Jak změřit délku nohy

Ať už hledáte nové kolo, zjišťujete velikost kalhot nebo kontrolujete nesrovnalosti ve velikosti, budete chtít vědět, jak přesně změřit délku nohy. Měření vnitřní délky nohavic k nalezení správně dimenzovaného kola je jiný proces než nalezení skutečné délky nohou, která se používá k nalezení nesrovnalostí mezi délkami vašich nohou. Délka nohavic v rozkroku se měří od rozkroku k podlaze, kde se vaše skutečná délka měří od horní části nohou po kotníky. Pro přesnější výsledky požádejte přítele, aby vám pomohl. Pokud nemáte někoho, kdo by vám mohl pomoci, můžete si provést vlastní měření.

Metoda 1 ze 2: Měření délky nohavic Inseam

 1. Obrázek s názvem Změřte délku nohy Krok 1

  1 Sundejte si boty a noste přiléhavé kalhoty. Tím je zajištěno přesnější měření výšky. Své měření můžete provádět v ponožkách nebo bosých nohou.
  • Pro přesné měření jsou nejlepší cyklistické šortky, legíny nebo přiléhavé sportovní kalhoty.


 2. Obrázek s názvem Změřte délku nohy Krok 2

  2 Stát zpříma. Slouching ovlivňuje přesnost vašeho měření. Postavte se tak vysoko, jak jen můžete, aniž byste klenuli záda.
 3. Obrázek s názvem Změřte délku nohy Krok 3

  3 Vyberte plochý předmět, který použijete jako referenci, a umístěte jej mezi nohy. Držte ji pevně mezi nohama ve výšce rozkroku, aniž byste ji pevně sevřeli. Příliš pevné sevření referenční položky ovlivní vaše držení těla a způsobí špatné měření.
  • Vysoká, tenká kniha, úroveň, pravítko nebo velká složka na dokumenty by dobře fungovaly jako referenční objekty.
  • Kromě poskytnutí referenčního bodu tento objekt také napodobuje polohu a výšku sedadla vašeho kola.
 4. Obrázek s názvem Změřte délku nohy Krok 4

  4 Pomocí měřicí pásky změřte vzdálenost od podlahy k horní části referenčního objektu. Proveďte alespoň tři měření a najděte průměr, abyste zajistili přesnost.
  • Můžete měřit v centimetrech nebo palcích, ale pomocí centimetrů získáte přesnější měření.
  • Nejlepší je tuhá měřicí páska, nejlépe svinovací metr s vnějším pláštěm. To má větší hmotnost a tuhost a bude přesnější při provádění vlastních měření
  • Zapište si své měření. Jakmile je vaše měření zapsáno, můžete se na něj později podívat při prohlížení tabulek velikostí kalhot nebo jízdních kol.
  • Měření vnitřního kola jízdního kola se liší podle stylu kola, které chcete. Vaše základní měření vám pomůže najít kolo správné velikosti pro vás.
  • Chcete -li, aby vaše kalhoty byly vnitřní, měřte od bodu, kde váš rozkrok pohodlně sedí až k podrážce boty.
 5. 5 Proveďte také své vnější měření kalhot. Abyste získali outseam, měřte od horní části pasu až po podrážku boty. Pokud nenosíte boty, změřte místo toho spodní část chodidla. reklama

Metoda 2 ze 2: Měření skutečné délky nohy

 1. Obrázek s názvem Změřte délku nohy Krok 5

  1 Najděte si přítele, který vám pomůže změřit nohy. Měření vlastní skutečné délky nohy je velmi obtížné a nepřinese přesné výsledky.
 2. Obrázek s názvem Změřte délku nohy Krok 6

  2 Položte se na rovný povrch. Lehněte si na záda s dlouhýma nohama a chodidly roztaženými na šířku boků.
 3. Obrázek s názvem Změřte délku nohy Krok 7

  3 Měřte od kyčle ke kotníku. Najděte kostěný kloub, kde se váš bok dotýká vaší nohy. Toto se nazývá vaše přední nadřazená kyčelní páteř nebo ASIS. Měřte od tohoto bodu ke kostnatému kloubu kotníku. Opakujte na obě strany a zapište si své výsledky.
 4. Obrázek s názvem Změřte délku nohy Krok 8

