí) a zůstat finančně nezávislí (spíše než předvádět bohatství, které máte) je způsob, jak zůstat celý život na zemi a v bezpečí.
  • Žít prakticky z ničeho jako příležitost nebo dokonce dobrodružství. I když se vám to nakonec nebude líbit, je pravděpodobné, že tento čas můžete využít k nahromadění bohatství, které vám v budoucnu usnadní život.
  • Kultivujte jednoduchost jako způsob bytí. Číst Jak si zjednodušit život pro více nápadů.


 2. Obrázek s názvem Zvládnout sebevražedné myšlenky, krok 24

  2 Využijte svou situaci na maximum. Ať už je váš věk a důvod pro podřazování jakýkoli, berte to jako příležitost k vytvoření rovnováhy ve vašem životě. Může to být čas znovu se spojit s lidmi, se kterými jste nebyli schopni strávit dostatek času, například s rodinou a přáteli. To může zahrnovat trávení více času s organizacemi, z nichž jste se možná odchýlili, jako je vaše církev nebo místní charita.
  • Převezměte odpovědnost za své podřazení. I když se situace bude týkat spíše vás, než volby, bude pro vás i pro vaše okolí mnohem snazší, pokud budete pokračovat ve svém podřazování, aniž byste si stěžovali, a budete aktivně hledat způsoby, jak zlepšit své životní podmínky, místo abyste čekali na záchranu. ven'.
  • Být náhle nucen změnit určité aspekty svého života může také poskytnout skvělou příležitost pro nový začátek v jiných oblastech. Například byste mohli konečně podniknout více kroků, abyste byli zdravější, nebo se častěji věnovat dobrovolnictví.
 3. Obrázek s názvem Živě z prakticky nic Krok 4

  3 Řiďte se rozpočtem a být šetrný . Pokud již rozpočet sledujete, zkontrolujte, zda vám funguje. Pokud tomu tak není, možná je načase vytvořit si pro sebe nějaká pravidla utrácení. Budete chtít začít přemýšlet o každém nákupu, bez ohledu na to, jak malý, protože se vejde do vašeho měsíčního rozpočtu. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak toho dosáhnout, je použít rozpočtovou aplikaci, jako je Mint nebo Level Money. Tyto aplikace pro vás sledují vaše výdaje a umožňují vám přesně vidět, kam vaše peníze směřují a kde můžete provádět škrty.
  • Odložte pocit, že rozpočet je omezující způsob života. Sledování rozpočtu je ve skutečnosti velmi osvobozující způsob života - poskytuje parametry, pomáhá vás udržovat na uzdě, když se cítíte bezohlední, a dokonce vám může pomoci ovládnout špatné návyky, jako je útrata, místo toho nákup s sebou uvařit zdravé jídlo nebo nechat někoho jiného odplevelit vaši zeleninovou náplast, když vám cvičení prospěje (a ušetří vám poplatky za posilovnu).
 4. Obrázek s názvem Živě z prakticky ničeho, krok 8

  4 Najděte způsoby, jak vydělat více peněz nebo vyměnit své dovednosti. Pokud nemáte nebo nechcete mít práci, hledejte způsoby, jak můžete získat více peněz prací na sobě. Nebo vyměňte své dovednosti s ostatními, jejichž dovednosti potřebujete, výměnný obchod váš způsob, jak získat to, co potřebujete, místo utrácení skutečné hotovosti.
  • Pěstovat zeleninu a prodávat je na místním farmářském trhu.
  • Vyrobte si mýdlo kosmetiku, šperky atd. a prodávat je na místním řemeslném trhu.
  • Nabídněte své prořezávání, sečení , doučování, úklid, mytí aut místním za slušné ceny.
  • Podívejte se na položky v obchodech s úsměvem, které můžete převrátit online. Někteří lidé to dělají tak dobře, že se živí prodejem použitého zboží online.
  reklama

Část 2 ze 4: Snížení životních nákladů

 1. Obrázek s názvem Nechte děti spát Krok 20

  1 Snižte své účty za energie. Snížení účtů za elektřinu a plyn neznamená žít v temném a chladném domě. Provedením několika změn můžete stále žít pohodlně a současně snížit spotřebu energie a tepla a ušetřit peníze za své účty. Zkuste například nastavit termostat tak nízko, jak je to pohodlné v chladnějších měsících, a nosit více oblečení uvnitř, abyste ušetřili peníze za náklady na vytápění.
  • Nikdy nenechávejte termostat zapnutý, pokud nejste doma. Kromě toho nikdy nenechávejte energeticky náročnou elektroniku, jako jsou televize, zapojenou, když ji nepoužíváte.
  • V některých případech vám drastičtější kroky, jako je investice do lepších oken a zateplení vašeho domova, mohou každý měsíc ušetřit značnou částku peněz.
 2. Obrázek s názvem Chyť dívku

