Jak vytvořit falešnou bojovou scénu pro film

Natáčení falešné bojové scény je více o tanci než o násilí. Důvodem je, že nejlepší bojové scény nejsou nic jako skutečné boje. Zatímco skutečný boj je chaotický a náhodný, bojové scény musí být dobře choreografovány a připraveny. Snažíte se nejen předstírat boj, ale také se snažíte celou věc natočit, takže si předem naplánujete svého nejlepšího přítele.

loketní pouzdro na tenisový loket

Metoda 1 ze 3: Příprava scény

 1. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 1

  1 Najděte fyzické, atletické herce, se kterými budete pracovat. Falešná bojová scéna vyžaduje skutečnou koordinaci. K vytvoření přesvědčivé bojové scény potřebujete herce, kteří dokážou přesvědčivě bojovat. Ať už natáčíte souboj jeden na jednoho nebo velkou rvačku, chcete herce, kteří se dokážou nést plynule a koordinovaně.
  • Pokud vašim hercům není příjemné se hodně hýbat, můžete jim přesto dát menší části v boji. Vaši práci to však značně zkomplikuje.
  • Falešné boje mají blíže k tanci než skutečné rvačky a vyžadují podobnou úroveň koordinace a atletiky.


 2. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 2

  2 Rozhodněte o tónu a oblouku boje. Chcete rychlou bitvu v kung-fu nebo pomalou a intenzivní rvačku? Bude boj jednostranný nebo budou bojovníci vyrovnaní? Možná je jedna postava špatně zbita, ale na samém konci přichází o vítězství. Ať už je váš film jakýkoli, zjistěte si pocit a průběh boje, než ho začnete choreografovat.
  • Jak se chová každý bojovník? Vznešený válečník například bude bojovat velmi odlišně než darebný pirát.
  • Chcete odvážné, realistické násilí nebo něco zábavnějšího a kreslenějšího? Jak vážný je tento boj?
  • Pokud netočíte film sami, předveďte své bojové scény s herci a štáby ze 3–4 filmů, které chcete, aby vaše scéna vypadala. To pomáhá všem dostat se na stejnou stránku.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 3

  3 Udržujte všechny údery a kopy 6–8 palců (15,2–20,3 cm) mimo herce. To je nesmlouvavé-čím blíže a tím riskujete skutečné zranění, dále a zásah bude vypadat nepřesvědčivě. Řekněme, že Kim potřebuje kopnout do Ronovy hlavy. Hrát se dá dvěma způsoby. Nejprve může Kim kopnout před Ronův obličej a vyklenout jí nohu před nosem. Za druhé, může mu kopnout kolem hlavy a létat mu kolem ucha.
  • Třetí metodou je nechat Rona uhýbat úderu, který je mnohem snazší střílet než falešný kontakt, protože nemusíte „podvádět“ dopad kopu.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 4

  4 Koordinujte reakci na každý zásah, abyste jej načasovali na akci. Pokud Kim hází ten kop, Ron ho musí realisticky zasáhnout. Když mu kopanec proletí hlavou, Ron by se měl vrhnout stejným směrem a napodobit kontakt. Vezměte to nejprve na 50% rychlosti, aby oba aktéři přesně věděli, co se děje a kam potřebují jít, a pak s každou zkouškou pomalu zvyšujte rychlost.
  • Pro nejlepší výsledky nechť každá rána dopadne tam, kde herec právě byl. Pokud Kim hodí úder, požádejte Rona, aby na něj reagoval a pomohl prodat hnutí.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 5

  5 Nechte zasaženou osobu diktovat jakýkoli skutečný pohyb. Řekněme, že Kim potřebuje shodit Rona na zem kvůli scéně. Kim by ve skutečnosti Rona nikdy nehodila. Místo toho jen popadla Rona, který se pak vrhl na podlahu. Kim by jednoduše předstírala hod tím, že by následovala Ronovo vedení. Díky tomu je časování mnohem plynulejší a mnohem bezpečnější a mělo by se používat v různých scénářích:
  • Řekněme, že Kim popadne Rona za ruku a zlomí mu paži v lokti. Kim by měla jen chytit za ruku a nechat Rona, aby se přesunul na podlahu, když ho následuje dolů.
  • Pokud Kim potřebuje praštit Ronovou hlavou o zeď, Ron by měl vrhnout hlavu do vzdálenosti šesti palců od zdi a předstírat odraz zpět. Jednoduše sleduje jeho hlavu rukou.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 6

