Jak uspořádat fotbalový turnaj

Pořádání fotbalového turnaje může být pro vaši organizaci skvělou sbírkou peněz nebo propagační akcí, ale také zábavnou příležitostí pro místní fotbalové týmy. Pokud chcete, aby byl váš turnaj úspěšný, musí být dobře naplánovaný a profesionální. I když je pořádání vlastního turnaje spoustou práce, je to také obohacující. Chcete -li uspořádat svůj fotbalový turnaj, budete muset naplánovat akci, najít dobré místo, vytvořit turnaj, přilákat týmy a uspořádat turnaj.

soukromý tenisový instruktor

Část 1 z 5: Rozpočet na vaši akci

 1. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 1

  1 Připravte si plán výdajů. Můžete použít tabulku nebo si jen vytvořit seznam, který vám pomůže sledovat vaše výdaje na turnaje. Musíte mít písemnou dokumentaci nákladů na turnaj, abyste mohli mít své finance uspořádané a snadno vysvětlit náklady svým zdrojům financování. Vložte všechny své údaje do tabulky, včetně pohotovostního fondu. Vypočítejte celkové náklady na turnaj, abyste si mohli naplánovat způsob jeho financování.
  • Vyzkoušejte tabulku aplikace Excel pro snadné výpočty.
  • Vyzkoušejte listy Google, ke kterým máte přístup z jakéhokoli zařízení, což usnadní zadávání výdajů z telefonu.


 2. Obrázek s názvem Organize a Soccer Tournament Krok 2

  2 Zjistěte tržní ceny nájemních zařízení. Musíte mít obecnou představu o tom, kolik to bude stát pronájem polí pro váš turnaj. Kontaktujte místní vládu, školy a atletické kluby a zeptejte se na dostupná pole a náklady na pronájem. Vložte rozsah čísel do tabulky.
  • Zatímco se ptáte na náklady, zvažte získání informací o pravidlech a zásadách.
 3. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 3

  3 Získejte odhad nákladů na trofeje. Váš turnaj bude potřebovat trofeje, proto kontaktujte místní obchody, které je prodávají, nebo přejděte online. Budete se muset rozhodnout, zda chcete rozdávat účastnické trofeje nebo jen hodnotit trofeje. Odhadněte počet trofejí vynásobením předpokládaného počtu týmů průměrným počtem členů týmu.
  • Váš předpokládaný počet týmů pro rozpočtové účely by měl být maximální, jaký můžete ubytovat, nebo počet týmů ve vaší oblasti, pokud ji udržujete na místní úrovni.
 4. Obrázek s názvem Organize a Soccer Tournament Krok 4

  4 Vypočítejte náklady na nábor personálu. Při přechodu her budete potřebovat pomoc rozhodčích, provozovatelů koncesních stánků, ochranky, úklidové čety a lidí. Zeptejte se ostatních místních organizátorů na ceny, které platí, nebo se připojte k online výplatnímu pásmu.
  • Zvažte možnost požádat dobrovolníky, aby rozhodovali, uklízeli nebo pracovali na koncesním stánku. Možná budete moci podmínit vstup na festival tím, že tým poskytne určitý počet rodičovských dobrovolníků v době, kdy týmy nehrají.
 5. Obrázek s názvem Organize a Soccer Tournament Krok 5

  5 Určete náklady na koncese. Koncesní stánek může vaší organizaci přinést spoustu peněz, ale musíte jí dodat občerstvení a nápoje. Vypočítejte tyto náklady a veškeré související náklady, jako je pronájem stánku nebo stolu.
  • Pokud plánujete vařit jídlo v koncesním stánku, nezapomeňte se zeptat na povolení a kódy.
  • Zvažte objednání předem připraveného jídla, jako je pizza, a zahrňte tyto výdaje do svého rozpočtu.
 6. Obrázek s názvem Organize a Soccer Tournament Krok 6