  2 Snižte své účty za vodu. Účet za vodu můžete snížit jednoduše změnou několika svých návyků. Zkuste například spustit pouze myčku a pračku, když jsou absolutně plné. Můžete si také procvičit „námořnické sprchy“, kdy pustíte vodu, abyste se namočili a opláchli, přičemž vodu necháte vypnutou, zatímco se mydlíte a čistíte.
  • Měli byste také důkladně zkontrolovat všechny trubky a příslušenství ve vašem domě na těsnost, bez ohledu na to, jak malé. I malý únik může přidat spoustu ztracené vody a zvýšit náklady na měsíce nebo roky.
  • Navíc můžete investovat do nízkoprůtokových toalet a sprch, abyste v dlouhodobém horizontu ještě více ušetřili na účtech za vodu.
 3. Obrázek s názvem Fade Acne Scars Krok 8

  3 Snižte své výdaje na zdravotní péči. Zdravotní péče je dalším z nákladů, které mohou váš rozpočet vážně pohltit. Provedením několika jednoduchých změn však můžete drasticky snížit výdaje na zdravotní péči při zachování zdraví. Zvažte například:
  • Přejděte na generické verze léků, které užíváte.
  • Požádejte svého lékaře o slevu na návštěvy nebo procedury. Vážně, 61 procent lidí to dostalo, když se zeptali v nedávné studii.
  • Poslouchejte svého lékaře nejen o doporučeních ohledně léků, ale také o radách týkajících se zdraví.
  • Nakupujte za ceny léků v různých lékárnách.
  • Pokud jste zdraví a navštěvujete lékaře jen zřídka, zvažte přechod svého zdravotního pojištění na vysoce odpočitatelný plán. Při návštěvě lékaře to bude stát více, ale měsíční pojistné bude mnohem nižší.
  • Cvičte a jezte dobře. Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, abyste se vyhnuli nákladům na zdravotní péči, je udržet si zdraví.
 4. Obrázek s názvem Žít prakticky z ničeho, krok 9

  4 Jezte sezónně . Snížení výdajů na jídlo nevyžaduje, abyste obětovali své zdraví. Jíst sezónní jídlo bude vždy levnější než jídlo přeletěné nebo dovezené odjinud, protože je toho k dispozici více a nevznikají tak vysoké náklady na dopravu. Jako bonus navíc je také čerstvější.
  • Návštěva farmářské trhy a supermarkety blíže zavírají. Když prodejci potřebují přesunout svou produkci, budete moci najít další výhodné nabídky a dokonce i vyhozené položky. Vidět jak ušetřit peníze na farmářském trhu Pro více informací.
  • V supermarketech se podívejte na pekárny, maso a ovocné a zeleninové oblasti, kde můžete nakupovat každý večer. Mnoho čerstvých předem zabalených produktů, jako jsou saláty na cesty, bude v noci levnější, aby uvolnily místo čerstvým výrobkům na další den.
  • Vypěstujte si vlastní, pokud máte alespoň na jednu sezónu trvalé místo. Dokonce i pomocí a komunitní zahrada může to být skvělý způsob, jak získat čerstvé, levné jídlo a poznat nové přátele.
 5. Obrázek s názvem Živě z prakticky ničeho, krok 10

  5 Nekupujte potraviny každý týden. Místo toho jděte nakupovat pouze tehdy, když koloniál doběhli úplně dolů na úplné minimum. Doplňte rychle se kazící položky, jako je mléko a chléb, podle potřeby, ale zkuste to zvládnout tak, že sníte všechno, co už máte ve skříni, lednici a doma.
  • Dalším způsobem, jak to udělat, je nechodit nakupovat týden v měsíci. Během tohoto týdne musíte žít z toho, co je ve vaší kuchyni. Mnoho lidí považuje toto období za velmi kreativní.
  • Použijte kupóny a slevy ke snížení nákladů na jídlo. Začněte s týdenním prodejním letákem a věnujte nějaký čas vypracování nejlevnějších způsobů, jak se najíst.
  • Pijte vodu z vodovodu. Voda je nejzdravější a nejlevnější nápoj. Pokud máte obavy z kontaminantů, dejte si na kohoutek filtr; je to investice do zdraví i při omezeném rozpočtu.
 6. Obrázek s názvem Živě z prakticky nic Krok 2

