„Ukázal jsem každému, že mohu hrát proti jakémukoli hráči, proti Novakovi Djokovičovi jsem měl skvělý zápas“ - Denis Shapovalov

Novak Djokovic (L) a Denis Shapovalov

Novak Djokovic (L) a Denis Shapovalov

Novak Djokovič minulý měsíc ve Wimbledonu zvedl svůj 20. grandslamový titul a třetí major roku. Srb porazil sedmé nasazené Matteo Berrettini ve vrcholovém střetu, dva dny poté, co se v nervózním semifinále dostal kolem Kanady Denise Shapovalova.Djokovič porazil Shapovalova ve dvou setech, ale během zápasu měl daleko k dominanci. Poté, co v prvním a druhém setu odolal tvrdé výzvě Shapovalova, nakonec zvítězil 7-6 (3), 7-5, 7-5.Denis Shapovalov, který hovořil před národní bankou otevřenou v roce 2021 ve své domovské zemi, si zářivě připomněl své úsilí proti světové jedničce. Kanaďan tvrdil, že hraje na dostatečně vysoké úrovni, aby získal titul, a že by to možná udělal, nebýt Novaka Djokoviče.

„Ukázal jsem všem, že mohu hrát proti jakémukoli hráči. Proti Djokovičovi jsem měl skvělý zápas, “citoval Shapovalov Bod zlomu .
'Cítil jsem, že moje hra je opravdu na úrovni nutné k dosažení finále a dokonce k získání titulu,' dodal. 'Ale před sebou jsem měl hráče postavy Djokoviče, který, i když ne vždy hraje na nejlepší úrovni, může zvítězit, protože má vítěznou auru velkých šampionů.'

Denis Shapovalov dále zdůrazňoval důvěru, kterou mu wimbledonský běh dodal. Dvaadvacetiletý hráč věří, že nyní může vyzvat jakéhokoli hráče na světě za jakýchkoli podmínek.'Ve Wimbledonu jsem to potvrdil (na vysoké úrovni) tím, že jsem hrál velkou roli a zůstal velmi blízko k dosažení velkého finále,' řekl Shapovalov. „Cítím se jako hráč s velkým sebevědomím. Cítím, že v tuto chvíli mohu soutěžit proti komukoli na jakémkoli povrchu. '

Denis Shapovalov se ve druhém kole Toronto Masters tento týden utká s Yoshitem Nishiokou nebo Frances Tiafoe. Jediný zápas Kanaďana od Wimbledonu, v 16. kole na Gstaadu, skončil šokovou porážkou pro světovou jedničku 249 Vit Kopriva.

Novak Djokovič se po zklamání z olympiády vrátí přímo na US Open

Novák Djokovic

Novák DjokovicNovak Djokovic v pondělí oznámil, že příští týden bude sedět na hřišti Cincinnati Masters. Srb letos nebude moci obhájit titul na americkém středozápadě, protože se ještě nevzpamatoval ze zranění a únavy, které nabral na olympiádě v Tokiu.Djokovič se nyní vrátí na turné přímo na US Open, kde se bude snažit stát prvním mužským hráčem od Roda Lavera (v roce 1969), který vyhrál Calendar Slam.

Čtyřiatřicetiletý hráč byl na vrcholu historie také na olympijských hrách v Tokiu, kde se pokoušel stát se vůbec prvním mužským hráčem, který dokončil Kalendář Golden Slam. V semifinále ho ale porazil eventuální šampion Aleander Zverev a později v zápase o bronz Pablo Carreno Busta.

Novak Djokovič poté ze zápasu o bronz ve smíšené čtyřhře odstoupil, takže Tokio odcházel s prázdnou.

Novak Djokovic se nyní postaví proti sobě s Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem v závodě o vedení v historickém hodnocení Slam. Trojice má shodně 20 titulů za kus, ale vzhledem k jeho věku a nedávným rekordům je Srb drtivým favoritem, který se dostal na vrchol.

Populární Problémy

„NCIS: New Orleans“ má dnes večer premiéru v šesté sérii. Získejte přehled o tom, jak sledovat nové epizody online prostřednictvím živého přenosu.

Zde je návod, jak sledovat hry Cavs online bez kabelu v letech 2019-20, ať už jste v Clevelandu nebo mimo trh.

Stanford a Oregon zahájili úvodní víkend fotbalu Pac-12 velkým zápasem v Eugene. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry zdarma.

Trápí vás bolest v rameni, ale nevíte proč? Pokud vás to bolí, když pohybujete paží, možná jste si poškodili rotátorovou manžetu nebo skupinu svalů, které připevňují vaše rameno k paži. Víme, že je to ...

Pokud má mít proti Srbovi šanci, bude muset Zverev replikovat vysoce kvalitní hru, kterou přinesl do zápasu Federer.

Sporty jsou v sobotu zpět s velmi očekávaným UFC 249. Zde je kompletní průvodce, jak objednat PPV.