Jak namalovat stůl

Malování je skvělý způsob, jak aktualizovat starý stůl a zakrýt všechny nedokonalosti. Ačkoli se tento proces může zdát skličující, je ve skutečnosti poměrně přímočarý. Začněte přípravou povrchu stolu broušením a poté naneste základní nátěr. Poté, co základní nátěr zaschne, namalujte stůl na dobře větraném místě a mezi jednotlivými nátěry nechte zaschnout. Jakmile barva zaschne, dokončete ji ochranným vzorcem, který utěsní v laku. Nechte tuto vrstvu zaschnout a váš stůl je připraven k použití!Část 1 ze 3: Příprava stolu

 1. Obrázek s názvem Malování na stůl Krok 1

  1 Oddělte všechny kusy, které nechcete, aby se spojily. Pokud má váš stůl list, mírně jej otevřete, aby se nedotýkal okrajů hlavního stolu. Tímto způsobem barva neuzavírá kusy dohromady, když schne.
  • Pokud váš stůl nemá list, není nutné kusy rozebírat.
 2. 2 Desku stolu obrouste, abyste odstranili silný lak nebo nedokonalosti. Použijte orbitální brusku s nějakým středně zrnitým brusným papírem, abyste hladce obrousili horní část stolu. Jděte pomalu a dávejte pozor, abyste nerozbili povrch. Nedělejte si starosti s odstraněním veškerého laku, ale pískujte natolik, aby stůl nebyl příliš lesklý a základní nátěr se lepil.
  • Pokud je váš stůl nelakovaný, použijte brusný papír se zrnitostí 150, abyste povrch stolu obrousili hladce.
  • Při broušení vždy používejte ochranné pomůcky. Než začnete, nasaďte si rukavice, ochranu očí a masku.
 3. 3 Otřete povrch. Pomocí lepicího hadříku odstraňte ze stolu všechen prach, vlákna a zbytky, včetně horní části a nohou. Všechny povrchy musí být čisté a suché, aby základní nátěr přilnul.
 4. 4 Stůl natřete základním nátěrem. Roll-on/brush-on vzorce jsou nejlepší pro povrchy s vysokým provozem, jako jsou stoly, protože mají tendenci být silnější a odolnější než vzorce pro nastříkání. Naneste 1 vrstvu základního nátěru pomocí malého pěnového válečku nebo středního až malého štětce. Před nanesením druhé vrstvy nechte tuto vrstvu zaschnout a také ji nechte zaschnout.
  • Základní nátěr pomáhá přilnout barvu k dřevu a zakryje veškeré skvrny a zabarvení.
  • Ujistěte se, že základní nátěr valíte nebo kartáčujete ve směru vláken dřeva.
  • Mezi vrstvami zabalte váleček nebo štětec do igelitového sáčku a vložte do lednice. Díky tomu bude barva vlhká a ušetří vám čas na čištění mezi vrstvami.
 5. 5 K vyplnění těžko dostupných štěrbin použijte stříkací základní nátěr. Pokud má váš stůl mnoho detailů nebo štěrbin, které je obtížné přetřít, použijte k vyplnění těchto oblastí sprejový vzorec. Tímto způsobem získáte rovnoměrný podklad pro barvu.
 6. 6 Ručně pískujte povrch. Chcete-li dokončit přípravu stolu na malování, obruste povrch opatřený základním nátěrem hladkým brusným papírem s jemnou zrnitostí. Orbitál je příliš silný na vrstvu základního nátěru, proto jemně pískujte ručně.
 7. 7 Otřete stůl dolů utěrkou. Odstraňte veškerý prach nebo nečistoty z broušení. Aby barva správně přilnula, zkontrolujte, zda je stůl zcela čistý a suchý, než začnete malovat. reklama

Část 2 ze 3: Použití barvy

 1. Obrázek s názvem Malování na stůl Krok 8

  1 Najděte k malování otevřený, dobře větraný prostor. Vyberte si oblast s větráním pro výpary z barev, které nebudou vystaveny přímému slunečnímu světlu nebo ovlivněny silným větrem. Při malování se ujistěte, že je kolem stolu dostatek místa.
  • Pro malování jsou obecně nejvhodnější teploty od 13 do 21 ° C od 55 do 70 ° F.
 2. Obrázek s názvem Malování na stůl Krok 9