  6 Najděte si levnější domov. Je možné žít někde, kde to není zátěž vašeho života, a to buď za nízkou cenu, zdarma, nebo v některých případech dokonce s malým stipendiem. Pokud se rozhodnete žít ve svém vlastním domě (buď pronajatém nebo zastavený ), vyberte si domov skromných prostředků před velkým domovem. Méně je údržba, méně čištění a méně místa na zaplnění věcí.
  • Zvažte přesun do levnější oblasti. Zjistěte, zda existují levnější části města, kam byste se mohli přestěhovat, nebo levnější uspořádání bydlení, které byste mohli udělat, a přitom zůstat blízko své práce. Pokud vám to nefunguje a nejste pracovně vázáni na určitou oblast, zvažte stěhování z města (pokud v něm žijete) nebo do státu či provincie s nižšími životními náklady. Nápady na levnější oblasti k bydlení můžete najít tak, že na Googlu vyhledáte „levné oblasti k životu“.
  reklama

Část 3 ze 4: Snížení diskrečních výdajů

 1. Obrázek s názvem Žít prakticky z ničeho, krok 3

  1 Třídit své věci. Pokud už máte příliš mnoho věcí, udělejte to odklidit . Jednoduše odeberte ze svého života co nejvíce, včetně přebytečného oblečení, nábytku, elektroniky a dalšího majetku, který není pro váš život kritický. Pokud jste nuceni snížit velikost kvůli ztrátě zaměstnání nebo kvůli stěhování, zkuste to vnímat jako skvělou příležitost, jak se zbavit čehokoli, co vás tíží. Pokud nemáte žádné věci, jste připraveni tento krok přeskočit a přejít k dalšímu.
  • Podívejte se, co můžete prodat, než abyste to zahodili. Pokud nemáte čas ani sílu prodat jej online, zkuste aukční síň. Jednodušší způsob prodávat online než uvádět jednotlivé položky je hromadný prodej - i když získáte méně, než kdybyste si našli čas na prodej položek jednotlivě, získáte alespoň slušnou částku za svůj nechtěný majetek.
  • Vezměte všechny položky, které již nechcete, do své místní sbírky předmětů dobročinnost .
 2. Obrázek s názvem Annoy Your Boyfriend Step 16

  2 Snižte své účty za mobilní telefon. Zvažte například omezení některých služeb nebo změnu dopravce. Divili byste se, co můžete žít, aniž byste to už neměli. Kontaktujte jiného dostupného operátora ve vaší oblasti a požádejte ho o nabídku mobilního telefonu a vyberte nejlevnějšího (pokud je nižší než váš aktuální plán).
  • To může zahrnovat výběr levnějšího datového plánu a snížení využití dat vypnutím automatických aktualizací aplikací a dalších služeb.
  • Pokud potřebujete, zvažte snížení úrovně telefonu, pokud je pro vás obtížné držet krok s platbami na špičkovém smartphonu.
 3. Obrázek s názvem Become Hyper Step 5

  3 Přejděte na nižší verzi kabelového svazku nebo jej úplně odřízněte. V mnoha případech lidé platí za kanály nebo služby, které nepoužívají. Ušetřete peníze přepnutím zpět na základní balíček nebo přerušením kabelu zcela ve prospěch online streamovacích služeb, jako je Netflix.
  • Pokud chcete provést změnu, ale bojíte se, že vám budou chybět velké programy, jako jsou sportovní akce, zvažte místo toho sledování těchto akcí v domech přátel nebo restauracích. Ušetříte peníze a zároveň si užijete společnost svých přátel.
 4. Obrázek s názvem Živě z prakticky nic Krok 5

  4 Vzdejte se svého auta. Pokud žijete ve městě, je toho spousta veřejná doprava k dispozici, abyste se dostali do cíle, a je levnější jet příležitostně taxíkem pro případ nouze, než vlastnit a udržovat auto. Zkuste co nejvíce chodit a jezdit na kole (budete udržovat v kondici ) a získejte všechny jízdní řády pro místní vlak, autobus, metro nebo trajekty, abyste věděli, kdy se můžete vydat na cestu.
  • Pokud žijete ve venkovské oblasti, zvažte buď snížení počtu aut, která máte v domácnosti, a jejich sdílení, nebo spolujízdu se spolupracovníky a sousedy, abyste ušetřili peníze.
 5. Obrázek s názvem Živě z prakticky ničeho, krok 7

