Jak si vyrobit smoothie

Míchání a smoothie může to být jeden z nejchutnějších způsobů, jak si zpříjemnit den ovoce nebo zelenina. Naštěstí recept na lahodné smoothie opravdu nepotřebujete. Zvažte, co máte po ruce a jaké příchutě byste v smoothie chtěli. Například míchat jogurt s broskvemi na krémové smoothie nebo zahrňte arašídové máslo, pokud chcete nápoj bohatý na bílkoviny. Provádějte střídání podle svého jídelníčku a užívejte si vlastní smoothie!

skutečný stolní tenis

Metoda 1 ze 2: Vytvoření vlastního smoothie

 1. Obrázek s názvem Make a Smoothie Krok 1

  1 Pro 1/2 do 1 šálku (120 až 240 ml) kapaliny do mixéru. Pokud do mixéru vložíte tekutinu jako první, stroj bude snáze kombinovat ingredience. Ačkoli mléko a džus jsou běžné smoothie tekutiny, můžete použít vodu, kokosové mléko, jogurt nebo nemléčné mléko, jako je sójové, konopné nebo mandlové mléko.

  Pokud byste chtěli omezte sladkost smoothie, můžete použít studený čaj, zeleninový džus nebo 1/2 džusu a 1/2 vody

 2. 2 Do mixéru vložte 2 až 3 šálky (350 až 525 g) ovoce. Většina smoothies obsahuje ovoce a můžete si vybrat jeden druh nebo kombinaci. Můžete se také rozhodnout, zda chcete použít čerstvé nebo mražené ovoce. Mražené ovoce vaše smoothie mírně zhoustne, takže můžete při míchání led vynechat. Mějte na paměti, že některé druhy ovoce, jako jsou banány nebo mango, jsou tak sladké, že možná nebudete muset používat další sladidla. Zkuste si udělat smoothie s některým z těchto druhů ovoce:
  • Bobule: jahody, borůvky, maliny, ostružiny
  • Citrus: pomeranče, grapefruity
  • Hrušky
  • Peckové ovoce: broskve, švestky, nektarinky, třešně
  • Manga
  • Banány
  • Papayové


  Spropitné: Z ovoce vždy odstraňte slupky, stonky nebo pecky. Pokud používáte velké ovoce, nakrájejte je na kostky, než je dáte do mixéru.

 3. Obrázek s názvem Make a Smoothie Krok 4

  3 Naberte další mléčné výrobky, pokud chcete zahustit smoothie. Místo toho, abyste nalili více mléka, které smoothie ztenčí, přidejte kopeček řeckého jogurtu nebo mraženého jogurtu. Řecký jogurt dodá bílkoviny a zpevní smoothie, zatímco mražený jogurt dodá celému smoothie chuť krémovější a hustší.
  • Experimentujte s použitím různých příchutí jogurtu. Můžete sladit chutě ovoce nebo použít doplňkové chuti. Udělejte si například broskvové smoothie s broskvovým řeckým jogurtem nebo zkuste smoothie z arašídového másla s čokoládovým mraženým jogurtem.
 4. Obrázek s názvem Make a Smoothie Krok 5

  4 Zahrňte koření, bylinky nebo příchutě a vytvořte jedinečné smoothie. Z produktů, které použijete, získáte spoustu lahodné chuti, takže nemusíte přidávat koření, pokud nechcete velmi specifickou chuť. Pokud například chcete zahřívací příchutě, přidejte pár špetek skořice, zázvoru, kurkumy nebo kardamomu. Pro výraznou bylinkovou chuť vložte 1 až 2 snítky čerstvých bylinek, jako je bazalka nebo levandule.

  Mohl bys také přidejte pár kapek extraktu . Zkuste vanilkový, citronový, mátový nebo mandlový extrakt.