  6 Hledejte sponzory. Sponzoři mohou kompenzovat mnoho vašich nákladů, pokud jste ochotni propagovat jiné organizace nebo akce. Můžete být dokonce schopni spolupracovat s jinou organizací a sdílet náklady a výnosy. Ujistěte se, že dostanete jakékoli sponzorské smlouvy písemně a splníte svou stranu dohody.
  • Je možné, že budete moci prodávat reklamy jako formu partnerství. Tyto reklamy lze umístit na trička, nápisy nebo propagační materiály, které používáte k inzerci turnaje. Zvažte umístění značek kolem okrajů pole.
  reklama

Část 2 z 5: Nalezení dobrého umístění

 1. Obrázek s názvem Organize a Soccer Tournament Krok 7

  1 Vyberte datum. Než si budete moci zarezervovat místo konání, musíte si vybrat datum, abyste se mohli ujistit, že požadované místo je k dispozici v den nebo o víkendu, kdy plánujete pořádat turnaj. Váš turnaj by neměl být v rozporu s jinými turnaji a pravděpodobně přiláká více zavedených týmů, pokud si vyberete datum během normální fotbalové sezóny ve vašem regionu.
  • Možná budete muset svůj turnaj absolvovat o víkendu, v závislosti na tom, kolik polí máte a kolik týmů plánujete pojmout. Ujistěte se, že máte dostatek času na hry.
 2. Obrázek s názvem Organize a Soccer Tournament Krok 8

  2 Najděte dostupné pole. Váš turnaj bude muset umožnit alespoň jedno hrací pole, ačkoli více polí umožní vstup více týmů. Podívejte se na seznam polí, která jste zavolali během sestavování rozpočtu, abyste vybrali to nejlepší.
  • Zavolejte místní zařízení, zejména ta, která již hostují fotbalové hry.
  • Zvažte, kolik týmů bude hrát ve vašem turnaji, aby vám pomohlo najít potřeby vašeho oboru.
  • Pole můžete získat zdarma jako sponzorskou příležitost. Místní škola vám například může umožnit využívat jejich obor, pokud je propagujete jako sponzora.
 3. Obrázek s názvem Organize a Soccer Tournament Krok 9

  3 Ujistěte se, že vaše pole má místa k sezení. Váš turnaj přitáhne diváky, kteří budou chtít pohodlný způsob sledování hraní týmů. Nespoléhejte na to, že si vaši diváci přinesou vlastní posezení. Musíte si vybrat pole, které má posezení, například stojany.
 4. Obrázek s názvem Organize a Soccer Tournament Krok 10

  4 Zkontrolujte vhodné koupelny. Pole, které si vyberete, by mělo mít nedaleké koupelny. Pokud si myslíte, že nebudete mít dostatek koupelen, aby se vaše akce mohla uskutečnit, zvažte pronájem porta nočníků.
  • Možná budete chtít poskytnout také převlékací zařízení.
 5. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 11

  5 Zeptejte se na požadavky na používání pole. Pravděpodobně budete muset zakoupit pojištění pro využití pole v turnaji, proto se zeptejte majitele hřiště, jaké pojištění budete muset zakoupit. Musíte také zjistit, co musíte udělat, abyste hřiště připravili a vyčistili po turnaji. reklama

Část 3 z 5: Vytvoření vašeho turnaje

 1. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 12

  1 Pojmenujte svůj turnaj. Vyberte jméno, které upoutá pozornost a řekne lidem, o jaký turnaj se jedná. V závislosti na velikosti vaší oblasti nebo typu vaší organizace možná budete chtít do turnaje zahrnout název oblasti nebo organizace. Týmy mají větší pravděpodobnost, že se budou chtít zúčastnit turnaje, který zní jako elita nebo jako pro dobrou věc, takže na to pamatujte.
  • Pokud například sbíráte peníze na něco jako charitu nebo školní hřiště, můžete svůj turnaj nazvat „St. Zvýhodnění fotbalového turnaje Marks Playground. “
  • Alternativně lze turnaj na velké ploše nazvat „Sjednocující fotbalový turnaj v Houstonu“.
  • Pokud si chcete vyzkoušet něco zábavného, ​​můžete to pojmenovat „Just for Kicks Soccer Tournament“.
  • Elitní název turnaje by mohl být „fotbalový turnaj Bay City Cup“.
 2. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 13