  4 Pokud zjistíte závažnou nesrovnalost, kontaktujte svého lékaře. Nějaký rozdíl v délce nohou je normální. Nikdo nemá dokonale symetrické nohy, ale rozdíl větší než 15 mm (0,59 palce) by mohl mít dopad na vaši chůzi.
  • Mějte na paměti, že měření pomocí svinovacího metru není vždy přesné a nenahrazuje oficiální diagnózu. Pokud zjistíte významný rozdíl v délkách mezi nohama, obraťte se na klinického lékaře na další diagnostiku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak změříte nohy u kalhot? David lavice
  Profesionální krejčí David Pew je profesionální krejčí a majitel společnosti Sew Velkoryse sídlící v Seattlu, Washington. S více než desetiletou zkušeností se David specializuje na krejčovské úpravy a úpravy na míru. Své zkušenosti, dovednosti a cit pro detail využívá k výrobě produktů nejvyšší kvality. David lavice Profesionální krejčí odborná odpověď Budete muset změřit vnitřní i vnější šev, aby byl oděv správný. Vnitřní šev se měří přímo od rozkroku, kde budou kalhoty pohodlné - to je na základě preferencí zákazníků - až ke spodní části chodidla. Pokud máte boty, bude to až k horní části podrážky boty. Abyste získali vnější šev, měl by jít od horní části pasu dolů k horní části podrážky boty nebo spodní části chodidla.
 • Otázka Jak měříte délku nohavic? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď U kalhot a kalhot budete chtít změřit vnitřní šev, abyste si mohli vybrat pár, který vám dobře padne. Sundejte si boty a obujte si přiléhavé kalhoty, které vám sedí. Umístěte plochý předmět mezi nohy ve výšce rozkroku jako vysokou, tenkou knihu, úroveň nebo pravítko, které použijete jako referenci. Poté pomocí páskové míry změřte podlahu od horní části referenčního objektu. Pomocí měření vnitřního stehu si můžete vybrat kalhoty se správnou délkou nohavic.
 • Otázka Jsou vaše nohy poloviční než vaše výška? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Redaktor zaměstnanců wikiHow Odpověď zaměstnanců Stručná odpověď zní: ne nutně. U mnoha lidí mohou vaše nohy tvořit polovinu vaší dospělé výšky. Mezi jednotlivci je však mnoho rozdílů. Spousta lidí má vyšší poměr nohy k tělu. Například ženy mívají nohy delší než polovinu své výšky. Neměli byste tedy předpokládat, že vaše nohy jsou poloviční než vaše výška.
 • Otázka Co je to, když je jedna noha kratší než druhá? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redakce wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Mít 1 nohu, která je kratší než druhá, může být způsobeno mnoha různými věcmi, například zraněním nebo malformací kosti. Nejčastěji se kratší noze říká strukturální nesrovnalost a vyskytuje se proto, že 1 stehenní kost (stehenní kost) nebo 1 holenní kost (holenní kost) je v jedné noze kratší než ve druhé. Obvykle se narodíte se strukturální nesrovnalostí, ale může k tomu dojít také během dětství, jak rostete a vyvíjíte se. Pokud máte obavy z toho, že máte 1 nohu kratší než druhou, promluvte si o tom se svým lékařem. Mohou vám doporučit vložky do bot nebo specializované boty, které vám pomohou cítit se vyrovnaněji.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Stříbrné šaty jsou odvážné i elegantní, ale nesprávné doplňky mohou snadno způsobit stylistickou katastrofu. Šaty samotné by měly být středem vašeho outfitu a vaše doplňky by je měly spíše doplňovat, než aby samy vynikly ....

V neděli večer má premiéru nová série Starz „Hightown“. Zde je návod, jak sledovat epizody online, pokud nemáte kabel nebo nemáte Starz.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Machida vs Sonnen, MacDonald vs Gracie a celý Bellator 222 online.

Zde je návod, jak sledovat každý zápas Australian Open 2020 online bez kabelu, pokud jste ve Spojených státech.

Jak omezit frustraci ve vašem životě. Frustrace je emoční reakce, která přichází z tváří v tvář, nebo z pocitu, že stojíme tváří v tvář opozici. Frustrace může pocházet zevnitř nebo ze světa mimo nás a nikdo není imunní vůči ...