 5. 5 Přidejte ořechové máslo, oves nebo ořechy, aby smoothie získalo texturu náplně. Pokud chcete ve svém smoothie více bílkovin, přidejte 1 až 2 lžíce svého oblíbeného ořechového másla, strouhaného ovsa nebo tofu. Možná budete chtít zahrnout zajímavé textury smícháním hrsti ořechů nebo semen, jako jsou chia semínka, lněná semínka nebo slunečnicová semínka.
  • Jakmile smícháte smoothie, možná budete chtít zahrnout ještě více jedinečných textur. Můžete vmíchat hrst sušeného ovoce, pár lžic opečeného kokosu, malou naběračku mini čokoládových lupínků nebo hrst rozdrcených grahamových krekrů.
 6. 6 Přidejte lžičku proteinového prášku nebo svůj oblíbený doplněk. Pokud chcete přidat bílkoviny, ale nechcete, aby vaše smoothie chutnalo jako arašídové máslo, přidejte asi 2 polévkové lžíce (28 g) proteinového prášku. Prášek se v smoothie rychle rozpustí. To je také skvělá šance na použití jakéhokoli práškového výživového doplňku, který užíváte.
  • Zkuste například přimíchat svůj kolagenový doplněk do ranního smoothie.
 7. Obrázek s názvem Make a Smoothie Krok 8

  7 Vmíchejte sladidlo dle svého vkusu. K posílení chuti vašeho smoothie můžete použít svůj oblíbený typ sladidla. Pokud nechcete používat standardní cukr, zkuste přidat několik měkkých datlí nebo sušených fíků, sušených švestek nebo meruněk. Do smoothie můžete také pokapat med, javorový sirup nebo agávový sirup.
  • Pokud si nejste jisti, kolik sladidla přidat, můžete smoothie rozmixovat a poté ochutnat. Získáte tak lepší představu o tom, kolik sladidla použít.
 8. 8 Přidejte asi 1 šálek (220 g) ledu. Pokud chcete husté smoothie, začněte alespoň 1 šálkem (220 g) ledu a podle potřeby přidejte další. Pokud používáte mražené ovoce, můžete led vynechat, protože mražené ovoce bude působit jako led. Mějte na paměti, že pokud necháte led venku s čerstvým ovocem, bude vaše smoothie připomínat spíše džus.
  • Můžete zmrazit kteroukoli ze složek smoothie, aby se nápoj zpevnil. Například místo použití čerstvých bobulí otevřete pytel mražených bobulí a nasypte je přímo do mixéru.
 9. 9 Zakryjte mixér a mixujte smoothie asi 1 minutu. Míchejte, dokud se ingredience nespojí a nebudou hladké, jak se vám líbí. Poté nalijte smoothie do 1 nebo 2 porce sklenic a užívejte si!
  • Pokud potřebujete uložit smoothie navíc, nalijte ho do vzduchotěsné nádoby a dejte do chladničky na 3 dny nebo zmrazte až na 8 měsíců. Myslete na to, že smoothie se začne v lednici rozpouštět a před podáváním ho možná budete chtít smíchat s větším množstvím ledu. Chcete -li zmrazené smoothie podávat, přeneste je přímo do mixéru a mixujte, dokud nebude hladké.

  Pokud máš rád, ozdobte své smoothie kouskem ovoce, které jste použili na jeho přípravu. Pokud jste například udělali citrusové smoothie, položte oranžové kolečko na okraj sklenice.

 10. Obrázek s názvem Make a Smoothie Krok 3

  10 Přidejte zeleninu, pokud chcete čerstvé smoothie, které není příliš sladké. Snižte množství použitého ovoce, takže použijete celkem 2 až 3 šálky (350 až 525 g) čerstvých produktů. Můžete použít například 1 šálek ovoce (175 g) a 1 šálek (175 g) zeleniny. Listová zelenina, jako je špenát a kapusta, se snadno mísí.
  • Můžete také vyzkoušet celer, okurku nebo papriku.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 2: Zkoušení konkrétních kombinací

 1. Obrázek s názvem Make a Smoothie Krok 12

  1 Vytvořte si krémové smoothie s mangem a broskvemi. Připravte si osvěžující ovocné smoothie smícháním 3 šálků (495 g) sekaný mango se 2 šálky (450 g) nasekaných broskví, 1 šálkem (285 g) čistého řeckého jogurtu, 1/2 šálek (120 ml) mléka a 1 čajová lžička (2 g) strouhaný zázvor . Poté smoothie ochutnejte a přidejte med, dokud nebude tak sladký, jak máte rádi.
  • Pokud chcete jemně mátovou chuť, přidejte 4 lístky čerstvé máty, než rozmixujete smoothie.
  • Nahraďte jakýkoli druh jogurtu, který máte rádi. Například použijte broskvový jogurt pro extra ovocnou chuť.
 2. Obrázek s názvem Make a Smoothie Krok 11