  2 Nábor dobrovolníků. Využívání dobrovolníků vám umožní získat více výnosů, protože nebudete muset najímat tolik zaměstnanců. Obraťte se na místní vysoké školy a občanská sdružení a vyhledejte dobrovolníky, kteří by vám pomohli s rozhodováním zápasů, obsluhováním ústupků, sbíráním odpadků, poskytováním pokynů hostům, monitorováním oblasti, připomínáním lidí pravidlům a dalšími základními povinnostmi.
  • Pokud plánujete požadovat, aby týmy zásobovaly dobrovolníky, vezměte to v úvahu při náboru.
  • Je lepší mít příliš mnoho dobrovolníků než příliš málo.
  • Nepoužívejte dobrovolníky k zabezpečení, pokud nepracují v oblasti vymáhání práva nebo ostrahy. Místo toho si najměte několik bezpečnostních pracovníků do hodiny.
 3. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 14

  3 Nastavte pravidla turnaje. Nastavením pravidel se můžete ujistit, že budete plnit povinnosti, se kterými jste souhlasili při pronájmu hřiště, například udržovat jej v čistotě a nezničit trávník. Můžete také nastavit standardy dobrého sportovního chování a chránit se v případě nehody. Díky zavedeným pravidlům vám například umožní odebrat někoho, kdo se chová nevhodně.
  • Mezi příkladová pravidla patří: Žádné odhazování odpadků, žádné bití, rouhání, žádná změna majetku zařízení a žádné jídlo na hřišti.
 4. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 15

  4 Kontaktujte místní policii a hasiče. V případě nouze zajistěte, aby úřady o vašem turnaji věděly. Můžete se jich také zeptat, zda mají nějaká doporučení, aby byl váš turnaj v bezpečí, nebo zda existují nějaké zákony, o nichž byste možná nevěděli, že se týkají turnajů, jako je ten váš.
  • Možná budete chtít najmout policisty mimo službu, aby sloužili jako váš bezpečnostní personál.
  reklama

Část 4 z 5: Přimět týmy hrát váš turnaj

 1. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 16

  1 Propagujte svůj turnaj. Sdělte veřejnosti svůj turnaj zveřejněním značek nebo reklam o vašem turnaji. Zeptejte se místních klubů a škol, zda můžete zahrnout svůj turnaj do jejich zpravodaje nebo zda můžete zveřejnit informace na místě, kde je uvidí fotbalisté nebo trenéři. Nezapomeňte uvést podrobnosti o registraci týmů, například e -mailový kontakt a telefonní číslo.
  • Pověste letáky v místních dobrých sportovních obchodech nebo poblíž atletických klubů.
  • Publikujte reklamy v novinách a na místních internetových stránkách.
 2. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 17

  2 Zavolejte místní fotbalové organizace. Přejděte tam, kde jsou týmy, a řekněte jim o svém turnaji. Pokud vaše oblast nemá místní fotbalovou organizaci, obraťte se na místní atletické kluby nebo malé ligové organizace v závislosti na vaší cílové věkové skupině.
 3. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 18

  3 Uspořádejte si vlastní týmy. Pokud vaše oblast nemá zavedené týmy, můžete pořádat turnaj, pokud povzbudíte komunitu, aby vytvořila vlastní týmy právě pro váš turnaj. To může fungovat zvláště dobře pro dospělé, protože mnoho dospělých si v mládí užilo sportování, ale v dospělosti už si nezahrají v organizovaných týmech. Týmy lze budovat kolem pracovišť, kostelů a sociálních skupin.
 4. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 19