  5 Levně se dobře oblečte. Úsporné obchody jsou skvělými zdroji cenově dostupného a kvalitního oblečení. Doby, kdy byla návštěva spořitelny shledána opovržením, jsou již dávno pryč; nyní je to považováno za moderní a s trochou důvtipného třídění, můžete najít pár skvělých vláken za nízkou cenu.
  • Zkuste také zmenšit svůj šatník na naprosté minimum. Ponechejte si jen oblečení, které nosíte pravidelně a to, které nejvíce potřebujete.
 6. Obrázek s názvem Získejte práci v umělecké galerii Krok 3

  6 Hledejte bezplatnou a levnou zábavu. Existuje tolik možností, že i přijít na to, co dělat, je cvičení samo o sobě. Zvažte zdarma aktivity nabízené ve vaší komunitě, jako jsou bezplatné koncerty, procházky městem nebo po místních stezkách, jízda na kole, návštěva muzea nebo knihovny nebo výlety místním vlakem do částí města, které jste nikdy nenavštívili. Myslete také na:
  • Sportování, jako je běh, plavání a tenis v místních parcích. Zařízení obvykle najdete v obchodě se šetrností.
  • Zkrášlete svou komunitu pomocí v komunitní zahradě nebo výrobou recyklovaných řemesel z popelnic nebo šrotu.
  • Proměna běžných akcí, jako je nakupování potravin, na zábavné díky zapojení rodiny.
  reklama

Část 4 ze 4: Cestování prakticky ničím

 1. Obrázek s názvem Žít prakticky z ničeho, krok 111 Zvažte pracovní příležitosti založené na cestování. Existuje mnoho možností bezplatného nebo levného cestování prostřednictvím konkrétní práce. Většina však přichází s významnými povinnostmi. Existuje mnoho online zdrojů pro hledání těchto typů pracovních míst. Zkuste vyhledat pracovní pozici nebo popis a místo a uvidíte, co přijde. Mezi příležitosti, které je třeba zvážit, patří:
  • Stěhování jachet po celém světě pro nepřítomné majitele nebo práce jako součást posádky pro aktivní jachty
  • Doručování balíků ručně jako kurýr na mezinárodních letech
  • Cestování jako součást posádky na kontejnerových lodích (tvrdá práce!)
  • Být turistickým průvodcem (turistické stezky, prohlídky historických budov nebo ruin atd.)
  • Řízení vozidel z jednoho místa na jiné místo
  • Výuka vašeho jazyka v jiné zemi
 2. Obrázek s názvem Entertain Yourself Krok 5

  2 Snaž se surfování na gauči . Obecně to zahrnuje pouze jednoduchou online registraci, než se vydáte na cestu. Organizace jako CouchSurfing, Servas International, Global Freeloaders a Hospitality Club vám umožňují zůstat s cizími lidmi zdarma nebo výměnou za nějakou jednoduchou práci. Tyto služby jsou provozovány prostřednictvím online sítě a fungují po celém světě.
  • Ujistěte se, že dodržujete všechny zavedené bezpečnostní protokoly a pro jistotu vyhledávejte lidi, kteří mají spoustu dobrých doporučení. I když jde o to setkat se s přáteli, se kterými jste se ještě nesetkali, při setkání s cizími lidmi buďte vždy opatrní.
  • Výměna domu může být další dobrou volbou, pokud vlastníte nebo trvale pronajímáte. Na internetu je k dispozici spousta příležitostí; ujistěte se, že provedete všechny nezbytné kontroly, abyste se ujistili, že do domu nepozvete ničitele domů!
 3. Obrázek s názvem Proveďte rozhodnutí Krok 63 Hledejte příležitosti k sezení. Překontrolovat http://www.caretaker.org procházet dostupné příležitosti. Ty se liší od sezónních (plážové domy, lyžařské chaty nebo domy, kam obyvatelé odcházejí na několik týdnů, měsíců nebo dokonce let a potřebují dům, o který se starají), až po trvalé pozice, kde jste v zásadě „správcem“ takových místa jako ubytovny, domovy důchodců, majáky, organické farmy, ranče, motely nebo kempy.
  • Pokud hledáte pohodlný a poměrně prodloužený pobyt na určitém místě a samozřejmě pokud chcete být správcem, budete potřebovat prokázané výsledky, možná školení v pohostinství a dobré reference. Ale vytrvejte, protože to může být neuvěřitelně dobrý způsob, jak levně žít.
  • Pokud získáte roli správce, počítejte s tím, že budete provádět takové úkoly, jako je vodění turistů, péče o zvířata a zahrady, údržba majetku, zajištění bezpečnostních opatření, čištění bazénů atd. Všimněte si, že toto je jedna z rolí, kde „zvrátit věk“ diskriminace “, protože majitelé nemovitostí chtějí vyspělé a spolehlivé lidi starší určitého věku.
 4. Obrázek s názvem Ochlazení po hádce Krok 3 Bullet1