  6 Kupte si bezpečné rekvizity specifické pro film. Na soupravě nikdy nepoužívejte skutečnou zbraň, i když by měla být jen vidět na pozadí. Rekvizity by měly být vždy neškodné a zcela bezpečné. V profesionálních filmech musí být rekvizitáři profesionálně vyškoleni ke střelné zbrani, a to i s výstřely a falešnými zbraněmi, a to z dobrého důvodu - dokonce i prázdné předměty způsobily zranění, když se s nimi hrálo nebo se používaly nevhodně.
  • Realistické pěnové baseballové pálky, meče, nunchucks a mnoho dalšího si můžete zakoupit online na webových stránkách filmových rekvizit.
  • Propínací nože by měly být zatahovací, což znamená, že se skrývají, když někoho 'bodnete'.
  • Zbraně, i ty gumové, by měly být pokryty jasným čenichem, který naznačuje, že jsou falešné, kdykoli se nepoužívají.
 7. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 7

  7 Procvičte si každou akci samostatně, než ji spojíte dohromady. Řekněme například, že vaše scéna začíná vyměněnými údery, přejde k uhnutému kopu a končí tím, že Kim shodí Rona na zem. Měli byste zvládat údery, kopy a házení jednotlivě a poté je pomalu skládat dohromady. Při choreografii scén jděte pomalu, berte to po kuse, abyste zajistili dokonalost a bezpečnost.
 8. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 8

  8 Jakmile se hlavní akce zdokonalí, přidejte rozkvět a detaily. Zamyslete se nad tónem svého boje a postoji svých postav. Například ušlechtilý a zkušený válečník bude klidný a sebevědomý. Když nebojují, budou v klidu a v klidu. Méně zkušený bojovník je však obecně nervózní a nervózní. Dělají velké, energické pohyby, odrážejí se nebo se třesou, když nejsou v akci atd. Jakmile je vaše skutečná akce choreografována, věnujte nějaký čas tomu, aby boj vypadal umělecky.
  • Ujistěte se, že zkoušíte i v kostýmu. Herci musí cvičit v oblečení, ve kterém budou muset ve skutečnosti bojovat.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Natáčení scény

 1. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 9

  1 Sdílejte bezpečné slovo s každým jednotlivcem na place. Pokud je někomu vůbec nepříjemný boj, choreografie nebo bezpečí na place, potřebuje způsob, jak to okamžitě ukončit. Od 'stop!' je něco, co lidé během bojů často křičí, chcete jedinečné slovo, které způsobí, že každý okamžitě ukončí boj.
  • Bezpečnost je při pořádání falešných bojů prvořadá- i když by nemělo docházet ke skutečnému kontaktu, existuje skutečná šance na zranění, pokud někdo zmešká tágo nebo manévr.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 10

  2 Oznámit kdykoli scéna bude obsahovat falešnou zbraň. To je neuvěřitelně důležité pro bezpečnost všech. Možná víte, že nůž je rekvizita, ale to neznamená, že to bude vědět zbytek obsazení, posádky nebo kolemjdoucích. Jakákoli scéna s falešnou zbraní by měla být vysílána všem kolem.
  • Pokud jste na veřejném místě, zvažte nalepení někoho na ulici, aby zachytil a varoval kolemjdoucí.
  • Pokud se objeví policie, nepokoušejte se je přesvědčit, že zbraň je okamžitě falešná. Odhoďte zbraň, zvedněte ruce a vysvětlete, jakmile se vás někdo zeptá.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 11

  3 Umístěte kameru tak, aby zcela minimalizovala vzduch mezi herci. Například Kim je na levé straně obrazovky a Ron na pravé straně a Kim potřebuje udeřit Rona levou rukou. Kim mohla Ronovi hodit háček kolem čelisti, ale aby se mu vyhnula, musela by mu projít kolem nosu a nechat před sebou tunu prázdného vzduchu. Aby to napravil, mohl Kim vrhnout rovnou ránu, narazit přes jeho obličej a kolem Ronova ucha, což znamená, že kamera nevidí žádné prázdné místo mezi úderem a Ronovou tváří.
  • Případně dejte kameru Kimovi za rameno. Tímto způsobem může hodit háček před Ronův nos, aniž by si někdo všiml, že ho ve skutečnosti nikdy nezasáhla.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 12

  4 Dejte známkám svých herců skutečný soubor. Umístěte pásku na zem, aby herci věděli, kde potřebují každý pohyb, aby byli v záběru. Tím se odstraní hádání pro každý pohyb a pomůže to udržet všechny v bezpečí - můžete si být například jisti, že děrovačka zůstane šest palců od zasaženého.
  • Zajistěte, aby tyto značky nenechaly herce oslepit světly, nebo, co je ještě horší, postavte je na místo, kde na scéně proklouznou falešnou krev nebo něco jiného.
  • Pokud potřebujete sestřelit nízko a vidíte na podlahu, použijte značky ke zkoušce a odstraňte je, až když budete připraveni střílet.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 13