  4 Zaregistrujte týmy. Nechte každý tým poskytnout registrační údaje, včetně názvu týmu, kontaktu na tým a soupisky hráčů. Pokud si váš turnaj objednává trička, je dobré, aby hráči při registraci uvedli své velikosti, aby byla distribuce triček během turnaje jednodušší. Registraci týmů můžete provést e -mailem nebo prostřednictvím webové stránky, která se specializuje na registrace.
  • Požádejte týmy, aby při registraci zaplatily celý nebo část vstupního poplatku, aby týmy nevycouvaly.
  • Získejte soupisku týmu, abyste věděli, kolik trofejí si objednat.
  • Získejte velikosti triček, abyste mohli pro každý tým vytvořit balíček, a usnadnit tak distribuci triček při odbavení.
  reklama

Část 5 z 5: Pořádání vašeho fotbalového turnaje

 1. Obrázek s názvem Organize a Soccer Tournament Krok 20

  1 Vytvořte rozvrh. Jakmile jsou registrace dokončeny, vytvořte plán a turnajovou závorku, která umožní každému týmu správnou hru. Ujistěte se, že máte na každou hru dostatek času a také čas na úklid mezi zápasy. Až dokončíte rozpis, vytvořte kopie, aby k němu měl každý tým přístup v den nebo o víkendu turnaje.
 2. Obrázek s názvem Organize a Soccer Tournament Krok 21

  2 Nákup spotřebního materiálu. Počkejte na nákup spotřebního materiálu, dokud nebudete mít představu o tom, kolik týmů se zúčastní. Dodávky budou zahrnovat trofeje, ústupky, jídlo, cedule, odbavovací materiály a trička, pokud je máte. Možná budete muset objednat jídlo předem, proto se obraťte na svého dodavatele, abyste zjistili, co musíte udělat, abyste byli připraveni na turnajový den.
 3. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 22

  3 Nastavit pole předem. Abyste byli profesionální, váš turnaj by měl být připraven, než začnou přicházet účastníci. Den předem se vydejte do terénu, abyste se ujistili, že zařízení vypadá dobře, a pak se brzy ráno dostaňte do pole, kde postavíte odbavovací stoly a stojany na koncese.
  • Sdělte svým dobrovolníkům přesný čas, kdy mají dorazit, aby nepředpokládali, že je na začátku turnaje. V opačném případě možná nastavujete sami.
 4. Obrázek s názvem Uspořádat fotbalový turnaj Krok 23

  4 Přiřaďte všem dobrovolníkům konkrétní povinnost. Vaši dobrovolníci musí vědět, jaká je jejich práce a jak ji správně vykonávat. I když někteří mohou plnit dvojí povinnosti, nečekejte jen, že vaši práci budou dělat vaši dobrovolníci. Nastavte jim časy, kdy budou ve službě a kde by měli pracovat.
  • Úkol dobrovolníka může být například od 13 do 15 hodin v koncesním stánku nebo od 8 do 10 hodin a poskytne pokyny poblíž vchodu.
 5. Obrázek s názvem Uspořádejte fotbalový turnaj, krok 24

