Jak udělat dort k narozeninám vašeho dítěte

Baby smash dort je tradice, která začala v USA. Jedná se o miniaturní dort, který je dítěti předložen k jeho prvním narozeninám. Dítě dostane rozdrtit dort, popadnout ho za pěsti a zpackat. Rodiče fotí událost; někdy si najímají profesionálního fotografa, aby událost zdokumentoval. Poté obvykle následuje bublinková koupel.

Ingredience

 • 2 šálky (450 gramů) krystalového cukru
 • 1 šálek (225 gramů) nesoleného másla, změkčený
 • 4 vejce
 • 2 lžíce vanilkového extraktu
 • 3 šálky (300 gramů) univerzální mouky nebo mouky na koláč
 • 3 ½ lžičky prášku do pečiva
 • 1 ½ šálků (350 mililitrů) mléka


Buttercream Frostingtenisové ragety
 • 5 polévkových lžic (70 gramů) nesoleného másla
 • 5 polévkových lžic (64 gramů) zkrácení
 • ¾ čajové lžičky vanilkového extraktu
 • 2 šálky (250 gramů) moučkového cukru
 • 2 polévkové lžíce (30 mililitrů) mléka

Část 1 ze 4: Pečení dortu

 1. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  1 Předehřejte troubu na 177 ° C. Vnitřek dvou 6palcových (15,24 centimetrů) dortových forem vymažte máslem nebo sprejem na vaření. Vnitřek každé pánve posypte moukou a poté je dejte stranou.
 2. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  2 Ušlehejte máslo a cukr. Nakrájejte máslo do elektrického mixéru nebo kuchyňského robotu. Přidejte cukr a poté je šlehejte dohromady pomocí nastavení střední rychlosti po dobu 5 až 8 minut.
 3. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  3 Přidejte vejce a vmíchejte vanilkový extrakt. Přidejte vejce po jednom. Po každém vejci, které přidáte, směs dobře prošlehejte. Na samém konci vmíchejte vanilkový extrakt.
 4. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  4 Mouku a prášek do pečiva vyšlehejte dohromady. Nalijte mouku do velké mísy. Přidejte prášek do pečiva. Ty dva spolu promíchejte metlou.
 5. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  5 Střídavě přidávejte mouku a mléko do másla. Nalijte polovinu moučné směsi do směsi másla. Šlehejte, aby se spojily, poté vmíchejte polovinu mléka. Opakujte se zbytkem mouky a mléka. Vše promíchejte, dokud se jen nespojí.
 6. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  6 Těsto nalijte do připravených pekáčů. Každou formu naplňte asi ze 3/4 těstem. Zůstane vám trochu těsta na dort. Můžete z toho udělat další dort nebo sadu košíčků.
  • Pomocí gumové stěrky misku oškrábejte, abyste neztratili žádné těsto na koláče.
 7. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  7 Koláče pečte 35 až 40 minut. Jsou připraveni, když párátko strčené do středu vyjde čisté.
 8. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  8 Než dorty vyjmete z pánví, nechte je vychladnout. Po vnitřku každé pánve spusťte nůž, aby se koláče uvolnily, a poté dorty vyjměte z pánví. Pokud jsou koláče ještě teplé, nechte je vychladnout na mřížce. Než je zmrazíte, musí být úplně chladné.
 9. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  9 V případě potřeby odřízněte horní část každého dortu. Někdy koláče při pečení tvoří kopuli nahoře. Pokud vaše koláče vytvářely kopule, odřízněte je dlouhým ostrým nožem. Odřízněte kopule nebo je snězte. reklama