  4 Zvažte odchod z domova. Vypadněte a podívejte se na svět. Bez ohledu na váš věk můžete pomáhat druhým ve své zemi nebo v zámoří. Pokud jste ochotni dobrovolník organizace v takových oblastech, jako je zdraví, rekonstrukce, ochrana, sanitace, poskytování jídla a přístřeší atd., získáte stálý proud bezplatného ubytování a jídla výměnou za vaši dobrovolnickou činnost.
  • Ve většině případů není pravděpodobné, že dostanete hodně zaplaceno, pokud vůbec něco, ale odměna bezplatného přístřeší, jídla a konání dobra pro lidstvo může mít mnohem větší hodnotu než mzda. Pokud máte děti, této možnosti je těžší vyhovět, ale některé rodiny to stále zkouší, když si předem ověří, že je k dispozici dobré vzdělání a slušná životní úroveň; taková zkušenost může děti dramaticky formovat k lepšímu, takže to rovnou neodmítejte.
  • Další, poměrně drastickou změnou, je přestěhovat se do země, kde je vaše úspory jít opravdu dlouhou cestu. Hledejte online zdroje krajanů pro globální přemístění; existuje dost lidí, kteří to dělají, aby si zaručili, že jim bude malý průmysl sloužit!
 5. Obrázek s názvem Živě z prakticky ničeho, krok 125 Postavte se na kraj světa, skočte do svých snů a ponořte se volně do svého nového života žijícího prakticky na ničem. Pamatujte, že žít prakticky z ničeho nevyžaduje úsilí, jako u většiny dobrých věcí v životě, takže to nesrovnávejte s tím, že nic neděláte! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Věnujte čas čtení tím, že nežijete z ničeho. Existuje spousta knih a online zdrojů, které naznačují nesčetné způsoby, jak žít prakticky z ničeho. Mnoho z nich je zaměřeno na finanční svobodu a nezávislost na konzumním životním stylu. Čím více budete číst o zkušenostech jiných lidí, o nástrahách a návrzích, tím lépe budete moci přizpůsobit své osobní preference a situaci. Podívejte se na knihy ve své místní knihovně nebo se připojte k internetu a vyhledejte taková vyhledávání, jako je „žít prakticky z ničeho“, „finanční nezávislost“, „spořivý život“, „šetrný život“, „život zdarma“ atd.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Práce zdarma a svobodný život většinou nepřichází se zdravotním pojištěním. Mějte na paměti své zdravotní potřeby; zůstaňte zdraví tím, že budete dobře jíst a často cvičit, ale nedávejte všechna vajíčka do jednoho košíku; ujistěte se, že máte také seřazené možnosti zdravotní péče, pokud se něco pokazí.
 • Nehladovte. I když minimalizujete počet případů, kdy nakupujete potraviny, pokud něco, co nezbytně potřebujete, například léky nebo nápoje, jděte si to koupit.
 • Dávejte si pozor na to, abyste byli zneužíváni, když se snažíte dělat věci zadarmo nebo téměř nic na oplátku za ubytování a jídlo zdarma. Ošetřovatelé například uvedli, že je s nimi zacházeno jako se služebníky, od nichž se očekává, že budou dělat všechno, místo aby za svobodný životní styl odvedli přiměřené množství práce. Buďte opatrní a připravte se na odchod, pokud vás situace, ve které se nacházíte, znevýhodňuje; existuje spousta dalších dobrých příležitostí.
reklama

Populární Problémy

První letní týden je nádherný. Do druhého týdne se budete chtít skoro vrátit do školy brzy. Vyhoďte tu myšlenku z hlavy. Venku je svět plný aktivit, využijte tedy den a uvidíte, co upoutá vaši pozornost. Naučte se ...Dominic Thiem v neděli podlehl Pablu Andujarovi v prvním kole Roland Garros. Rakušan nechal proklouznout dvousetový náskok a poté sestoupil 6: 4, 7: 5, 3: 6, 4: 6, 4: 6.Sezóna EPL 2019-20 začíná v pátek, protože Liverpool se utká s Norwich City. Zde je návod, jak sledovat zápas online v USA nebo Kanadě.

Alexander Zverev se v neděli ve finále Bett1Hulks Championship v Kolíně setká s Diegem Schwartzmanem. Schwartzman momentálně vede 2: 1 nad Zverevem.Emmys 2020 v neděli na ABC. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat show online zdarma.Maria Sharapova byla dotázána na její budoucnost po prohře v přímých setech s Donnou Vekic v prvním kole Australian Open.