Jak nechat vlasy vypadat krátce

Pokud chcete, aby vaše vlasy vypadaly kratší, aniž by je ve skutečnosti stříhaly, existuje několik metod, které nevyžadují nůžky ani žiletky. S několika domácími potřebami, které pravděpodobně již vlastníte, jako jsou bobby piny a sponky do vlasů, můžete rychle přejít z dlouhého na krátký. Dokonce si můžete upravit své dlouhé vlasy v krátkém faux-bob, který nechá vaše přátele přemýšlet kdybys si ostříhal všechny vlasy. 'Udělala nebo ne,' budou se divit.

Metoda 1 ze 3: Styling dlouhých vlasů, aby vypadaly krátké

 1. Obrázek s názvem Scrunch African American Hair Krok 5

  1 Vlasy si dejte do culíku nebo drdolu. Nechte kratší vrstvy vlasů volně viset a vytvářejte „krátký“ vzhled, zatímco většina vašich delších vlasů je stažena dozadu a stranou. Zepředu to bude vypadat, že máte kratší střih. Koňský ohon můžete buď nechat tak, jak je, nebo srolovat a připnout o zadní část hlavy.
  • Dát vlasy do drdolu je také skvělý způsob, jak zamaskovat délku. Pokud jsou všechny vaše vlasy zabalené, nikdo nebude vědět, jak jsou dlouhé.
  • Můžete také jen svázat dlouhé vlasy do půl drdolu, přičemž některé prameny necháte volně viset. Umyjte extra volné vlasy na ramena a stranou.
  • To obvykle vypadá nejlépe, pokud máte na začátku vrstvený řez. V případě potřeby promluvte se svým stylistou o vrstveném střihu.


 2. Obrázek s názvem Look After Black Hair Krok 3

  2 Zaplést si vlasy. Pokud vlasy pevně zapletete, budou vypadat kratší, než kdyby vám jen visely na zádech. Existuje celá řada stylů copánků, jako je pravidelný třípramenný cop, rybí cop a francouzský cop. Pokud se chystáte na volnější vzhled, ale chcete, aby vypadal stále kratší, ponechte nějaké kousky vpředu poblíž obličeje.
  • Pokud máte ochranné copánky, jako jsou mikropletenky, můžete je nechat vypadat ještě kratší styling těchto copánků v culících, buchtách a dalších.
 3. Obrázek s názvem Vyrovnat se s příliš krátkým účesem Krok 8

  3 Natočte si vlasy pod. Umístěte si čelenku kolem hlavy a zadní část pásku zatlačte dolů v blízkosti horní části krku. Začněte těsně za uchem, natočte si vlasy pod vlasy a zastrčte je do pásku. Zajistěte ji několika bobby piny. Držte se, dokud se nedostanete k druhému uchu. Pomocí laku na vlasy držte na místě.
 4. Obrázek s názvem Narovnat afroamerické vlasy Krok 15

  4 Natočte si vlasy. Zkuste si natočit vlasy pomocí pěnových válečků, bobby pinů, látky nebo jakýchkoli nástrojů, které chcete použít. Udělejte to, když jsou vlasy mokré, a použijte kondicionér, fixační mléko, sprej na vlasy nebo jiné vlasové přípravky, které kadeře fixují a drží. Pokud můžete, nechte své kadeře přes noc zatuhnout ve válečcích, aby vám vlasy úplně vyschly bez použití fénu.
  • Pokud chcete opravdu krátké, skákací kadeře, nechte vlasy přirozeně uschnout. Když necháte vlasy uschnout na vzduchu, schnou pomaleji a váš hotový účes se projeví mnohem výraznějšími kadeřemi, které mají pevnější držení, díky čemuž vypadají vlasy kratší.
 5. Obrázek s názvem Grow African American Hair Step 5

  5 Připněte si vlasy pomocí bobby pinů. Rozdělte si vlasy od ucha k uchu ve tvaru čelenky. Díly ponechejte široké asi 1 centimetr (0,4 palce). Použijte elastický pásek, aby každá část nepřekážela.
  • Rozdělte zbytek vlasů na čtyři nebo pět částí. Zvedněte první část tak, aby se vám překrývala přes obličej. Bobby jej připněte, pak ho převraťte zpět na ramena a bobby připněte.
  • Opakujte se zbytkem sekcí. Rozdělte „čelenku“, se kterou jste začali, a poté si ji připněte přes hlavu přes bobby piny. Zkuste je schovat a Bobby přišpendlit krycí díl na místo.
 6. Obrázek s názvem Odbarvěte si vlasy peroxidem vodíku, krok 5

