Jak minimalizovat otoky během těhotenství

Otok je normální součástí těhotenství. Abyste se přizpůsobili svému expandujícímu tělu, produkujete další krev a tekutinu. Zadržování tekutiny pomáhá otevřít pánevní tkáň a klouby, což umožňuje porod a porod. Jako těhotná žena můžete pociťovat otok obličeje, nohou, chodidel, kotníků a rukou, známý také jako otok. Existuje mnoho způsobů, jak zvládnout a zmírnit otoky během těhotenství.

kde sledovat pamatovat titány

Metoda 1 ze 3: Vyrovnávání se s bobtnáním

 1. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství Krok 1

  1 Noste kompresní punčochy a pohodlnou obuv. Vzhledem k tomu, že se často objevuje otok kolem chodidel a kotníků, dbejte na to, jak o nohy pečujete během těhotenství. Vyberte si správnou obuv a zeptejte se svého lékaře na kompresní punčochy.
  • Váš poskytovatel zdravotní péče může být schopen doporučit značku těsných, kompresních punčoch během dne. Takové punčochy mohou pomoci snížit otoky a poskytnout potřebnou podporu vašim nohám během těhotenství.
  • Měli byste si také dávat pozor na to, jaké boty nosíte. Těsně přiléhající boty nebo podpatky mohou omezit průtok krve do nohou, což zhoršuje otoky a související bolest. Držte se pohodlných volných střihů a tenisek.


 2. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství Krok 2

  2 Používejte studené obklady. Přitlačení studeného obkladu na oteklá místa může pomoci snížit otoky a zmírnit bolest. Můžete použít studenou žínku, sáček ledu zabalený v papírovém ručníku nebo si koupit balíček ledu v supermarketu. Pamatujte si, že ledové obklady a ledové balíčky zakoupené v obchodě by nikdy neměly jít přímo na kůži. Před použitím jej zabalte do látky nebo papírových ručníků.
 3. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství Krok 3

  3 Odpočívejte nohama. Odpočinek nohou během těhotenství může také pomoci zmírnit bolest a otoky. Ujistěte se, že se nebudete držet nohou a znáte správné způsoby, jak si odpočinout po dlouhém dni.
  • Zkuste nestát příliš dlouho. Pokud máte práci, která vyžaduje, abyste byli na nohou dlouhé hodiny, promluvte si se svým šéfem o zajištění ubytování během těhotenství.
  • Až budete mít příležitost si sednout, zvedněte nohy a občas přetočte kotníky. Pokud je to možné, lehněte si se zvednutýma nohama.
 4. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství Krok 4

  4 Postavte se nebo se projděte v bazénu. Stání nebo chůze v mělkém bazénu může pomoci stlačit tkáně v nohách a kotnících. U některých žen se zdá, že to snižuje bolest a otoky. Pokud bazén nemáte, zvažte koupi plastového dětského bazénu z obchodu a naplnění studenou vodou. reklama

Metoda 2 ze 3: Změna vašeho životního stylu

 1. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství Krok 5

  1 Spi na boku. Když spíte, přesunutí váhy na stranu může pomoci zmírnit příznaky otoku. Vaše dolní dutá žíla je velká žíla, která pomáhá s průtokem krve v celém těle. Spánek na boku může z této žíly vyvinout tlak. To může pomoci podpořit průtok krve a zabránit otokům. Mohlo by také pomoci trochu zvednout nohy, když spíte.
 2. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství, krok 6

  2 Minimalizujte příjem soli a kofeinu. Sůl a kofein mohou během těhotenství podpořit otoky. Mohou také vést k dalším zdravotním problémům, jako je vysoký krevní tlak, které by mohly mít negativní dopad na vaše celkové těhotenství.
  • Minimalizujte celkový příjem soli. Toho lze dosáhnout poměrně snadno tím, že se vyhnete zpracovaným potravinám a nepřidáte do jídla další kuchyňskou sůl. Sůl může způsobit zadržování vody a zvýšit krevní tlak a zvýšený krevní tlak během těhotenství může mít pro vás a vaše dítě řadu zdravotních účinků.
  • Účinek na kofein v těhotenství není dosud zcela objasněn, protože mnoho studií je neprůkazných nebo přináší rozporuplné výsledky. Těhotným ženám se však nedoporučuje konzumovat více než 200 mg kofeinu denně. To se rovná asi jednomu 12 unci šálku kávy. Uvědomte si, že kofein je také v čajích, čokoládách a některých volně prodejných lécích. Vždy si přečtěte etikety a sledujte kofein. Pokud však dochází k otokům, možná budete chtít příjem kofeinu dále omezit a zjistit, zda to pomáhá.
 3. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství Krok 7

  3 Pít vodu. Příjem vody může pomoci snížit zadržování vody, což může mít pozitivní vliv na celkové snížení otoku. Pokud jste těhotná, doporučuje se vypít 10 šálků nebo 2,3 litru vody každý den. To může pomoci při otoku.
 4. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství, krok 8