  2 Udělejte klasiku jahodový banán smoothie. Toto přirozeně slazené smoothie je z dobrého důvodu oblíbeným smoothie. Budete muset smíchat 2 šálky (300 g) zmrazených jahod s 1 čerstvým banánem, 1 šálkem (240 ml) mléka, 1 šálkem (220 g) ledu a 1 polévkovou lžící (21 g) medu. Smoothie můžete ochutnat a přidat další med, pokud není dostatečně sladký podle vaší chuti.
  • Pro opravdu silnou jahodovou chuť zkuste použít jahodové mléko!
  • Pokud jste velkým fanouškem bobulí, můžete si vyrobit další bobulové smoothie také, včetně smíšených odrůd bobulí a malin.
 3. Obrázek s názvem Make a Smoothie Krok 13

  3 Smíchejte špenát s bobulemi a vytvořte veganské zelené smoothie. Smoothie je skvělý způsob, jak se vplížit do každodenní zeleniny. Do mixéru dejte 2 šálky (450 g) čerstvého špenátu a 1 zamrzlý banán a 1/2 šálku (50 g) rozmixovaných mražených bobulí. Poté přidejte 1 polévkovou lžíci (7 g) lněného semínka, 1 polévkovou lžíci (16 g) arašídového másla a 1/2 na 3/4 šálek (120 až 180 ml) rostlinného mléka, jako je sójové nebo konopné mléko, než namícháte smoothie.
  • Pokud nemáte rádi lněné semínko nebo arašídové máslo, můžete je vynechat nebo použít oblíbené ořechové máslo nebo pomazánku.
  • Aby bylo toto smoothie hustší, přidejte najednou 1 polévkovou lžíci (16 g) arašídového másla. Pro zředění smíchejte 2 až 3 polévkové lžíce (30 až 44 ml) tekutiny najednou.
 4. Obrázek s názvem Make a Smoothie Krok 14

  4 Smíchejte mražené borůvky s kokosovým mlékem pro osvěžující smoothie. Pro smoothie, které neobsahuje mléčné výrobky, mléko ani banány, smíchejte 1 ½ šálku (232 g) borůvek s 1/2 šálek (120 ml) neslazeného kokosového mléka, 1 polévková lžíce (1 g) lístků čerstvé máty, 1 lžička (4,9 ml) limetkové šťávy, 1 lžička (7 g) medu a 1 šálek (220 g) ledu.
  • Do tohoto smoothie použijte jakýkoli druh bobulí. Zkuste například ostružiny nebo maliny.

  Variace: Aby bylo toto smoothie krémovější a plnější, přidejte 1/2 šálku (122 g) čistého nebo ovocného jogurtu a 1 polévkovou lžíci (6 g) ovsa.

  co je to bekhend v tenise
 5. Obrázek s názvem Make a Smoothie Krok 15

  5 Zkombinujte studenou kávu s mlékem a vytvořte proteinové smoothie. Místo toho, abyste ráno sáhli po šálku horké kávy, udělejte si plnicí kávové smoothie. Smíchejte 1 šálek (240 ml) chladu káva s 1 šálkem (240 ml) mandlového mléka, 1/2 a zamrzlý banán, 1 polévková lžíce (14 g) lehké čokolády nebo vanilkového proteinového prášku a 2 kostky ledu.
  • Pokud nemáte rádi mandlové mléko, použijte jakýkoli druh mléka, například kravské, sojové, ovesné nebo konopné.
  • Pro ještě chutnější smoothie přidejte 1/4 šálku (22 g) strouhaného ovsa.
 6. Obrázek s názvem Make a Smoothie Krok 16

  6 Smíchejte citrusové plody s mangem a ananasem a vytvořte si smoothie, které bude vypadat jako na slunci. Oloupejte a rozčtvrťte 1 pomeranč a 1/4 citronu. Citrus dejte do mixéru spolu s ½ šálkem (75 g) kousků ananasu, ¼ šálku (60 g) kousků mraženého manga a 1 šálkem (220 ml) kostek ledu. Poté promíchejte ingredience, dokud citrusové plody nepustí šťávu a směs nebude hladká.
  • Pokud chcete ještě krémovější smoothie, přidejte 1/2 šálku (140 g) čistého nebo ochuceného jogurtu.
 7. Obrázek s názvem Make a Smoothie Krok 17