  6 Zapněte si vlasy. Pokud máte vrstvené vlasy, zastřihněte si spodní část vlasů jako při metodě „bobby pin“. Srolujte nejdelší vrstvy a poté je připněte na spodní část krku, aby vypadaly kratší. Poté nechte horní vrstvy vlasů kaskádovat přes dno. Bude to vypadat, jako by vaše horní vrstvy byly vašimi nejdelšími vrstvami. reklama

Metoda 2 ze 3: Styling Faux-Bob

 1. Obrázek s názvem Curl African American Hair with a Flat Iron Step 5

  1 Natočte si vlasy. Natáčení vlasů dodá vašim vlasům texturu, která vám velmi pomůže, aby vypadaly kratší. Natáčení vlasů také způsobí, že bob bude vypadat realističtěji, protože lidé budou méně schopni říci, že je to faux-bob. Natočte si vlasy, jak chcete.
  • Použijte kulmu.
  • Spěte ve válcích nebo použijte parní válce.
  • Nebo použijte sprej na fixační mléko a vlasy naneste na válečky. Poté nechte přes noc přirozeně zaschnout, aby se hlouběji držel.
 2. Obrázek s názvem Vytvořit Bantu uzly v afroamerických vlasech Krok 4

  2 Rozdělte si vlasy od ucha k uchu. Chcete vytvořit vrchní vrstvu a spodní vrstvu. Při práci na podložce zabalte horní vrstvu (vlasy nad ušima) do culíku. Ponechejte podkladovou vrstvu zkrátit na faux-bob.
 3. Obrázek s názvem Vytvořit Bantu uzly v afroamerických vlasech Krok 3

  3 Rozdělte svou podložku na tři části. Nemusí být dokonalé ani rovnoměrné, ale chcete část vlasů z levé strany hlavy a některé z pravé. Mezi pravou a levou částí na zadní straně hlavy nechte nějaké vlasy. Oddělte tři části klipem.
 4. Obrázek s názvem Grow Black Girls Hair Step 8

  4 Vytrhněte každou část vlasů. Škádlení vlasů jim dodá extra texturu a nadzvednutí, což vám usnadní svlékání tohoto stylu faux bob. Popadněte jednu ze tří částí vlasů a škádlete je. Umístěte hřeben několik centimetrů od pokožky hlavy a začněte česat vlasy zatlačením směrem ke kořínkům. (Bude to vypadat chaoticky jako ptačí hnízdo.) Potom proveďte totéž pro další dvě části.
 5. Obrázek s názvem Braid African American Hair Step 20

  5 Každou část splétejte. K tomuto kroku budete potřebovat kravaty. Každou jednotlivou část vlasů splétejte pravidelným třívláknovým copem. Nezačínejte si splétat vlasy od temene, ale splétejte si vlasy asi centimetr nebo dva dolů od pokožky hlavy. Až budete s pletením hotovi, zajistěte každý cop copem do vlasů.
  • Lehce zatáhněte za prameny svého copu, abyste se připravili na jejich připnutí na místo.
 6. Obrázek s názvem Cop afroamerické vlasy Krok 15

  6 Připněte copánky na místo pomocí bobby pinů. Popadněte spodní část jednoho z copů a Bobby jej připněte pod základnu hlavy. Ujistěte se, že je bobby pin bezpečný, poté proveďte totéž s dalšími dvěma copánky.
 7. Obrázek s názvem Nechte si narůst dlouhé vlasy, pokud jste černá žena, krok 12

  7 Pusťte horní vrstvu vlasů. Horní vrstva by měla být kratší než ostatní. Ujistěte se, že je spodní vrstva zcela skrytá v horní části, poté vlasy natočte nebo narovnejte podle potřeby.
  • Dávejte pozor, abyste nespustili horní vrstvu příliš velkým množstvím produktu, jinak budou vaše vlasy vypadat ploché a mastné. Zvedněte kořeny tím, že je mírně dráždíte, abyste získali větší objem v koruně, což je u bobu běžný vzhled.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Používání vlasových doplňků a dalších triků na vlasy