  5 Střílejte na kusy a soustřeďte se vždy na jednoho herce. Nesnažte se zachytit všechno najednou - bude to nemožné. Místo toho přikryjte každého bojovníka jednotlivě. Pokud máte více kamer, můžete to často udělat najednou. Jedna kamera však také funguje. Vrátíme-li se ke Kimovi a Ronovi, získejte každý Kimův úder 2–3krát za použití mírně odlišných úhlů. Pak také získejte Ronovu reakci 2–3krát.
  • To umožňuje editoru snížit od Kimova úderu po Ronovo zakopnutí dozadu, což pomáhá skrýt skutečnost, že Kim ve skutečnosti Rona nikdy vůbec nezasáhne.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 14

  6 Držte fotoaparát místo stativu. Ruční kamera se přirozeně chvěje a v případě potřeby ji můžete rychle otočit. To vám umožní „skrýt“ falešné údery, aby nikdo nepoznal, že ve skutečnosti netrefily, a otřesy propůjčují scéně zběsilý pocit s vysokou energií. To znamená, že fotoaparátem záměrně netřeste - bude příliš divoké na to, abyste něco viděli. Nechte svůj přirozený pohyb přidat do záběru trochu viklání.
 7. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 15

  7 Nechte fotoaparát přiblížený. Skvělí bojoví choreografové, jako je Bruce Lee, si poradí se širokými úhly kamery, protože mají načasování a atletiku, aby každý pohyb byl přesvědčivý. Většina bojových scén však zůstává blízko pro jakýkoli skutečný „kontakt“, protože minimalizuje vzdálenost, kterou potřebujete podvádět, pomocí falešných úderů. Kromě toho díky úzkým úhlům mají diváci pocit, že jsou přímo uprostřed akce.
  • Dobré šance na šíření jsou choreografické kousky, kde ve skutečnosti nikdo nedostane zásah - například úseky, kde se oba bojovníci vyhýbají několika ranám za sebou.
 8. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 16

  8 Střílejte mimo bezpečnostní zařízení. Pokud házíte postavu, budete chtít přistát na polštářích. Ale tyto polštáře do záběru nechcete. Jakmile bude váš boj choreografován, vymyslete nové úhly kamery, abyste skryli základní vybavení.
  • Pokud postava narazí do zdi, střílejte zpoza nich, aby tělo herce skrylo bezpečnostní podložku.
  • Pro hod je běžnou volbou vystřelit na osobu, takže padnou k fotoaparátu a přistanou mimo rámeček pod ním.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Spojení dohromady

 1. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 17

  1 Rychlými střihy navozte dojem akce. Nejlepší způsob, jak skrýt skutečnost, že boj je falešný, je udržet škrty v pohybu. To umožňuje lidem vidět létající pěsti, aniž by museli vidět přistání, protože mozek publika vyplní část, kde úder zasáhne tvář protivníka, i když se to ve skutečnosti nestalo. Čím rychleji jsou střihy, tím zběsileji a chaotičtěji vypadá scéna, která je ideální pro boje.
  • Nenechte se překvapit, že v rušné akční scéně je mnoho vašich střihů 2–3 sekundy nebo kratší.
  • Můžete jít příliš rychle, což scénu příliš zmatečně sleduje. Najděte způsoby, jak scénu příležitostně zpomalit, například pomocí dlouhého střihu postavy, která lapá po dechu, než skočí zpět do boje.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 18

  2 Skryjte každý okamžik kontaktu v řezu. To je zvláště důležité, pokud se výstřel falešného úderu jeví jako falešný. Začněte výstřelem, jak Kim vrhá ránu na Rona. Přesně tak, jak by ho zasáhla ve skutečném boji, uťatém do úhlu, aby Ron začal reagovat z její pěsti. Střih říká divákovi, že došlo ke kontaktu, aniž by to musel kdy ukázat.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 19

  3 Zaměřte se na zvukový design a prodejte svoji falešnou bojovou scénu. Vizuál bojové scény je těžké udělat, ale je to zvuk, který skutečně odlišuje dobrý boj od špatného. Načasování každého úderu zvukovým efektem praskáním kostí, mručením herců a hukotem vzduchu při každém úderu zabere hodiny času, ale pomůže vyniknout vaší scéně. Vraťte se a sledujte 2–3 své oblíbené akční scény a věnujte pozornost každému jednotlivému zvuku-od kroků až po výkřiky bolesti.
  • Pro opravdu neuvěřitelné scény budete muset udělat 'foley'. To je, když sami nahráváte a vytváříte všechny zvukové efekty, jako je sledování scény a šlapání v čase s akcí, abyste vytvořili dokonale načasované kroky.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 20