  7 Ušlehejte bohaté čokoládové arašídové máslo. Oloupejte 2 banány a vložte je do mixéru spolu s 1/4 šálku (62 g) krémového arašídového másla, 1/2 šálek (120 ml) mléka, 1/2 šálku (120 g) čistého nebo vanilkového jogurtu, 2 polévkové lžíce (14 g) kakaového prášku a 3/4 šálku (165 g) ledu. Smíchejte ingredience, dokud není banán hladký a nespojí se.
  • Zkuste si toto smoothie připravit z oblíbeného ořechového másla. Pro změnu můžete použít mandlové, lískové nebo kešu máslo.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu připravit smoothie pomocí ananasu? Je to opravdu na vaší individuální chuti, ale já míchám ananas s jablečným džusem, banánem, špenátem a avokádem. Je to vynikající.
 • Otázka Mohu dát ovocné smoothie do chladničky a sníst ho o den později? Pokud jeden den dáte do chladničky smoothie, může zhoustnout a už to opravdu nebude. Nejlepší je to dokončit v den, kdy to uděláš.
 • Otázka Ovlivňuje množství ovoce tloušťku smoothie? Ano. Čím více ovoce přidáte, tím bude hustší. Ovoce, které má vysoký obsah vody, jako je meloun a jahody, však způsobí menší tloušťku.
 • Otázka Jak mohu udělat jahodový koktejl? Nakrájejte na kousky jahody a přidejte je do mixéru s mlékem nebo jogurtem. Můžete místo toho přidat kostky ledu nebo použít zmrazené jahody. Podívejte se na některé chutné recepty Jak udělat jahodové smoothie .
 • Otázka Jak mohu své smoothie méně napěnit? Qamar Nejlepší odpověď Přidejte lžíci medu pro menší pěnu a pěnu, aby se vytvořil na smoothie.
 • Otázka Kolik ingrediencí je potřeba k přípravě smoothie? Záleží na tom, jaké smoothie se snažíte udělat. Pokud je to běžné smoothie, pak je to kolem 3 až 4 ingrediencí.
 • Otázka Jak udělám smoothie s jogurtem? Rubín Nejlepší odpovědník Přidejte do něj jogurt, aby byl hustší. Nepřehánějte to však s jogurtem.
 • Otázka Potřebuji led nebo jej mohu dát do mrazáku? Fbennett2005 Na smoothie budete potřebovat led, aby to bylo smoothie. Jinak jen zmrazujete tekutiny a vyrábíte led.
 • Otázka Jak dobře se kostky ledu rozpadají v mixéru? To závisí na typu mixéru, který máte. Některé mají tlačítko vyrobené speciálně pro led, jiné se zlomí, pokud do nich dáte led.
 • Otázka Jak udělám smoothie Oreo? Sadie Whittingtonová Vložte tři velké naběračky vanilkové zmrzliny do mixéru nebo mixovacího zařízení. Poté do zmrzliny přidejte 1 šálek (235 ml) mléka. Nyní přidejte tři (nebo více, pokud chcete) soubory cookie Oreo. Pevně ​​zajistěte víko nad mixérem a směs promíchejte, dokud nebude hladká. Nalijte do servírovací sklenice a užívejte si!

Populární Problémy

Hledáte přímý přenos Manchester United vs Barcelona? Zde je návod, jak sledovat online souboj Ligy mistrů v USA.

Jak vyrobit halloweenskou dekoraci. Domácí halloweenské dekorace jsou světem daleko od masově vyráběných chatrných nabídek obchodu s plasty a papírem v dolarech. Vytváření vlastních dekorací zajišťuje jedinečný vzhled a navíc můžete opakovaně používat předměty kolem ...

Zde je návod, jak můžete bezplatně sledovat stream premiéry 7. sezóny The Clone Wars, ať už máte nebo nemáte Disney Plus.

Rozhodli jste se otevřít obchod se sportovním zbožím. Skvělý! Ale kde začít? Existuje několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu při zahájení podnikání, a provedeme vás všemi krok za krokem ....

Lze snad bezpečně předpovědět, že výsledek tohoto wimbledonského finále může mít velký vliv na budoucí pomazání G.O.A.T.

Pokud se plánujete zbavit vzpřímeného piana, je jeho přeprava neporušeného velmi obtížná. Je mnohem snazší rozebrat celé piano a přesunout ho na kusy. Demontáž klavíru vyžaduje trpělivou práci a nebudete moci používat ...