Část 2 ze 4: Příprava polevy

 1. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  1 Nakrájejte máslo a tuk, dokud nebudou světlé a nadýchané. Můžete to udělat v elektrickém mixéru nebo kuchyňském robotu. Na samém konci vmíchejte vanilkový extrakt.
 2. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  2 Postupně zašlehejte cukr. Přidejte 1 šálek (125 gramů) moučkového cukru a poté ho zašlehejte pomocí nastavení střední rychlosti. Přidejte zbývající šálek (125 gramů) moučkového cukru a šlehejte, dokud se úplně nerozmixuje.
 3. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  3 Mléko postupně promíchávejte. Nalijte 1 polévkovou lžíci (15 mililitrů) mléka a poté polevu prošlehejte pomocí nastavení střední rychlosti. Přidejte zbytek mléka a znovu promíchejte. Míchejte, dokud není poleva hladká.
 4. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  4 Zvažte přidání nějakého gelového potravinářského barviva. Můžete použít libovolnou barvu, kterou chcete, ale většina lidí používá světle modrou (pro chlapce) nebo růžovou (pro dívky).
 5. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  5 Naplňte potrubní sáček polevou. Odřízněte špičku z vaku na potrubí a poté vložte otevřenou špičku pro zdobení hvězdy. Odložte sáček do vysoké sklenice a poté přeložte horní okraj přes okraj sklenice. Pomocí gumové stěrky naplňte sáček máslovou polevou.
  • Tento krok přeskočte, pokud chcete polevu jen rozetřít na dort pro něco jednoduššího.
  reklama

Část 3 ze 4: Zdobení dortu

 1. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  1 Na první vrstvu na náplň rozetřete trochu máslového krému. Jeden z koláčů položte krájenou stranou nahoru na hezký talíř. Na vrch dortu zamíchejte trochou krémové polevy.
 2. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  2 Na vrch položte druhou vrstvu. Tentokrát to nastavíte řezem dolů. Pomocí rukou vyrovnejte dvě vrstvy; nechcete žádné převislé hrany.
 3. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby3 Trubkou utáhněte kruh a vytvořte jednoduchou růži. Umístěte špičku sáčku proti středu dortu. Mírným tlakem začněte odvádět polevu a přitom sáček pohybujte směrem ven v kruhu. Představte si to jako kreslení těsné spirály.
  • Pro jednodušší dort: nahoře naneste polevu a poté ho pomocí stěrky na zdobení dortu rozetřete směrem k okrajům a po stranách.
 4. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  4 Pokračujte ve výrobě dalších růží. Propracujte se kolem první růže, kterou jste udělali, dokud nenaplníte vršek dortu. Pokračujte ve výrobě dalších růží po stranách dortu. Měli byste být schopni vytvořit asi 2 až 3 řady růží po stranách.
 5. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby5 Vyplňte mezery větším množstvím polevy. Projděte si dort a zkontrolujte, zda mezi růžemi nejsou mezery. Pokud nějaké uvidíte, naplňte je malým stříkáním polevy. Pokud jste použili spojku, můžete v tomto kroku přepnout na jednoduchou kulatou špičku.
 6. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  6 Pokud je to žádoucí, dokončete trochu postřiku. Nemusíte to dělat, ale je to skvělý způsob, jak do dortu vnést trochu barvy, zvláště pokud místo polevy potřete polevou. Navíc se vašemu drobečkovi může líbit textura, když chytne dort!
  • Místo toho, abyste se vydali na základní duhové postřikování, zvažte použití něčeho kreativnějšího, jako jsou stříbrná srdce, zlaté hvězdy nebo jedlé třpytky.
  reklama

Část 4 ze 4: Vytvoření zavírače (volitelně)

 1. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby1 Vytiskněte velké číslo 1, které použijete jako šablonu. Šablonu můžete najít online nebo si ji vytvořit pomocí programu pro zpracování textu. Místo toho můžete také nakreslit číslo na list papíru. Usilujte o to, aby číslo bylo vysoké přibližně 7 palců (7,62 centimetrů).
  • Můžete použít libovolné požadované písmo. Bloková nebo bublinová písma fungují skvěle!
 2. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  2 Přilepte list vosku nebo pergamenového papíru. Umístěte šablonu dolů na plech. Zakryjte jej listem voskového papíru nebo pergamenového papíru a poté okraje zalepte páskou.
 3. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby3 Umístěte barevné bonbóny do sáčku. Konec odepněte nebo zajistěte gumičkou. Ještě neodřízněte špičku; uděláš to později. Můžete použít libovolnou barvu, kterou chcete, ale bílá, růžová nebo světle modrá jsou skvělé možnosti.
  • Pokud nemůžete najít žádné bonbóny, můžete místo toho použít chipsy z bílé čokolády.
 4. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  4 Potravinový sáček vařte v mikrovlnné troubě, dokud se čokoláda nerozpustí. Umístěte sáček do mikrovlnné trouby a poté jej zahřívejte v 30sekundových intervalech, dokud se bonbón nerozpustí. Mezi jednotlivými intervaly hněte pytel. Jak dlouho to děláte, závisí na typu cukrovinek, které používáte; některé tají rychleji než jiné.
 5. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby5 Odřízněte špičku nůžkami. Odřízněte jen malý kousek, jinak roztavené cukroví vyjde příliš silné. v dalším kroku.
 6. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  6 Projděte šablonu a poté ji vyplňte. Pomocí sáčku na potrubí načrtněte své číslo s rozpuštěnou čokoládou. Dále vyplňte číslo těsným, klikatým pohybem. Ujistěte se, že nejsou vidět žádné mezery.
 7. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby7 Zvažte přidání některých postřiků. Zde můžete být opravdu kreativní. Můžete pokrýt celé číslo postřikem nebo přidat pomlčku. U čísla s texturou přiřaďte barvu postřikovačů k čokoládě. Pro barevné číslo použijte postřiky duhové barvy.
 8. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby

  8 Vložte číslo na 10 minut do lednice. Pomocí plechu na pečení přenesete číslo do lednice. Nechte to tam 10 minut, aby čokoláda ztuhla.
 9. Obrázek s názvem Make a Smash Cake for your baby9 Oloupejte číslo a postavte ho na dort. Jakmile čokoláda ztvrdne, odlepte číslo z vosku nebo pergamenového papíru. Položte ho na dort tak, aby stál rovně vzhůru, jako jedna z těch číselných svíček. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zbylou směs na koláče použijte k výrobě košíčků. Budou připraveni za 18 až 20 minut.
 • Pokud jste dělali košíčky pomocí zbylého těsta na dort, ozdobte je tak, aby odpovídalo dortu. Naservírujte je ostatním hostům na večírku!
 • Směs na dorty zakoupenou v obchodě používáte, pokud nechcete koláč péct od nuly. Směs připravte podle pokynů na obalu.
 • Pokud si nechcete vyrobit vlastní, můžete použít polevu zakoupenou v obchodě.
 • Nebojte se, že by to bylo perfektní. Miminku to bude jedno. Bude rád kopat do toho, bez ohledu na to, jak to vypadá.
 • Naplňte dort chutnou marmeládou nebo čokoládovo-oříškovou pomazánkou pro něco jiného.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Dvě 6, palcové (15,24 centimetrů) dortové formy
 • Elektrický mixér nebo kuchyňský robot
 • Velká míchací mísa
 • Metla
 • Gumová stěrka
 • Odměrky a lžíce
 • Drátěný chladicí stojan
 • Potrubní vak
 • Otevřená špička potrubí
 • Tavené bonbóny (volitelně)
 • Postřikovače (volitelně)
 • Miska vhodná do mikrovlnné trouby (volitelně)
 • Plech na pečení (volitelně)
 • Pergamenový nebo voskový papír (volitelně)

Populární Problémy

„Parivrtta Janu Sirsasana“ nebo „Revolved Head to Knee Pose“ je póza, která vám protáhne hamstringy, páteř, ramena, spodní část zad a boky břicha. Https://yoganonymous.com/yoga-pose- členění-parivrtta-leden-sirsasana-r ...Rodiče Rogera Federera Robert a Lynette Federerovi nedávno Blick poskytl rozhovor v předvečer 40. narozenin švýcarského maestra.

Zde je návod, jak sledovat každý fotbalový zápas v Kentucky naživo online bez kabelu v roce 2020.Jak upravit koně. Péče o koně je pro koně velmi prospěšná, nejen proto, že jim čistí srst a dodává jejich vzhledu krásu, ale také proto, že může podporovat zdravé emoční pouto a důvěru mezi koněm a osobou ...Tiger a Peyton se v neděli utkají s Philem a Bradym v dalším vydání 'The Match'. Zde je návod, jak jej streamovat online zdarma.

Rafael Nadal nedávno reagoval na odvážnou předpověď Gorana Ivaniševiče ohledně finále French Open. Nadal také hovořil o svých plánovacích rozhodnutích a plánech do budoucna.