  2 Vyberte barvu na bázi smaltu, latexu nebo oleje. Všechny 3 vypadají krásně a jsou snadno omyvatelné. Liší se však trvanlivostí a uživatelskou přívětivostí.
  • Barvy na bázi smaltu jsou známé tím, že jsou tvrdé, trvanlivé, odolné proti korozi a snadno omyvatelné.
  • Barvy na bázi latexu se také snadno čistí a vypadají krásně, ale nevyléčují tak dobře a zdaleka nejsou tak trvanlivé.
  • Barvy na olejové bázi mají silný, nepříjemný zápach a musí být vyčištěny speciálními rozpouštědly, ale při vytvrzování se ponoří do dřeva, což je činí extrémně odolnými a snadno omyvatelnými.
 3. Obrázek s názvem Malování na stůl Krok 10

  3 Pro tabulky s vysokým provozem vyberte pololesklou povrchovou úpravu. Pololesk je nejlepší pro kuchyňské stoly, protože je tvrdý, snadno se čistí a skryje otisky prstů a šmouhy lépe než plochý nátěr.
  • Pokud zvolíte lesklou povrchovou úpravu, sáhněte po pololesklé vnitřní latexové barvě nebo emailové barvě na vodní bázi.
 4. Obrázek s názvem Malování na stůl Krok 11

  4 Vyberte si hladký nátěr, který zakryje nedokonalosti. Ploché povrchy fungují dobře pro konzolové stoly nebo konferenční stolky, protože hladký, matný povrch skryje všechny nedokonalosti textur stolu. Bez poškození laku je však obtížné jej vyčistit, proto jej nepoužívejte na povrchy s vysokým provozem.
  • Pokud si nejste jisti, zda chcete plochý nebo pololesklý povrch, začněte barvou s plochým povrchem. Pokud se později rozhodnete, že dáváte přednost lesku, můžete plochý nátěr pokrýt saténovou nebo pololesklou povrchovou úpravou.
 5. 5 Naneste tenkou, rovnoměrnou vrstvu barvy na celý stůl. Nejprve štětcem namalujte štěrbiny. Poté pomocí 10 cm pěnového válečku naneste tenkou vrstvu barvy na ploché povrchy stolu. Pěnový váleček vytvoří hladký, rovnoměrný povrch bez jakýchkoli tahů štětcem. Dávejte pozor, abyste nekapali kolem okrajů stolu, a snažte se, aby přechod mezi štětcem a válečkem byl co nejrovnější a nejhladší.
  • Použijte štětec se syntetickými štětinami s barvou na bázi latexu a štětcem s přírodními štětinami na barvu na bázi oleje.
  • Malujte vždy ve směru přírodního dřeva.
 6. Obrázek s názvem Malování na stůl Krok 13

  6 Nechte barvu zaschnout 24 hodin. Čekání 24 hodin poskytne barvě čas na usazení a přilnutí k základnímu povrchu. Ujistěte se, že stůl schne ve stínu, aby přímé sluneční světlo neovlivnilo kvalitu barvy.
 7. 7 Naneste další 2–3 tenké vrstvy barvy a každou vrstvu ručně přebrouste. Každou vrstvu nechte 24 hodin zaschnout, poté lehce přebruste a otřete povrch před nanesením další vrstvy barvy. S jemným brusným papírem jemně smirkujte všechny kapky a nedokonalosti, abyste vyrovnali úroveň barvy. Orbitál může být příliš silný na základní nátěr a barvu, proto ručně vyhlaďte a vyhlaďte každou vrstvu.
  • Na světlejší barvy by obecně měly stačit 2–3 vrstvy. Tmavší barvy mohou vyžadovat další nátěry, aby se dosáhlo rovnoměrného povrchu.
  • Zkontrolujte, zda v oblastech, kde jste přepínali mezi štětcem a válečkem, nekape.
 8. 8 Otřete povrch lepicí utěrkou. Po broušení otřete prach a nečistoty vždy utěrkou. To vám pomůže dosáhnout hladké, profesionální povrchové úpravy.
 9. Obrázek s názvem Malování na stůl Krok 16

  9 Nechte barvu vytvrzovat po dobu 3-7 dnů. Přestože se barva bude cítit suchá na dotek za jeden nebo dva dny, ve skutečnosti potřebuje 3–7 dní na „vytvrzení“ nebo úplné vytvrzení. To je zvláště důležité u barev na bázi oleje a smaltu. Pokud nenecháte stůl dostatečně dlouho vytvrzovat, bude náchylnější k odštípnutí a loupání.
  • Během vytvrzení se nedotýkejte povrchu a udržujte jej na suchém, stinném místě.
  reklama