  5 Odbavte týmy na určeném místě. Očekává se, že zástupce týmu přijde přijet s vámi nebo s personálem vašeho turnaje. Umístěte místo odbavení v centrální oblasti, například v blízkosti bran do pole nebo tam, kde většina lidí vstupuje do pole z parkoviště. Zástupci každého týmu poskytněte kopii pravidel turnaje, rozpis zápasů a mapu.
  • Zkuste použít stůl nebo stánek, aby byla odbavovací oblast nápadnější.
  • Pokud má váš turnaj trička, můžete při check-inu distribuovat trička. Sbalte trička podle názvu týmu a poté můžete každý balíček předat zástupci týmu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu požádat o sponzorství? Promluvte si s podniky ve vaší místní oblasti, které by mohly zajímat, a řekněte jim, proč je důležité mít jejich podporu a jak budou mít prospěch z její nabídky.
 • Otázka Jak mohu vytvořit spravedlivé týmy pro turnaj? Identifikujte hráče na výběr a rozdělte je mezi různé týmy. Poté pokračujte v nabídkovém řízení přiřazením pevné částky na tým.
 • Otázka Jaké jsou odpovědnosti hostitele za mezinárodní fotbalový turnaj? Hostitel bude koordinovat celý turnaj.
 • Otázka Jak nastavíte rozvrh? Můžete používat jednoduché aplikace jako excel nebo můžete vyzkoušet weby/aplikace jako FootballTracker. Poskytují bezplatný organizátor fotbalových turnajů.
 • Otázka Jak vytvořím kontrolní seznam pro turnaj? Napište si věci, které musíte udělat, a zásoby, které potřebujete k úspěšnému turnaji, poté je projděte a zaškrtněte všechny položky v seznamu, abyste se ujistili, že jste připraveni.
 • Otázka Jak mohu přimět lidi z celého světa hrát? Používejte sociální sítě! Díky internetu se snadno spojíte s lidmi z celého světa. Podívejte se, jestli se můžete dostat do kontaktu s některými slavnými fotbalovými hvězdami nebo kluby, a nechte je, aby to sdělili svým fanouškům.
 • Otázka Jak můžeme kontrolovat výdělky brány? Udělejte z toho dvoustupňový proces. Lidé platí za vstupenky v konkrétním stánku a dostanou náramek s konkrétní barvou určující uspořádání sedadel. Poté pokračují k příslušné bráně. Dovnitř jsou povoleni pouze jednotlivci s autorizovanými pásmy. Pokud používáte papírové lístky, můžete při účtování zaznamenat rozdíly ve výnosech.
 • Otázka Pokud vytvořím turnaj, znamená to, že musím registrovat všechny týmy? Nemusíte, ale to je opravdu jediný způsob, jak z turnaje vyděláte.
 • Otázka Mám na turnaji 16 týmů a na tento turnaj mám jen 3 dny. Jak je naplánuji a kolik času bych měl věnovat každé hře? apostolos10 Abyste mohli naplánovat turnaj 16 týmů, musíte vzít v úvahu, zda se jedná o domácí a venkovní hry (30 her) nebo jednu hru (15 her). Měli byste to udělat jako turnaj o jedné hře, který bude vyžadovat, abyste hráli 5 her denně (protože 15/3 = 5). Času je tedy dost.
 • Otázka Jak získám sponzory? Zaplaťte rozhlasové stanici nebo místním zpravodajským službám za reklamu, že hledáte sponzory. Můžete požádat přátele a rodinu, aby sdíleli tuto výzvu ke sponzorství také na svých účtech sociálních médií. A pokud jsou na pracovištích nebo v komunitních klubech nějaké nástěnky, připojte plakát se svou žádostí. Může také pomoci zeptat se sousedů.
Nezodpovězené otázky
 • Na turnaji mám 20 týmů. 6 kol a finále. Jak to dostanu?
 • Jaké jsou požadavky na úspěšné vedení fotbalového turnaje?
 • Jaké jsou některé webové stránky a ceny pro pojištění, které musíte získat pro jednu z těchto událostí?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Roger Federer, Rafael Nadal, Marin Cilic, Maria Sharapova atd. Budou v akci 5. den.

Rozlití a potřísnění je při vaření a pečení docela běžné, ale pokud je hned neutřete, mohou se spálit a ulpět na dně vaší trouby. Naštěstí spálené na dně vaší trouby lze odstranit trochou ...

Jak snížit ESR. ESR (sedimentace erytrocytů) je test, který vám může říci, kolik sedimentace a zánětu je ve vašem těle. Měří, jak rychle vaše červené krvinky klesnou na dno super tenké trubičky. Pokud máte...

Jak hrát vlajkový fotbal. Užíváte si tradiční fotbal, ale raději byste se nezranili tím, že budete hrát tak hrubě? Pak vyzkoušejte vlajkový fotbal, stále oblíbenější alternativu, která nahradí boj se soupeřem vytrhnutím vlajky z ...

Joe Biden si v neděli sedne s Norah O'Donnellovou na předzápasový rozhovor Super Bowl. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online naživo.

Chtěli jste někdy vidět sebe a lidi, které znáte, ve videohrách? To je možné s kanálem Mii na Nintendo Wii, ale rozsah výrazů je trochu omezený. Tento článek vám ukáže, jak vytvořit Mii, které vypadají ...