 1. Obrázek s názvem Získejte vlasy v dobrém stavu a rovně (pro ženy a barevné dívky) Krok 4

  1 Noste stylový klobouk. Vlasy si dejte do culíku u kořene krku a poté konce vlasů obtočte kolem sebe a vytvořte drdol. Zastrčte si vlasy pod stylovou letní čepici nebo v zimě pletenou čepici. Budete muset vlasy uhladit, aby byly rovnoměrné po celém výstřihu. Popadněte zbloudilé chloupky a zastrčte je také a pod.
 2. Obrázek s názvem Den zamaskování špatných vlasů Krok 14

  2 Nechte se vrstvit. Zeptejte se svého kadeřníka, zda může s vaším účesem něco udělat, aby vaše vlasy vypadaly kratší, aniž by ve skutečnosti stříhaly nejdelší vrstvy. Vrstvy mohou být velmi účinné při úpravě vlasů tak, aby vypadaly kratší, i když jsou dlouhé.
  • Pokud vám žádný z těchto stylů nevyhovuje, zvažte možnost nechat si ostříhat vlasy od kadeřníka. I když jste z krátkého střihu nervózní, skvělé na vlasech je, že vždy dorostou.
 3. Obrázek s názvem Naneste paruku přední krajky, krok 14

  3 Noste krátkou paruku. Pokud milujete své přirozené vlasy, je snadné najít paruku v krátkém stylu, který vyhovuje vašemu obličeji a odpovídá vaší barvě vlasů. Určitě si pořiďte kvalitní paruku z lidských vlasů. Syntetické paruky se snadno spálí, když je upravíte pomocí horkých nástrojů, a nevydrží tak dlouho. Nekvalitní paruka bude často vypadat nevkusná, neudržovaná nebo falešná a u lidí s citlivou pokožkou může způsobit menší kožní problémy. Syntetické paruky se obvykle hůře pečují a upravují.
  • Ke každé paruce by měl být přiložen návod, jak je nosit a zajistit, aby zůstaly na svém místě. Některé vyžadují lepidlo, aby je zajistily, zatímco jiné mají spony, které se připnou na vlasy u kořínků. V každém případě zajistěte, aby byly vaše přirozené vlasy bezpečně připnuté a ploché na hlavě. V případě potřeby noste čepici paruky.
  • Nezapomeňte, že některé paruky nejsou vodotěsné. Pokyny k péči naleznete na štítku. Celkově nezapomeňte se bavit se svými vlasy a všemi různými styly, které můžete nosit.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou doporučené způsoby, jak udělat vlasy krátké, dlouhé, vlnité? Zdá se, že cokoli dělám, nefunguje. To, co rád dělám, je vzít si vlasy a zkroutit asi polovinu a připnout si je nebo připnout k hlavě. Tak to vypadá jako vysoký culík, takže moje vlasy po lokty vypadají asi po ramena.
 • Otázka Jak mohu udělat, aby moje vlasy vypadaly krátce? Jako blízko k temeni, ale má odraz a objem a má ofinu? Pořiďte si sponky do vlasů nebo špendlíky a připněte delší části vlasů pod zbytek a dodejte jim tak objem a objem. U ofiny můžete některé zbytky vpředu vynechat a množství vlasů, které zanecháte, se může lišit.
 • Otázka Mám velmi dlouhé vlasy a jsem genderová tekutina. Chci, aby to vypadalo přirozeně, takže co mám dělat? Vlasy splétejte a poté si je stočte (směrem k zemi), poté si je zastrčte pod vlasy a připněte několika kirbies nebo sponkami.
 • Otázka Jsem genderově tekutá a potřebuji, aby mé středně dlouhé vlasy byly krátké. Nějaké nápady? Můžete udělat jednu z mnoha věcí. Můžete si natočit nebo zastrčit vlasy (metody Google, jak na to), dát si vlasy do culíku nebo do jiného stylu, zastrčit si vlasy do klobouku nebo se nechat ostříhat, a to buď odborníkem, nebo člen rodiny, nebo (pokud si troufáte) sebe.