  4 Při cestování dodržujte opatření. Příliš dlouhé sezení v autě nebo letadle může způsobit nepohodlí a otoky, i když jste ne těhotná. Účinky jsou během těhotenství intenzivnější. Pokud cestujete v těhotenství, snažte se při cestování dělat časté přestávky, abyste vstali a pravidelně se procházeli.
 5. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství, krok 9

  5 Cvičení. Snažte se zůstat fyzicky aktivní po celou dobu těhotenství, abyste snížili otoky a celkově měli zdravé těhotenství. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče o tom, jaké rutiny cvičení jsou pro vás a vaše dítě bezpečné.
  • Cvičení nohou je zvláště důležité pro snížení otoku. Chůze během těhotenství je obvykle zdravá, bezpečná aktivita, která nemá negativní vliv na většinu těhotných žen.
  • Diskutujte o dalších aktivitách, kterým byste se mohli chtít věnovat se svým lékařem. Některé mírné pilates, jóga a aerobik mohou být v určitých fázích těhotenství v pořádku v závislosti na vaší kondici, celkovém zdraví a těhotenství.
 6. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství, krok 10

  6 Zůstaň v klidu. Teplé počasí může otok během těhotenství ještě zhoršit, protože může vést ke zvýšené dehydrataci a zadržování vody. Pokud žijete v teplé oblasti, měli byste se během těhotenství ujistit, že máte přístup k klimatizaci, zvláště pokud jste těhotná v letních měsících. Pokud je příliš horko, zůstaňte uvnitř nebo si udělejte výlet do bazénu nebo na pláž. reklama

Metoda 3 ze 3: Rozpoznání, kdy je nutná lékařská péče

 1. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství, krok 11

  1 Zmiňte otok svému lékaři. Přestože otok není během těhotenství obvykle lékařským problémem, jakékoli změny by měl sledovat váš lékař. Uveďte jakýkoli neobvyklý otok, který zažíváte během rutinních návštěv. I když otok není důvodem k obavám, váš lékař může být schopen nabídnout návrhy, jak s ním lépe zacházet.
 2. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství, krok 12

  2 Rozpoznat varovné příznaky preeklampsie. Preeklampsie je zdravotní stav, kdy se během těhotenství zvyšuje krevní tlak. Jedná se o vážný zdravotní problém, protože může ovlivnit játra, ledviny a placentu. Váš otok může být známkou preeklampsie a měli byste si domluvit schůzku s lékařem, pokud je doprovázen některým z následujících příznaků:
  • Otok kolem břicha
  • Náhlé zvýšení otoku
  • Bolest hlavy, která nezmizí
  • Problémy s viděním
  • Oteklé ruce a obličej
 3. Obrázek s názvem Minimalizujte otoky během těhotenství, krok 13

  3 V případě potřeby vyhledejte okamžitou lékařskou pomoc. V některých případech se otok může stát nouzovým. Mohlo by to být známkou vážné, možná život ohrožující komplikace vašeho těhotenství. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud se u vás objeví některý z následujících příznaků:
  • Cítíte se zadýchaní.
  • Máte bolesti na hrudi.
  • Máte již existující onemocnění srdce nebo ledvin, otok se náhle zhorší
  • Oteklá noha nebo noha je teplá na dotek.
  • Náhlé zvýšení otoku
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je možné v prvním měsíci nabobtnat? Ano, je to možné.
 • Otázka Co způsobuje zrychlené dýchání během těhotenství? Rostoucí dítě může tlačit na membránu a omezovat ji, takže je těžší dýchat, ale pokud máte obavy, poraďte se se svým lékařem.
 • Otázka V jaké fázi má otok začít? Může začít kdykoli v těhotenství, ale má tendenci být výraznější, čím dále se těhotenství dostává. Je také normální, že se v těhotenství neobjeví žádný otok!
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Varování

 • Ačkoli je otok kotníku a dolní končetiny běžný, nikdy nepředpokládejte, že otok rukou nebo obličeje je normální, aniž byste to prodiskutovali s lékařem. Toto je běžná prezentace preeklampsie.
reklama

Populární Problémy

Jak zalepit prsa, aby vypadaly větší. Malý až nulový dekolt může být frustrující, zvláště pokud jste neustále obklopena ženami s větším poprsím. Je však snadné, aby vaše prsa vypadala větší pomocí pásky ....

Bulldog je oblíbeným psím plemenem kvůli jeho podsaditému vzhledu a jemné povaze.

Rafael Nadal nedávno dlouze hovořil o důležitosti svého lékaře Angela Ruize Cotorra v jeho kariéře.

Po této hře získal Monfils 250 bodů do žebříčku ATP, zatímco Pospisil sbírá 150 bodů.

Pokud nemáte kabel, stále existuje několik způsobů, jak sledovat Shark Week 2019 online.

Tennessee a Jižní Karolína otevírají v sobotu v Columbii své fotbalové sezóny 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry zdarma.