Část 3 ze 3: Dokončení desky stolu

 1. Obrázek s názvem Malování na stůl Krok 17

  1 Rozhodněte se, zda chcete použít ochrannou látku pro větší trvanlivost. Pokud chcete konečnou vnější vrstvu ochrany pro svůj nátěr, můžete na desku stolu použít povrchovou ochranu. To je zvláště důležité pro kuchyňské stoly, protože usnadňuje čištění povrchu.
 2. 2 Pro světlejší barvy laku použijte dokončovací vosk. Protože dokončovací vosk nezmění barvu vaší barvy, funguje skvěle nad světlými barvami. Chcete -li jej použít, namočte čistý bavlněný hadřík do čistého pastového vosku a rovnoměrně jej naneste na povrch stolu. Nechte alespoň hodinu zaschnout, poté přebytečné množství vyleštěte čistým hadříkem nebo elektrickou leštičkou. Tento postup opakujte 3-4krát, dokud nevybudujete tvrdý exteriér.
 3. 3 Spárujte polyuretanovou nebo polyakrylovou povrchovou úpravu s tmavšími barvami laku. Tyto ochranné prostředky fungují dobře na tmavších barvách, které mohou odolat mírným změnám barvy povrchu. Chcete-li použít některou z povrchových úprav, lehce desku stolu přebrouste brusným papírem o zrnitosti 320 a setřete veškerý prach. Pomocí pěnového válečku naneste tenkou vrstvu ochranného prostředku. Nechte 2 hodiny zaschnout. Tento postup opakujte 3-4krát.
  • Protože tyto povrchové úpravy mají postupem času žlutou barvu, vyhněte se jejich použití přes bílé nebo velmi světlé barvy.
  • Při nanášení ochranného prostředku pomocí pěnového válečku postupujte pomalu, abyste zabránili tvorbě bublin.
 4. Obrázek s názvem Malování na stůl Krok 20

  4 Nechte konečnou úpravu minimálně 48 hodin. Bez ohledu na to, jaký ochranný prostředek jste použili, počkejte alespoň 2 dny, než něco položíte na stůl. Narušování vrstev během jejich vytvrzování by mohlo změnit sílu vrchního laku, což je zvláště důležité u kuchyňských stolů.
  • Měli byste také počkat 1 týden, než na stůl použijete jakékoli čisticí prostředky nebo chemikálie.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jakou barvu mám použít, pokud bych chtěl svůj stůl natřít černou barvou? Andres Matheu
  Komerční malíř Andres Matheu je vlastníkem společnosti Hömm Certified Painting Systems, malířské a natěračské společnosti pro interiéry a exteriéry se sídlem v oblasti Washington, DC Metro. Andres se mimo jiné specializuje na interiérové ​​a exteriérové ​​bytové malby, barevné konzultace, lakování skříní, odstraňování tapet a epoxidové podlahy. Certifikovaná firma EPA Lead-Safe, Hömm Certified Painting Systems získala ocenění Best of Houzz 2019 Service, Angie's List Super Service Award 2019 a Northern Home Magazine 2018 Best Home Experts (malíři). Andres Matheu Komerční malíř Odborná odpověď Při malování stolu na černo bych použil černý smalt s pololesklou povrchovou úpravou. Bude to lesklé, ale smalty fungují lépe, pokud jde o nábytek.
 • Otázka Je lepší použít malou pěnovou nebo načechranou válečku na výrobu kuchyňské desky? Záleží na typu stolu/desky stolu. Pokud je to mramor, použijte malý pěnový váleček a poté ho glazujte, ale pokud je to plast, použijte nadýchaný váleček.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Brusný papír se střední zrnitostí
 • Jemný brusný papír
 • Orbitální bruska
 • Díky utěrky
 • Roll-on/brush-on primer
 • Stříkací základní nátěr (na rohy a štěrbiny)
 • Pěnový váleček nebo štětinový kartáč
 • Malovat
 • Ochranná/vosková úprava
 • Respirátor
 • Ochranná výbava

Tipy

 • Při malování si posviťte na hlavní povrch stolu. Úhlové světlo vám pomůže odhalit případné kapky nebo nedokonalosti.

reklama

Varování

 • Abyste se chránili před vdechováním prachu a výparů z barev, noste při práci-zejména při broušení-protiprachovou masku.
 • Malujte vždy na dobře větraném místě.
reklama

Populární Problémy

Nadal si stěžuje na chladné počasí v Paříži

Terapie za studena je také známá jako kryoterapie a je to metoda používaná ke snížení bolesti a otoku při úrazech bezprostředně po jejich vzniku. Existuje mnoho forem chladu a ledu, které lze použít na místo poranění, což činí z terapie chladem univerzální ...Jak udělat kurz na horském kole. Horská cyklistika je zábavný a obohacující sport, ale vyžaduje slušnou jízdu. Najít kurz, který je náročný i vzrušující, může být obtížné, protože nejlepší kurzy obvykle bývají ...Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat každý fotbalový zápas Florida Gators online bez kabelu v roce 2021.