 • Otázka Jak vložím dlouhé, vlnité vlasy do krátkého culíku vhodného pro přísnou školu, kde lze vlasy zaplést do culíku, pouze pokud jsou krátké? Pokud máte dlouhé vlasy, ale chcete je zkrátit, aniž byste je ostříhali, udělejte tento jednoduchý trik: 1. Navlhčete si vlasy. 2. Vložte produkt do vlasů (jako jsou masky na vlasy, kondicionér atd.). 3. Natočte si vlasy kulmou. 4. Vyrovnejte jej mírným stlačením. 5. Dejte to do vysokého culíku (aby to vypadalo krátce, protože je to vysoko). 6. Trochu dráždit pro extra hlasitost. 7. Jemně ho vykartáčujte (aby se kudrlinky samy nerozepnuly). 8. Rukama znovu jemně vyrovnejte. 9. Znovu se o to pokuste. 10. Nastříkejte trochu vody a poté jemně vykartáčujte (vlasy vypadají krátce, ale také zpět k vašemu pravidelnému účesu).
 • Otázka Mám bob účes, ale chtěl jsem, aby byl kluk krátký (moji rodiče to neschválili). Je vůbec možné, aby to vypadalo kratší, než už to je? Kudrnaté vlasy vypadají kratší, protože vlasy jsou trochu nadzvednuté. Jediným opravdu dobrým způsobem je však zkratka.
 • Otázka Jak si ostříhám vlasy na krátko? Hledejte online zkratky, které se vám líbí. Pak máte dvě možnosti: jít do profesionální řezačky vlasů, nebo to udělat sami/nechat to udělat členem rodiny nebo přítelem. Pokud se rozhodnete jít do profesionální řezačky vlasů, ukažte stylistovi nápady, které jste našli online, a zeptejte se, jaký typ zkráceného střihu by na vás vypadal dobře. Společně odtud vymyslete střih, který si zamilujete. Pokud se rozhodnete jít cestou DIY, proveďte průzkum tvaru obličeje, abyste zjistili, jaký tvar má váš obličej a jaký typ krátkých střihů by vašemu obličeji dobře fungoval.
 • Otázka Jak se vám francouzský cop s krátkými vlasy? Francouzský cop, jako byste normálně měli dlouhé vlasy, jen to může být trochu obtížnější, protože prameny vlasů nejsou příliš dlouhé. Pomocí bobby kolíků zajistěte chloupky, které trčí, nebo použijte lak na vlasy a poté zastrčené vlasy zastrčte zpět do copu.
 • Otázka Jak docílím toho, aby mi vlasy vypadaly krátké, pokud mi rodiče řekli, že si vlasy nedám ostříhat a ve škole nesmím nosit klobouky? Opravdu neexistuje dokonalý způsob, ale kartáčování/narovnávání a následné stahování vlasů může fungovat tak, aby vaše vlasy vypadaly mužněji. Mohli byste si vlasy stáhnout rovně dozadu a svázat si je u spodní části krku. Pokud je to možné, vyhněte se vysokým copům, aby to vypadalo více mužně.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud chcete vědět, co na vás vypadá nejlépe, můžete zkusit stránku pro změnu vzhledu, kam můžete nahrát fotografii a změnit účes na požadovaný styl.
 • Noste paruku a vyzkoušejte kratší účesy. Použijte je pro každodenní vzhled nebo si oblékněte formální záležitost, abyste změnili svůj vzhled na noc.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nechoďte jen tak ven a ostříhejte si vlasy. Vždy požádejte profesionálního kadeřníka, aby jej ostříhal.


reklama

Populární Problémy

S tenisem v přestávce uprostřed krize COVID-19 využil Nick Kyrgios svůj volný čas na nápadné nové tetování.

Roger Federer získal v Kanadě dva tituly, ale co třeba Rafael Nadal a Novak Djokovič?

Earl Thomas se vrací do Seattlu, protože Havrani dobývají Seahawks. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak najít koníček, kterého se budete držet. Hobby je skvělý způsob, jak zůstat zaneprázdněn během prostojů. Mnoho lidí považuje koníčky za relaxační a skvělý způsob, jak si odpočinout. Mnozí se však snaží držet koníčků, jakmile si je založí. Abyste našli ...