  4 Nechte herce, aby do závěrečné scény přidali své osobní zvukové efekty. Nechte herce promluvit a přimějte je, aby svými činy na obrazovce gruntovali, křičeli a těžce dýchali včas. Nechte je sledovat scénu 1–2krát, aby se připravili na každý okamžik, poté jednoduše zapněte mikrofon a nechte je improvizovat zvuky, které by mohly vydávat při skutečném boji.
  • Tyto zvuky můžete vydávat sami, ale vždy je lepší, když skuteční herci vyjádří své vlastní zvukové efekty.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte falešnou bojovou scénu pro film Krok 21

  5 Zaměřte se na scénu s jasností i chaosem. Bojové scény se nedají snadno upravovat-chcete, aby bylo jasné, co se děje, ale také zběsilé a dostatečně energické, aby napodobovaly skutečný boj. Dobrým způsobem, jak toho dosáhnout, je použít spoustu nekontaktních záběrů, abyste ukázali, kdo vyhrává. Můžete například setrvat na záběru na osobu, která byla zasažena, abyste ukázali, že prohrávají, a přitom ukázat spoustu vítězných házejících úderů, aniž byste dostali ránu zpět.
  • Jackie Chan tento problém vyřešil představením jednoduchých, jasných bojových scén a jejich následným velmi mírným zrychlením během editace. Výsledkem je soudržný boj s dlouhými škrty, který je také vysoce energetický.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu natočit boj jednou kamerou? Ano, ale bude to trvat déle a boj bude nutné více choreografovat. Trik, jak vytvořit falešnou bojovou scénu, je střih, a pokud používáte jen jednu kameru, budete muset scénu natočit několikrát, pokaždé s kamerou pod jiným úhlem.
 • Otázka Jak zajistí, aby krev vytékala? Dejte pod oblečení herce/herečky pytel červené barvy nebo něco podobného, ​​takže když druhá osoba udeří, pytel se rozdělí a barva se rozlije.
 • Otázka Je zcela mimo rezerva umožnit lehký kontakt za předpokladu, že všichni herci jsou vyškolení bojoví umělci a vyhovuje jim vytváření „sparring kontaktů“? To je v pořádku. Pokud jsou herci v pořádku, neměl by to být problém. Ale stále v bezpečí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zkouška je nezbytná. Nepokračujte, dokud to celé nebude možné perfektně zvládnout v praxi.
 • Zaměřte se na malé detaily, jako je mimika, až po zvládnutí manévrů. Nedávejte svým hercům příliš mnoho na přemýšlení najednou.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • U jakékoli velké scény nebo komplikovaných manévrů byste měli silně zvážit najímání koordinátora boje pro bezpečnost a úspěch.
 • Zastavte boj, pokud se někdy obáváte o bezpečnost.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Fotoaparát
 • Herci nebo herečky
 • Plochá, vyčištěná sada

Populární Problémy

Sbírání sportovních karet může být zábavný (a potenciálně výnosný) koníček. Začněte budovat svou sbírku tím, že budete mít oči odlepené od žádoucích karet na místech, jako jsou hobby obchody, online obchody a veletrhy. Jak budete pokračovat ve shromažďování ...

Alex Caceres vs Chase Hooper bude v sobotu na titulních stránkách přípravných zápasů UFC 250. Pokud nemáte kabel, sledujte všechny souboje online.

Pierre-Hughes Herbert přišel na obranu Novaka Djokoviče poté, co jeho Adria Tour vedla k sérii případů COVID-19. Francouz také zmínil, že Djokovič je jako předseda Rady hráčům plně oddán.

Jak sloužit porotě. Povinnost poroty je občanskou odpovědností, ve které je skupina občanů vybrána k účasti na soudním řízení v rámci federálního soudního systému. Mnozí věří, že povinnost poroty je jednou z nejdůležitějších povinností ...

Alexander Zverev představil jeden z nejlepších comebacků své kariéry, když v sobotu v semifinále 2021 Western & Southern Open porazil Stefanose Tsitsipase.

Jak na zahradu, když máte psa. Ačkoli kopání, hulvátští psi mohou být nejhorším nepřítelem zahrady, nemusíte si nutně vybírat jednoho nebo druhého. Výběrem netoxických zahradnických chemikálií a rostlin vhodných pro domácí zvířata můžete ...